Üdvözlünk, Vendég. Kérjük jelentkezz be vagy regisztrálj. Did you miss your activation email?

Szerző Téma: Egyedi hangfalak.  (Megtekintve 189455 alkalommal)

citrom01

• Vendég
Re:Egyedi hangfalak.
« Válasz #435 Dátum: 2011, Február 13, 13:27:19 »
Hello Wolfy!

Nagyon klassz gépek,végre van valaki aki orsós magnót is használ!   

AQ1

• Vendég
« Válasz #436 Dátum: 2011, Február 13, 15:22:02 »
Hello Wolfy!

Nagyon klassz gépek,végre van valaki aki orsós magnót is használ!

Wan ám itt egy ilyen topic is:

http://forum.hifipiac.hu/audiofil/magnosok-topicja/
 ;)

Wolfy

• Vendég
« Válasz #437 Dátum: 2011, Február 14, 07:18:14 »
Tisztelettel :

Citrom01 - Bal alsó egy ReVox A77, fölötte Tascam 32, mellette Studer B 67. A fekete széken Tascam 244, igaz, az kazettás. Mint említettem lemaradt, a másik oldal, 4utas-hasonló méllyel és egy pár 4 utas Sony S.A.W.-al. De még mindig alakul és formálódik az egész :)

Bigi - Nem mondod :))

citrom01

• Vendég
« Válasz #438 Dátum: 2011, Február 14, 17:14:13 »
Szia Wolfy!

Először is gratulálnék a gépekhez ,jól össze szedted, klassz gépek .Én még most nézegetem, hogy milyen orsós magnót vegyek ,ez hiányzik a rendszeremből meg egy LP lemezjátszó .Te mit ajánlasz?

AQ1

• Vendég
« Válasz #439 Dátum: 2011, Február 14, 21:55:50 »
Szia Wolfy!

Először is gratulálnék a gépekhez ,jól össze szedted, klassz gépek .Én még most nézegetem, hogy milyen orsós magnót vegyek ,ez hiányzik a rendszeremből meg egy LP lemezjátszó .Te mit ajánlasz?

Én studio magnot mindenképp.
Elöször is nem olyan drága, minrt amennyire hixik az emberek.
Másodxor, mert sokkal jobb, mint a kommerszek,
Harmadszor, kopásállobb fejek, robosztus de nagyon jo mechanika.
Negyedszer, mert studiomagnora AEG tárcsa kell két db, és a xalagot mán csak AEG magra köll tekerni. Nincsenek orsok, ezért egy egyszerhasznált studioxalagot meg lehet wenni 3-6e Ft közt. Kommersz magnoknál csak az üres fémorso kerül ennyibe!
Pl Én tok neked xerezni Otari MX 50-est lexerwizelwe, olcsobban, mint egy nagyobb akai.
A kettö közt ég és föld a különbség.

Wolfy

• Vendég
« Válasz #440 Dátum: 2011, Február 15, 09:48:02 »
 Szia Citrom01 !

Nagy hiányosság, hogy nincs, de korrigálható :) Remélem sikerül venni egy stabil gépet. Bigi által indított topikban  olvashatod, hogy lehet játszani a szalagossal, pl. cd-lemez átmásolása után hogy szól a cd és, hogy a szalagos és miért is.
Szalagos ügyben nagyon elterjedt az Akai GX - 4000D, előnyével - hátrányával. Nem javaslom, mivel negyedsávos. Otthonra, ha saját magad élvezetére és még nyugdíjas korunkban is szeretnénk használni, mindenképp fél sávos studiomagnó beszerzése ajánlott.
A szalagosok esetében annó volt egy minőségi sorrend. Az aljára már nem emlékszem, de Akai>ReVox>Studer>Nagra volt a sorrend. A vége, mindenkinél más, mert pl. Bigi másra esküszik :) Ez a saját véleményű listám :) Biginél egy furgonnal szállítható-hordozható studiómagnó :) M-15-ös a vége.
Nade viccet félretéve szalagos magnó vásárlásnál igen vigyázni kell, nem árt hozzáértő segítségét kérni, illetve együtt menni, mivel könnyen ráfaraghat az ember. Pl. veszel egy Studert, s ha a benne lévő fejek halálban vannak, könnyen kifizeted a következő magnó vételárát is, a fejek megvásárlásakor/törlő, felvevő-lejátszó, lejátszó fejek vannak benne/.
Nem árt bevizsgáltatni egy hozzáértővel vásárlás után, aki beállítja a magnót pl. beállítja az általad használt szalaghoz. Számomra a bevált szalag a Basf PER 528. Strapabíró típus, kedvező jellemzőkkel bír számomra.
Természetesen ilyenkor kerül beállításra, hogy milyen orsóval használja az ember. Én NAB adapterrel használom, de mint olvashattad, Bigi AEG magosat helyezte előtérbe/mint a képen látható is/. Ki mire esküszik :) Ritkán, de én is szoktam használni AEG-t. Ez is vásárlás utáni "játék" lesz, NAB magot szerezni(ha nem kaptál hozzá), vagy AEG fejet-tányért szervantani.
Szóval nem kell kapkodni a vásárláskor, de érdemes beszerezni egy szalagost, mert nagy élményt nyújt.
Beszerzés-beállítás-játék után jön a következő méreg, minőségi felvételek készítése, de az egy külön történet. Forrás pl LP-kábelek/minőségi/ stb.

Lemezjátszó ügyileg sok mindent lehetne mondani, külön topik foglalkozik ezzel a témával ami igen szerteágazó, mind berendezés, tányér, tű, hangkar. Ki mire esküszik, mi vált be nála. Én amikor vettem "direct drive" típusút vettem ( pénztárcámhoz mérten :) ), egy Pioneer PL 55 X. Még majd be szeretnék szerezni másikat is, de az a jövő zenéje :) Pl.  egy Thorens-et.
A vásárlás után jöhet az elhelyezés-hely kialakítás, ami következő igen fontos dolog, hogy a lehető legrezgésmentesebben sikerüljön, pl. márványlapra helyezni. A korrekciós erősítőt már meg sem említem, pedig az is igen fontos.
Ha megvan a berendezés, akkor ott is neki lehet állni a fejlesztésnek, de akkor már komótosan + az igényes lemezek vásárlásának, ami szintén nem olcsó mulatság :) De megéri :)
Itt van 1-2 igényesebb :
 http://www.michell-engineering.co.uk/gyrodec_orbe_turntable.html#qc
De erről Bigi tudna többet regélni. Én nem sokat használom, csak lemezről szalagra másoláskor, utána pihikél.

Ha ezzel a témával akarsz foglalkozni javaslom a másik topikot, mert hátsó fognak billenteni bennünket a téma miatt, mivel nincs sok köze a hangfalépítéshez :)

citrom01

• Vendég
« Válasz #441 Dátum: 2011, Február 15, 15:21:59 »
Sziasztok!

Köszönöm az infókat ,megfogadom a tanácsotokat ,nem fogom elkapkodni a vásárlást.

Wolfy

• Vendég
« Válasz #442 Dátum: 2011, Február 16, 09:07:44 »
Szívesen, ha elakadsz akkor szólsz nekem, vagy Bigi-nek, s próbálunk segíteni.

Mindig is azt vallottam, nem művészet drágán vásárolni :)

Kismarci

• Vendég
« Válasz #443 Dátum: 2011, Szeptember 26, 17:10:30 »

Nem elérhető Karl

• újonc
  • *
« Válasz #444 Dátum: 2011, December 14, 15:46:13 »
T. Fórumozók!

Készítettem egy hangdobozt itthon fellelhető hulladék alapanyagból. 2 literes és 80 Hz-re hangolt. A hangszóró nyílás 3 collos hangszóróknak megfelelő. Szélessávú hangszórót szeretnék bele, no crossover /tekercsek és kondenzátorok brrrrrr....../. Mi a véleményetek, milyen hangszóró lenne ide megfelelő.

Mindörökké szélessávú!
Erősítő: Myryad MI120, Hangsugárzó: diy két utas, DAC: iFI Micro iDAC 2 USB, Táp elosztó: Einchmann Power Strip, Van den Hul kábelek, WBT csatlakozók, Tápegységek: lineáris

taz

• Vendég
« Válasz #445 Dátum: 2011, December 14, 15:56:25 »
T. Fórumozók!

Készítettem egy hangdobozt itthon fellelhető hulladék alapanyagból. 2 literes és 80 Hz-re hangolt. A hangszóró nyílás 3 collos hangszóróknak megfelelő. Szélessávú hangszórót szeretnék bele, no crossover /tekercsek és kondenzátorok brrrrrr....../. Mi a véleményetek, milyen hangszóró lenne ide megfelelő.

Mindörökké szélessávú!

Valamilyen hulladék? ;)

Nem elérhető Karl

• újonc
  • *
« Válasz #446 Dátum: 2011, December 14, 16:45:08 »
Nehéz kérdés. Korunk divatos témája az alapanyag újra felhasználása. Felőlem lehet újra felhasznált az alapanyaga, vagy maga a hangszóró.
Erősítő: Myryad MI120, Hangsugárzó: diy két utas, DAC: iFI Micro iDAC 2 USB, Táp elosztó: Einchmann Power Strip, Van den Hul kábelek, WBT csatlakozók, Tápegységek: lineáris

Nem elérhető MSZ

• Administrator
  • törzstag
« Válasz #447 Dátum: 2011, December 14, 23:11:20 »
Szia Karl!
A Visaton FRS 8-at próbáld ki, népszerű és nem drága szélessávú hangszóró.
http://www.visaton.de/en/industrie/breitband/frs8_8.html
A dobozon még biztosan kell alakítanod, van egy szellemes megoldás, a spirális tölcsér, ha érdekel előkeresem a rajzát.
Mészáros Szabolcs
Szerkesztõ
HFP

taz

• Vendég
« Válasz #448 Dátum: 2011, December 15, 07:20:54 »
Nehéz kérdés. Korunk divatos témája az alapanyag újra felhasználása. Felőlem lehet újra felhasznált az alapanyaga, vagy maga a hangszóró.

Szerintem a teljesen felesleges dolgok létrehozása, épp olyan nagy bűn mint, nem hasznosítani a visszanyerhető anyagokat.  ;)

Nem elérhető Karl

• újonc
  • *
« Válasz #449 Dátum: 2011, December 15, 23:44:27 »
Szia MSZ!

Érdekel milyen alakításra gondolsz a dobozon és a spiláris tölcsér rajza is.