Üdvözlünk, Vendég. Kérjük jelentkezz be vagy regisztrálj. Did you miss your activation email?

Szerző Téma: Egyedi hangfalak.  (Megtekintve 183847 alkalommal)

Quadlipi

• Vendég
Vá: Egyedi hangfalak.
« Válasz #105 Dátum: 2008, Január 19, 15:42:15 »
R.G írta::
Idézet
A hangjukról nem akarok érdemben nyilatkozni, mert egoizmussal vádolnának.
Maradjunk annyiban , ha egy jó fülû hifista hallgatná, kritizálná, hogy egy nagybõgõ kiséret a háttérbõl miért akarja elindítani a kanapét. Hát azért, mert ez volt a tulaj vágya.-Tipikus házimozi hangjuk van, mert ezt kérték.Mozival, és progresszív zenével élmény hallgatni.
Hangszórókészlet:Front M6N / K1
                             REAR M5N / K1
                             CENT M5A / K1
VÁLTÓ: 2.rendû fc.:2500 Hz

A HiVi hangszórókról:
Nem akarom a HiVi hangszórókat isteníteni. Tény , hogy van jobb is.-De ilyen áron??-nincs!
 Tisztességesen meg vannak építve, nem spórolnak az anyagon. Elsõ hallásra/mérésre/ egy kicsit hümmög az ember, de kb. 30h után hozzák a specifikált értékeket, és a ?-bõl megelégedett mosolyra vált az ember arca.
Nem tudom milyen a selejt ráta, én AQ1-tõl szerzem be a hangszórókat, és õk csak olyat adnak el amit ellenõríztek, kimértek.
Az itthon kereskedelmi forgalomban lévõ hasonló árfekvésû hangszórók közül szerintem a legjobbak közül valók. Sõtt, még dobhatunk rá 30-40%-ot.
Ami nekem nagyon tetszett, ajánlom figyelmetekbe: M5A Bass-Midrange
Nominal Impedance (Z)(©) :    8
Resonance Frequency (Fs)(Hz) :    48
Nominal Power Handling (Pnom)(W) :    35
Max Power Handling (Pmax)(W) :    70
Sensitivity (2.83v/1m)(dB) :    87
Weight (M)(Kg) :    1.6
VC Diameter (mm) :    25
DC (Re)(©) :    6.5
VC Length (H)(mm) :    10.4
VC Former :    SV
VC Frame :    Kapton
Magnet System :    Shielded
Magnet former :    Ferrite
Force Factor (BL)(N/A) :    7.6
Gap Height (He)(mm) :    5.0
Linear Excursion (Xmax)(mm) :    2.7
Suspension Compliance (Cms)(uM/N) :    1038
Mechanical Q (Qms) :    6.71
Electrical Q (Qes) :    0.36
Total Q (Qts) :    0.34
Moving Mass (Mms)(g) :    10.8
Effective Piston Area (Sd)(m2) :    0.0087
Equivalent Air Volume (Vas)(L) :    11.2
Cabinet Type :    Vented
Recommended Box Volume(Vb)(L) :    10
Tuning Frequency(Fb)(Hz) :    50
-3dB Cut-Off Frequency(F3)(Hz) :

Üdv R.G! Ha jól gondolom ezek a paraméterek már a bejáratás utániak. Igaz? Kiváncsiság képpen nem tennéd fel a bejáratás elöttieket is? A munkáid szvsz. gyönyörqek! A dobozok famunkái a te mqved? Üdv: Lipi

hugi00

• Vendég
« Válasz #106 Dátum: 2008, Február 20, 03:14:58 »
Egy Up a D.I.Y. -nek.
Igaz az elso 5 oldal nem volt oly erdekes, de megis szolgalt nekem infoval.

Ezek utan tolem kepet/leirast ne varjatok.
Legfokeppen azert ne, mert olyan faba vagtam a fejszem, ami talan "bazalt"-bol van !?   :)))

- talan ha levizsgaztam kofaragasbol.  :))

Arcus

• Vendég
« Válasz #107 Dátum: 2008, Február 20, 08:59:57 »
Sziasztok!

Mien házilag barkácsolható mérõ kittet tudnátok ajánlani freikmenet méricskélésére? Érdekelne az interface és szoftver is, amivel használni tom a kütyüt. Még egy apróság... meik anyag alkalmas nyomókamra hangolásához vaon? valamien olcsó, könnyen beszerezhetõ lom érdekelne :)

Elérhető bikabeka

• Old hifi group
  • törzstag
« Válasz #108 Dátum: 2008, Február 20, 09:33:09 »
Kezd ezzel a kittel. Veszel hozzá egy jobb mikrofonkapszulát. (WM61A)
A program a justMLS. Ez a Lspcad6 része.
Hozzákötöd a számítógépedhez és már mérhetsz is....
http://www.d-audio.hu/category_53/product_113/product_info.html

m21wg0908

• Vendég
Válasz:Vá: Egyedi hangfalak.
« Válasz #109 Dátum: 2008, Április 09, 19:17:17 »
Quadlipi írta::
Idézet
Üdv R.G! Ha jól gondolom ezek a paraméterek már a bejáratás utániak. Igaz? Kiváncsiság képpen nem tennéd fel a bejáratás elöttieket is? A munkáid szvsz. gyönyörqek! A dobozok famunkái a te mqved? Üdv: Lipi
Lipi, ezek a gyártó által közölt adatok voltak. :D

m21wg0908

• Vendég
Válasz:Vá: Egyedi hangfalak.
« Válasz #110 Dátum: 2008, Április 09, 19:22:18 »
R.G írta::
Idézet
A HiVi hangszórókról: Nem akarom a HiVi hangszórókat isteníteni. Tény , hogy van jobb is.-De ilyen áron??-nincs!  Tisztességesen meg vannak építve, nem spórolnak az anyagon. Elsõ hallásra/mérésre/ egy kicsit hümmög az ember, de kb. 30h után hozzák a specifikált értékeket, és a ?-bõl megelégedett mosolyra vált az ember arca. Nem tudom milyen a selejt ráta, én AQ1-tõl szerzem be a hangszórókat, és õk csak olyat adnak el amit ellenõríztek, kimértek. Az itthon kereskedelmi forgalomban lévõ hasonló árfekvésû hangszórók közül szerintem a legjobbak közül valók. Sõtt, még dobhatunk rá 30-40%-ot. Ami nekem nagyon tetszett, ajánlom figyelmetekbe: ]M5A Bass-Midrange...
R.G, látom szereted a fölöslegesen rezonáns átvitelû hangszórókat. ;) A minap egyébként egy másik fórumon véletlenül felfedeztük, hogy akár 65%-os szórása is lehet egyes HiVi hszeknek... Ezzel tényleg megfejeli 30-40%-al az egyes \"nagy\" gyártókra jellemzõ pontatlanság értéket. :D

btamás

• Vendég
Válasz:Egyedi hangfalak.
« Válasz #111 Dátum: 2008, Április 11, 15:14:25 »
Minden kocsmák Lacilovagja írta:
Idézet
miért egy jól szituált kocsmában az összes fogad kivernék

Be kell valljam, idõnként élvezettel olvasom hozzászólásainak azon részeit, melyek NEM a hifivel kapcsolatos tapasztalatairól szólnak. Javaslom, dobja fel a hangulatot pár ilyen eset elemzésével! Hadd tanuljanak a fórumot -eléggé el nem ítélhetõ módon- józanul olvasgató antialkeszek egy egy kis kocsmai illemtant!

(mindig csak azok az unalmas kütyük!: -))

U.i.1: Eredeti még a fogsora?: -)
U.i.2.: Te vetted el a fóti gyerekek labdáját??!

szilagyi

• Vendég
« Válasz #112 Dátum: 2008, Május 04, 07:13:00 »
Most találtam hazai hangdoboz készítõ:http://www.safecase.hu/

cfm76

• Vendég
« Válasz #113 Dátum: 2008, Július 29, 09:20:48 »
Sziasztok!
 Nem tudom ennyi csatározás után van -e értelme ide hírdetést felrakni?
De megprobálkozok vele. Már a fangfal é s készülékállványos topicba is írtam.
elkészült egy olyan gép amivel nem csak állványokat tudok készíteni hanem ívelt oldalú ,lantformájú hangfalakat is.nem csaka külsöt,de a belsõkialakítást is meg lehet változtatni .Lehet bordás belsõkialaítással,ívelt oldalakkal vagy trapéz belsõkialakítással hangfalat rendelni .A megrendelõ saját tervei alapján. üdv :cfm76

m21wg0908

• Vendég
« Válasz #114 Dátum: 2008, Augusztus 01, 11:22:01 »
hirdetni lehet, csak nem biztos hogy illik itt. :D

cfm76

• Vendég
« Válasz #115 Dátum: 2008, Szeptember 04, 10:18:44 »
Sziasztok !
Ha nem lehetne hirdetni ezen a portálon vagy nem illene a topicok fele nem lenne téma .
A másik ,hogy ez a topic is egy \"bujtatott hirdetéssel indult egy gyártótól.
Ha már egyedi hf-ak itt egy kicsike lakkozás elõtt.39db-ból áll ,anyaga csomós fenyõ.Se párja se cimborája pusztán kísérleti célbol épült .A falvastagsága néhol eléri az 5 cm-ert

FELDER

• Vendég
« Válasz #116 Dátum: 2008, Szeptember 06, 22:20:10 »
Gondoltam csinálok ilyen hangfalat hasonló Seas hangszorókból csak hülye vagyok a doboz méret és hangváltótervezéshez.Olyan embert keresek aki  jártas az ilyesféle tervezésben!A kivitelezést,famunkát én csinálnám mert asztalos vagyok.

petimre

• Vendég
« Válasz #117 Dátum: 2008, Szeptember 07, 09:23:03 »
Hajrá Felder!

De várjuk ám a képeket, nem csak a végtermékrõl, hanem a munka egyes fázisairól is!

Üdv.

Imi

Arcus

• Vendég
« Válasz #118 Dátum: 2008, Szeptember 07, 13:39:58 »
Bezony... nagy és szép kihívás! Minden tiszteletem a vállalkozó kedvû szakiké! Sok-sok türelmet és kitartást a munkához!

jamo

• Vendég
« Válasz #119 Dátum: 2008, Szeptember 08, 14:19:52 »
Üdvözlök Mindenkit!