Üdvözlünk, Vendég. Kérjük jelentkezz be vagy regisztrálj. Did you miss your activation email?

Szerző Téma: Egyedi hangfalak.  (Megtekintve 185724 alkalommal)

m21wg0908

• Vendég
Válasz:Egyedi hangfalak.
« Válasz #180 Dátum: 2009, Január 20, 00:06:49 »
:) Nem egészen, mert nagyrészt saját ötleteken, és alkatrészeken alapul a dolog, de ezt sztem mindkettõnk tudja. Nem véletlen, hogy nem volt ilyen Videoton vagy H2000 hangszóró soha, és nem is lesz.

Mit finanszírozol valamin, ami már egyszer elkészült? A 20/50-ed meg tudtommal törtszám, és asszem elég messze van még az egésztõl.

A \"homály\" pedig a topiknak járó tisztelet, hogy ha már OFF-ra vagyok kényszerítve, azt legalább úgy tegyem, hogy elkülönüljön az érdemi tartalomtól.

AQ1

• Vendég
« Válasz #181 Dátum: 2009, Január 20, 00:14:19 »
m21wg0908 írta::
Idézet
:) Nem egészen, mert nagyrészt saját ötleteken, és alkatrészeken alapul a dolog, de ezt sztem mindkettõnk tudja. Nem véletlen, hogy nem volt ilyen Videoton vagy H2000 hangszóró soha, és nem is lesz.

Mit finanszírozol valamin, ami már egyszer elkészült? A 20/50-ed törtszám pedig elég mesze van még az egésztõl.

A \"homály\" pedig a topiknak járó tisztelet, hogy ha már OFF-ra vagyok kényszerítve, azt legalább úgy tegyem, hogy elkülönüljön az érdemi tartalomtól.

Xerintem elowassák homályban is, max kiguwad a xemük.:)
Miota tixtelx te bárkit is?
Bewettél wmit, wagy mi?:P
Eddig ugy tudtam, h akkor kezdex neki a gyártásnak, ha finanxirozza walaki.

m21wg0908

• Vendég
« Válasz #182 Dátum: 2009, Január 20, 00:38:20 »
Há\' finanszíroztam én. :woohoo: 50darab nem sok, nagy lazsálással is öt nap alatt megvan. Fõztem magamnak ebédet, és öt napig dolgoztam önmagamnak a betevõért. Érted mán? :silly:

HKalman

• Vendég
« Válasz #183 Dátum: 2009, Január 20, 10:37:32 »
T. Fórumozók !

Zenebarát!
    Arra gondoltam a reflexcsövet kartonpapír lapból is meglehetne csinálni tõbb
rétegbe felcsavarva és összeragasztva. Így kialakítható a pontos méret. Karton-
papírból több réteget összeragasztva kialakítható lenne a spirál is gondolom több
próbálkozás után. Faragasztót gondoltam felhasználni.
A mûanyagok alkalmazásától idegenkedek, ha már DIY  szerintem érdemes próbál-
kozni néhány egyéni megoldással is.  Mi a véleményed ?;)

M21wg0908 !
       Kérdezem, milyen az a egyenes TL doboz amit említesz és megcsinálható-e
polcsugárzó méretben.:huh:  Egy rajzot küld légyszíves. Köszönöm elõre!

Kálmán!

Zenebarát

• Vendég
« Válasz #184 Dátum: 2009, Január 20, 12:24:08 »
Szerbusztok.

Kedves Kálmán.

Szerintem elkészíthetõ kartonpapírból is, de idõigényes, és kétséges a siker is. De egy próbát megér. Ha nem akarsz a csõvel bajlódni, akkor a Japán muki oldalán nézd meg a másik 2 spirál lehetõséget is.
\"Angular-Spiral, és a Multi-Flare\" itt ugye szintén meghosszabbított hang útról lehet beszélni, csak itt lapokkal készíti el. Ezt nem próbáltam, de szerintem ez is ua. mint a spirál. Egy rátekintést megér. ;)
A TL-el az a baj, hogy a hsz.-nek magas az Fs értéke(120hz) ezért nem igazán TL-hez való, meg nagy méretû lenne. Egyébként nincs semmi bajom a TL-el, sõt én is TL dobozt használok, és elégedett vagyok vele. Szerintem a spirál mélyebre menne ez FRS8-al. De ha már nagy dobozban gondolkodsz, akkor már rendes tölcsért készíts: buschorn, vagy a Fostex FE-87, FE103 ajánlott tölcsérét.

Üdv.: Feri

m21wg0908

• Vendég
« Válasz #185 Dátum: 2009, Január 20, 12:42:36 »
Egy TL-t bármilyen hangszóróhoz hozzá lehet igazítani, a méretezése meg nem a hangszóró fs-étõl függ. És bár tervezni kell, meg félévet rászánni a hangolgatásra, de holtbiztos hogy jobb lenne mint egy rezonanciatermelõ spirálos vagy tölcséresnek hitt doboz, mert sajnos utóbbiak egyáltalán nem tölcsérként, hanem táguló TL-ként viselkednek, zavaró és nagyon nehezen megszüntethetõ rezonanciákkal mélytartományban.

cfm76

• Vendég
« Válasz #186 Dátum: 2009, Január 20, 12:48:53 »
Szia Petr !
A vizszintes sugárzó fölé helyezett gömböt, kúpot  diffuzornak hívják.De amit éopitek nem diffuzoros.
A legelsö változat névjegykartonból készült ezt fejlesztgettem tovább,az anyagát,a formáját.
mostmár a hsz nem lefele néz hanem a közönség felé,és már csak olyan 300-320 fokban sugároz.
És igazad van még nem vagyok olyan idõs ,hogy a hi-fi-t a kezdetektõl figyelemmel kísérjem.Nagyon sok hf-at nem ismerek .
De nem spendor és nem valsh.       Mi értelme ennek a találgatásnak?
Magyar ember nem  fedezheti fel  a kanálban a mélyedést?
Hát a többi fórumon se találsz több infót mert a nagy kételkedés miatt mindent törölve lett.
És azért ez a fene nagy titkolózás mert még nincs teljesen kész és itt is ott is szokás pácát törni a még meg sem hallgatott hf fölött.Ráadásu már egy csomoszor át építettem még nem végleges a formája.
Én lágyhéjú hf-nak neveztem el ,az egyik forumozó nevezte lélegzõnek és rajta maradt.
Te feraknád a képét annak a hf-nak amiböl lehet ,hogy  csak az az egy van a világon?De az is lehet hogy tényleg csak a mélyedés a kanálban,nem tom.
Az ilyen kedves emberek veszik el a kedvem attol ,hogy bármit is eláruljak .
Ez a kép amit beraktam csak példa a diffuzorra ,az emit készítek nem ilyen.

AQ1

• Vendég
« Válasz #187 Dátum: 2009, Január 20, 12:58:31 »
cfm76 írta::
Idézet

A hangxoro tipusát azért elárulhatod...;)

m21wg0908

• Vendég
« Válasz #188 Dátum: 2009, Január 20, 12:59:24 »
HKalman írta::
Idézet
M21wg0908 !
       Kérdezem, milyen az a egyenes TL doboz amit említesz és megcsinálható-e
polcsugárzó méretben.:huh:  Egy rajzot küld légyszíves. Köszönöm elõre!
    Kálmán!
Polcra nem, mert viszonylag magas lenne. Egy 100Hz körüli hangoláshoz olyan 70centi hossz legalább kell.

Zenebarát

• Vendég
« Válasz #189 Dátum: 2009, Január 20, 13:11:46 »
Kedves m21wg0908.

Nem vagyok ellensége a TL-nek. Sõt én is elégedetten használom az enyémet, és készül a következõ is. ;)
De szerintem az FRS-8 nem való TL-be. 100hz-et a spirál is tud lazán, és kissebb mint a TL. Különben is Kálmánnak polcsugárzó kell. Én kipróbáltam a spirált, tetszett, és ezért is mertem ajánlani. Tanácsot kért, én adtam neki egy ötletet. Ha elkészíti elkészíti, ha nem, akkor nem. Az Õ döntése.

HKalman

• Vendég
« Válasz #190 Dátum: 2009, Január 20, 14:02:33 »
Tisztelt Fórumozók !

Köszönöm tanácsaitokat, észrevételeiteket FRS 8 ügyekben. Nagyon hasznosak
számomra és a továbbiakban felhasználom azokat. Ma délelõtt épphogy befejeztem
az írást a fórumba, csengetett a postás és meghozta az FRS 8-kat. Idegilenesen
 kicsi kis fadobozokba tettem és a számítógép erõsítõre kapcsoltam õket, basszusláda
van külön. Hát a hangjuk csodaszép, nagyon tetszenek. Hogy milyen dobozba
teszem õket véglegesen, még eldönteni nem tudtam. Tartok tõle, hogy nemtudom
megúszni a kísérletezést, több fajta doboz kipróbálását.
Üdvözlettel: Kálmán !

Petr

• Vendég
« Válasz #191 Dátum: 2009, Január 20, 16:15:59 »
cfm76 írta::
Idézet
Szia Petr !
A vizszintes sugárzó fölé helyezett gömböt, kúpot  diffuzornak hívják.De amit éopitek nem diffuzoros.
A legelsö változat névjegykartonból készült ezt fejlesztgettem tovább,az anyagát,a formáját.
mostmár a hsz nem lefele néz hanem a közönség felé,és már csak olyan 300-320 fokban sugároz.
És igazad van még nem vagyok olyan idõs ,hogy a hi-fi-t a kezdetektõl figyelemmel kísérjem.Nagyon sok hf-at nem ismerek .
De nem spendor és nem valsh.       Mi értelme ennek a találgatásnak?
Magyar ember nem  fedezheti fel  a kanálban a mélyedést?
Hát a többi fórumon se találsz több infót mert a nagy kételkedés miatt mindent törölve lett.
És azért ez a fene nagy titkolózás mert még nincs teljesen kész és itt is ott is szokás pácát törni a még meg sem hallgatott hf fölött.Ráadásu már egy csomoszor át építettem még nem végleges a formája.
Én lágyhéjú hf-nak neveztem el ,az egyik forumozó nevezte lélegzõnek és rajta maradt.
Te feraknád a képét annak a hf-nak amiböl lehet ,hogy  csak az az egy van a világon?De az is lehet hogy tényleg csak a mélyedés a kanálban,nem tom.
Ez a kép amit beraktam csak példa a diffuzorra ,az emit készítek nem ilyen.

cfm-akárhány,

Kicsit fura ez a helyzet és bevallom még
kényelmetlen is nekem. Arról lenne szó, hogy
ha felhozok egy elvet, vagy fogalmat, azt
utólag nem kéne elmagyarázni nekem,
feltételezheted, hogy tudom, hogy mirõl
beszélek. Ha esetleg arról lenne szó, hogy
te nem vagy biztos benne akkor használj
kérdõjelet a mondat végén.

Már kezdem érteni ezt a hangfalat. Elnézést
elõre is, de nagyképûség olyat állítani, hogy
ilyenbõl csak te találtál fel, az Ocelia hsz.-ek
is rezonáns vázzal készülnek. Mivel írtad,
hogy még konstrukciós problémákkal küzdesz
adok errõl egy linket, nézd át hátha inspirál:

http://www.6moons.com/audioreviews/ocellia/calliope.html

Mivel úgy fest nem tudsz olvasni a sorok
között ill. nem érted az emberek reakcióját,
elmondanám mirõl van szó:
Beharangozol egy hangfalat amilyen nincs még
a világon, lélegzik, térrezonál, körbesugároz
és még jó kávét is tud fõzni DE nem vagy
hajlandó semmit se mondani róla. Persze, hogy
bosszant mindenkit, hogy ugyan mi a csuda
lehet az. Ez persze megint egy marketing fogás
akar lenni ugyebár de figyelmeztetlek, fordítva
fog elsülni ha így folytatod mert, ha úgy tetszik
egy sz@rral teli lufit pumpálsz teljes
testbedobással.
A korrektség kedvéért tegyél fel pár képet a
hangfal prototípusáról akár olyat ami a TE
laboratóriumodban készült... hadd pukkadjanak
meg a hitetlenek az irigységtõl. ;)

Vagy az is lehet, hogy eljött az ideje, hogy
vallomást tegyél, miszerint egy egyszerû
vékony falú reflex hangszórót építesz.

Apropó, ha már dobálódzunk a fokokkal,
láthatnánk esetleg egy polárdiagramot?
Vagy legalább annyit, hogy mivel vagy
hol mérted?

cfm76

• Vendég
« Válasz #192 Dátum: 2009, Január 20, 16:16:14 »
Szia AQ1!
Az elsõ tiz modelt kisérleti példánynak tekintem.Valami olcsobb hsz-ót fogok bele rakni .Drágát nem akartam venni kísérletezni. Kipróbálom kétutasként ,szélessávúval is.Nem kötödök semelyik gyártmányhoz sem.Én nem fogok számháburút vívni.Csak legyen jó, de ne többmillióért.Legyen hosszan hallgatható ,megnyugtató a hangja,ennyi.
Amikor nekifogtam se érdekeltek a számok,se a fr menet,ami érdekelt az a tér megtöltve zenével, a részletek,a színpad. Az embert ne csak egy mosott steril zene \"függöny\" érje el,hanem a hangszerek hangja ,mintha elöttem játszanának.Ez némelyik zeneszámnál sikerült is már,annak ellenére,hogy orion dvd a cd-m az erösítõ jvc ax 550-es a kábelek a legolcsóbbak.

cfm76

• Vendég
« Válasz #193 Dátum: 2009, Január 20, 16:28:23 »
Köszönöm az inspiráló linket.
Amit én építek annak semmi köze a rezonáló merev falakhoz.Ez lágyhéj 200-300 g/m2  súlyú felülettöl függõen.
Képet azért nem rakok be mert arrol se a hangját nemfogod tudni eldönteni ,hogy jó-e se a kinézetéröl nem fogod tudni meg állapítani mi van a belsejében .
Majd egy kis videót fogok berakni egyszer csak .azuon látszani fog a \"dobozfal \"több miliméteres kilengése.

m21wg0908

• Vendég
« Válasz #194 Dátum: 2009, Január 20, 19:32:15 »
Zenebarát írta::
Idézet
Kedves m21wg0908.

Nem vagyok ellensége a TL-nek. Sõt én is elégedetten használom az enyémet, és készül a következõ is. ;)
De szerintem az FRS-8 nem való TL-be. 100hz-et a spirál is tud lazán, és kissebb mint a TL. Különben is Kálmánnak polcsugárzó kell. Én kipróbáltam a spirált, tetszett, és ezért is mertem ajánlani. Tanácsot kért, én adtam neki egy ötletet. Ha elkészíti elkészíti, ha nem, akkor nem. Az Õ döntése.

Gyakorlatilag, ha õszinték akarunk lenni, az FRS-8 semmilyen dobozba nem való, de még mindig könnyebben igazítható hozzá egy TL, mint egy reflexdoboz szerû \"spirálos\", rezonáns mélyekkel. Itt, most nem az a kérdés, hogy \"tudja\"-e a 100Hz-et, hanem az, hogy hogyan.