Üdvözlünk, Vendég. Kérjük jelentkezz be vagy regisztrálj. Did you miss your activation email?

Szerző Téma: bigdewil rendszere  (Megtekintve 52723 alkalommal)

Nem elérhető bityu

• Old hifi group
  • törzstag
Re:bigdewil rendszere
« Válasz #15 Dátum: 2013, Március 10, 08:16:27 »
OK! ;)
Most, hogy így rendberaktad, küldheted ezt is nekem....... :D
Sony SCD-X501ES   Sony STR-DA5200ES
Sony TA-F501ES      Sony CDP-XB630QS
Sony TC-K700ES      Sony DTC-670         
Cambridge CXU       Cambridge CXR120
Monitor Audio Silver RX1
Sony SS-X7, SS-TX7, SS-X3
Xindak, Audioquest

Nem elérhető bityu

• Old hifi group
  • törzstag
« Válasz #16 Dátum: 2013, Március 10, 12:00:40 »
Öööööö......nekem az túl kicsi ;D
Monitor Audio Silver RX1
Xindak, Audioquest

Nem elérhető zebo

• Old hifi group
  • törzstag
« Válasz #17 Dátum: 2013, Március 10, 21:52:52 »
Öööööö......nekem az túl kicsi ;D
Sulyra az a legtöbb. 10kg-os fömotor, dupla kapstan, alatta kb 8kg-os lendkerék oldalanként, a teteje 2cm wastag öntwény alu lap, kalapácslakkal lefujwa, minden csapágy tömör aluba bepréselwe, az also lap xintén 2cm wastag öntwény, A kettö közt acél tartocsöweg 12-es csawarokkal öxxehuzwa, cca lexáll ember töke, ha arrébb akarja rakni...  ;)

Khm...bízzál benne,hogy a más kultúrájúak ezt nem olvassák... :D
Cambrigde Audio 751 BD - Sansui AU X711 -Infinity Kappa 8.2

A hazug embert hamarabb utolérik,ha sánta.

Nem elérhető zebo

• Old hifi group
  • törzstag
« Válasz #18 Dátum: 2013, Március 10, 22:51:14 »
cca lexáll ember töke, ha arrébb akarja rakni...  ;)

Khm...bízzál benne,hogy a más kultúrájúak ezt nem olvassák... :D
Azok biztos nem is finganak...
Ismerek ám ilyeneket is. Nöknek hijják öket.  ;D

;D Nem biztos,hogy ugyan arra gondoltunk,de így sem rossz,már ha jól értem,én a rezes bandára gondoltam,de nehogy ráászistának tűnjek mert még ki b@ dobnak innen,nem off-olok többet bocs
Cambrigde Audio 751 BD - Sansui AU X711 -Infinity Kappa 8.2

A hazug embert hamarabb utolérik,ha sánta.

Nem elérhető bityu

• Old hifi group
  • törzstag
« Válasz #19 Dátum: 2013, Március 12, 16:06:59 »
Otari MX 50 már a helyén.
Még nincs a helyén...... ;) mondanám a címemet, tudod írni! 8)
Monitor Audio Silver RX1
Xindak, Audioquest

Nem elérhető bityu

• Old hifi group
  • törzstag
« Válasz #20 Dátum: 2013, Március 12, 19:31:49 »
A 10%-ot utalom, lökjed a számlaszámod......a többit meg barteroljuk.......hm? 8)
Monitor Audio Silver RX1
Xindak, Audioquest

Nem elérhető bityu

• Old hifi group
  • törzstag
« Válasz #21 Dátum: 2013, Március 12, 20:06:32 »
A 10%-ot utalom, lökjed a számlaszámod......a többit meg barteroljuk.......hm? 8)
Ok. akko küdd a 10%.ot 15db Mátyásban, a többit két réxletben, ugymint 1db Széchenyi István arcképes és 13 db Szt István király arcképes papirocskán... ;D ;D
Most festeni akarsz vagy tapétázni! ;D
Monitor Audio Silver RX1
Xindak, Audioquest

Nem elérhető Snipi

• Old hifi group
  • törzstag
« Válasz #22 Dátum: 2013, Március 18, 10:30:56 »
Na akkor egy kis kötekedés. :)
Az "ágyus" Pjotr Iljicset ismerem. Gondolom ua. a Telarc lemez ami megvan apámnak is. Nem nagy szám. :) A Pawnshop hallgathatatlan annyira szar az a zongorista, hogy 2 percnél tovább nem lehet kibírni.
A Patricia Barber még akár jó is lehetne, ha az a köcsög svéd (valami Anderson) hangmérnök nem nyomná le a csaj torkán a mikrofont (ezt hívják közel vagy direktmikrofonozásnak) és ez nem vágná haza az egészet.
Mondjuk én is szeretem a jó minőséget, de azért a Pawnshop-ig nem süllyednék. :) Ha érted mire gondulok.

Nem elérhető Snipi

• Old hifi group
  • törzstag
« Válasz #23 Dátum: 2013, Március 18, 13:56:47 »
Nem Cd lp.
De a Pawnshop LP-n is kibírhatatlan.
Igazából ennek a Telarc lemeznek meg csak az a baja, hogy valami cincinnati vagy 'szomtudja milyen filharmónikások jáccák valami "futotta még" hadonászóval, és hát olyan is.
Nekem egy Csajkovszkíj legalább legyen Rosztopovics és min a berlini szimpatikusok legyenek. :)
Ami meg Barber művésznőt illeti LP-n még inkább kijön az a telibevert pofábanyomós mikrofonozás.
Amúgy ilyen 3 mikrofonos Mercury (utánnyomott) lemezem nekem is van elég sok - szerencsére.
No azok télleg állatul szólnak, továbbá pl. Rachmaninov III. zongiverseny Londoni Rojál sziszifónikus Széll Gyuribával, vagy pl. Sosztakovics V. szimfónia Berliner filharmóniker Herbert von Karajan ...
No ezek a lemezek aztán nagyon ott vannak ... (Meg az összes többi Mercury, Decca, DGG cuccok.)
Jó felvétel, jó előda. Mi kell ennél több? A baj csak akkor van, ha valamelyik hibádzik.
Vagy köcsög a hangmérnök. Az se jó. A Barber lemezekre gondolok, vagy a Pawnshopra. De mondhatnám a Jacques Lassouer (vagy hogy a fenébe kell írni) Boléro című lemeze amin szegény André Aprpino - aki amúgy sem egy Steve Gadd, vagy Art Blakey - olyan szar, hogy az már botrány kategóriába tartozik, Viszont a lemez az tényleg nagyon szépen szól. Csak legyen aki végíg bírja hallgatni. :)

Nem elérhető Snipi

• Old hifi group
  • törzstag
« Válasz #24 Dátum: 2013, Március 18, 14:03:35 »
Azon a Telarc lemezen látszik hol lőnek, mert ott kb. 5-6 mm vastag barázdák vannak, láccik szabad szemmel is.
Régebben (mert az a lemez is valamikor a 70-es évek végéről 80-as évek elejéről származik, valamikor akkoriban hozta apám a jenkiktől) amikor odaért a tű a lövéshez úgy vágta ki a barázdából a hangszedőt a lövés mint macskát szarni. :) Persze ez még abban az időben volt amikor ilyen drótok meg ezek a mindenféle beállítás varázslások még fehér foltok voltak. Még Darvas úr sem kezdte meg igazából áldásos tevékenységét. :)
Aztán később amikor már jó lemezjátszó, jó hangszedő meg okos beállítások voltak ez a hangszedőkidobás már a múlté volt.

Nem elérhető Snipi

• Old hifi group
  • törzstag
« Válasz #25 Dátum: 2013, Március 19, 09:58:19 »
Régen is volt jó hangszedő biztos, csak nem nekem. Nekem Ortofon FF-15 meg valami shure volt akkoriban. Szóval nem nagy szám.
Sosztakovics 8. szimfóniája egy hosszú-hosszú komor hangvételű darab.
Komorsága miatt nem is tetszett a Józsibácsinak, és a Zsdanov elvtárs (ő volt a szovjet Acél Gyuri) emiatt indexre is tette Dimitríj Dimitrijevicset. :)
A 8.-at csak Joebácsi halála után 1961-ben játszották először.
Amúgy szerintem a legfaszább a 7. meg a 11. szimfónia. Meg a jazz szvittek. Meg az I. zongoraverseny. Meg a filmzenéi (Romance). Meg a .. .meg a... :))
Szóval az öregnek volt "néhány" zenéje ami felkavarta port. Még Sztalni halála után is tudott olyat alkotni amin az elvtársak kiakadtak (lásd 13. szimfónia.) :) Szóval nagyon tudott a csávó. :)

nandras

• Vendég
« Válasz #26 Dátum: 2013, Március 19, 11:11:35 »
Barber kisasszony így nénekel, hogy a zongoránál rácuppan a mikrofonra …,de hangulatos zenét játszik szeretem. Gondolom élőben is ilyen lehet.  Elfér a polcon…
Pawnshop lp épp itt van előttem. Tagnap meghallgattam és mesze nem úgy szól mit ahogy régi cds emlékeimbe élt.   Fantasztikus atmoszféra, élő, jó hangszerhangok….(Zongora lehet…) de a többi kárpótol. Itt is kijön, ki milyen rendszeren hallgatja…és ki mit hallgat a zenéből.

Nagyos sok Lp van szerencsére lehet válogatni:-)     

Nem elérhető Snipi

• Old hifi group
  • törzstag
« Válasz #27 Dátum: 2013, Március 19, 14:51:52 »
andras : Patricia Barber azért énekel úgy hogy majd lenyeli a mikrofont mert az a svéd Anderson nevű hangmérnök ezt kéri tőle. Szerintem állati nagy baromság, és szarul is szól. De ez az én véleményem. Legalábbis a valósághoz vajmi kevés köze van.
Számomra ha egy jazz zenekarba egy zenész is rossz akkor az már hallgathatatlan.
Nekem pl. a Pawnshop-on lévő limehouse blues elviselhetetlen, de ua. a darab megvan egy kb. 1940-es monó sistertő sercegő felvételen azt viszont mindig nagyon szívesen hallgatom akár többször is egymás után. Mondjuk csak annyit mondok Stephan Grapelli - Django Reinhardt. És ezesetben leszarom hogyan szól. :)

De el kell fogadni a Pawnshop igazából egy hifi demó lemez és nem igazi zenei produktum és annak kell elfogadni, csak a baj az, hogy én nagyon demózni sem tudok vele, mert 2 perc után kifutok tőle a világból. :)

nandras

• Vendég
« Válasz #28 Dátum: 2013, Március 19, 15:22:35 »
Ügye te se gondolod komolyan, hogy a Proprius kiadó direkte demo lemezt készített... Csak itthon lett belőle az. Mert az újság mindig rá hivatkozott. Az, hogy neked nem szimpi P.B. asszony azt elfogadom.  A zene  sokszínű... mindenkinek más ,de van kedvence, referenciája. Pl. én Szinte minden este mást hallgatok...
« Utoljára szerkesztve: 2013, Március 19, 15:24:33 írta nandras »

Nem elérhető Snipi

• Old hifi group
  • törzstag
« Válasz #29 Dátum: 2013, Március 20, 10:23:46 »
bigi : a XV. az uccsója neki. 1971-ben szoborta. Utána már nem nagyon írt sokmindent, és 75-ben el is hunyt.
Egy megkeseredett magábafordult ember lett szegény öregkorára. Kicsit megviselte a Józsibá baszogatása.
Egyébként a legtöbb szimfóniájának eszetlen dinamikája van. A XI. (1905-ös év) pl. olyan hogy vannak olyan részek amik nagyon halkak (pianisszimo) sokáig aztán egyszer csak belevágnak. Amikor először hallgattam otthon majdnem szívinfarktust kaptam. :)

nandras : ami a proprius Opus3, pierre verany, stb. lemezcégeket illeti ők igenis hifi demólemezeket gyártanak. Még ha átvitt értelemben is. Ugye ezek kis cégek (nem egy Sony Music, vagy Emi vagy mittoménmi), és mint ilyenek nem tudják megfizetni a jó (és drága) zenészeket. Maradnak az olcsó (és általában kutyaütő) zenészek, és azzal próbálják eladhatóvá tenni a lemezeiket, hogy kiváló hangminőséget produkálnak. Mert egy hiperszuper felvevő berendezés meg stúdió cucc még mindig olcsóbb mint pl. Nigel Kennedy. :) És ennyi van a háttérben nem több.
Viszont ennek megfelelően ezen cégek által készített lemezek többsége zeneileg kívánnivalót hagy maga után.