Üdvözlünk, Vendég. Kérjük jelentkezz be vagy regisztrálj. Did you miss your activation email?

Szerző Téma: Villa vagy dugó?  (Megtekintve 14311 alkalommal)

Nem elérhető Snipi

• Old hifi group
  • törzstag
Re:Villa vagy dugó?
« Válasz #45 Dátum: 2010, Június 01, 10:35:12 »
Kismarci : igen-igen! Pontosan így gondoltam én is.
Valszeg. a legjobb és legdrágább WBT meg 'szomtudja milyen dugóknál meg villáknál is jobb lehet a 0 Ft-os (és így legjobb ár/érték arányú) csupasz drótos bekötés.
Csak annyi van, hogy akkor macerás őket szétszedni újra. De hát ki akarja szétszedni? Én már kb (egy másik topicba is írtam) kb. 5-6 éve nem abajgattam.

Nem elérhető Giorgio12

• Old hifi group
  • törzstag
« Válasz #46 Dátum: 2010, Június 01, 12:41:12 »
Üdv.Mindenkinek!

Snipi! Én is így voltam, igaz csavaros-szorítós dugóval. Aztán évek múlva levágtam az oxidálódott kábelvéget, megpucoltam, összeraktam és ekkor jött a döbbenet!
Nem árnyalatnyi volt ám a javulás!!!!
Akik a forrasztást vagy préselést favorizálják, ezért teszik. Az oxidáció még több rosszat visz a dologba, mint a forrasz.
Állítólag a préselés a legjobb megoldás, csak célszerszám kell hozzá.

Üdv: Gyuri
Arcam Alpha 3 tuner - Arcam Alpha 7R erősítő - Arcam Alpha 8 CD játszó - VIFA Drabálka hangsugárzó.
És még sokan mások....

Kismarci

• Vendég
« Válasz #47 Dátum: 2010, Június 01, 16:07:36 »
Elméleti kérdés: ha a leszorításnál a leszorított ponton képes oxidálódni, akkor a préselésnél nem?

Nem elérhető Giorgio12

• Old hifi group
  • törzstag
« Válasz #48 Dátum: 2010, Június 01, 19:01:58 »
Szia Kismarci!

A hozzáértők remélem kimerítőbb választ adnak, én annyit tudok, hogy krimpelésnél nagy erővel összepréselik kb:20 kN a felületeket. Persze ne a kézi fogókra gondolj, ezt présgéppel csinálják.

Üdv: Gyuri
Arcam Alpha 3 tuner - Arcam Alpha 7R erősítő - Arcam Alpha 8 CD játszó - VIFA Drabálka hangsugárzó.
És még sokan mások....

Kismarci

• Vendég
« Válasz #49 Dátum: 2010, Június 01, 20:36:09 »
Hát azt hiszem ilyen erővel nem próbálkoztam leszorítani a csavaros banándugókat...  :P

Nem elérhető Karl

• újonc
  • *
« Válasz #50 Dátum: 2010, Június 05, 15:18:22 »
Csucso70 írta:
Ajánlhatom a Monitor-Inakustik  gyártmányokat valamelyik Media Markt-ból!

Villa vagy Dugó? A hangjuk alapján ajánlod?
Később láttam a képen, hogy dugóra gondolsz.
Engem érdekelne jó minőségű villa hangsugárzó kábelhez. Tudtok ajánlani valamilyen
bevált, de nem túlságosan drága típust?
« Utoljára szerkesztve: 2010, Június 06, 01:19:25 írta Karl »
Erősítő: Myryad MI120, Hangsugárzó: diy két utas, DAC: iFI Micro iDAC 2 USB, Táp elosztó: Einchmann Power Strip, Van den Hul kábelek, WBT csatlakozók, Tápegységek: lineáris