Üdvözlünk, Vendég. Kérjük jelentkezz be vagy regisztrálj. Did you miss your activation email?

Szerző Téma: Fájlok, amelyek nem jelentek meg csak MPEG formátumban  (Megtekintve 21626 alkalommal)

Nem elérhető istju

• tag
Re:Fájlok, amelyek nem jelentek meg csak MPEG formátumban
« Válasz #15 Dátum: 2017, Április 29, 13:24:50 »
Tisztelt AudiJo!
Megkaptam a PÜ-tedet, válaszoltam is rá Neked!
Maradok Tisztelettel:Istju.

Nem elérhető istju

• tag
« Válasz #16 Dátum: 2017, Május 24, 13:58:31 »
Tisztelt Uraim!
Manfred Mann Earth's Band: You Angel You is csak mpeg formátumú...több forrást ellenőrizve ez a tény.
Sajnos.
Maradok Tisztelettel:Istju.

Nem elérhető dezso.varga

• törzstag
« Válasz #17 Dátum: 2017, Május 24, 20:39:50 »
Tiszteletem az uraknak!
Nem vagyok egy nagy számítógépes szakértő, de hadd szóljak én is hozzá:
Gyári audio CD-ken a számok nem számítógépes értelemben vett fájlok formájában vannak fenn, hanem úgynevezett raw ("csupasz") audio formában. Nincs header az elején ami fájltípust definiálna az 1-esek és 0-ák sorozatának. A berippelt 1-esek és 0-ák "halmazának" a rippelő program ad "nevet" - ez a magyarázata annak is, hogy PC/Windows alatt .wav-nak látszanak a fájlok, Mac alatt meg .aiff-nek.
Vagyis annak okát, hogy raw audio-t tartalmazó gyári CD lemezen lévő anyag miért "látszik" (jobban mondva: neveződik) mpeg-nek, nem kereshetjük a CD-ben, csak a rippelő programban illetve a számítógépes környezetben lehet keresni.
Egyébként a .mpeg(nek látszó) fájlok berippelhetőek és lejátszhatóak mint mpeg fájl?
Mi van, ha átnevezed .wav-ra? Akkor lejátszható mint wav fájl?

Nem elérhető istju

• tag
« Válasz #18 Dátum: 2017, Május 24, 21:21:48 »
Tisztelt Dezső!
Nos, sok mindenben igazad van. A számítógépes környezet, Általad leírt esetéhez nem tudok semmit sem hozzá tenni.
Az MPEG-nek látszó fájlok (amelyek .wav kiterjesztésűek) nem játszhatóak le MP3 fájlként a lejátszómon(Elta 5711 SI), csakis .wav állományként kezeli.
Hozzászólásodat köszönve maradok Tisztelettel:Istju.

Nem elérhető dezso.varga

• törzstag
« Válasz #19 Dátum: 2017, Május 24, 21:28:09 »
Ez így nekem zavaros. Leírnád lépésről lépésre, hogy mit tapasztalsz?

Nem elérhető istju

• tag
« Válasz #20 Dátum: 2017, Május 24, 22:12:34 »
Tisztelt Dezső!
Először a FLAC fájlokat konvertálom 16 bit 44100Hz jellemzőjű .wav fájlokká.
Ez után legalább kettő programmal (Lossless audio checker, AuCDtect Manager) megvizsgálom a kapott fájlokat.Ez után a gyanús fájlokat MPEG-gé. Mindkét esetben freemake audio programot használok.
Amennyiben 85% alatti valószínűségű, hogy eredeti cd, vagy MPEG jelzést kap a zene, akkor szennyezett, módosított, "hamisított" fájlnak tekintem.
Van olyan PC program is, amely  FLAC fájlokat is képes vizsgálni/kezelni, nemcsak a .wav-okat. Ezzel is megnézem.
Ha a .wav kiterjesztésű, "MPEG-el fertőzött" fájlokat kiírom cd-re (NERO-val, audio cd-re), valamint 320kb/s MPEG-re, akkor  a két hangkép között nincs semmilyen különbség...MPEG-el fertőzött fájlok esetén.
Azért használok ilyen bitrátát, mert volt már olyan  "cd" szerintem jó ha 128 kb/s tömörítésből lett .wav-osítva...így az általam alkalmazott, magasabb bitráta nem fogja az amúgy is rossz hangképet tovább erodálni.
Bocs, ha most sem voltam elég világos, de tudd be ezt fogaskeréknyi gépész agyamnak, no meg tanári vénámnak...jogom és munkaköri kötelességem ködösen magyarázni.
Erőfeszítéseidet köszönve maradok Tisztelettel:Istju.
« Utoljára szerkesztve: 2017, Május 24, 22:15:15 írta istju »

Nem elérhető dezso.varga

• törzstag
« Válasz #21 Dátum: 2017, Május 24, 23:56:26 »
Így már értem.
Hihetetlenül hangzik...

Nem elérhető istju

• tag
« Válasz #22 Dátum: 2017, Május 25, 05:59:02 »
Tisztelt Dezső!