Üdvözlünk, Vendég. Kérjük jelentkezz be vagy regisztrálj. Did you miss your activation email?

Szerző Téma: Egyedi hangfalak.  (Megtekintve 184423 alkalommal)

nempisti

• Vendég
Válasz/Re:Egyedi hangfalak.
« Válasz #60 Dátum: 2007, Március 27, 14:16:00 »
Idézet
Meg tudná adni nekem valaki Dénes Péter úr elérhetõségét?

Mail ment B)

Quadlipi

• Vendég
« Válasz #61 Dátum: 2007, Március 27, 18:36:59 »
VibaVoice írta::
Idézet
Szia 99. R.G.!
Hát nem meg mondtam?
Már annyian próbáltok megélni a Sonido egyutas hangsugárzójából, hogy összekevernek titeket.
Ezek után nincs jogod megsértõdni, mert csak egy vagy a százból, és ezt az utat Te magad választottad (a másik százzal egyetemben).

Hát ezt már tényleg nem értem. Igaztalanul megvádolsz valakit és, amikor tetten érnek nem, hogy elnézést kérnél még õ a hibás? Persze ez már nem elõször fordul elõ! Csak én érzem azt, hogy ebben van némi bibi? Persze sejtem, hogy merrõl fúj a Viba szél. Ha valaki magának építget az valószínûleg nem a gyártóktól, forgalmazóktól vásárol hangsugárzót. Nem értem mire ez a nagyképûség, arrogancia? Nem volt gyerekszobád? Vagy csak kõ bölcsõd volt és olyan csúnya voltál, hogy csak bottal piszkálgattak, mert akkor megmagyarázható ez a deformált szocializáció. Javaslom egy olyan topik indítását, ahol Viba úr elbeszélgethet a magával hasonlókkal. A többi topikot tán nem kéne beszennyezni. R.G nek és Vilinek ezt tanácsolom: "Sose vitatkozz idiótákkal! Lesüllyedsz az õ szintjükre és legyõznek a rutinjukkal."

vili

• Vendég
« Válasz #62 Dátum: 2007, Március 27, 18:58:28 »
Kedves mindenki!Soha,senkit nem kértem arra hogy cipelje el hozzám,saját,méregdrága gyári hangsugárzóját.Valóban szerettem volna összehasonlítani a saját dobozaimat másokéval,de én szivesen cipelem a magamét.Szentgyörgyi úr többi megnyilvánulását nem kommentálnám,mert csak további veszekedésre adhatna okot.Bár azt nem tudom hogy mire alapozza a fent írtakat.Aki esetleg belekeveredett,attól ezúton szeretnék elnézést kérni.Egy idõre elköszönök...üdvözlettel:Sárik Vilmos

KoZo

• Vendég
« Válasz #63 Dátum: 2007, Március 27, 20:03:37 »
Hát ez... :huh:  Az egésznek a hangneme meg a stílusa és tartalma a bányászbéka feneke alatt 10 emelettel vagyon. Valóban nem volt szimpatikus RG úrfi belépõje de VBV úr sem hazudtolta ám meg önmagát. Sõt jól illik ide a \'bagoly mondja verébnek..\' kezdetû közmondás.
Van azonban a dolognak elõnye is merthogy így jól behatárolják ezen urak saját maguk azt a kört amelyik potenciális érdeklõdõ lehet feléjük. Merthogy biztos vannak még rajtam kívül mások is akik egy ilyen szóváltás után nagyívben elkerülik mindkettõt a ziher.  :(

R.G

• Vendég
« Válasz #64 Dátum: 2007, Március 27, 20:20:52 »
Kedves KoZo!

Köszönöm.
Nem akarok vitatkozni, és nem is akartam.

Nem kellett volna.

De meg kell védeni magát az embernek.

R.Gyuri

cashman

• Vendég
« Válasz #65 Dátum: 2007, Március 27, 22:12:49 »
Helló!

Nem vagyok törvényszéki bíró, de az a meglátásom, hogy mind az alperesnek, mind pedig a felperesnek igaza van!
  :)
Üdv

Lakat

• Vendég
« Válasz #66 Dátum: 2007, Március 27, 22:16:41 »
Hi Mindenkinek,

Már napok óta olvasom a szkanderezéseteket. Sajnos "nem értek" a hangfalakhoz (sem), de  már kezd humorossá válni ahogy egymásnak feszültök, mint a kis kecskék a hídon, hehehe. De eredményt nem értek el, mert nem hiszem, hogy ezzel újabb vásárlókat nyertek meg.
De: Miért fáj az a másiknak, ha az egyiknek van egy ötlete (pl R.G.-nek)és megcsinálja. Ha van rá kereslet, akkor hadd csinálja. Nem hiszem, hogy csak a preferált "hangfalgyártóknak" van helye a nap alatt, akiket eléggé elõtérbe helyeznek/helyeztek a lapban. Aztán akinek nem ingje, ne vegye magára. De aki felismeri az ingjét, az gyakoroljon önkritikát.
És azt sem hiszem, hogy Mészáros Szabolcs úrnak szerencsés volt ilyen formában a megszólalása a fórumban.
Sajnos itt csak a zene szeretetérõl és élvezeti értékérõl nem esett szó.
A magam részérõl inkább a ZENE hallgatást választom.

Üdv: Lakat

VibaVoice

• Vendég
« Válasz #67 Dátum: 2007, Március 27, 23:00:00 »
Szia R.G.!

Hát nem megmondtam, hogy fiatal vagy? Sok fehér folt van még az életedben.
A hangszórók terhelhetõségi adatát veheted szó szerint is, és veheted úgy, ahogy az adott hangsugárzóba építve adja magát. Az FE-167E szélessávúval szerelt tölcsért 80W-os erõsítõvel kergetve több év alatt sem történt meghibásodás, pedig nem is egy vásárló kerti bulit szokott velük tartani. De ez nem minden. A hangszórók egymagukban ritkán képesek 100-150Hz alatti hangok lesugárzására, ezért építenek köréjük valamit, ami leggyakrabban valamiféle dobozhoz hasonlít. A hangszóró, és a doboz közös produkciója adja a zenei élményt, ami megköveteli a 20-25Hz közötti hangok lesugárzását is. Az FE-167E a saját tölcsérében képes erre, és az FF-85K-is képes rá a saját tölcsérében, pedig ennek a kalmopyrin méretû szélessávúnak 125Hz-en van a rezonanciapontja. Mindenféle csacska vádak helyett gyere el, és hallgasd meg mire képesek a Fostex tölcsérek, és ha már túl vagy a hallgatáson, akkor írj nyugodtan az élményeidrõl. Addig amit írsz, az csupán csak fikció, ami a jelenlegi tudásszintedet tükrözi.

További szép napokat kívánok: VBV

R.G

• Vendég
« Válasz #68 Dátum: 2007, Március 28, 09:39:37 »
:) Szép reggelt mindenkinek.Neked is VBV!

Köszi a választ. El fogok menni hozzád,DE REMÉLEM, NEM HASÍTASSZ KETTÉ VALAMI SÁRKÁNYÖLÕ KARDDAL!

Szerintem, itt fejezzük be ezt a vitát.

Üdvözlettel: Révész Gyuri :)

Seneca

• Vendég
« Válasz #69 Dátum: 2007, Március 28, 13:06:01 »
Gyuri, nem vagy egy kicsit mazochista? Az a meeting nem lesz semmi!

VibaVoice

• Vendég
« Válasz #70 Dátum: 2007, Március 28, 21:01:19 »
Szia Gyuri!

Nagy szeretettel várlak, és aligha foglak ketté hasítani a Sárkányölõ kardommal, már csak azért sem, mert a koszolásért fejemet venné az asszony.
Egyébként a "stúdióm" neve a lányomnak köszönhetõ. Pár éve olvasta Sárkányölõ Szent György legendáját, és ekkor ajánlotta névazonosságra hivatkozva a "Sárkányölõ" titulust, ami nekem egy másik megközelítés miatt is tetszett. Ez a megközelítés a házimozi. A házimozinak 6+1=7 hangsugárzóját vissza lehet vágni 1+1re, vagyis sztereóra, ami még mindig 1000x tökéletesebb, mint a gyermekcipõben járó házimozi átverés. Ennyi.

Üdv: VBV

istvan01

• Vendég
« Válasz #71 Dátum: 2007, Március 28, 21:34:31 »
Hello Viba és Gyuri

Talán mégis a helyére kerülhetnek a dolgok, lesz egy kézfogás.
Legyen már nekünk is kevés hasznunk, kérünk mindkettõtöktõl egy rövid beszámolót, ki mit hallott.

Üdv István

R.G

• Vendég
« Válasz #72 Dátum: 2007, Március 28, 22:06:41 »
VBV ÍRTA: " Nagy szeretettel várlak, és aligha foglak ketté hasítani a Sárkányölõ
kardommal, már csak azért sem, mert a koszolásért fejemet venné az
asszony.   Az FE-167E
szélessávúval szerelt tölcsért 80W-os erõsítõvel kergetve több év
alatt sem történt meghibásodás, pedig nem is egy vásárló kerti bulit
szokott velük tartani."

NO COMENT  :(

VibaVoice

• Vendég
« Válasz #73 Dátum: 2007, Március 29, 12:05:50 »
Szia Gyuri!

Most mit gondoljak?
Valami lelki problémád van, amit nem tudsz feldolgozni?
Szeretnél beszélni róla?
Hallgatlak.

Üdv: VBV

nempisti

• Vendég
« Válasz #74 Dátum: 2007, Március 29, 12:36:59 »
Idézet
Most mit gondoljak?
Valami lelki problémád van, amit nem tudsz feldolgozni?
Szeretnél beszélni róla?
Hallgatlak.

Fura ilyesmit éppen VBV "tollából" olvasni.  ;)