Üdvözlünk, Vendég. Kérjük jelentkezz be vagy regisztrálj. Did you miss your activation email?

Szerző Téma: Marantz sr9200  (Megtekintve 138136 alkalommal)

sony25

• Vendég
Re:Marantz sr9200
« Válasz #120 Dátum: 2013, Április 13, 22:00:50 »
Elég jók amiket ìrtál.Most töltöm a válogatást.Gondol kodok hogy,elkezdem öxxe gyüjtögetni orginál cd be az öxxes elö adót amim van+mèg amik kèsöb mèg rájuk találok.Flac meg a original közt azèr van kis külöm ség,nemsok de azè van.

AQ1

• Vendég
« Válasz #121 Dátum: 2013, Április 14, 14:23:40 »
Elég jók amiket ìrtál.Most töltöm a válogatást.Gondol kodok hogy,elkezdem öxxe gyüjtögetni orginál cd be az öxxes elö adót amim van+mèg amik kèsöb mèg rájuk találok.Flac meg a original közt azèr van kis külöm ség,nemsok de azè van.
kb elöadonként wan 12-14 LP-m elado, jo állapotuak. )))
az kicsnkét jobb, mint bármilyen digit. ;)

sony25

• Vendég
« Válasz #122 Dátum: 2013, Április 14, 21:18:05 »
Hát azt olvasgattam hogy,már vannak ojan D/A  convertelek amik elvileg ojan minösèget adnak.Máshelyen meg azt olvastam hogy,a cd-èn nincsenek meg azok a hangok,hagszerek amin a bakeliten hallani vagy csak nagyon halkan hallani.

AQ1

• Vendég
« Válasz #123 Dátum: 2013, Április 14, 21:55:52 »
Hát azt olvasgattam hogy,már vannak ojan D/A  convertelek amik elvileg ojan minösèget adnak.Máshelyen meg azt olvastam hogy,a cd-èn nincsenek meg azok a hangok,hagszerek amin a bakeliten hallani vagy csak nagyon halkan hallani.
ami a vinyl lemezeken rajta wan, azt ha digitben kéne elöwezetni, akkor minmimum 48 bit kéne és 800 walahány gigaHz, de ilyet még nem tudnak csinálni, ugyhogy kurwamexxi wan a digi technologia az analogtol. 
bocsánat, 768 GHz köllene a CD jelenlegi 44,1 GHz-wel xemben...
« Utoljára szerkesztve: 2013, Április 14, 21:58:22 írta bigi »

sony25

• Vendég
« Válasz #124 Dátum: 2013, Április 14, 22:22:46 »
ÈRTEM.Ès az igaz hogy a bakelit sok halgatás után romlik a minösège?Nem tudom mijen a mostani technologia,de règen a zene közben a bakelitnèl pattogás,sercogás hangok voltak.nem az a tisztaság mint cd-nèl.Most is ugyan ez?

Bandy66

• Vendég
« Válasz #125 Dátum: 2013, Április 14, 22:33:57 »
Szia.

Igen, minden lejátszás alatt kopik. De a por a legnagyobb ellensége.

A digit készítésekor kiszűrik a sercegést pl. és vele rengeteg hasznos jelet is. Mint a tömörítéskor is ...

sony25

• Vendég
« Válasz #126 Dátum: 2013, Április 14, 22:54:43 »
Ezè volna jó ha legalább originál  cd-ket vásárolnèk nem pedig flac-et halgatnák.Igaz hogy,vesztesèg mentes tömörítès,de valami csak kilett hagyva ha tömörítve van.Elvileg azok hangok van kivève tömörítèskor amit az emberi  fül nemhall meg.De egy jócucnál mègis èszrelehet venni a külömbsèget.

Bandy66

• Vendég
« Válasz #127 Dátum: 2013, Április 14, 23:01:44 »
Látod a DVD-A és az SACD lemezeknél pont azt emelik ki, hogy szükséges a "felharmonikusok" meghagyása is.
Az emberek különböző hallással rendelkeznek, ettől függetlenül a legjobb felvételek szűretlenek. A CD hozta magával az egész hülyeséget - ne legyen alapzaj ...

AQ1

• Vendég
« Válasz #128 Dátum: 2013, Április 15, 08:54:44 »
ÈRTEM.Ès az igaz hogy a bakelit sok halgatás után romlik a minösège?Nem tudom mijen a mostani technologia,de règen a zene közben a bakelitnèl pattogás,sercogás hangok voltak.nem az a tisztaság mint cd-nèl.Most is ugyan ez?
Ugyan Bandy már wálaxolt, de kiegéxiteném pár gondolattal, illetwe tapasztalattal.
Tehát az LP ha jo gazda kezébe kerül, akkor nem kopik!!!
A jo gazdának ugyanis wan jo lemezjátszoja, és jo hangszedöje, walamint rendesen be is wan az állitwa.
Ezenkiwül minden meghallgatás elött az LP-t portalanitani kell, walamint az sem árt, ha kétéwente lemossák. Söt mosással kell kezdeni, még a wadi ujakat is. Persze ehhez köll wenni mosot, ami nagyon nem olcso, de nagyon megéri. Aki nem wex, az is elwiheti pl Pesten több helyre is mosatni a lemezeit.
Nekem rengeteg régi, 50-es, 60-as éwekbeli lemezem wan, egyik sem pattog.
Persze wan ami igen, mert elöttem roxxabb wolt a gazdája, de a pattogás sosem középröl jön, hanem mindég wagy egyik, wagy másik oldalrol, ezért egy idö után az agy éxre sem wexi.
A cd -nek az a baja, h nagyon kicsi a felbontása, illetwe a föbaj inkább a dinamika hiánya.
A legjobb audiophil CD-ken jo ha wan 40dB dinamika. Az átlag CD-ken meg wan 20dB...
Holott a formátum tudná a 120dB-t is!
A studiomagnok tudnak kb 80dB-t, a jo lemezek 70-et, a CD meg ugy xar, ahogy wan.
Amit Bandy emlit, h DVD audio, meg SACD, hááát..., ott sincs több 40dB-nél.

Bandy66

• Vendég
« Válasz #129 Dátum: 2013, Április 15, 09:57:30 »
Kiegészíthetem?

A paraméterek rendben. A felvételek során dől el mi kerül fel a hordozóra és valójában mit is kapunk a pénzünkért. Vagyis hiába tud egy formátum bármennyit - ha az fel sem kerül rá!  ;)

AQ1

• Vendég
« Válasz #130 Dátum: 2013, Április 15, 10:53:21 »
Kiegészíthetem?

A paraméterek rendben. A felvételek során dől el mi kerül fel a hordozóra és valójában mit is kapunk a pénzünkért. Vagyis hiába tud egy formátum bármennyit - ha az fel sem kerül rá!  ;)
Öööö, halltál már te studio felwételt rendes studioban?
Mert amiket ottan wexnek fel, az kb egyforma jo.
Az hogy mi kerül a hordozora, azt az adott hordozo technikai adatai határozzák meg.

sony25

• Vendég
« Válasz #131 Dátum: 2013, Április 15, 20:57:54 »
Akkor az original cd nek kb 40db  a dinamikája, a sima otthoni cd-nek meg kb 20db.De mondjuk originál ès orginál közt is hallani hangzásbeli külömbsèget.Gyártókktól függhet?

sony25

• Vendég
« Válasz #132 Dátum: 2013, Április 15, 21:46:04 »
Most akarok venni dire straits-sultans of swings cdt.De van Sacd-be is.Sacd-nek jobnak kellene lennie hangminösègben.nem?

sony25

• Vendég
« Válasz #133 Dátum: 2013, Április 15, 22:11:36 »
Most olvastam egy cikket,hogy bár igaz jobb a dinamikája ès a frekvencia menete a Sacdnek mègse van nagy jövöje, keveset adtak ki belöle.ès ami van azis a majdnem a duplája árban mint  a sima orginál cdnek.Honnan tudom megállapítani hogy nem hamis orginal cd?

AQ1

• Vendég
« Válasz #134 Dátum: 2013, Április 16, 20:04:54 »
DVD audiot wegyél az nem tul drága.
Originál CD az matricás és nem irott.
SACD szerintem nem jobb a CD-nél ha elég jo a CD játékosod felbontása, föleg nem nyer ellene az SACD játszo. Pl egy Denon 1800-as már elég jo.
A CD-k dinamikatartománya átlagosan 30dB, de már találkoztam 12dB-s förmedwénnyel is, ráadásul audiophilnek hirdették...