Üdvözlünk, Vendég. Kérjük jelentkezz be vagy regisztrálj. Did you miss your activation email?

Szerző Téma: Egyedi hangfalak.  (Megtekintve 183734 alkalommal)

VibaVoice

• Vendég
Válasz/Re:Egyedi hangfalak.
« Válasz #30 Dátum: 2007, Március 25, 22:18:12 »
Tisztelt, és Nagyrábecsült hangfalgyártók!

Ezennel szeretném kihirdetni, hogy igazi HANGFAL-at csak páran gyártanak a világon. Az egyszerûség kedvéért az elektroakusztikus átalakítót mostantól nevezzük egyszerûen HANGSUGÁRZÓ-nak.
Olvasom a sok magvas hozzászólást, és borzongnak az idegeim. Mindenki tehetséges, nagy tudású, és szenzációs, de a hangfal szó borzalmas. Egy szakember ok nélkül ki sem ejti a száján a hangfal szót, mert a szónak jelentése van. Konkrét jelentése van.
Ha kérhetem, mindenki nevezze nevén a dolgokat, és akkor talán én is elhiszem, hogy az, aki megnyilvánul, valóban szakember, és érti a dolgát.

Köszönöm, hogy meghallgattak.

Tisztelettel: VBV / Sz. László

R.G

• Vendég
« Válasz #31 Dátum: 2007, Március 25, 22:19:13 »
Vili!
Valószínû 1.5m.fölött!És lehet, hogy keveset mondtam.

Gratulálok! Nagyon megnyerõ összeállítás, és minõségi alkotás.
György.

R.G

• Vendég
« Válasz #32 Dátum: 2007, Március 25, 22:24:31 »
VBV.

DÍCSÉRHETLEK, VÉDHETLEK ÉN, MÉGIS :evil: VAGY?
Rendben van. Hangsugárzó.

vili

• Vendég
« Válasz #33 Dátum: 2007, Március 25, 22:28:21 »
Kedves László!Nem gyõzzük hangoztatni hogy MI NEM VAGYUNK SZAKEMBEREK!...csak D.I.Y amatõrök.Hifisták.Nem vagyunk hifiguruk...sem sárkányölõk... ;)...vagy óriásölõk...

vili

• Vendég
« Válasz #34 Dátum: 2007, Március 25, 22:32:49 »
Ja...és még valami...ha már valaki két egyformát csinál,az már nem egyedi...hanem gyártás...azt hiszem ez az "Egyedi hagfalak" topic. :)

VibaVoice

• Vendég
« Válasz #35 Dátum: 2007, Március 25, 22:47:05 »
Szia Vili!

Saját magadról állítottál ki minõségi bizonyítványt, pedig nem kellet volna. Csendben is maradhattál volna, de Te inkább a harcot választottad.
Hát, Te biztos tudod, hogy melyik oldalon, és miért akarsz harcolni.

Ui.: Vannak sorozatban gyártott hangsugárzók, és vannak kísérleti, egy példányban készülõ hangsugárzók. A Tangband szélessávú hangszóróihoz, és még kb. 10-12 egyéb szélessávú hangszóróhoz csak 1-1 pár hangsugárzót terveztem, és építettem. Ez a tevékenység most sorozatgyártásnak, vagy D.I.Y. munkának számít?

vili

• Vendég
« Válasz #36 Dátum: 2007, Március 25, 22:58:28 »
Bocsi ha a "sárkányölõ" rosszul esett.Nem állok senki oldalán.Ha jól emlékszem senki nem bántott téged,és senki sem harcol...de ha neked ez harc...itt beszélgetés folyik...senki nem bánt senkit.Csak beszélgetünk...

R.G

• Vendég
« Válasz #37 Dátum: 2007, Március 25, 23:07:54 »
Kedves László!

Ezt a topicot nem azért indítottam, hogy itt harc follyon.
   Senki nem akar ellened harcolni, és senki sem vonja kétségbe a szakértelmedet,és annak felsõbbrendûségét, amit eddíg elértél.
-Tisztelet jár neked.
 Nem tudom miért vagy ilyen ellenséges.
A termékeid kétségtelenül jók.
 Elszívhatnánk egy békepipát.

György

magdagabor

• Vendég
« Válasz #38 Dátum: 2007, Március 25, 23:23:40 »
Sziasztok!

Az alábbi fogalmak pontosítása érdekelne:

Én eddig abban a hitben éltem, hogy amibõl a zenét hallgatom, az a hangfal.
A hangfalban vannak a hangszórók (magas,közép,mély), amiket hangsugárzóknak is nevezhetünk.

Akkor ez nem így van?

Üdv.

R.G

• Vendég
« Válasz #39 Dátum: 2007, Március 25, 23:36:40 »
DE.

:blink:

R.G

• Vendég
« Válasz #40 Dátum: 2007, Március 25, 23:42:22 »
Ez pusztán nyelvtani beidegzõdés. Szerintem teljesen mindegy.Egy szakdolgozatban lehet kritizálni, de a köznyelvben így van. :silly:

nempisti

• Vendég
« Válasz #41 Dátum: 2007, Március 26, 16:14:45 »
A hangsugárzókban (hangfalakban),hangszórók vannak.Kivéve a sztatikus és egyéb elven mûködõ konstrukciókat.
Nem értem VBV miért ingerült,hiszen neki van "sárkányölõ stúdiója".

istvan01

• Vendég
« Válasz #42 Dátum: 2007, Március 26, 17:07:53 »
Nem kívánom VBV Lászlót védeni, képes õ arra egyedül is. Amit valószínû ki akart emelni, az hogy a hangsugárzó építéssel hobby vagy vállalkozó szinten foglalkozóknak jó tudni pár fogalmat. Ilyen a Hangfal, Hangdoboz zárt-, reflex- és tölcsér- illesztéssel, de rokon velük TL ami mindhárom elvébõl használ egy keveset. Szerény ismereteim szerint hangfalnak a nyitott, rezonáló doboz nélküli konstrukciókat szokták nevezni, vagyis elõre-hátra is sugároznak, 8-as a karakterisztikájuk. Hangfalat lehet hagyományos kónuszos dinamikus hangszórókból is építeni, általában nagyobb hangszórófelület szükséges az elfogadható basszus leadáshoz.

A hangfal elvet szebben valósítják meg az elektrosztatikus, elektrét, mágneses panelek. Van egy közös jellemzõjük, doboztalan, nagyon gyors hangjuk van, sajnos gyenge hatásfokúak, nem szeretik a túlhajtást, általában drágábbak és minél kisebb felületûek, annál inkább nem nélkülözik a dinamikus hangszóróval épített szubokat, amikkel viszont nagyon nehezen tudnak fázisban illeszkedni.

Szerintem ez a minimum, amit azért minden hifi érdeklõdõnek tudni illik, az építéssel foglalkozóknak azért meg ennél is többet.

István

VibaVoice

• Vendég
« Válasz #43 Dátum: 2007, Március 26, 19:06:51 »
Szia Istvan01!
Ezek szerint nem volt teljesen érthetetlen a hangsugárzó-kontra-hangfal témában írt glosszám.
Köszönöm.

Nempisti!
Nem vagyok ingerült. Ingerült az, aki abban a stílusban írogat, mint jómagad. Bár az is lehet, hogy nem is vagy ingerült, csak neveletlen, de ez legyen a Te bajod.

VibaVoice

• Vendég
« Válasz #44 Dátum: 2007, Március 26, 19:22:32 »
R.G. Gyurinak volt egy érdekes kirohanása, ami arról szólt, hogy felülmúlhatatlan megjelenésére a legtöbb hazai gyártó a nadrágjába csinált. Érdekes feltételezés, bár minden alapot nélkülöz.
És hogy miért?
Hát ezért: Lásd a képet.
A jobbnál is jobb Sonido/Monacor klónok pár hónap alatt el fogják lepni az országot, és mind egytõl egyig ugyan arra a pár érdeklõdõre pályázik. Koppintók vigyázzatok. Lesz még gondotok egymással, és errõl csak Ti magatok tehetek.

Üdv: VBV