Üdvözlünk, Vendég. Kérjük jelentkezz be vagy regisztrálj. Did you miss your activation email?

Szerző Téma: Egyedi hangfalak.  (Megtekintve 189450 alkalommal)

Fridi

• Vendég
Re:Egyedi hangfalak.
« Válasz #345 Dátum: 2010, Szeptember 05, 15:08:11 »
Sajnos semmi mérési diagramma és adat nincs a birtokomban, de a készítője sem tud szolgálni vele mert nincs  lehetősége méréseket végezni, nincsenek ilyen eszközei.             Üdv.

Elérhető bikabeka

• Old hifi group
  • törzstag
« Válasz #346 Dátum: 2011, Január 02, 12:50:41 »
Petimre és kisszabó!
Hát elkészült a TL hangfalam, ami előre nem látható okok miatt "kicsit" megcsúszott.

petimre

• Vendég
« Válasz #347 Dátum: 2011, Január 02, 14:34:59 »
Bakker,

Gratula, óriási, s milyen a hangja?!

Gyönyörű, nagyon szép lett!

GRAT!  K+

Imi

Elérhető bikabeka

• Old hifi group
  • törzstag
« Válasz #348 Dátum: 2011, Január 02, 16:54:42 »
Most sajna nem sztereó erősítőről hajtom, mert az még csak most készül. De már most hallani azokat a feszes rettentő mélyre lemenő mélyeket,amibe beleszerettem.

m21wg0908

• Vendég
« Válasz #349 Dátum: 2011, Január 03, 00:53:27 »
És hogyan sikerült a TL mélytartománybeli, párszáz Hz-ig érvényesülő fölösleges rezonanciáit, a forduló okozta hibákat eltüntetni, kezelni? Vagy ez mind hozzátartozik a "feszes, rettentő mélyre lemenő mélyekhez"?

Elérhető bikabeka

• Old hifi group
  • törzstag
« Válasz #350 Dátum: 2011, Január 03, 09:44:16 »
És hogyan sikerült a TL mélytartománybeli, párszáz Hz-ig érvényesülő fölösleges rezonanciáit, a forduló okozta hibákat eltüntetni, kezelni? Vagy ez mind hozzátartozik a "feszes, rettentő mélyre lemenő mélyekhez"?
Ezek szerint figyelemmel kisérted a próbálkozásaim.  :)
Akkor azt is tudod, hogy a végére a 100Hz feletti rezonanciákat a lehető legjobban lecsökkentettem. (melyek a próbadoboz nem megfelelő illesztéséből is adódtak)
De gondolom, szerinted nem lett jó a hangja, csak gondoltam dicsekszem vele. És gondolom neked a PMC dobozai sem tetszenek, mert ott sem tudják kezelni a fordulók hibáit. Ezért "bátorkodtam" megszólítani Kisszabót, és Petimrét, mert együtt hallgattuk a PMC Fact8 -at, és ők is észrevették azokat a rezonanciákat amik teljesen felborították a hangképet... ;) Mondták is, hogy nekik még ingyen sem kéne...

Nem elérhető miki51

• törzstag
  • miki
« Válasz #351 Dátum: 2011, Január 03, 10:04:10 »
kedves m21wg0908!

van eladó hangszóród a nick nevedben szereplő típusból????

üdv

miki
Ki, mint veti ágyát - maga esik bele!

m21wg0908

• Vendég
« Válasz #352 Dátum: 2011, Január 03, 10:45:43 »
Én csak kérdeztem, de nem válaszoltál rendesen.
Egyébként is, még csak a mélytartománynál jártunk, de a hangszóróválasztás miatt középen is van legalább annyi gond, hogy csak egyet említsek, rezonáns kiemelések 4 és 6000Hz-nél. Szóval lehet szó másról is, ha úgy gondolod.

miki51, nincs m21 mélyközepem. Minek lenne? Maximum megjavítani szoktam.

Elérhető bikabeka

• Old hifi group
  • törzstag
« Válasz #353 Dátum: 2011, Január 03, 11:13:00 »
Én csak kérdeztem, de nem válaszoltál rendesen.

De válaszoltam. Mindenki által megtekinthetőek a méréseim és a szívókamrával, béleléssel történő variálásaim is. Ezek mind a rezonanciákat próbálták csökkenteni. (kisebb-nagyobb sikerrel) A rezonáns kiemeléseket meg nem igen látom, ha a mélyközepeket közeltéri méréssel mérem. (ettől persze ott lehetnek) Illetve amik ott vannak azokkal együtt tudok élni.
De Shalafi te sem nagyon igyekszel a válasszal arra a kérdésre amit a H2000-es 150mm-es hangszórókról kérdeztem.  ;)
« Utoljára szerkesztve: 2011, Január 03, 11:14:42 írta bikabeka »

Nem elérhető miki51

• törzstag
  • miki
« Válasz #354 Dátum: 2011, Január 03, 11:17:28 »
hát ha lett volna véletlenül, akkor tudtam volna rá egy megbízható vevőt. esetleg abban tudsz segíteni, hogyan lehet kivenni, mert valószínűleg beragasztották a dobozba?

köszi

miki

m21wg0908

• Vendég
« Válasz #355 Dátum: 2011, Január 03, 21:44:38 »
De válaszoltam. Mindenki által megtekinthetőek a méréseim és a szívókamrával, béleléssel történő variálásaim is.  Ezek mind a rezonanciákat próbálták csökkenteni. (kisebb-nagyobb sikerrel)
Aham, na ez már valamit elárul, de még nem elég infó. Viszont akkor rossz utat választottál.
A rezonáns kiemeléseket meg nem igen látom, ha a mélyközepeket közeltéri méréssel mérem. (ettől persze ott lehetnek) Illetve amik ott vannak azokkal együtt tudok élni.
Erre véletlenül emlékszem, és már korábban is jeleztem neked, hogy ezek a "mérések" semmiféle használható infót nem mutatnak. Ha a W130S-ről van szó, akkor az ilyen: http://www.audiodiy.hu/download.php?id=7559 Itt a hozzá tartozó szöveges tartalom is: http://www.audiodiy.hu/viewtopic.php?p=62452#62452
De Shalafi te sem nagyon igyekszel a válasszal arra a kérdésre amit a H2000-es 150mm-es hangszórókról kérdeztem.  ;)
Majd ha jól kérdezel, biztos tudok értelmes választ adni, de egyébként is, a HA15-618-ról tele van a net mindenféle infókkal, akár tőlem is. :) Nagy vonalakban olyasmi, mint az azonos méretű visaton, csak T-S szinten, és lineáris tartományban, terhelhetőségben jobb valamivel. Ettől függetlenül nem a legjobb mélyközép a fehérváriaknál.. bár ha az előbbiekkel együtt tudsz élni, akkor bármivel. :)

Miki, értem, hát sokan küzdenek ilyen problémával, nekem is van ismerősöm, aki régi habszélű M21-et keres, prelus dobozba, legutóbb találtam is 4 darabot, de mostanában nem jelentkezik a gazdájuk. Nekem csak szétszedett kosaraim vannak, mert arra van/volt/lesz szükségem.

Kivenni úgy érdemes, hogy hátulról valamivel megtaszigálod a mágneskört. Vagy a magashangszóró vagy a csatlakozó kivágásán keresztül.

Elérhető bikabeka

• Old hifi group
  • törzstag
« Válasz #356 Dátum: 2011, Január 04, 08:54:40 »
Majd ha jól kérdezel, biztos tudok értelmes választ adni...

Úgy gondolom elég konkrét kérdés volt. Sőt előre meg is köszöntem. http://forum.hangszoro.net/viewtopic.php?t=14
De tudod mit, már nem érdekel a válasz. Majd veszek valamilyen más hangszórót ami szerinted biztos rossz. És mivel nekem bot fülem van, úgy sem veszem észre a hibáit. És nem is törekszem arra, hogy kihozzam belőle a tudásom és tapasztalatom szerinti maximumot. Tudod nekem sokkal fontosabb hogy néz ki a hangfal. Szépen harmonizáljon a nappali bútoraival és a fal színével. Köszönöm segítőkész válaszod!  ;)

Nem elérhető miki51

• törzstag
  • miki
« Válasz #357 Dátum: 2011, Január 04, 09:33:36 »
igen, a tényleges probléma az, hogy elöregedett a membránszegély és egy rövid szakaszon el is szakadt. más hangfalakból ilyenkor símám kiszedtem, majd kicseréltem a hangszórót, de az audio noteba beragasztották. (ki tudja egyébként, hogy mit csináltak vele, de az biztos, hogy nem lehet kivenni) sajnos a magashangszóró is beragasztott és a doboz hátulját sem könnyű szerelni. bár, -szégyenlem is ezért magam- barbárul teljesen körbeszakítottam a szegélyt, de a lyukon benyúlva sem tudom kivenni. meggyőződésem szerint ezek a szegélyek ráadásul más, hajszálvékony anyagból készülnek, mint az egyéb hangfalakba telepített m21-ek!? hát ez most az én nagy problémám. ha van valami ötleted ne titkold! köszönöm szépen.

miki

m21wg0908

• Vendég
« Válasz #358 Dátum: 2011, Január 05, 00:33:27 »
AN-ben én SEAS A21-et láttam, az tényleg be volt ragasztva rendesen egy fekete butilkaucsuk alapú tömítővel, ami idővel kikeményedett. Valahogy csak el kell választani. :) Vagy dobozzal együtt megjavítani.

béka, jó, hogy belinkelted, végülis ott van a válasz 4 hozzászólással a te kérdésed előtt. :D Másrészt épp neked ecseteltem, hogy ebben a méretben a Sony 125 és 150mm-es hangszórói azok, amik viszonylag használhatók. :D http://forum.hangszoro.net/viewtopic.php?t=220 Így elég nehéz komolyan venni amit írtál, nekem nagyrészt érthetetlen-értelmetlen.

Elérhető bikabeka

• Old hifi group
  • törzstag
« Válasz #359 Dátum: 2011, Január 05, 11:58:34 »
béka, jó, hogy belinkelted, végülis ott van a válasz 4 hozzászólással a te kérdésed előtt. :D Másrészt épp neked ecseteltem, hogy ebben a méretben a Sony 125 és 150mm-es hangszórói azok, amik viszonylag használhatók. :D http://forum.hangszoro.net/viewtopic.php?t=220 Így elég nehéz komolyan venni amit írtál, nekem nagyrészt érthetetlen-értelmetlen.

Kösz hogy ezt is linkelted, mivel a itt is látszik, hogy meg is köszöntem neked az ajánlatot, de gondoltam megkérdem még, lehet e tudni valamilyen adatokat ezekről a hangszórókról. (Ez egy hónapja volt.) Mivel hiába mérem én meg, mert mint rámutattál nem jól mérek. Így jó lenne valamilyen adatokat összehalászni. És ki máshoz tudnék fordulni ilyenkor mint ahhoz aki ajánlotta.