Üdvözlünk, Vendég. Kérjük jelentkezz be vagy regisztrálj. Did you miss your activation email?

Szerző Téma: Kontakt spray  (Megtekintve 14146 alkalommal)

Simi

• Vendég
Kontakt spray
« Dátum: 2007, Február 08, 09:25:49 »
Tegnap "karbantartás" címén úgy döntöttem, hogy az IC és hangfal csatlakozóimat megtisztítom a felületi oxidációtól, ilyet azelõtt nem csináltam. Würth contact spray WS volt otthon, nosza... Bár ne tettem volna! A magas hangok csillogása eltünt, a tér beszûkült. Az egészre egy vastag függöny került. 1-2 óra alatt kezdett lassan-lassan feltisztulni a hangkép, de a korábbi még nem állt helyre.
Volt valakinek ilyen jellegû tapasztalata? Ha igen, akkor mit csinált? Fujjam le esetleg a korábban kezelt felületeket zsírtalanítóval, hogy fémtiszta felületet kapjak?
Elõre is kösz a javaslatokat!

Nem elérhető MSZ

• Administrator
  • törzstag
Válasz/Re:Kontakt spray
« Válasz #1 Dátum: 2007, Február 08, 10:02:34 »
Csak polírozni érdemes az érintkezõ felületeket, esetleg fémtisztítót lehet még használni az oxidáció eltávolítására, de ezután még alaposan meg kell tisztítani. Tiszta alkohollal lemoshatod a kontakt spray-t is. (valszeg nem csak tisztító, hanem kenõanyag is van benne)
Mészáros Szabolcs
Szerkesztõ
HFP

Simi

• Vendég
« Válasz #2 Dátum: 2007, Február 08, 10:07:08 »
Akkor ezt a maintenance-t ( klasszikusokat csak pontosan)el@rtuk, nem is kicsit, nagyon! :woohoo:

Nem elérhető MSZ

• Administrator
  • törzstag
« Válasz #3 Dátum: 2007, Február 08, 10:27:50 »
Vigyázz, még megkapod, hogy politizálsz :sick:  :)
Mészáros Szabolcs
Szerkesztõ
HFP

Simi

• Vendég
« Válasz #4 Dátum: 2007, Február 08, 10:42:24 »
Ez aforizmaként fennmarad pártsemlegesen, mint pl. a patakvér, Fidesz-közeli és a többi...szvsz.
Viszont a contact spray oldalán szerepel, hogy nem csak tisztítja hanem olajozza is a felületet- ez lehet a bibi!?
(Nem csak a sorok közt kell tudni olvasni, néha nem árt a sorokat is.)  :sick:

Nem elérhető MSZ

• Administrator
  • törzstag
« Válasz #5 Dátum: 2007, Február 08, 12:21:33 »
Idézet
Ez aforizmaként fennmarad pártsemlegesen

én tisztában vagyok vele, és magam is használom  ;)

Idézet
Viszont a contact spray oldalán szerepel, hogy nem csak tisztítja
hanem olajozza is a felületet- ez lehet a bibi!?

pontosan!
Mészáros Szabolcs
Szerkesztõ
HFP

cashman

• Vendég
« Válasz #6 Dátum: 2007, Február 08, 14:14:41 »
Helló Simi!

Sajnos a kontakt spray-k többsége tartalmaz olyan adalékanyagokat, amelyek oldanak illetve, marhatnak bizonyos mûanyagokat...
Az IC-k tokozása pedig legtöbb esetben mûanyag.
A potencióméterek ellenállás rétegét és kenését is oldhatja a kontakt spray!
Tisztításra, fõként 96% alkoholt és réz felületek esetén, nagy hozzáértéssel sósavat  érdemes használni, mindezeket alaposan letörölni! Tisztítás utánn közvetlen nem szabad bekapcsolni, a készüléket!
Panelba forrasztott alkatrészek lábát felesleges oxidmentesíteni.
Üdv!

Simi

• Vendég
« Válasz #7 Dátum: 2007, Február 08, 14:39:58 »
Hello Cashman!
Csak a banándugók és RCA-k vezetõ felületét fújkáltam be azzal a tetü spray-vel.
Majd most egyenként tisztítgathatom õket, meg a hozzájuk tartozó aljzatokat.
Van zsírtalanító "féktisztító"-m, gondolom az OK lesz, meg fültisztító pálcika! :evil:

cashman

• Vendég
« Válasz #8 Dátum: 2007, Február 08, 15:47:53 »
Én meg szépen, futtában férreolvastam a szöveget... :silly:
Szerintem egy alkoholos áttörölgetés helyrehoz mindent.
A kontakt spray pedig mehet vissza a kocsi szerszámos ládájába.  :)

Üdv!

audiomeca

• Vendég
« Válasz #9 Dátum: 2007, Február 08, 22:51:00 »
A Penna-nak van egy jó képességû tisztitó szettje érdemes kipróbálnod. Keresd itt a fórumozók között a penna nick-re hallgató uriembert, õ minden bizinnyal tud segiteni.

penna

• Vendég
« Válasz #10 Dátum: 2007, Február 09, 18:12:07 »
Így van, az amerikai CAIG cuccainak egy jelentõs része raktárról kapható nálunk. Ezt a világban nagyon sokan használják hifi berendezések kontaktusainak a tisztítására, de hazai szervizek is jó páran. Nem hagy nyomot a felületen. Az amerikai honlapon elég sok információ van róla. Van rá jó esély, hogy kissé elrontott kezelésen is tud segíteni, küldj emailt és megbeszéljük.

http://www.caig.com/

A mi honlapunkon meg vannak hazai árak.

Koscsó Ferenc
Penna

Ical

• Vendég
« Válasz #11 Dátum: 2007, Február 12, 18:25:59 »
Én vettem egy szett kábelt a Pennától és ahhoz alapból adták, csak ajánlani tudom, a tér kinyílik, magasak jelentõsen tisztulnak, megnõ az információ mennyisége.

Ûdv.Ical

Simi

• Vendég
« Válasz #12 Dátum: 2007, Február 12, 20:06:05 »
Írtam Pennának, de szombat reggel óta semmi...

penna

• Vendég
« Válasz #13 Dátum: 2007, Február 12, 23:09:14 »
Simi:

Habár csak ma volt az elsõ munkanap szombat óta és tudom egy másodperc is hosszú idõ ha megoldás kellene, de legközelebb azért legalább egy munkanapnyi idõt adj mielõtt még a lustaság közvetett vádjával illetsz nagy nyilvánosság elõtt  ;)

Mindenestre most megint ellenõriztem az emailjeimet, nem kaptam Tõled egyet sem. Ide várnám: ferenc.koscso@penna-media.hu még egyszer és igérem gyors leszek. Ha nagyon sürgõs akkor a 30 9350 606 számon is lehet hívni.

Koscsó Ferenc
Penna

harmati123

• Vendég
« Válasz #14 Dátum: 2007, Február 14, 01:39:55 »
A nyitószövegben említett kontakt-anyag valszeg a WD-40.Az valóban egy remek anyag,még a nagy autós márkaszervízekben is van belõle-és ezzel el is mondtam,mi a baj.Valami nem lehet egyszerre mindenre jó, mint anno az Amway LOC nevû csodaszara.(nem elírás)
Ez a szer tisztít,taszítja a nedvességet, és ken, kvázi egy filmréteget képez a felületen,ami hi-fi technikában nem feltétlenül kívánatos.Az alkohol már jobb, de azt sem feltétlenül kell higítatlanul a felületre vinni.Higítani desztvízzel lehet,nem csapvízzel.Réz anyagú érintkezõfelületeket még nagy hozzáértéssel sem ajánlatos sósavval kezelni!! Max.forrasztás elõtt,de ki forrasztgat?