Üdvözlünk, Vendég. Kérjük jelentkezz be vagy regisztrálj. Did you miss your activation email?

Szerző Téma: Egyedi hangfalak.  (Megtekintve 183681 alkalommal)

FELDER

• Vendég
Válasz:Egyedi hangfalak.
« Válasz #150 Dátum: 2009, Január 18, 12:58:47 »
;)

HKalman

• Vendég
« Válasz #151 Dátum: 2009, Január 18, 12:58:49 »
Tisztelt Fórumozók!

Visaton FRS 8 4 ohmos hangszóróhoz keresem polcsugárzó méretû bevált doboz rajzát.
DIY doboz érdekelne, amit én is eltudok készíteni.  Köszönöm !
Üdvözlettel: Kálmán !

Zenebarát

• Vendég
« Válasz #152 Dátum: 2009, Január 18, 13:15:14 »
Szerbusztok.

Kedves HKalman.

Mit szólnál egy Spirál Horn dobozhoz? Ezek elég kis méretel rendelkeznek, s szinte bárki el tudja készíteni õket. Semmi ördöngõsség nincs benne, csak egy kis idõt kell rá fordítani.
Mellékelem a Link-et, ahol kedvedre tudsz nézelõdni. Érdemes kipróbálni! Sok sikert. :)

http://www3.ocn.ne.jp/~hanbei/eng-intro.html

Zenebarát

• Vendég
« Válasz #153 Dátum: 2009, Január 18, 13:28:21 »
Kedves HKalman.

Még egy kis segítség. Ezekbe is bele teheted az FRS-8 at.

Zenebarát

• Vendég
« Válasz #154 Dátum: 2009, Január 18, 13:33:25 »
A kép lemaradt az elõbb.

m21wg0908

• Vendég
« Válasz #155 Dátum: 2009, Január 18, 13:34:08 »
Hát végülis, ha egy rezonáns, használhatatlan mélytartományt akar valaki, akkor akár ilyen dobozba is teheti..

Zenebarát

• Vendég
« Válasz #156 Dátum: 2009, Január 18, 13:35:45 »
Remélem most már jó lessz. ;)

Zenebarát

• Vendég
« Válasz #157 Dátum: 2009, Január 18, 13:37:22 »
Még egy.

m21wg0908

• Vendég
« Válasz #158 Dátum: 2009, Január 18, 13:38:16 »
Hjaj, tõlem is lemaradt valami... Ezzel így csak a vázák fognak rezonálni a polcon, még az ablaküveget se zörgeti meg.

m21wg0908

• Vendég
« Válasz #159 Dátum: 2009, Január 18, 13:38:26 »
cfm76 írta::
Idézet
AQ 1  neked van igazad ! Mert mint tudjuk fikázni a másét azt a legkönnyebb .De megmutatni a saját termést na  azt már nem. Ez itt a baj. Téma lezárva.

Nagyon sokszor megmutattam már, de az AQ1 egyik tagja kedvéért, megteszem még egyszer. Csak hogy lássa. Értékelni sajnos nem tudja a méréseket, de legalább nézheti amit lát. ;)

Zenebarát

• Vendég
« Válasz #160 Dátum: 2009, Január 18, 13:47:36 »
Kedves m21wg0908.

A használhatatlan jelzõt a Spirál Horn-ra értetted? Ha igen, akkor lehet, hogy még nem próbáltad ki. Építs eggyet, hallgasd meg, és csodálkozz. ;)  Az oldalon lévõ mérési adatokra nem szabad adni. Én kisérletezõs ember vagyok, elkészítettem a Helix-H125 -t és meglepõen jól szólt. Jobban mint egy ui. méretû mezei Bass Reflex. Mérni nem mértem, mert nincsenek hozzá eszközeim, de nem is kell. Én a fülemre hagyatkozom. Szerintem hiába rendelkezik vmi szuper mérési eredményekkel, ha a meghalgatás során nem tudja azt hozni amit ez ember elvárna tõle. Szerintem.

m21wg0908

• Vendég
« Válasz #161 Dátum: 2009, Január 18, 14:39:06 »
AQ1 írta::
Idézet
Te sem tucc egyforma hangxorokat kéxiteni, te magad irtad le egy másik forumon.
ÖÖ nem, biztos, hogy rosszul emlékszel, ezt valaki más írta, aztán kiderül, hogy tévedett. :D Vele dolgozol mostanában:
barjak.laszlo írta
Idézet
Illetve nem magamat, hanem Shalafit...

...Mégse. Ezek jók.

Egyéb, gyorsan elõhalászott egyformaságot célzó mérések:

Azt hiszem, valamivel egyformábbak, mint a SEAS...

AQ1 írta::
Idézet
A megrendelt és elkéxült hangxoroid sem adtad át, mert tudtad, h megmérésre kerülnek és a mérések fel lexnek téwe a netre. Ezt pedig nem kockáztathattad meg, hixen akkor nem wolna mire xidnod az öxxes gyártot.
öööö Asszem más oka van, nem tudtunk megállapodni az árban, Te túl drágán, túl magas nyereséggel akartad eladni a hangszórókat, és én ezt nem engedtem. Beidézzem az e-mailjeinket? Sajnos nekem rosszabb így. :)
Idézet
Nem wédem a sonidot, nincs is rá okom, de azt azért lexögezhetjük, h habár xornak a hangxoroi rendesen, de te még a legxarabb minöségüt sem tudtad prezentáln saját gyártásodbani.

Nos jó, nevessünk hát egy nagyot, mert azt mondják, aki sokat nevet, az sokáig él, Sonido hangszórók mérési eredményei következnek. ;)
SCW-178 egyedi, elvileg adott hangszóróról készült gyártói adatlap:

Ehhez képest a mért átvitel a következõ volt:

és ilyen egymáson a kettõ:

SWR-200 elsõ adatlap:

SWR-200 második gyártó adatlap:

Mérve pedig ilyen:

Tegyek melléjük hasonló felhasználásra szánt hangszórók méréseibõl, amiket én készítettem (esetleg az általad mondott véleményt mellékelve hozzá..)? Nem szívesen csinálnám, mert utálom reklámozni önmagam, és ez a fórum nem is errõl kéne, hogy szóljon. :S
Idézet
Tehát ha képes wagy letenni az axtalra minimum 10db egyforma képességü hsz-t, és ezek megütik minimum a SEAT minöségét, akkor majd hixek neked. Addig pedig igy jártál. :P
Nemrégen voltam túl az ezrediken. Hja és ha lehet, ezután, velem szemben, ebben a témában ne próbálkozz hazugságokkal Devil, mert esélyed sincs.

m21wg0908

• Vendég
« Válasz #162 Dátum: 2009, Január 18, 14:46:18 »
Zenebarát írta::
Idézet
Kedves m21wg0908. A használhatatlan jelzõt a Spirál Horn-ra értetted? Ha igen, akkor lehet, hogy még nem próbáltad ki. Építs eggyet, hallgasd meg, és csodálkozz. ;)  Az oldalon lévõ mérési adatokra nem szabad adni. Én kisérletezõs ember vagyok, elkészítettem a Helix-H125 -t és meglepõen jól szólt. Jobban mint egy ui. méretû mezei Bass Reflex. Mérni nem mértem, mert nincsenek hozzá eszközeim, de nem is kell. Én a fülemre hagyatkozom. Szerintem hiába rendelkezik vmi szuper mérési eredményekkel, ha a meghalgatás során nem tudja azt hozni amit ez ember elvárna tõle. Szerintem.
Annak spirálnak, és az elsõ beszúrt doboznak sztem vajmi kevés köze van egy Hornhoz, vagyis tölcsérhez, inkább egy nagyonnagyonnagyon elméretezett táguló TL-ként értelmezhetõk, bõven 100Hz fölötti (számomra igen zavaró) rezonanciákkal. Sajnos nem bírom az UFO-szerû hanghatásokat hangsugárzóknál... De ez már lehet hogy az én egyéni problémám. ;) Nekem az iylen mélytartomány használhatatalan. de ettõl még másnak lehet jó... :dry:

Annyit tudok még hozzátanni, hogy nem mindegy, mit mérünk, és hogyan. Mert a méréseknek és a hangsugárzók értékelésének elég jól felépített rendszere létezik ma már, és ha ezek mentén a szabályok mentén haladunk, akkor az esetek 92%-ában kb. arra az eredményre jutunk, hogy ami körültekintõ, pontos mérések alapján jobb, az hallgatva is az lesz.

AQ1

• Vendég
« Válasz #163 Dátum: 2009, Január 18, 20:36:01 »
Shala, wagy másnéwen m21wg0908 !

Nem emléxem, h a köztük tarto emailwáltásrol bárminemü felhatalmazást adtam wolna, h annak tartalmát, wagy xöwegét megxellöztesd bárhol a neten!!!
Ez a legnagyobb bunkoságra wall. Lassan eléred GB xintjét. Ahogy elnézem a DIY forumos tewékenységed, hasonlo attitüdöket mutatsz, mint az AWX tulajdonos a saját forumán.

Mostantol tekintsd tárgytalannak az öxxes közös ügyünk, wagy azok csiráját is.

Azon azért e kéne gondolkozz, h minden forumon rengeteg ember wan, aki nem ért weled egyet.
Lehet, h te méx xembe a pályán és nem mindenki más?:P

FELDER

• Vendég
« Válasz #164 Dátum: 2009, Január 18, 22:02:07 »
Bigi valjuk be túl nagy haszonal akartad továbbadni nekem is a SEAS-okat Bélától kértél árat arra ráraktál még vagy 80ezret és ugy akartad továbbadni nekem.:laugh: De nem is ez a lényeg hanem az,hogy én segitséget kértem töled a beszerzésben te meg csúnyán le akartál húzni.:S
Az a baj,hogy mindenen nagyon sokat akarsz keresni ugy,hogy mindenkit hülyének nézel az a kamú szöveg is,hogy igy árfolyam úgy árfolyam meg miegymás elég átlátszó.Szomorú,hogy ilyen kereskedõk,forgalmazók vannak.:(