Üdvözlünk, Vendég. Kérjük jelentkezz be vagy regisztrálj. Did you miss your activation email?

Szerző Téma: Egyedi hangfalak.  (Megtekintve 183744 alkalommal)

FELDER

• Vendég
Válasz:Egyedi hangfalak.
« Válasz #135 Dátum: 2009, Január 17, 09:28:01 »
m21wg0908 írta::
Idézet
Idézet
ha szabad egy megjegyzést tennem:
minden tiszteletem mellett a gyártók és a felhasználók felé (is), DE...
annak ellenére, hogy sok gyártó használja a Seas drivereit több-KEVESEBB sikerrel, attól még SZERENCSÉRE léteznek akik képesek \"megbírkózni\" a feladattal és némi \'mágiát\' belevinni a tervezésbe:
Sajnos tényleg varázslásra-mágiára van szükség az elmegetett SEAS hangszórókkal, mert pl. a gyári adatlapokhoz semmi köze a valós állapotuknak.:unsure:

Bekel járatni öket aztán méricskézni,tervezgetni.Én azt hiszem kezdésnek csinálok egy zárt probadobozt sima natur fafogácslapból aztán járatom öket.

FELDER

• Vendég
« Válasz #136 Dátum: 2009, Január 17, 09:33:03 »
Bigi ne kapd fel a vizet!:) Lehet elõfordul,hogy nem azt tudja ami a gyári adatlapon van de attól még ku.vajó hangszóró a SEAS.:kiss:

AQ1

• Vendég
« Válasz #137 Dátum: 2009, Január 17, 09:49:57 »
FELDER írta::
Idézet
Bigi ne kapd fel a vizet!:) Lehet elõfordul,hogy nem azt tudja ami a gyári adatlapon van de attól még ku.vajó hangszóró a SEAS.:kiss:

Nekem mondod???B)

Mán megfordult a kezem közt jo pár ebböl a hangxorobol épitkezö gyárto terméke. A roksantol kezdwe a proacon át a saját dobozainkig majd minden.
Szerintem ettöl a hangxoro minöségtöl jobb elég kewés wan a piacon.;)

m21wg0908

• Vendég
« Válasz #138 Dátum: 2009, Január 17, 13:15:41 »
AQ1 írta::
Idézet
Idézet
Sajnos tényleg varázslásra-mágiára van szükség az elmegetett SEAS hangszórókkal, mert pl. a gyári adatlapokhoz semmi köze a valós állapotuknak.:unsure:

Ezt a baromságot honnan wetted?
Megmérted talán?
Oxt hol és mit mértél?
Ne higyj el mindent, föleg azt ne, amit a neten irogatnak azok, akik ellenérdekeltek!;)

Khm.

cfm76

• Vendég
« Válasz #139 Dátum: 2009, Január 17, 17:25:23 »
Sziasztok!
Én nem tom de ha jogvédõ szervezet lennék vagy gyártó vagy gyártót képviselõ forgalmazó, az ilyen otthoni méricskélõket akik még közzé is teszik a mérési eredményeiket /shalafi66 és a többiek/sorra beperelném milliokra.Akkora kártérítést követelnék tölük ,hogy belegebedjen .Ez a fajta , a fene se tudja milyen mérõmüszeres, mérõhelységes méricskélés hitelrontásnak minõsül sztem.Ugyanis a gyártó engedélyével,megbízásával a méricskélésre és a mérési eredmények közzétételéhez szükséges engedéjjel nem rendelkezik.Az effajta adatlapok készítését és küldését csak és kizárólag privát üzenetben továbbíthatná nem a fórumon keresztül.
Most nem a Seast védem hanem az eddigi  összes gyártót és terméket.
Max annyit lehetne nyilatkozni,hogy nem tetszik a hangja.És igen meg lehet találni ezeket az embereket a net segítségével mert az évek alatt leírt összes becsmérlö mondat ott van a szervereken.
Röviden ennyi.

Leonitas35

• Vendég
« Válasz #140 Dátum: 2009, Január 17, 17:34:31 »
Ezt Pagrus mérte Shalafi ilyen hangszórókat nem igen méricskél ö csak áttirta meg mellérakta az eltérési százalékokat.Amúgy én is kicsit kételkedek az otthoni mérésekben mert nem mindenki rendelkezik olyan technikai felszereltségel se süket szobával ahol pontosan,hitelesen elvégezhetõ volna.
Lehet,hogy a SEAS által megadott adatok se tükrözik a valóságot de van akit ez abszolut nem izgat mert a hangjuk kárpotolja ezeket a hiányoságokat.:P

cfm76

• Vendég
« Válasz #141 Dátum: 2009, Január 17, 17:54:02 »
Gondolom a gyártó akinek LABORATÓRIUMA van nem egyszerû progrannal meg mérömikrofonnal fog mérni  otthon a nappaliban.Azokat a mérési eredményeket amit a gyártó tesz közzé tetszik nem tetszik elkell fogadni mert az  õ mérésekor olyan körülményekközött az a hsz azt tudta.
Egy autó sem 100 lóerös mikor kikerül a gyárbol csak 98.
Teljesen mindegy ki mért mit mért  nem engdném.csak milliókért cserébe.

m21wg0908

• Vendég
« Válasz #142 Dátum: 2009, Január 17, 18:50:55 »
Sajnos ez nem így mûködik. Aki pedig (mint az elõzõ két hozzászólás szerzõje) azt sem tudja, hogyan mûködik a T-S model, és mi egy hangszóró mérésének menete, szerintem jobb, ha nem szól hozzá könnyelmûen, és fõképp ne ilyen hangnemben tegye.

Sajnos a gyártástechnológia nem olyan precíz a Seasnál, hogy hosszútávon is tartani tudják az eredeti paramétereket, vagy pedig szándékosan változtatak a hangszórón, csak ezt menetközben elfelejtették bejelenteni. Mindössze errõl van szó. A T-S paraméterek nem süketszoba, és körülményfüggõek, ugyanazt kell mérnem Osloban is, és itthon Tatabányán pl. Ha nem, így volna, egy zárt dobozt sem lehetne elõre megtervezni.

AQ1

• Vendég
« Válasz #143 Dátum: 2009, Január 17, 19:28:24 »
Idézet
A T-S paraméterek nem süketszoba, és körülményfüggõek, ugyanazt kell mérnem Osloban is, és itthon Tatabányán pl. Ha nem, így volna, egy zárt dobozt sem lehetne elõre megtervezni.

Hogy-hogy ide nem Shala néwen irogacc???:P :laugh:

A gyárto mindég eltérhet a gyártmánytol bejelentés nélkül is. Különben is elég ha a membrán 10percel towább wolt az eloxban, mán is wáltozik a mérés eredménye. Ja ezt nem neked, hanem a többieknek irtam.;)

cfm76

• Vendég
« Válasz #144 Dátum: 2009, Január 17, 20:46:47 »
Nem tom az újonc honnan veszi ,hogy nem értenék a t-s paraméterekhez?
És az ilyen infók sokat segítenek azoknak akik a külömbözõ gyátókat képviselik és tehetnek az ellen ,hogy bárki bármit mérjen és közzé tegyen ,már tudjuk,hogy Tatabányai vagy.Tudjuk kitõl ered.
Még egy két hozzászólás és \"Közösségben elkövetett hitelrontás\" vádjával te is a zsebedbenyúlhatsz majd.

m21wg0908

• Vendég
« Válasz #145 Dátum: 2009, Január 18, 03:46:00 »
Az elõzõ hozzászólásod a bizonyíték rá. És tényleg nem érted még, de elkezdeni tanulni, gondolkodni sosem késõ. Mit is mondott Lenin, \"Tanulni, Tanulni, Tanulni...\" vagy talán \"Felejteni, Felejteni, Felejeteni\" ? :D

A gyártók és forgalmazók pedig jöhetnek bármikor, elsõ lépésben küldöm öket a versenyhivatalhoz, majd rohanok én a fogyasztóvédõkhöz, és rögtön benne lesznek egy kisebb fajta bajban, esetleg megbánják, hogy az elsõ hangszórót feltették a polcra. :D Volt már ilyenre példa a történelemben.

m21wg0908

• Vendég
« Válasz #146 Dátum: 2009, Január 18, 03:49:18 »
AQ1 írta::
Idézet
Idézet
A T-S paraméterek nem süketszoba, és körülményfüggõek, ugyanazt kell mérnem Osloban is, és itthon Tatabányán pl. Ha nem, így volna, egy zárt dobozt sem lehetne elõre megtervezni.
A gyárto mindég eltérhet a gyártmánytol bejelentés nélkül is. Különben is elég ha a membrán 10percel towább wolt az eloxban, mán is wáltozik a mérés eredménye. Ja ezt nem neked, hanem a többieknek irtam.;)
Hja, Te már csak biztosan tudod. Bár szerintem az olyan gyártó igazából nem gyártó. Ez a Sonidó és hasonlók színvonala lenne sztem, amikor már minden annyira egyedi, hogy nincs is köztük egyforma.

:D Szóval attól lesz a membrán 10g-mal nehezebb, és a lengõrendszer is amiatt keményebb 40%-kal. Jó lesz megjegyeznem... Bár emlékeim szerint pl. a Vidinél volt a gépeken idõzítõ. És nem azért, mert a gyár békehadi üzem volt, aztán csendben készült a terrorizmusra.

AQ1

• Vendég
« Válasz #147 Dátum: 2009, Január 18, 10:11:49 »
Nézd shala, én nem witázom azokkal, akik wizet prédikálnak és közben bort isznak.
Te sem tucc egyforma hangxorokat kéxiteni, te magad irtad le egy másik forumon. A megrendelt és elkéxült hangxoroid sem adtad át, mert tudtad, h megmérésre kerülnek és a mérések fel lexnek téwe a netre. Ezt pedig nem kockáztathattad meg, hixen akkor nem wolna mire xidnod az öxxes gyártot.
Nem wédem a sonidot, nincs is rá okom, de azt azért lexögezhetjük, h habár xornak a hangxoroi rendesen, de te még a legxarabb minöségüt sem tudtad prezentáln saját gyártásodbani.
Tehát ha képes wagy letenni az axtalra minimum 10db egyforma képességü hsz-t, és ezek megütik minimum a SEAT minöségét, akkor majd hixek neked.
Addig pedig igy jártál.
:P

norisz

• Vendég
« Válasz #148 Dátum: 2009, Január 18, 10:26:48 »
Sziasztok
Na ez egy érdekes téma:)))))

cfm76

• Vendég
« Válasz #149 Dátum: 2009, Január 18, 11:06:26 »
AQ 1  neked van igazad !
Mert mint tudjuk fikázni a másét azt a legkönnyebb .De megmutatni a saját termést na  azt már nem.
Ez itt a baj .A fogyasztó védõk meg csak azért szólhatnak ha agyártó nem ad két év garanciát a termékre vagy ha nem ad mny-û tájékoztatást..
Miért szégyeled a neved ? Miért  nem shalafi 66 néven regisztrráltál?
Ja és te sokramentél a méricskével ,a közutálaton kívül a gyártók ,a fórumozók ,a hsz tulajdonosok részérõl.

Téma lezárva.