Üdvözlünk, Vendég. Kérjük jelentkezz be vagy regisztrálj. Did you miss your activation email?

Szerző Téma: számítógépes zenehallgatás  (Megtekintve 46419 alkalommal)

Nem elérhető Majik

• törzstag
Re:számítógépes zenehalgatás
« Válasz #60 Dátum: 2015, Október 16, 11:17:31 »
Mi a baja?
Egy lézercsere nem gond.
A fiatalabb Regák is jók, de ha nagyon jót szeretnél Roksan Caspian, nézd meg a használt árakat és hozass be egyet.

http://www.avx.hu/forum/index.php?/topic/68328-rega-planet-mki-cd-j%C3%A1tsz%C3%B3/?hl=%2Brega#entry1768771

Ezt hirdetik most, olvasási bizonytalanságai vannak, valahol írta valaki, hogy lézercsere után sem javult (egy másik példány), de ezt is szervizelték, és az összes alkatrészt cserélték, ami szóba jöhet. Mechanikát nem, de már gyanakszanak arra is.
Azt hiszem, ha több ilyen ismert hibás példány kereng a neten, inkább lemondanék a típusról... :(

hodyka

• Vendég
« Válasz #61 Dátum: 2015, Október 16, 11:53:10 »
Mi a baja?
Egy lézercsere nem gond.
A fiatalabb Regák is jók, de ha nagyon jót szeretnél Roksan Caspian, nézd meg a használt árakat és hozass be egyet.

Ez nem is lehet nagyon sz@r  ;D

ROKSAN CASPIAN M Series-2

PCM1798

Sanyo SF-P101N

hodyka

• Vendég
« Válasz #62 Dátum: 2015, Október 16, 11:54:16 »
Üdv. fiatalok!

Nem olvastam vissza sokat, de egyet megjegyeznék, azoknak, akik DAC chip lázban égnek.
Eddigi legkedvesebb cd lejátszóm egy Rega Planet  és sony akárhányas volt benne.
Tinenévesen amikor gond volt vele, Bandy küldött egy Kenwood lejátszót donornak, a lényeg, hogy
a Kenwood hallgathatatlan volt, hordozta azokat a hibákat, amiért szidják a cd technikát.

Kérdem én, akkor mi is a lényeg?

Hody, a jelenlegi Alto lejátszómban mi is van?

Ez sem olyan rosz   ;)

AUDIO INNOVATIONS ALTO

PCM1716 / 2 x TDA1305T

Sanyo SF-91

hodyka

• Vendég
« Válasz #63 Dátum: 2015, Október 16, 11:55:42 »
Uraim a DAC chip az egy dolog, de lényeges a táp és analóg fokozat is, de nagyon ;)

Nem elérhető Majik

• törzstag
« Válasz #64 Dátum: 2015, Október 16, 13:37:29 »
Uraim a DAC chip az egy dolog, de lényeges a táp és analóg fokozat is, de nagyon ;)

Tobbek kozott ezert dontottem a Naim DAC V1 mellett, ma utaltam az arat, jovo hetvegen mar remelem nalam zenel. :)
A rendszerepitest is atgondoltam, forraskeszulekek es erosito lesz eloszor, hangfal a vegen. A nagy alom a NAP250 lett kinezve vegfoknak.
Ilyenre tervezem:

Mac mini ------ Naim dac ------ NAP250 ------ hangfalcucc
                    |
CD -----------

A DAC es a NAP koze befigyelhet kesobb egy elofok, ami becsatlakoztat(hat) egy gyalugepet is akar.
A CD jatekos pedig lehet futomu is.

Nem elérhető Judas

• törzstag
« Válasz #65 Dátum: 2015, Október 16, 17:42:37 »

Tobbek kozott ezert dontottem a Naim DAC V1 mellett, ma utaltam az arat, jovo hetvegen mar remelem nalam zenel. :)
A rendszerepitest is atgondoltam, forraskeszulekek es erosito lesz eloszor, hangfal a vegen. A nagy alom a NAP250 lett kinezve vegfoknak.
Ilyenre tervezem:

|
CD -----------

A DAC es a NAP koze befigyelhet kesobb egy elofok, ami becsatlakoztat(hat) egy gyalugepet is akar.

A v1-et a hónod alá kapod, amikor erre jársz? :)
1. Philips CD 692, Philips 777 (Pickering XV-15), Marantz PM-32, Toccata DC 4588, Hivox Lupus Dac, Onkyo TA-2630, Pioneer F-445, American Audio UCD-100

(Acoustic Research A-03, Acoustic Research T-04, Pilot V3 PCM, Philips CD 692 Tuning, Dual 505-3, Fine Arts A-903, Chario Hiper

Nem elérhető Majik

• törzstag
« Válasz #66 Dátum: 2015, Október 16, 18:28:20 »

Ilyenre tervezem:

|
CD -----------

A DAC exs a NAP koze befigyelhet kesobb egy elofok, ami becsatlakoztat(hat) egy gyalugepet is akar.

A v1-et a hónod alá kapod, amikor erre jársz? :)
Jo lenne, mert en is szeretnem meghallgatni egy normalis (nem olyan felkesz, mint az enyem) rendszerben.
Sajnos meg ebbe a levesbe sokan belesercinthetnek :(
Munka ugyektol fugg, hogy a kiallitas elotti napon el tudok-e egyaltalan szabadulni.

btamás

• Vendég
« Válasz #67 Dátum: 2015, Október 22, 13:30:58 »
Eddigi írásaid szerint analógot és CD-t hallgatsz, kíváncsi vagyok milyen eszközökből áll a rendszered, a Bigi által említett műhelytitkokat ne áruld el :) ott még úgysem tartok... :)
Voyd Valdi - Syrinx PU3 - AN Soara - AN hangkarkábel --> 30x áttételű vintage német stúdió-illesztőtrafók --> DIY csöves erősítők (Kondo M7-hez hasonló korrektor és táp + 2x 10Y meghajtófokozat; 2x18W-os DIY 2A3PP végfok) --> Naim SBL MkII

Cédém alig van, LP legalább 1500db. Időnként szoktam venni valami jobb lejátszót, mert számomra a "középkategória" is sokkal élvezhetőbb, mint egy "felspécizett" számítógép. Viszont amikor jó áron el tudom adni, vagy kell a pénz, eladom. Egyszerűen nem hiányzik annyira. Nemrég az átépített Lenco 75-öt is el kellett adnom, de szerintem előbb lesz másik, mint komolyabb CD-játszóm.

Nem elérhető Majik

• törzstag
« Válasz #68 Dátum: 2015, Október 22, 18:33:28 »
Eddigi írásaid szerint analógot és CD-t hallgatsz, kíváncsi vagyok milyen eszközökből áll a rendszered, a Bigi által említett műhelytitkokat ne áruld el :) ott még úgysem tartok... :)
Voyd Valdi - Syrinx PU3 - AN Soara - AN hangkarkábel --> 30x áttételű vintage német stúdió-illesztőtrafók --> DIY csöves erősítők (Kondo M7-hez hasonló korrektor és táp + 2x 10Y meghajtófokozat; 2x18W-os DIY 2A3PP végfok) --> Naim SBL MkII

Cédém alig van, LP legalább 1500db. Időnként szoktam venni valami jobb lejátszót, mert számomra a "középkategória" is sokkal élvezhetőbb, mint egy "felspécizett" számítógép. Viszont amikor jó áron el tudom adni, vagy kell a pénz, eladom. Egyszerűen nem hiányzik annyira. Nemrég az átépített Lenco 75-öt is el kellett adnom, de szerintem előbb lesz másik, mint komolyabb CD-játszóm.

Na most már értem, hogy miért nem játszik nálad a számítógépes lejátszás.
Rajta vagyok a projekten, hogy normális hangot csiholjak ki a számítógépből, de az analóg lehetőségeken is rajta tartom a szemem. Két gyalu is volt mostanság a hirdetésekben, mindkettőről lemaradtam...
Egyetlen dolog tart vissza, hogy holnap vegyek egy jó gyalut, az LP-k beszerzése. Na jó, és a holnapi ünnepnap is :)
Az SBL hirdetéseket is figyelem, sajnos elég ritka. Eddig német és angol hirdetéseket találtam.

hodyka

• Vendég
« Válasz #69 Dátum: 2015, Október 22, 18:48:08 »

Rajta vagyok a projekten, hogy normális hangot csiholjak ki a számítógépből, de az analóg lehetőségeken is rajta tartom a szemem. Két gyalu is volt mostanság a hirdetésekben, mindkettőről lemaradtam...
Egyetlen dolog tart vissza, hogy holnap vegyek egy jó gyalut, az LP-k beszerzése. Na jó, és a holnapi ünnepnap is :)
Az SBL hirdetéseket is figyelem, sajnos elég ritka. Eddig német és angol hirdetéseket találtam.

Hátha meg van még  ::)

https://www.willhaben.at/iad/kaufen-und-verkaufen/foto-tv-video-audio/naim-audio-sbl-standlautsprecher-mit-naxo-2-4-133640567/

Nem elérhető Majik

• törzstag
« Válasz #70 Dátum: 2015, Október 22, 19:17:17 »

Hátha meg van még  ::)

https://www.willhaben.at/iad/kaufen-und-verkaufen/foto-tv-video-audio/naim-audio-sbl-standlautsprecher-mit-naxo-2-4-133640567/

Köszi, ez NAXO-val van, vagyis aktív keresztváltó, mindjárt kell 2x2 csatornás végfok a meghajtáshoz. Hangváltót nem olyan egyszerű felhajtani, újonnan meg elég drága.
----------------------------------------------
Bocs, most olvastam végig, van hozzá passzív hangváltó is. Nem is rossz!
Upgrade is volt MkII-re. 
----------------------------------------------
Megnéztem a képeket is, ez szép. Ritka jó állapotú cucc!
« Utoljára szerkesztve: 2015, Október 22, 19:24:12 írta Majik »

dezso.varga

• Vendég
Re:számítógépes zenehallgatás
« Válasz #71 Dátum: 2015, Október 22, 20:07:50 »
És Graz tényleg csak egy ugrás... Úgyis jön a hosszú hétvége óraátállítással: egy nap + 1 óra plusz!
Hajrá!

btamás

• Vendég
« Válasz #72 Dátum: 2015, Október 22, 22:54:28 »
A II-es váltóhoz érdemes ragaszkodni. A NAXO Angliában használtan sem olcsó. Esetleg meg lehet próbálni, hátha eladja (korrekt áron) anélkül.

Naim guruk szerint egyébként az SBL + NAXO + 4x NAP135 monoblokk meglepően komoly előrelépés egy SBL + NAP250 kombóról. Viszont még a legelvetemültebbek se hangoztatják, hogy megéri:)

Nem elérhető Majik

• törzstag
« Válasz #73 Dátum: 2015, Október 22, 23:35:51 »
A II-es váltóhoz érdemes ragaszkodni. A NAXO Angliában használtan sem olcsó. Esetleg meg lehet próbálni, hátha eladja (korrekt áron) anélkül.

Naim guruk szerint egyébként az SBL + NAXO + 4x NAP135 monoblokk meglepően komoly előrelépés egy SBL + NAP250 kombóról. Viszont még a legelvetemültebbek se hangoztatják, hogy megéri:)
Csabitoan jo allapotunak tunik ez ez SBL. Csak a szinebe tudok belekotni a tavolsagon kivul.
Angliaban es Nemetorszagban tobb ismeros is van, ha kozben nem talalok itthon megfelelo dobozokat (Focal, ATC, ProAc ), akkor SBL-t inkabb hozatnek valakivel.
Szerintem egy SBL-t meg szabad venni meghallgatas nelkul is, ha esetleg nem tetszene, konnyen tul lehet adni rajta.
Van egy az audiomarkton is, de az is fekete...

Igen. Negy jo allapotu NAP135 az hatezer Euro kornyeke...
« Utoljára szerkesztve: 2015, Október 22, 23:40:22 írta Majik »

Nem elérhető Majik

• törzstag
Re:számítógépes zenehallgatás
« Válasz #74 Dátum: 2015, Október 27, 15:22:28 »
Sziasztok,

Tegnap megerkezett a Naim DAC V1.
Ahogy arra szamitottam is, mindenfele kerdes felmerulese nelkul mosta le a kinai kici occo DAC-ot. Nincs olyan szempont, vagy parameter, ami miatt erosebb odafulelesre lett volna szukseg. Savszelek, dinamika, energia, melyatvitel. Talan ez a negy parameter, ahol a Naim folenye elsopronek nevezheto.
Egyenlore siman bekerult a Naim a regi DAC helyere, a MAC mini illetve a CD jatekos es a Naim elofok koze. Mostantol a CD jatekos is futomukent szerepel. Meg CD-vel nem is teszteltem.
Kivancsi leszek, hoz-e javulast, ha kiiktatom a rendszerbol az elofokot es a DAC kozvetlenul a vegfokot hajtja meg.
Kesobb pedig a tervezett NAP250 vegfokot... :)    De ne menjunk ilyen messze elore.
A lenyeg, hogy A HANG tovabb javult, es raadasul az altalam elvart iranyba fejlodott.