Üdvözlünk, Vendég. Kérjük jelentkezz be vagy regisztrálj. Did you miss your activation email?

Szerző Téma: Egyedi hangfalak.  (Megtekintve 185718 alkalommal)

m21wg0908

• Vendég
Válasz:Egyedi hangfalak.
« Válasz #165 Dátum: 2009, Január 18, 22:40:48 »
AQ1 írta::
Idézet
Shala, wagy másnéwen m21wg0908 !

Nem emléxem, h a köztük tarto emailwáltásrol bárminemü felhatalmazást adtam wolna, h annak tartalmát, wagy xöwegét megxellöztesd bárhol a neten!!!
Nos, eddig tudtommal nem is közöltem a részleteket, szóval egy nyitott kaput zörgetsz. ;) Egyébként nem volna semmi szükség külön felhatalmazásra részedrõl, az a tény bõven elég, hogy ellentmondanak a publikban leírt szavaid a privát beszélgetésben közölt verzióval. A saját szavahihetõségem alátámasztására pedig bármikor, akár engedély nélkül is használhatom a magánleveleid.

HKalman

• Vendég
« Válasz #166 Dátum: 2009, Január 19, 09:51:37 »
Tisztelt Fórumozók !

Mindenkinek nagyon köszönöm az általam felvetett témához kapcsolódó
hozzászólásokat. Hangsugárzó építésben nincs még gyakorlatom, így jól jön
minden információ. Mit jelentenek a gyakorlatban a következõ hangszóró
adatok és milyen hatással vannak a dobozméretekre ?
VAS
Qts
Qes
Qms
Sd

Tudom, hogy nagyon bonyolult téma, de röviden, ismeretterjesztõ stílusban
érdekelne. Köszönöm !

Üdv. Kálmán !

HKalman

• Vendég
« Válasz #167 Dátum: 2009, Január 19, 10:10:56 »
Zenebarát !

Megkerestem az általad, számomra belinkelt japán oldalt. A HELIX 75 típusú dobozt
néztem ki az FRS 8 számára. Ezt a dobozt a FOSTEX FE83E hangszóróhoz is ajánlják.
Megnéztem a FE83E és az FRS8 adatait az adatlapjaikon. Noha nem tudom mit jelen-
tenek, de úgy láttam elég sok adatjuk közel van egymáshoz. Ezért gondoltam az
FRS8-at a HELIX75 tipusú dobozba. Mi a véleményed errõl ? Kérdezném még, hogyan
készítetted el a spirált és mibõl készítetted el a reflexcsövet. Köszönöm !
Üdv. Kálmán !

Petr

• Vendég
« Válasz #168 Dátum: 2009, Január 19, 16:56:28 »
cfm76 írta::
Idézet
Sziasztok!
Én nem tom de ha jogvédõ szervezet lennék vagy gyártó vagy gyártót képviselõ forgalmazó, az ilyen otthoni méricskélõket akik még közzé is teszik a mérési eredményeiket /shalafi66 és a többiek/sorra beperelném milliokra.Akkora kártérítést követelnék tölük ,hogy belegebedjen .Ez a fajta , a fene se tudja milyen mérõmüszeres, mérõhelységes méricskélés hitelrontásnak minõsül sztem.Ugyanis a gyártó engedélyével,megbízásával a méricskélésre és a mérési eredmények közzétételéhez szükséges engedéjjel nem rendelkezik.Az effajta adatlapok készítését és küldését csak és kizárólag privát üzenetben továbbíthatná nem a fórumon keresztül.
Most nem a Seast védem hanem az eddigi  összes gyártót és terméket.
Max annyit lehetne nyilatkozni,hogy nem tetszik a hangja.És igen meg lehet találni ezeket az embereket a net segítségével mert az évek alatt leírt összes becsmérlö mondat ott van a szervereken.
Röviden ennyi.

Bocs, hogy beleszólok de ez röhej.

Kezdeném azzal, hogy ne újoncozz le valakit
45 hozzászólással, mert nagyon hülyén jön ki. ;)

Elõször is te aki anno 2007 derekán egy
bújtatott reklámmal és a spéci \"Pumblum\" :lol:
parasztvakítással nyitottál nem hiszem, hogy
okod lenne így felháborodni majd ilyen szörnyû
vádakat kimondani. Már csak azért se mert ez
itt nem az ostoba és ijedõs emberek klubja.

Ha nem vagy tisztában a méréstechnikával
biizony a sok sötét folt, és bonyolult eljárások
elsõre ilyesztõnek hatnak, de ne legyenek illúzióid.
Hidd el, a SEAS-nak nem olyan a laborja mint
amilyet a Colgate vagy L\'oreal reklámokban látsz a
tévéden, mert még a Colgate-nek és a L\'orealnak
sincs olyan.

Konkrétan milliós perekkel fenyegetõzni ostobaság.
Mondj egy jogesetet Magyarországon ahol egy
publikált mûszaki mérés alapján milliós pert nyert egy
gyártó és én elhiszem minden szavadat, addig
meg maradjunk annyiban, hogy nem tudod mit
beszélsz.

Fennt említett \"rágalmazók\" szakemberek, lehet
bunkók, de szakemberek és én nem szállnék velük
vérremenõ vitába olyan téren amit csak társalgási
szinten sajátítottam el (ez te vagy :laugh: ).

Hogy tisztázzuk a dolgokat m21wg0908
elmondhatná, hogy milyen mûszerekkel mért
és akkor ezt kipipálhatjuk.

Petr

• Vendég
« Válasz #169 Dátum: 2009, Január 19, 17:06:35 »
Idézet
Szia Vili!
Képek majd csak a HMVH-i kiállítás után lesznek.
Ott hallgathatja meg elõször a nagyérdemû.
Elöljáróban annyit ,hogy 360 fokban sugároz a hangja sztatik jellegû.
Nem tudom van e már ilywen rendszerû lélegzõ hf vagy ,hogy valaki gyárt e hasonlót.
Számoló képletröl nem tudok én is kikisérletezgettem,most éppazon dolgozok hogy esztérikus legyen.

üdv:cfm76

Úgy érted ilyet:

Elég rég óta gyártják...

Tudom, hogy ez a lélegzõ hangfal
feltehetõleg egy újabb parasztvakítás,
és nincs új a nap alatt, de én már elég
kíváncsi vagyok a lélegzõ misztikus
izé képeire. Lehetséges, hogy valaha
kapunk képeket róla?

Petr

• Vendég
« Válasz #170 Dátum: 2009, Január 19, 17:26:45 »
HKalman írta::
Idézet
Tisztelt Fórumozók !

Mindenkinek nagyon köszönöm az általam felvetett témához kapcsolódó
hozzászólásokat. Hangsugárzó építésben nincs még gyakorlatom, így jól jön
minden információ. Mit jelentenek a gyakorlatban a következõ hangszóró
adatok és milyen hatással vannak a dobozméretekre ?
VAS
Qts
Qes
Qms
Sd

Tudom, hogy nagyon bonyolult téma, de röviden, ismeretterjesztõ stílusban
érdekelne. Köszönöm !

Üdv. Kálmán !

Vas (nem VAS) = térfogat egyenérték
Ez az a zárt levegõ térfogat ami ugyanakkora
rugóerõt képvisel mint amennyit a hangszóróba
épített visszatérítõ alkatrészek ki tudnak fejteni

Qts, Qes, Qms mind rendre jósági tényezõ.
A hangszóró rezgõ részének rezonancia
frekvencián mért csillapítási tényezõi. Kis érték
nagy, nagy érték kicsi csillapítást jelöl.
es - elektromágneses
ms - mechanikai
ts - teljes

Sd = membránfelület

Érdemes tanulmányozni:
http://en.wikipedia.org/wiki/Thiele_small_parameters

cfm76

• Vendég
« Válasz #171 Dátum: 2009, Január 19, 18:37:20 »
Szia Petr!
A kép amit beraktál az mbl gyártmány tudok róla van nekik nagyobb is az mbl 100.
Amit idéztél tölem annak ez elsö mondatában ott a válasz.Nem mbl klont készítek.
Valóban nincs új a nap alatt ,mágnes- rézhuzal.
Én nem hallottam még, nagyon jó volna meghallgatni.De olvastam írást róla nem tetszik mindenkinek a hangja ,mint ahogy bármelyik hf.
Én nem kívánok parasztot vakítani arra semmi szükségem. Lehet ,hogy amit készítek az egyedül csak nekem fog tetszeni majd kiderül.A sürgetés soha nem vezet semmi jóra .Csak türelem.
De mindig van új. Mindig lehet az újat is a régit is tovább fejleszteni.

Amit a mérésekrõl ítram az nemtom kinek ,hogy jött le de azt írtam\"nem tom szerintem\".Nem vagyok ügyvéd nem .De amit írtam az egy lehetséges feltevés.és lessz aki üzletet fog látni benne.És nem háborodtam fel.

Mindenkinek jó pihenést

Zenebarát

• Vendég
« Válasz #172 Dátum: 2009, Január 19, 22:57:50 »
Szerbusztok.

Kedves Kálmán.

Szerintem jó lessz a Helix H-75, de én a H-88-at készíteném el. Csak annyiban külömbözik, hogy 1cm-el mélyebb(22cm). A Hélix H-75, 88-nál megtalálsz minden méretadatot. Még a csigaáét is. Van egy \"Building Detail\" fül. Arra kattintva látod, hogyan kell elkészíteni a dobozt, és a spirált.
A spirált, én villanydrótból készítettem el, abból a lapos 2-eres fajtából - a japán fazon is villanydrótot használ, csak kereket. Barkács boltokban lehet kapni D=8mm-es fa rudat. Ebbõl lehet fatiplit is vágni. Szóval ilyen rudat-pálcát keress. Erre kell-lehet felragasztani pillanat ragancsal a vill.vezetéket. Jelen esetben levágsz 2 db 15cm-es pálcát. A pálcán körbe bejelölöd az osztást 0-30-65-105-150mm-nél.Ezen osztás mentén szépen csigavonalban haladva elkezded felragasztani a vill.vezetéket. Rétegrõl rétegre haladva, addig, hogy szoruljon a csõben. Én a kész spirált bekentem több soron enyhén vízzel hígított faragasztóval.
Ha belehúzod a spirált a csõbe akkor utánna érdemes egy kis faragancsot a szálébe önteni, hagyni, hogy a csõ és a spirál szélénél lefolyva tömítsen!
A csõ. Hát a japánoknál másak a méretek, mint nálunk. Az eredetinél D=77mm-t ajánl, de szerintem neked elég a sima 63mm-es PVC vízcsõ is, de azért nézz szét hátha van 70-80mm-es átmérõ körüli(Belsõ átmérõje legyen ennyi). Esetleg még érdemes ún. papír-dudát keresni. Ez is csõ, csak papírból, és vastagabb a fala.
Nem nehéz elkészíteni, csak egy kicsit idõigényes. :woohoo:

Remélem mindent leírtam, ha nem világos vmi, akkor kérdezz nyugodtan. ;)

Üdv.: Feri

Petr

• Vendég
« Válasz #173 Dátum: 2009, Január 19, 23:00:56 »
Idézet
Szia Petr!
A kép amit beraktál az mbl gyártmány tudok róla van nekik nagyobb is az mbl 100.
Amit idéztél tölem annak ez elsö mondatában ott a válasz.Nem mbl klont készítek.
Valóban nincs új a nap alatt ,mágnes- rézhuzal.
Én nem hallottam még, nagyon jó volna meghallgatni.De olvastam írást róla nem tetszik mindenkinek a hangja ,mint ahogy bármelyik hf.
Én nem kívánok parasztot vakítani arra semmi szükségem. Lehet ,hogy amit készítek az egyedül csak nekem fog tetszeni majd kiderül.A sürgetés soha nem vezet semmi jóra .Csak türelem.
De mindig van új. Mindig lehet az újat is a régit is tovább fejleszteni.

Amit a mérésekrõl ítram az nemtom kinek ,hogy jött le de azt írtam\"nem tom szerintem\".Nem vagyok ügyvéd nem .De amit írtam az egy lehetséges feltevés.és lessz aki üzletet fog látni benne.És nem háborodtam fel.

Mindenkinek jó pihenést

Szerintem nagyon is szükséged van a
parasztvakításra... mert ha nem lenne,
akkor nem csinálnád. Ugye.

DE ha már teljes hírzárlat van, és még
képekre se csorgathatjuk a nyálunkat
had találgassak.
Lélegzõ hangfal, ha a mûködését mint
olyat tekintjük lélegzésnek NINCS. Mert
az azt jelentené, hogy oxigént alakít
széndioxiddá és ha elzárják akkor
elpusztul. Szerintem ez nem az a fajta.
Ha felteszem, hogy radiálisan sugároz
akkor legegyszerûbben egy felfele nézõ
driver ami egy kúppal teríti be a teret
hanggal. Ám ez túl egyszerû lenne. Ez
nem lehet, és a Biegeschwinger-t is
kilõttük. Az túl bonyolult is lenne, már
közben rájöttem. Marad egy típus,
ez pedig a Walsh.

Ezt is feltalálták már.
(talált süllyedt? :P  )

AQ1

• Vendég
« Válasz #174 Dátum: 2009, Január 19, 23:28:08 »
m21wg0908 írta::
Idézet
AQ1 írta::
Idézet
Shala, wagy másnéwen m21wg0908 !

Nem emléxem, h a köztük tarto emailwáltásrol bárminemü felhatalmazást adtam wolna, h annak tartalmát, wagy xöwegét megxellöztesd bárhol a neten!!!
Nos, eddig tudtommal nem is közöltem a részleteket, szóval egy nyitott kaput zörgetsz. ;) Egyébként nem volna semmi szükség külön felhatalmazásra részedrõl, az a tény bõven elég, hogy ellentmondanak a publikban leírt szavaid a privát beszélgetésben közölt verzióval. A saját szavahihetõségem alátámasztására pedig bármikor, akár engedély nélkül is használhatom a magánleveleid.

Semmi titkolniwalo nincs bennük. Neked fogalmad sincs arrol, h mibe kerül fentartani egy céget.Ráadásul wéleményem xerint, ha én finanxirozom a gyártást, akkor neked mint gyártonak, nagyon nincs közöd ahhoz, h mennyiért értékesitem. Miwel nem te, hanem én kockáztatom a pizem.  Ennyi.
Az hogy hol és mikor haxnálhacc fel egy magánlewelet, az hidd el, h nem a te belátásodon mulik, hanem azén, aki küldte.
Az wagy beleegyezik a felhaxnálásba, wagy nem.
Ez irányban jo ha kikéred ügywéd ismerös tanácsát, ellenkezö esetben lehetnek gondjaid.
De ezt csak barátilag irtam hozzá. Tégy belátásod xerint. Aztán majd melátjuk, h jol gondolod e.:P

AQ1

• Vendég
« Válasz #175 Dátum: 2009, Január 19, 23:33:50 »
Petr írta::
Idézet

ez pedig a Walsh.

(talált süllyedt? :P  )

Nem.
Ö egy olyan hangfalat xeretne, aminek az oldalai nem wastag anyagbol wannak, hanem wmi wékony akármiböl. Azaz, h a hangdoboz oldalai is sugározzanak hangokat. Mint pl a régebbi Spendorok.
Ugyanis már ezt is kitalálták, csak ö még nem tud rola...;)

m21wg0908

• Vendég
« Válasz #176 Dátum: 2009, Január 19, 23:40:34 »
:) Hja. Majd mászkálunk a bíróságra, mi? :D Nem udom, hogy vagy vele, de nekem más dolgom is van. Egyébként nagyon egyszerû a kép, megfelelõ válaszra megfelelõ reakció.

Azt viszont nem nevezném a gyártás finanszírozásának, ha én jóelõre megcsinálok 50 darab hszt, majd Te abból 20-at elviszel. :D Ebben nincs semmi finanszírozás, mert én teremtettem meg a lehetõségét a gyártásnak, és a piszkos kis kezeim rakták össze a cuccokat, hogy megszólaljon, szóval neked nem sok szereped van benne. De ez csak olyan kitérõféle, és nem hinném, hogy a topik többi olvasóját túlzottan érdeklik a mi szövegértelmezési problémáink

m21wg0908

• Vendég
« Válasz #177 Dátum: 2009, Január 19, 23:45:57 »
Petr írta::
Idézet
Vas (nem VAS) = térfogat egyenérték Ez az a zárt levegõ térfogat ami ugyanakkora rugóerõt képvisel mint amennyit a hangszóróba épített visszatérítõ alkatrészek ki tudnak fejteni

Azért ez pozitívum, h. valaki tényleg a jó definíciót idézi. ;) De Qes-t inkább célszerû simán elektromosnak nevezni, jobban illik utána a helyettesítõ képbe.

m21wg0908

• Vendég
« Válasz #178 Dátum: 2009, Január 19, 23:47:44 »
HKalman írta::
Idézet
Zenebarát !  Megkerestem az általad, számomra belinkelt japán oldalt. A HELIX 75 típusú dobozt néztem ki az FRS 8 számára. Ezt a dobozt a FOSTEX FE83E hangszóróhoz is ajánlják. Megnéztem a FE83E és az FRS8 adatait az adatlapjaikon. Noha nem tudom mit jelen- tenek, de úgy láttam elég sok adatjuk közel van egymáshoz. Ezért gondoltam az FRS8-at a HELIX75 tipusú dobozba. Mi a véleményed errõl ? Kérdezném még, hogyan készítetted el a spirált és mibõl készítetted el a reflexcsövet. Köszönöm !
Üdv. Kálmán !

Többre mennél egy pontosan hangolt egyenes TL-el...:side:

AQ1

• Vendég
« Válasz #179 Dátum: 2009, Január 19, 23:53:49 »
m21wg0908 írta::
Idézet
Hja. Majd mászkálunk a bíróságra, mi? :D Nem udom, hogy vagy vele, de nekem más dolgom is van. Egyébként nagyon egyszerû a kép, megfelelõ válaszra megfelelõ reakció.

Azt viszont nem nevezném a gyártás finanszírozásának, ha én jóelõre megcsinálok 50 darab hszt, majd Te abból 20-at elviszel. :D Ebben nincs semmi finanszírozás, mert én teremtettem meg a lehetõségét a gyártásnak, és a piszkos kis kezeim rakták össze a cuccokat, hogy megszólaljon, szóval neked nem sok szereped van benne. De ez csak olyan kitérõféle, és nem hinném, hogy a topik többi olvasóját túlzottan érdeklik a mi szövegértelmezési problémáink

Ha homályban irx, az még láccik, különösen, h kixedem.
Eddig ugy tudtam, h mind én finanxiroznám, de ha te mást, akkor walahol kawar wan. (Nem nálam) :P
A gyártásnak a widi teremtette meg a feltételeit, nem te. Te csak haxnálod a raktáron maradt anyagokat, amik a kutyát sem érdeklik.
;)