Üdvözlünk, Vendég. Kérjük jelentkezz be vagy regisztrálj. Did you miss your activation email?

Szerző Téma: számítógépes zenehallgatás  (Megtekintve 41663 alkalommal)

hodyka

• Vendég
Re:számítógépes zenehallgatás
« Válasz #90 Dátum: 2016, Május 04, 12:04:42 »
Szia Dezső,

Letöltöttem a hangkártya manualját.
A 24. oldaltól regél a driverek telepítéséről, ha ASIO driverrel akarod használni akkor valami Cubase nevű programot ajánl.
Tehát.
1. Először telepítened kell a kártyához kapott drivereket.

2. Aztán telepítened kell a Cubase (vagy az általad választott ASIO kompatibilis programot).

3. A program manualjában kell megkeresni, hogy hogyan kell rávenni az ASIO driverek használatára.

Általában le kell tölteni az ASIO drivereket, és feltelepíteni. Ezután a feltelepített ASIO könyvtárból bizonyos fájlokat át kell másolni a használni kívánt (és már feltelepített) program egyik könyvtárába. Hogy éppen melyikbe, arról a program manuálja fog tájékoztatni.

Remélem, így menni fog.
Ezután a program beállításai között meg kell keresni, hogy hogyan kell aktiválni a bemásolt ASIO driver fájlokat.

Én csak összedugtam, dobott egy ablakot hogy win telepíti a drivereket, Jriver elindít és beállít ott van a menübe az ASIO beállítás és jóCCakát  ;D

Nem elérhető dezso.varga

• törzstag
« Válasz #91 Dátum: 2016, Május 04, 20:41:08 »
Nagyon köszönöm a segítségeket. Akkor majd próbálkozom, és ha elakadok, akkor majd "visítok"...  :D

Bandi

• Vendég
« Válasz #92 Dátum: 2016, Május 07, 08:40:14 »
USB-s DAC használatánál USB kábellel mi a tapasztalatotok? Tesztelt valaki különböző kábeleket? Elsősorban nagyobb adatfolyamot igénylő hanganyaggal (192kHz/24bit). Én most ott tartok, hogy a 300-2000Ft közötti, igazából nyomtató kábelnek gyártott USB 2.0 A-B kábeleket nem használom, mert mosott hangképet adnak. Viszont a méreg drága kábeleknek nem látom értelmét digitális jelátvitelnél. Ahol a táp és a jel vezetékpár külön árnyékolással bír, és 1m-nél nem hosszabb a kábel, ott én már nem hallok különbséget. Valakinek tapasztalata?

hodyka

• Vendég
« Válasz #93 Dátum: 2016, Május 07, 11:49:32 »
USB-s DAC használatánál USB kábellel mi a tapasztalatotok? Tesztelt valaki különböző kábeleket? Elsősorban nagyobb adatfolyamot igénylő hanganyaggal (192kHz/24bit). Én most ott tartok, hogy a 300-2000Ft közötti, igazából nyomtató kábelnek gyártott USB 2.0 A-B kábeleket nem használom, mert mosott hangképet adnak. Viszont a méreg drága kábeleknek nem látom értelmét digitális jelátvitelnél. Ahol a táp és a jel vezetékpár külön árnyékolással bír, és 1m-nél nem hosszabb a kábel, ott én már nem hallok különbséget. Valakinek tapasztalata?

Szia

Nekem több mint 1 méter van, és semmi drága cucc, 32/384-t tud a cucc. és jó is ;)

Bandi

• Vendég
« Válasz #94 Dátum: 2016, Május 07, 14:57:43 »

Szia

Nekem több mint 1 méter van, és semmi drága cucc, 32/384-t tud a cucc. és jó is ;)

Szia
köszi a választ, akkor tovább erősödik az a kép, hogy csak marketing van az USB kábelek mögött, de valós technikai, audió előny nincs.  :)

samu

• Vendég
« Válasz #95 Dátum: 2016, Május 09, 11:13:20 »
Szép napot mindenkinek.

Számitástechnikusként volt otthon többféle usb kábelem is (évek alatt összegyült) így volt alkalmam végigpróbálni kb. 4-6 félét is a kommersz típusokból. Mindnek mosott, részletek nélküli volt a hangja vagy többé vagy kevésbé. A vicc az egészben az, hogy ez elsőre nem is mindíg volt feltünő csak akkor döbbentem rá amikor vettem egy Audioquest Forestet (gondoltam 8-9 ezer forintot megreszkírozok). Nálam drasztikus változást hozott, a teljes sávban tisztult a hangkép és az egész sokkal jobban levált a hangsugárzókról, valamint nőtt a dinamika is illetve jobban hallhatóak a finom részletek is. Nálam bevált a csere.

Nem elérhető Snipi

• Old hifi group
  • törzstag
« Válasz #96 Dátum: 2016, Május 09, 14:07:30 »
Sziasztok!

Számítástechnikusként (30 éve) én az 1 kilósnál könnyebb laptopokat (van már fél kilós is) tartom a legelőnyösebbeknek mert azokat sokkal messzebbre el lehet dobni a büd.. pi...-ba mint egy több kilós asztali gépet. :)
Igaz az asztali géppel nagyobb kárt lehet okozni. Ezért voltak jók a régi TFT monitorok, azzal rendesen fejbe lehetett kínáli a főnököt amikor köcsögösködött. :D

Ezen kívül a lemezjátszót javaslom zenehallgatásra, ha nagyon muszáj esetleg CD-t bár azt csak ha nincs meg a zene bakeliten. :)

samu

• Vendég
« Válasz #97 Dátum: 2016, Május 10, 08:52:30 »
A bakelittel is meglehet próbálni kárt okozni lásd a "Haláli hullák hajnala" című film vonatkozó jelenetét. :)
A még használható hardvert én sajnálnám fegyverként használni (a bakelitet is), bár ha belegondolok ez erősen célpont függő. :)

Bandi

• Vendég
« Válasz #98 Dátum: 2016, Május 13, 20:34:24 »
Úgy emlékszem, hogy az analóg korban sem volt csak attól jó valami, hogy bakelit korongot tettünk rá... Most sincs ez másként. A digitális korban egy jó rendszeren nehéz kifinomult füllel is különbséget tenni egy bakelites felvétel és egy HD audio (192kHz/24bit vagy DSD) között. És van a sok  "gagyi", ami persze nem népszerűsíti a digitális zenehallgatást. Részemről zenét szeretek hallgatni, meglehetősen jó minőségben. Hogy ez milyen technika szolgáltatja másodlagos. 8)

Bandi

• Vendég
« Válasz #99 Dátum: 2016, Május 14, 08:42:29 »
Kiegészítés: Nagyban függ minden tapasztalatom szerint, hogy hangmérnök kolléga mit csinált a feldolgozás alatt mielött masterelve lett egy hanganyag. Sajnos van olyan hd audió anyagom aminél jobban szól egy gondosan felvett cd. Szóval csak azt akarom kihozni, hogy a lehetőség ott bújik a technikában, ha vki nem találja meg az igényét a digitális hangban, akkor buzdítom tovább kísérletezni, vagy vkit megkeresni, aki már túl van a kezdeti buktatókon. Végülis ez hobbi...

hodyka

• Vendég
« Válasz #100 Dátum: 2016, Május 14, 18:00:22 »
Szép napot mindenkinek.

Számitástechnikusként volt otthon többféle usb kábelem is (évek alatt összegyült) így volt alkalmam végigpróbálni kb. 4-6 félét is a kommersz típusokból. Mindnek mosott, részletek nélküli volt a hangja vagy többé vagy kevésbé. A vicc az egészben az, hogy ez elsőre nem is mindíg volt feltünő csak akkor döbbentem rá amikor vettem egy Audioquest Forestet (gondoltam 8-9 ezer forintot megreszkírozok). Nálam drasztikus változást hozott, a teljes sávban tisztult a hangkép és az egész sokkal jobban levált a hangsugárzókról, valamint nőtt a dinamika is illetve jobban hallhatóak a finom részletek is. Nálam bevált a csere.

Szia

Nálam ilyen van csak hosszabb, és nagyon jó

http://www.kander.hu/termek/delock-103878-delock-cable-usb-2_0-a-b-upstream-male-_-male-0_5m-_82057_

samu

• Vendég
« Válasz #101 Dátum: 2016, Május 18, 07:30:12 »
Szia!

Hasonlót én is próbáltam, igaz az nem ez a márka volt. Meglepett, hogy jó áron van, jó és minőségi dolgokat árulnak de nem az olcsóságukról híresek. Köszönöm az infót. :)

cdpepe1000

• Vendég
« Válasz #102 Dátum: 2016, Szeptember 29, 21:01:23 »
Hello mindenkinek!
Idekeveredtem , olvasgattam amiket irtatok a szamitogepes zenehalgatasrol s talan van ertelme megosztanom azzal akit erdekel azt gondolom talaltam valami jot.
Volt par kiserletem USB dacokkal, eloszor vettem egy Musical Fidelity M6 dac-ot, ami finoman szolva is egy Bull shit, szol az csak minden elet hianyzik belole. Aztan vettem egy szinten Musical fidelity Mx dac-ot ami mar igeretes volt a m6 al szemben kevesebb mint fel aron a Burrn Brown  chip-nek koszonhetoen. De mivel a cd jatszom attol is jobban muzsikalt nem volt nyugtom es elkezdtem kutakodni , es kozben azert Facebookozgattam is. Kovetem a Lampizatort , gondolom bemutatni nem kell , raakadtam egy posztjara miszerint VEGE A VILAGNAK ! Ott arrol irt hogy kapott egy email-t a Texas Instruments -tol hogy leallitjak a gyartasat a PCM1704 es dac chip nek amit o szemely szerint az ember altal keszitett legjobbnak tart. Igy kerult a latokorombe egy Mhdt lab nevu taiwan-i ceg s annak is a csucs dac-ja a Pagoda. Olvastam rola sok Angol forumot es nagyon dicsertek , igy vettem egyet , azt gondolom ez az amit kerestem nekem nagyon bejon a hangja , magaval ragado , reszletgazdag. Nyaron , Pesten bekotottuk egy nagyon komoly rendszerbe es ott , teressegben legyozott egy Marantz cd14 et is . Szerintem igenis van minosegi zenehalgatas geprol. A rendszerem: mert gondolom fontos . Audio sonner SL-1 es hangfal, Musical Fidelity A308 erosito (gyartoi upgrade-val) A Pagoda dac egy Arcam Alpha 5 cd jatszo (tuningolt) Es egy Lenovo t430 as laptoprol solid state drive-rol olvasok be es ki, az Usb kabel egy wireworld Platinum usb (1m) a hangfal es az osszekoto kabelek Wireworld Gold eclipse5 tipusok halozati kabelek Harmonic technology Ac10 es a dachoz Neotech ... tipus nem tudom mar. Ez a motyo szerintem igy ahogy van jol zenel. Hat ennyi valahol. Udv hifistarsak!

Nem elérhető csabagalcsaba

• újonc
  • *
« Válasz #103 Dátum: 2018, Szeptember 06, 22:40:02 »
Üdv mindenkinek!

Számítógépes zenelejátszással kapcsolatban volna pár kérdésem. Windows operációs rendszer alatt Foobar lejátszót, usb-n keresztül cambridge audio dacmagic plus dac-ot használok.
Hallottam olyan véleményt miszerint a windows belenyúl a hangba és igazán jó minőségű lejátszást operációs rendszer nélkül lehet elérni.
Valaki tudja pontosan hogyan lehet ezt kivitelezni? Létezik olyan parancssoros lejátszóprogram ami operációs rendszer nélkül képes lejátszani? Vagy ezt DOS vagy valami hasonló rendszerrel szokták csinálni?

Köszönöm a segítséget!