Üdvözlünk, Vendég. Kérjük jelentkezz be vagy regisztrálj. Did you miss your activation email?

Szerző Téma: Egyedi hangfalak.  (Megtekintve 183693 alkalommal)

istvan01

• Vendég
Válasz/Re:Egyedi hangfalak.
« Válasz #15 Dátum: 2007, Március 24, 13:58:08 »
Szia György

Örülök, hogy megértetted a mondandóm lényegét, és úgy tûnik nem vetted zokon a nyers hangnemet. Ha megengeded egy keveset azért folytatnám a fonalat.

Én nagyra becsülök minden amatõrt, legyen vitorláshajó építõ vagy valamilyen hifi berendezést elõállító. Mindegyiknek megtalálhatók a saját témájuknak megfelelõ honlapjai és internetes fórumai. A fórumok többsége a kölcsönös hozzájárulás elvén mûködnek, az odalátogatók elõször csak mások problémáját olvassák, azokra adott válaszokból tanulnak. Akik válaszolnak többségében szintén a kölcsönösség alapján, teszik, tehát mindenki hozzáad valamit, ami a nagy közösben mások javát szolgálja, másik esetben viszont éppen neki lesz hasznára másnak a tapasztalata. Ebben a megközelítésben az értékesítési és marketing érdekek nagyon rosszul jönnek ki. Én, amikor egy információt beadok a közösbe ezt különösebb anyagi haszon elvárása nélkül teszem, pontosabban a kölcsönösségi alapon a megtérülése ennek akkor jöhet meg, amikor egy másik fórumtag is feltesz egy számomra hasznos infót. El vagy egy kicsit távolodva ettõl az elvtõl, amikor te itt valamiféle TITKOK INTIMITÁS-áról beszélsz. A fórumon semmi sem titok, ha úgy lenne, akkor nem jelene meg senki és semmi vélemény dolgokról, tapasztalatokról.  

Itt illik és szerintem szükséges szétválasztani a vállalkozói megnyilvánulásokat, ahol a cél valamilyen termék, szolgáltatás kínálása, amibõl anyagi haszon származhat. Ha a propagandára kevés a ráfordítható pénzed, akkor azért ott vannak az ingyenes, vagy nagyon olcsó hirdetési felületek. Ha egy ilyen nyílt fórumon te marketingelsz, amire azért volt már példa, akkor ne tegyél ilyen kijelentést:

„-Én a célt megmutatom. De az út számora intimitás, és úgy érzem rám tartozik.”  

Bocs, ha kioktató voltam

Üdv István

R.G

• Vendég
« Válasz #16 Dátum: 2007, Március 24, 14:37:43 »
István!
A filozófiai eszmefuttatásod helytálló.Igazad van.
 De nehéz elvonatkoztatni azt, hohy ha beszélünk valamirõl, arról mit csinálunk és hogyan, az bizony , ha a tárgy vagy szolgáltatás eladó, keményen kimeríti a marketingelés fogalmát.
Abban is igazad van hogy a fórum nem erre való.
 Igyekszem nem erre használni.De bizony ha beszélunk valamirõl, s az információ átadódik,
 biz az marketing.

Az , hogy ki milyen infót ad ki, vagy vesz fel, mindenkinek a szuverén joga eldönteni.

Üdv. György

Nem elérhető MSZ

• Administrator
  • törzstag
« Válasz #17 Dátum: 2007, Március 24, 18:57:18 »
Kedves György!

Talán észrevetted, hogy az audiofil témakörben indított topicodat áttettem a DIY rovatba, remélve, hogy a reklámon kívül valami "haszon" a közösségnek is jut. Tudom, itthon nehéz a gyártásból megélni, de azt hiszem nem ez a megfelelõ út a sikerhez. Vili annak idején elõzetesen emailben megkeresett, és elküldte anyagait közlésre. Ez így korrekt. Õ bepillantást engedett "mûveibe" tudva azt, hogy aki képes azokat utánépíteni, valószínûleg soha nem venne tõle semmit, így nincs mit féltenie. Nem említette konkrétan, hogy eladásra is építene, mégis többen keresték azóta rajtam keresztül is.

Az ilyen reklámok mindenhol fordítva sülnek el, - ha rendszeres látogató vagy különféle fórumokon, ezt tapasztalhattad - meg is jött a válasz VBV-tõl.
Nem szeretek élni moderátori lehetõségeimmel, kérlek hagyd abba az efféle marketingelést.

Köszönettel és sok sikert kívánva:
Mészáros Szabolcs
Szerkesztõ
HFP

R.G

• Vendég
« Válasz #18 Dátum: 2007, Március 24, 21:34:13 »
Kedves  Szabolcs!

Ha valami eladó, akkor arról nem lehet beszélni?
 Egyszer tettem hozzá egy válaszhoz, hogy eladó.
Ezúton is elnézést kérek érte.
 De kontra, ha olvastad a hozzászólásaimat, akkor láthatod, hogy nem ebbõl élek.
Ha sértem mások üzleti érdekeit, mert ijesztõ rájuk nézve az alacsony ár, és a dobozaim megjelenése, azt üzenem nekik, hogy nem kéne így túlreagálni egy lehetséges konkurencia fellépését.
Nem kívánok vbv, sem más hazai gyártó konkurenciájává válni.Én nem akarok mást, csak hangfalat készíteni.
 Most jól lehordtatok.
Istvánnal filozofáltunk ez ügyben, hogy mi is az a marketing.
 Nos, lehet hogy igazatok van.
De! Az már számora hízelgõ, hogy egy kicsit "felráztam a poklot" a fórumban, és kiváltottam olyan gyártók felháborodását, akiket felkészületlenül ért a megjelenésem.
Minden tiszteletem VBV-É, és az összes hazai gyártóé.Nem akarom, hogy ellenséget lássanak bennem, mert ismétlem NINCS MIÉRT!
  a FÓRUMBA NEM TÖLTÖK FÖL TÖBB KÉPET.
ÉS NEM BESZÉLEK A HANGFALAIMRÓL, ha ez sérti az etikát.
Mégegyszer enézézést kérek azoktól akiknek kiváltottam az ellenszenvét.

Maradok tisztelettel:György

Szabolcs! Megkérlek rá, hogy szedd le a képeket.

VibaVoice

• Vendég
« Válasz #19 Dátum: 2007, Március 24, 21:43:00 »
Szia Gyuri!

Mint olvasom, kaptál hideget-meleget, és én eddig csak a katalizátor voltam.
De most:
Ha rám hallgatsz (miért tennéd) kicsit változtatsz a nyomulásodon. Miután elárultad életkorod, nyugodtan állíthatom, hogy születésed elõtt pár évvel kezdtem azt az ipart, amit Te "hifimagus@t-online.hu" néven próbálsz kivitelezni. Egész biztos vagy abban, hogy a „hifimagus” titulusért megdolgoztál, mert szerintem nem. Az elmúlt csaknem 30 év tapasztalata az, hogy vakítással, magabiztos magyarázatokkal sokakat el lehet csábítani, de csak egyszer! Ha változatlan formában folytatod „vállalkozásod”, pár év alatt kinövöd csöpp hazánk, és akkor mi lesz? Mész az EU-ba?
Kár lenne érted!
Gondold át.

Üdv: VBV / Szentgyörgyi László

R.G

• Vendég
« Válasz #20 Dátum: 2007, Március 24, 22:02:03 »
Köszönöm László. Nem csalódtam benned.
-És valószínû, rád hallgatok. Sokat kell még tanulnom.
Csak még egy szót. Akit elcsábítottam, azt nem kell mégegyszer.
 -Bocsi, remélem ez nem volt marketing-

Tisztelettel : Gyuri

Nem elérhető MSZ

• Administrator
  • törzstag
« Válasz #21 Dátum: 2007, Március 24, 23:07:37 »
Gyuri!

Mindennek megvan a helye és a formája, muszáj korlátokat szabni, vagy elszabadul a pokol.
A Fórum nem erre való!
Ha neked ez nem üzlet, akkor oszd meg a tapasztalataidat másokkal, örömmel fogják venni.
Ha nem akarod megosztani, akkor nyilván üzlet.
(Az aprók között feladott hirdetéseid egyértelmûen üzleti vállalkozásra utalnak, miként az "R.G Acoustic" név is)
Kicsit rossz volt a kezdet, jobb lett volna ha elõbb megkeresel.

PS: VBV megnyilvánulásait ne vedd fel, a tehetség nem kor függvénye.
üdv,
Mészáros Szabolcs
Szerkesztõ
HFP

sotokan

• Vendég
« Válasz #22 Dátum: 2007, Március 25, 16:35:15 »
A tehetség valóban nem életkor kérdése, a szûkös magyar lehetõségek miatt viszont az életkor nyilvánvalóan mérvadó a hangfalkészítéskor. Harminc éven át próbáltam hangfalakat készíteni saját használatra, a vége az volt, hogy (magyar) gyártó hangfalát vettem meg, mert jobban szólt, mint a nagy gyártóktól való, ráadásul hazai termék volt. (Ezt a szokásomat igyekszem megtartani.)

Saját tapasztalatom szerint a belépõ szintû hangalak otthoni bütykölésének önköltsége magasabb, mint a hasonló színvonalú gyári hangfalak ára, így a dolog csak hobby szinten éri meg. Más dolog, ha valakinek sok pénze van, és ráér, az talán tud egy kicsit spórolni, de a ráfordított idõ rendszerint nem éri meg. A harmadik lehetõség a fejlesztés, annak viszont olyan magas a költsége, valamint az idõigényessége, hogy csak nagyon tapasztalt szakembereknek van némi (nagyon csekély) esélye a túlélésre a hazai piaci viszonyok között, ha eladásra akarnak termelni, és inkább õk is a magasabb árkategóriát kell megcélozniuk (pl. Taylor), mert évente nem tudnak túl sok hangfalat eladni. Szóval a fejlesztéshez szükséges anyagi források és idõigényesség miatt otthoni hobbizásból csaknem lehetetlen egy ember számára rövid idõ alatt "hifimesterré" válni (arról nem is beszélve, hogy a fogalom komoly szakemberek között sem jelenti ugyanazt, hiszen a hangzás mai napig egyetlen megbízható "mûszere" az emberi fül. :-)

A marketing más dolog (aki a fülének nem hisz, jobban hisz abban, amit olvas?), az szerintem sem ide való...

-sotokan

nempisti

• Vendég
« Válasz #23 Dátum: 2007, Március 25, 18:08:23 »
Idézet
Harminc éven át próbáltam hangfalakat készíteni saját használatra, a
vége az volt, hogy (magyar) gyártó hangfalát vettem meg, mert jobban
szólt, mint a nagy gyártóktól való, ráadásul hazai termék volt. (Ezt a
szokásomat igyekszem megtartani.)

Kedves sotokan!

Mivel nem kicsit vagyok tájékozatlan a hazai gyártású hangfalakkal kapcs,igy nagyon kiváncsi lennék az ezekkel kapcsolatos tapasztalataidra akár itt a fórumon,akár mail-ben.

Elõre is köszi!

Elérhető Giorgio12

• Old hifi group
  • törzstag
« Válasz #24 Dátum: 2007, Március 25, 18:26:17 »
Sziasztok!
-sotokan- volt régebben magyar hangsugárzóm,
STAND-ART-nak hívták és nagyon szerettem. Mindig azt hallottam, hogy nem érdemes házilag nekiállni, mert olyan drágán lehet beszerezni a hangszórókat. Ebbe bele is nyugodtam.

A multkor a fiam JPW doboza megadta magát, irány a SONIDO, és ekkor ért a meglepetés, hogy a leégett magassugárzó kb:1000-1500 Ft.
Felháborodásomat megosztottam VBV-vel, Õ szolgált néhány adalékkal, hogy gyári dobozokban jórészt milyen filléres hangszórók vannak.

Akkor megéri vagy nem, ez itt a kérdés!
Szép napot : Gyuri
Arcam Alpha 3 tuner - Arcam Alpha 7R erősítő - Arcam Alpha 8 CD játszó - VIFA Drabálka hangsugárzó.
És még sokan mások....

vili

• Vendég
« Válasz #25 Dátum: 2007, Március 25, 19:26:57 »
Kedves Gyuri!Szerintem megéri...ha az ember saját magának csinálja.Viszont hamár egyszer rászánja magát az ember,akkor valami komolyat érdemes csinálni.Komoly,drága 2-3milliós dobozok anyagköltsége 5-600ezer ft.Tehát ha valaki rászánja azt a temérdek idõt és utánjárást,az bizony jól járhat anyagilag.Persze vannak viták arról hogy az így készített dobozok vajon elérik vagy meghaladják-e az eredeti doboz hangminõségét.Mindkét esetre tudnék példát mondani.Az hogy a JPW dobozba 1-2ezer ft-os magassugárzót raktak,bizony bosszantó,és sajnos sok gyártó(magyar és külföldi)hasonlóképp spórol.Van aki 20-30%-os nyereséggel számol...és van aki 100%-os nyereséget szeretne. ;)

R.G

• Vendég
« Válasz #26 Dátum: 2007, Március 25, 20:56:33 »
Sziasztok!Szép estét mindenkinek!
Látom, izzik a fórum.
Kedves Sotokan.
Én nem tartom magam hifimesternek.A hifimagus csak az e-mail címem.
21 éve csináltam egy hangfalat egy éjjeli szekrénybõl.Most itt tartok.Autodidakta módon fejlõdtem idáig. A hivatásomnak semmi köze az akusztikához, és az asztalos szakmához.

A gyártók, néha valószínûtlenül olcsó meghajtókat használnak.
Miért?
 Mert az is lehet jó, jó mérnöki munkával vértezve.
Egy sorozatgyártott hangfal árában benne van a fejlesztés, a logisztika, a márkanév,a járulékos terhek,-a Magyar gyártókat megfojtja az ilyen olyan adó, engedélyek,stb.Tényleg nagyon nehéz dolguk van.
Említettétek a taylort.Kiemelek egy modelt.:
T.A. NIKE. mélyközép,:vestra-3200Ft
           magas     :vifa   11000Ft
Hangváltó,ha minõségi komponenseket nézünk:kb.30000Ft
Doboz:szép kivitel, max 60000Ft
öszz:107400 (+-)10eFt.
Vételára, mikor piacra dobták 650000Ft. körül volt.
VILI! EZ NEM 100%
Hát hogy lett ebbõl 650000Ft?
Ha napi 10-et gyártana, valószínû nem kerülne csak 300eFt.-ba
A kis mennyiségen kell neki kitermelni a válalkozókat sújtó terheket, a cégének mûködését(munkabérek járulékok ),a fejlesztéseket,és még sorolhatnám.
Egy rossz szavunk sem lehet rájuk.
VBV, Taylor, Hivox, Sonido, mona a. mind rendkívül nagytudású tehetséges szakemberek.
De az ország gazdasága olyan, hogy bizony rá vannak kényszerítve a nagy árrésre.
-Sajnos.-
 Nagyon jó volna, hogy ha egy átlagos Magyar fizuból meg lehetne venni egy Magyar gyártó rendszerét.
 Sem a vásárlóerõ, sem a gazdaságpolitika nem kedvez nekik-ünk.

vili

• Vendég
« Válasz #27 Dátum: 2007, Március 25, 21:53:50 »
Akkor ez vajon mennyit ér(érne)?...Peerless HDS134 darabja 21000...van 4darab...Vifa X25TG 12800...kétszer...keresztváltó,Mundorf 40-70ezerig...doboz kb 30ezer+többszáz munkaóra...

nempisti

• Vendég
« Válasz #28 Dátum: 2007, Március 25, 21:59:34 »
Sajnos a hazai gyártók olyan haszonkulcsot alkalmaznak (ne firtassuk,miért),amivel nem igazán serkentik a magyar termékek iránti érdeklõdést.

vili

• Vendég
« Válasz #29 Dátum: 2007, Március 25, 22:10:28 »
Például...