Üdvözlünk, Vendég. Kérjük jelentkezz be vagy regisztrálj. Did you miss your activation email?

Szerző Téma: Egyedi hangfalak.  (Megtekintve 184365 alkalommal)

R.G

• Vendég
Válasz/Re:Egyedi hangfalak.
« Válasz #45 Dátum: 2007, Március 26, 19:28:25 »
Naháááááááááát! Még ilyet.És tessék mondanani, van amolyan is? :woohoo:

R.G

• Vendég
« Válasz #46 Dátum: 2007, Március 26, 20:04:50 »
Üdv. László!- A rémkoppintók topicjában.-
 László! Te is büszke vagy joggal a termékeidre.
 Még mindíg nem értem, hogy mire ez a rosszindulat.
 Nem vagyok koppintó.Istvánnal gyártatom a HANGFALAIMBA a hangszórókat.Én nem vagyok szélessávú "hívõ".Ezt elkészítettem, mert kíváncsi voltam. Az õ tervei alapján. Csak egy kicsit csiszoltam rajta.

Mint tudod, a lineáris exponenciális tölcsér itthoni kivitelezése, és pontos méretezése nem egyszerû dolog.Még nekem is beletörik a bicskám.

A d.i.y sonido messze van az exponenciálistól.
A tölcsérben így itt ott bitumenes csllapítást helyeztem el, így lineárisabb lett a frekvencia  menete. A holt tereket quartz homokkal toltöttem ki. Megkerestem az optimális belsõ kábelt.Stb.
Szóval, nem szándékozom tovább erõltetni ezt a projektet.

Minden felületet megtalálsz ahol támadni lehet.Ne bántson már, hogy vannak akik próbálkoznak.
Ez nem egy neves gyártóra  méltó.

István! A hét éves lányom is tisztában van vizuálisan azoknak a fogalmak a nagy többségével amit felsoroltál.

Köszönöm.

vili

• Vendég
« Válasz #47 Dátum: 2007, Március 26, 20:36:01 »
Kedves László!Nekem nincs szükségem "minõségi bizonyítvány"-ra.Hogy miért?Azért mert NEM VAGYOK GYÁRTÓ!Én csak egy lelkes amatõr vagyok,és ezt nem szégyenlem.Ha valaki eljön hozzám,és tetszik neki az amit lát vagy hall az nekem csak jó.Ha netán még arra is megkér hogy építsek neki egy hangsugárzót,akkor az még jobb.Egyébként évente maximum 2-3 dobozt készítek,ezért nem hiszem hogy bárkinek is konkurenciát jelentenék.Koppintani sem szoktam,tehát ez sem lehet probléma.

Üdvözlettel:Sárik Vilmos

elek

• Vendég
« Válasz #48 Dátum: 2007, Március 26, 21:50:50 »
"lineáris exponenciális tölcsér"
"itt ott bitumenes csllapítást helyeztem el, így
lineárisabb lett a frekvencia menete"
" Megkerestem az optimális belsõ kábelt"
és így tovább...

nem csodálom, hogy VBV kiakadt...
én is...

nem az a baj, hogy valaki diy (végülis ez egy szép hobby), még az sem igazán, hogy némi zsebpénzt csinál belõle, hanem az a baj, hogy megmagyarázza, hogy miért és mennyire jó az, amit csinál...hangosan, és pofátlanul.
Remélem, elgondolkodnak ezen az errejárt olvtársak, és a megfelelõ következtetéseket vonják le :(

vili

• Vendég
« Válasz #49 Dátum: 2007, Március 26, 22:05:01 »
Kedves Elek!Szíve joga...akinek nem tetszik az nem veszi meg a dobozát.Mindenki úgy égeti magát ahogy akarja.Mindenki azt állít magáról és az általa készített termékrõl amit akar...nem kötelezõ elhinni...Sem azt amit R.G állít...sem azt amit én...sem azt amit VBV...A szakújságírók és a tesztek sem biztos hogy mind igazat szólnak.Ez az egész dolog,hívhatjuk zenélésnek...D.I.Y-nek...hobbinak...gyártásnak...fejlesztésnek,vagy bárminek...szubjektív.

szgy

• Vendég
« Válasz #50 Dátum: 2007, Március 26, 22:34:11 »
Helló RG !

Ha már elengedtétek egymás torkát Vibával elárulhatnád hogy hol szerezted be azt a "bitumenes csllapítást ".

Szigorúan csak a saját célomra!  ;)

Köszi: Gyula

VibaVoice

• Vendég
« Válasz #51 Dátum: 2007, Március 26, 23:32:08 »
Szia R.G.!

Jelenleg csak egy problémám van, mégpedig az, hogy nem érted a lényeget.
Nem csoda, fiatal vagy, és gondolkozás helyett a könnyebb utat választod, támadsz. Erõ van, tudás nincs. Jó neked.
Most, még egyszer, talán utoljára leírom, hogy nem jársz (jártok) jó úton.
Ezt mibõl gondolom? Például abból, hogy a hirdetésedben szereplõ Sonido egyutas tölcsérben Monacor hangszóró látható (egy ismerõsömhöz el is cipelted eladás céljából), erre saját állításod szerint Varga Pista bával egyeztetett, és gyártatott hangszórót építettél a feljavított Sonidoba. A Monacor hangszórót a Sonido gyártja? Itt valami csak nekem nem stimmel, vagy más sem érti? Na mindegy.

Mindezek után, ha még nem volna egy napra ennyi elég, újabb csacskaságokat olvashatok D.I.Y. Vili úr tollából, aki nemrég 5-600e.-Ft-os monitor hangsugárzókat keresett tesztelés céljából, és nem is akárhogy. Mindenkit arra kért, hogy az Õ 2+1-es (Peerless+Vifa) amatõr HANGFALÁHOZ cipeljék el összehasonlítás céljából saját, gyári, méregdrága monitor hangsugárzójukat, hogy ezzel D.I.Y. Vili úr megtudja, merre tart a fél millás monitorok világában.
D.I.Y. Vilinek itt, és most, meghallgatás nélkül is meg tudom mondani merre tart. Kb. egy szinten áll egy átkábelezett, új keresztváltóval dolgozó Dynaudio Audience 42-es monitor hangsugárzóval (100-120e.-Ft), de ha az Audience 42-es hangszórói új kabinetbe költöznek, a Vili D.I.Y. HANGFAL nincs sehol. Ez van.

További kellemes zenehallgatást kívánok Mindenkinek: VBV

Ui.:
R.G.!
SzGy úr megérdemli a bitumenes zsindely beszerzési forrás címét.

R.G

• Vendég
« Válasz #52 Dátum: 2007, Március 27, 07:34:48 »
Nem tudom mirõl beszél kedves Sentgyörgyi úr.

Monacor hangszórót nem használtam soha tölcsérben.
Sonidot-t Is ebben az egyben.Így elcipelni sem tudtam a bizonyos ismerõsödhöz. A feljavított son ido-ban sr 144-es van ,és nem monacor.A feljavítás pedig csillapításból, és kábelezésbõl áll.
Egyébbként a Flirt teljes egészében sonido D.I.Y

Az valami Bartfay Audio féle.

Kezdessz feldühíteni!

Varga úr megérdemli azt a tiszteletet, amit te úgylátom nem.

György :evil:

R.G

• Vendég
« Válasz #53 Dátum: 2007, Március 27, 07:50:30 »
Szíved joga kiakadni Elek.

Építõ jellegû a kritikád.

Üdv. pofátlan Gyuri.

VibaVoice

• Vendég
« Válasz #54 Dátum: 2007, Március 27, 09:28:14 »
Szia 99. R.G.!

Hát nem meg mondtam?
Már annyian próbáltok megélni a Sonido egyutas hangsugárzójából, hogy összekevernek titeket.
Ezek után nincs jogod megsértõdni, mert csak egy vagy a százból, és ezt az utat Te magad választottad (a másik százzal egyetemben).
Még egy apró megjegyzés: Ha Te mindenkinél jobban tiszteled Varga urat, legalább nyilvánosan ne írd le az általa tervezett hangsugárzó hibáit, mert ezzel a nevét, és cégének jó hírét járatod le. És hogy miért teszed mindezt? Hát, HASZONÉRT! Ha törik, ha szakad, el akarod adni munkád „gyümölcsét”, és még az sem számit vakítóan fehér becsületes lelkednek, hogy a szent cél (PÉNZ!!!) elérése érdekében több kárt okozol, mint hasznot. Már többször írtam, fiatal vagy, és még nem gondolkozol. Számodra kézenfekvõ mindent erõbõl megoldani, mert még van erõd. A kérdés az, hogy meddig, és mi lesz ezután?

Üdv: VBV

Ui.: Ha Elek kiakadt, akkor más is kiakadt. Vedd észre az intõ jeleket, amik most csak körbe lengenek, de ha nem változol, idõvel elsöpörnek.

istvan01

• Vendég
« Válasz #55 Dátum: 2007, Március 27, 10:08:16 »
Elszomorodva látom ezt az értelmetlennek tûnõ szócsatát. Korábban már említettem, a fórum szelleme nem szokott jól mûködni, amikor keveredik a DIY a vállalkozási érdekekkel, és ezt most gyorsan bebizonyosodni látom. Ezt zokon veszik az igazi DIY-erek, akik valóban csak maguknak építenek, mert a szó mégis csak ezt takarja, de éles vitát válthat ki azok között is, akik DIY produkciókat kívánnak úgymond baráti körben értékesíteni.

Ami engem még jobban zavar, lehet hogy csupán én vagyok megkeveredve, az, hogy a beírásokból azt látom, mintha valamelyik cég DIY-ra szánt kit termékét „egy kis további tuninggal” némelyek értékesítésre építgetik. Ha erre nincsen közvetlen megállapodás a kibocsátó céggel, akkor ez meglehetõsen etikátlan és iparjog megsértés esete is fenn állhat.

Az sem szokott problémát okozni, ha valaki hobby kedvében, DIY-erként meg akarja építeni például a B&W Nautilust-t (vagy legyünk szerények a csak a 801-est), de az már igen, ha azt el kezdi kínálni, ráadásul még hozzáteszi, jobb mint az eredeti.

Gondoljuk át a dolgokat több szempontból is.

Üdv István

R.G

• Vendég
« Válasz #56 Dátum: 2007, Március 27, 10:24:51 »
Nézd VBV!

Nem rontom Varga úr hitelét.
Minden vásárlója, és józan eszû hifista tudja, hogy a d.i.y terv, amit a hangszóróival árul,NEM EGYENLÕ A SONIDO HANGSUGÁRZÓKKAL.AZ MÁS KATEGÓRIA!
A D.I.Y TERVET EGYSZERÛ MEGÉPÍTENI, ÉS MEGADJA A BARKÁCSOLÓ HIFISTÁKNAK AZ ALKOTÁS ÖRÖMÉT!!
RÁADÁSUL PISZOKJÓ AHOZ KÉPEST AMENNYIBE KERÜL.

Ha a te  MAX 70eFt anyagköltségû DRUM F16 hangsugárzód nem kerülne 420eFt-be, lehet hogy nálad is vásárolnának.

Megenged egy kérdést PROFESSZOR ÚR?
 Hogy lesz az FE 166E 22/60WATTJÁBÓL 60/100W?
ÉS  A 25Hz hol jön ki a hangsugárzóból? Talán -20 Db-n?
A méretet és a súlyt figyelembe véve nics neked olyan hosszú tölcséred.

Egy a 100-ból.

R.G

• Vendég
« Válasz #57 Dátum: 2007, Március 27, 10:41:25 »
István!
Én is szomorú vagyok hogy a topic errõl szól.
Nem én adtam neki ezt az arculatot.
Valóban etikátlan a koppintás.
 A sonido d.i.y-t magamnak készítettem, de el fogom adni(ha megköveztek is), mert mást szeretnék
készíteni, amivel a következõ fonón találkozhatnak a tisztelt bírálóim.

Gyuri.

R.G

• Vendég
« Válasz #58 Dátum: 2007, Március 27, 11:15:58 »
Kedves Moderátor!

Ha te is úgy látod ahogy én, akkor töröld a topic-ot. Nincs értelme ,hogy csak veszekedésrõl szól.
 A nagy Magyar mentalitás itt is érvényesül.

R.Gyuri :ermm:

R.G

• Vendég
« Válasz #59 Dátum: 2007, Március 27, 14:04:30 »
Meg tudná adni nekem valaki Dénes Péter úr elérhetõségét? :)