Üdvözlünk, Vendég. Kérjük jelentkezz be vagy regisztrálj. Did you miss your activation email?

Szerző Téma: Egyedi hangfalak.  (Megtekintve 189453 alkalommal)

m21wg0908

• Vendég
Re:Egyedi hangfalak.
« Válasz #360 Dátum: 2011, Január 05, 12:38:37 »
:) Minden elérhető adat ott van a weblapon, és mivel ezek között nem szerepel, így neked használható formában nincs róla információ. Ne mindent én rágjak már a szádba. :-)) Félkész infókat/méréseket meg nem szívesen mutogatok, maximum annak, aki biztosan nem érti félre.

Méréssel kapcsolatban: teljesen hiába mérek én bármit egy hangszóró adatlapján, ha nálad megváltoznak a körülmények. Pl. dobozba kerül, előlapba (már ennek is jól észrevehető hatásai vannak), ezen kívül a környezet, szoba is rengeteget változtat mélytartományban, stb. Így hangsugárzóépítésnél a mástól szerzett adatokra nem támaszkodhatsz, mindenképp neked kell jól mérni.

Én persze ismerem a szóban forgó hszek jellemzőit, le is tudom írni szóban, hogy meddig egyenes az átvitel, hol rezonál, torzít, milyen várhatóan mélyben, stb. De ezek meg nem adatok, csak csúnyapróza egy-két elektrodinamikus hangszóróról, és legtöbben nem is tudnak mit kezdeni az ilyen jellemzésekkel.

Elérhető bikabeka

• Old hifi group
  • törzstag
« Válasz #361 Dátum: 2011, Január 05, 14:01:36 »
Méréssel kapcsolatban:
Nekem elegek lennének a T/S paraméterek. Illetve a beépítési méretek. Nem vagyok nagy igényű...  ;)

Elérhető bikabeka

• Old hifi group
  • törzstag
« Válasz #362 Dátum: 2011, Január 05, 14:17:20 »
Illetve, ha már itt válaszolsz. Mint írtad a 2 sony-t javaslod. És előtte én kérdeztelek a TVR hangszórókról. Ezekről nem mondtál semmit. Ezek ennyire felejtősek?

m21wg0908

• Vendég
« Válasz #363 Dátum: 2011, Január 05, 14:40:37 »
Nehéz az élet.... Igen, nem érdemes  használni.

Mérettel, meg T-S-el nem szolgálhatok. Majd ha egyben lesz minden.

Ui: esetleg még Tannoy 130-as is szóba jöhet, bár azt még én sem néztem meg közelebbről, de valószínűleg egy kicsit könnyebben kezelhető, mint a HA15.

citrom01

• Vendég
« Válasz #364 Dátum: 2011, Január 29, 11:14:42 »
Üdvözlet mindenkinek!

A TVM hangszórókról mi a véleményetek?

citrom01

• Vendég
« Válasz #365 Dátum: 2011, Január 29, 11:19:55 »
Csak azért kérdeztem, mert nekem nagyon jó tapasztalatom van velük kapcsolatban.

citrom01

• Vendég
« Válasz #366 Dátum: 2011, Január 29, 11:27:18 »
Saját gyártmány.
Tölgyfa dobozban.

citrom01

• Vendég
« Válasz #367 Dátum: 2011, Január 29, 11:32:59 »
És készül egy nagyobb változat!

m21wg0908

• Vendég
« Válasz #368 Dátum: 2011, Január 29, 14:51:52 »
Csak azért kérdeztem, mert nekem nagyon jó tapasztalatom van velük kapcsolatban.
A magasaik annyi pénzért felejthetők, a mélyközepek meg 150mm fölött kb. használhatatlanok, főleg a kínaiaisítások után. Ehhez képest még nem is túl olcsók.

citrom01

• Vendég
« Válasz #369 Dátum: 2011, Január 30, 16:38:01 »
Helló!

Szeretném megkérdezni tőled,építettél már ezekből a hangszórókkal hangdobozt ,mert ha igen akkor nem ezt írtad volna! Ez a kombináció sok drága márkás hangdobozt utasít maga mögé!Nem feltétlenül kell drága hangszórókat vásárolni ahhoz hogy jó hangot kapjunk.Ne írj olyat ami nem igaz!Nagyon sok zene hallgató ismerősömnek, barátnak  építtetem meg és imádják! Nagyon szívesen várlak meghallgatásra,remélem nem sértettelek meg.És azt még nem írtam hogy zenész ismerősök is segítettek a váltó finom hangolásánál!Amit ki lehet hozni ezekből a hangszórókból azt hiszem sikerült. Én mindenkinek csak ajánlani tudom!       

m21wg0908

• Vendég
« Válasz #370 Dátum: 2011, Január 30, 18:55:26 »
Jobban ismerem, mint aki épített belőle. Számtalan darabot mértem végig, és sajnos ez a valóság. Az általad használt mélyközép pl. b-reflexben kifejezetten rosszul működik.

citrom01

• Vendég
« Válasz #371 Dátum: 2011, Január 30, 20:04:21 »
Érdekes mert nekem kitűnően működik ! Valamit nem csináltál jól ! Gyere el hozzám hallgasd meg és meglepődsz. 170000ft angol hangdoboztól jobban dinamikusabban szól! márkát szándékosan nem írtam.

citrom01

• Vendég
« Válasz #372 Dátum: 2011, Január 30, 20:18:31 »
Ami még furcsább az az,hogy aki nálam zenét hallgat annak nagyon tetszik ez a hang ,sokan ezt keresik.
Egyébként Videoton hangszórókból is nagyon jó hangdobozt lehetett építeni, pedig olcsó hangszórók voltak! 

citrom01

• Vendég
« Válasz #373 Dátum: 2011, Január 30, 20:23:55 »
Egyébként nálam jobban nem ismerheted ,mert az elsők között vásároltam nagyobb tételt!

citrom01

• Vendég
« Válasz #374 Dátum: 2011, Január 30, 21:53:24 »
GYÁRI DOBOZ IS REFLEX.