Üdvözlünk, Vendég. Kérjük jelentkezz be vagy regisztrálj. Did you miss your activation email?

Szerző Téma: sony subwoofer hangszóró  (Megtekintve 17585 alkalommal)

sony25

• Vendég
sony subwoofer hangszóró
« Dátum: 2013, Április 07, 22:51:08 »
Sziasztok.Tanácsot szeretnèk.Van egy 25cm sony subwooferem. 89db (1w/1m) 25hz-150hz.elvileg 80watt.6ohm.Ojan kèrdésem  lenne hogy,átlehetne tekercselteni úgy hogy,nagyobb lenne az érzèkenysége, tejjesítménye?

sony25

• Vendég
Re:sony subwoofer hangszóró
« Válasz #1 Dátum: 2013, Április 08, 21:28:37 »
Haló??????Nincs itt ojan szaki aki ért a ijen dolgokhoz?Neten olvastam hogy,lehetséges de egy szakit meghalgatnák hogyan mikép lehetne tuningolni.

AQ1

• Vendég
« Válasz #2 Dátum: 2013, Április 08, 21:52:27 »
Sziasztok.Tanácsot szeretnèk.Van egy 25cm sony subwooferem. 89db (1w/1m) 25hz-150hz.elvileg 80watt.6ohm.Ojan kèrdésem  lenne hogy,átlehetne tekercselteni úgy hogy,nagyobb lenne az érzèkenysége, tejjesítménye?
Nem lehet, és minek?

sony25

• Vendég
« Válasz #3 Dátum: 2013, Április 08, 22:16:04 »
ÚGy tudom hogy,lehet Találtam egy cikket róla.
Na de majd holnap kiderül,Felhívom azt a céget aki hagszóró tekercselèssel foglalkozik.Azér mert  Szeretném megnövelni a subwoofer tejjesítményét annél kül hogy,más hangszóróra kellene cserélnem.Mivel ez szobai így nemtaláltam ebben a mèretben azonos frekvencia tartományú hangszórót csak 30cm kivitelben de az meg nempasszol.

Bandy66

• Vendég
« Válasz #4 Dátum: 2013, Április 08, 22:25:48 »
sony25

Hidd el bigi-nek, nem lehet. Csak lehúznak pénzzel.

sony25

• Vendég
« Válasz #5 Dátum: 2013, Április 09, 20:03:39 »
Na.Ma utána jártam a dolgoknak,csinálnak ojat hogy,nagyobb tejjesítményre tekercselik a hangszórót.Csak megvan adva hogy mennyire szabad.Lehet hogy,a membránja nemfogja bírni.De nemis ez a baj hanem  hogy,kb 30000ft lenne.Ha lenne egy potya 30000ft-tom akkor meg próbálnám aztán vagy jólesz vagy nem.De így a spórolt pènzemet sajnálom rá.Ha tudnám bisztosra hogy,jólenne akkor nemszámítana de így kétséges.Még megpróbálok olcsóbb szervizest keresni.

Bandy66

• Vendég
« Válasz #6 Dátum: 2013, Április 09, 20:16:01 »
Nem értem miért kell ez neked?
A Te dolgod.

AQ1

• Vendég
« Válasz #7 Dátum: 2013, Május 25, 21:10:58 »
Rel subwoofert köll wenni, oxt jonapot.  ;D

AQ1

• Vendég
« Válasz #8 Dátum: 2013, Május 26, 20:20:37 »
Na igen, REL. Vagy Paradigm. Vagy Velodyne. Ezekből  is van azért jó sok menő modell.
A Paradigm Signature Sub 2 teszjét olvastam egy angol oldalon, hát a 10-es skálán 12-t kapott. Az alja valahol 10 Hz körül van. Súlya 100 kiló fölött. (Az a 6 db. 25 centis motor megteszi a magáét, meg az a 4500 W-os erőgép is, ami benne van.) Az ára meg a csillagos egekben - több mint KÉTMILLIÓ... De azért beraknám szerény kis zeneszobámba, amúgy is utálom a bal oldali falszomszédom.
Nem, nem, nem! Nem vagyok részeg...!
oxt mellik hangxer xolal meg 10Hz-el?
16-al xol a romantikus orgona némely templomban, de ahhoz hogy halljad is, kell minimum 50m hoxxu xoba...

AQ1

• Vendég
« Válasz #9 Dátum: 2013, Május 26, 20:21:45 »
Erről jut eszembe: veszek egy lottót!

Mekkora az esélyünk arra, hogy lottóötösünk legyen? A Die Zeit matematikus legendavadásza, Christoph Drösser magyarul is megjelent, sőt „magyarított” kötetében, a Csábító számokban az alábbi példa szerepel:

„Képzeljük el a következő játékot! A Nagykanizsát Nyíregyházával összekötő autópálya szélén valaki egy 1 centiméter széles, 2 méter magas lécet ver le a földbe. Valahol Nagykanizsa és Nyíregyháza között, de fogalmunk sincs, hogy pontosan hol. Éjjel vezetünk, és van nálunk egy pisztoly. Egy tetszőleges időpillanatban – amelyet teljesen szabadon választhatunk meg – tekerjük le az ablakot, és lőjünk egyet vaktában az út széle felé. Ha eltaláljuk a lécet, nyertünk. Feltenne rá akár csak pár száz forintot is, még ha találat esetén a nyeremény több száz millió forint lenne is? Nem? Pedig rengeteg ember éppen ezt teszi minden héten, amikor kitölt egy lottószelvényt. Nevezetesen annak esélye, hogy eltaláljuk az öt szerencsés számot, ugyanakkora, mint az éjszakai sikeres célba lövésé, körülbelül 1 a 44 millióhoz. Hát, további sok sikert!”

Nem elérhető bityu

• Old hifi group
  • törzstag
« Válasz #10 Dátum: 2013, Május 26, 20:48:13 »
Na igen, REL. Vagy Paradigm. Vagy Velodyne. Ezekből  is van azért jó sok menő modell.
A Paradigm Signature Sub 2 teszjét olvastam egy angol oldalon, hát a 10-es skálán 12-t kapott. Az alja valahol 10 Hz körül van. Súlya 100 kiló fölött. (Az a 6 db. 25 centis motor megteszi a magáét, meg az a 4500 W-os erőgép is, ami benne van.) Az ára meg a csillagos egekben - több mint KÉTMILLIÓ... De azért beraknám szerény kis zeneszobámba, amúgy is utálom a bal oldali falszomszédom.
16-al xol a romantikus orgona némely templomban, de ahhoz hogy halljad is, kell minimum 50m hoxxu xoba...
No igen, itt az igazság biginél......arról nem is beszélve, hogy a 10Hz-es hullámhossz sem fér be minden
szobába..... ???
Sony SCD-X501ES   Sony STR-DA5200ES
Sony TA-F501ES      Sony CDP-XB630QS
Sony TC-K700ES      Sony DTC-670         
Cambridge CXU       Cambridge CXR120
Monitor Audio Silver RX1
Sony SS-X7, SS-TX7, SS-X3
Xindak, Audioquest

AQ1

• Vendég
« Válasz #11 Dátum: 2013, Május 26, 21:05:35 »
No igen, itt az igazság biginél......arról nem is beszélve, hogy a 10Hz-es hullámhossz sem fér be minden
szobába..... ???
Amit álltalában legmélyebbnek wélnek és kergetik miatta a kicsi Hz-es hangfalakat, az a bögö hangja...
Na most ennek a legmélyebb hurja 44,5 Hz-en rezeg... ;D

Kismarci

• Vendég
« Válasz #12 Dátum: 2013, Május 27, 20:47:04 »
És a felharmonikusok? (alharmonikusok?)
Állítólag a hegedű is attól szép, hogy a felharmonikusai messze fölötte vannak a hallható tartománynak.
Egyébként a mély hangok 8 Hz alatt már életveszélyesek, szívritmus zavart okozhatnak!