Üdvözlünk, Vendég. Kérjük jelentkezz be vagy regisztrálj. Did you miss your activation email?

Szerző Téma: számítógépes zenehallgatás  (Megtekintve 42576 alkalommal)

Nem elérhető Judas

• törzstag
Re:számítógépes zenehalgatás
« Válasz #45 Dátum: 2015, Október 14, 17:35:13 »
Bocsi az offért...

Ez a Yamaha CDX 497, ha hasonlóan szól, mint a Yamaha CDX 393, akkor...

És ha nem? ;D

Ha nem, akkor mint írtam is vegyük az egészet semmisnek! :)

Voltak nálam megbízható fülű ítészek is (inkább csak olyanok), de nem sérelmezték, hogy a CD-játékosnak színezett lenne a hangja.
A PC-s lejátszás sem katasztrofálisan rossz, hanem inkább a nyitottság-elevenség, amiben jól érzékelhető hátrányban van a CD-hez képest.
Nem hinném, hogy ízlésficamom lenne, a győri DIY találkozón is ugyanazokat a rendszereket hallottam
jónak, amiket Snipi is.
Persze tegyük hozzá, hogy a mostani rendszer képességeit behatárolják a hangfalak is, B&W684, de már sikerült egy élvezhető hangminőséget összehozni, ami sajnos még jelentősen elmarad az általam elvárttól.

Talán nem is tudsz róla, de kaptam egy meghívást hozzád fülelésre nov.13.-ra, amivel élni is szeretnék, ha a teendőim, és Te is, megengedik. :)

Helyes, szívesen várunk! Jobb is, hogy a kiállítás előtti nap, így talán több időnk marad hallgatózni.
1. Philips CD 692, Philips 777 (Pickering XV-15), Marantz PM-32, Toccata DC 4588, Hivox Lupus Dac, Onkyo TA-2630, Pioneer F-445, American Audio UCD-100

(Acoustic Research A-03, Acoustic Research T-04, Pilot V3 PCM, Philips CD 692 Tuning, Dual 505-3, Fine Arts A-903, Chario Hiper

dezso.varga

• Vendég
« Válasz #46 Dátum: 2015, Október 14, 17:54:05 »
Idézet
Majik: A PC-s lejátszás sem katasztrofálisan rossz, hanem inkább a nyitottság-elevenség, amiben jól érzékelhető hátrányban van a CD-hez képest.

Nekem idevágó tapasztalatom: vettem annó egy médialejátszót, egy Dune HD Smart D1. Eredetileg filmeknek, de gondoltam, milyen jó lesz, majd bemásolom a merevlemezre a CD lemezeimet aztán majd egy kattintással indul bármilyen zene (optikai digit kimenetről Musical Fidelity M1DAC - nincs koax kimenete). Letöltöttem a médialejátszóra a legfrissebb firmware-t, ami kiiktatja a hangból a szoftveres beleavatkozást (az eredeti firmware-ben pl. a hangerő állítása a digit kimenetet is szabályozta). Exact Audio Copy-ban berippeltem a CD-t, átmásoltam a merevlemzre, aztán vártam a csodát. Elmaradt. Egyértelműen beszűkült a tér, elment belőle az "élet". Nézegettem, mondon magamban, ekkora különbség nem lehet. Megcsináltam, hogy a CD lejétszóm (Denon DVD2200) ugyanazzal az optikai kábellel összekötöttem a DAC-al, és csak ida-vissza cserélgettem az optikai kábelt a médialejátszó és CD lejátszó között. A különbség ugyanaz. Mondom magamban, biztos csak képzelődök. Megcsináltuk haverral, hogy én bekötött szemmel ültem, ő meg véletlenszerűen cserélgette. Következetesen, pillanatok alatt vágtam rá minden egyes alkalommal, hogy melyik szól... Gondoltam, megnézem, hogy mit tud a dolog, ha a médialejátszóra 96kHz 24bit-ben teszem fel az anyagot (nem úgy, hogy felkonvertálom, hanem ugyanazt az anyagot, ami megvan CD-n, letöltöm nagyfelbontásban, és a nagyfelbontásút hasonlítom össze a CD-vel). A különbség kicsit kisebb lett, de megmaradt: a CD lejátszóról játszva a red book standard CD lemez optikai kimeneten egyértelműen verte a médialejátszón a 24/96 angyagot. És mondom: ugyanaz az optikai kábel, ugyanaz a DAC; minden ugyanaz. Sajnos, ez van.

Nem elérhető Judas

• törzstag
« Válasz #47 Dátum: 2015, Október 14, 18:07:40 »
Bocsi az offért...

Ez a Yamaha CDX 497, ha hasonlóan szól, mint a Yamaha CDX 393, akkor...

És ha nem? ;D

Ha nem, akkor mint írtam is vegyük az egészet semmisnek! :)

Voltak nálam megbízható fülű ítészek is (inkább csak olyanok), de nem sérelmezték, hogy a CD-játékosnak színezett lenne a hangja.
A PC-s lejátszás sem katasztrofálisan rossz, hanem inkább a nyitottság-elevenség, amiben jól érzékelhető hátrányban van a CD-hez képest.
Nem hinném, hogy ízlésficamom lenne, a győri DIY találkozón is ugyanazokat a rendszereket hallottam
jónak, amiket Snipi is.
Persze tegyük hozzá, hogy a mostani rendszer képességeit behatárolják a hangfalak is, B&W684, de már sikerült egy élvezhető hangminőséget összehozni, ami sajnos még jelentősen elmarad az általam elvárttól.

Talán nem is tudsz róla, de kaptam egy meghívást hozzád fülelésre nov.13.-ra, amivel élni is szeretnék, ha a teendőim, és Te is, megengedik. :)

Snipi, annak idején megejtett egy sorrendlistát a CD-játszóiról, abból ítélve sejthető, hogy nem lehet e téren ízlésficama. Anno jót mosolyogtam rajta, amikor még csak olvasó voltam. Leginkább a 9. 10. és 11. helyezettnél a fos fokozásán :)
Bátorkodtam előkotorni:

"Amit tudok, hogy van két Marantz Cd játszóm amiben TDA1541 van és fosul szólnak, meg van 4 másik amiben nem és azok jól szólnak. Ennyi.
Asztán meg a Denon-jamiban meg PCM1702 van azok meg még annál is jobban szólnak, vagy szólnának (pl. a 735-os meg a 485-ös) ha nem lenne benne szar az analóg rész.
Nekem a következő CD játszóim vannak : (minőségi sorrendben kb.)
1. Denon DCD-1450 AR.
2. Marantz CD-6000 OSE LE
3. Marantz CD-67 MK II.
4. Denon DCD-755 AR (a 3. -al holtversenyben)
5  Denon DCD-735
6. Marantz CD-52 (tuningolt, de ez már elég viharvert)
7. Marantz CD-52 SE
8. Denon DCD-485
9. Marantz CD-4000 (fos)
10. Marantz CD-38 (fos)
11. Sansui CD-210 (hyperfos)
Az uccsó háromban van TDA1541 és baszott szarok. És nem mond, hogy csak azért mert maga a cd játszó szar, mert a DCD-485 sem egy nagy eresztés, mégis messze jobb mint pl. a CD-4000
A kettő közötti fő különbség a DAC"

A listával 1et értek nem nagyon csúszkálhatnak el két helyezéssel fel vagy le a játékosok.
« Utoljára szerkesztve: 2015, Október 14, 18:21:52 írta hodyka »
1. Philips CD 692, Philips 777 (Pickering XV-15), Marantz PM-32, Toccata DC 4588, Hivox Lupus Dac, Onkyo TA-2630, Pioneer F-445, American Audio UCD-100

(Acoustic Research A-03, Acoustic Research T-04, Pilot V3 PCM, Philips CD 692 Tuning, Dual 505-3, Fine Arts A-903, Chario Hiper

Nem elérhető Judas

• törzstag
« Válasz #48 Dátum: 2015, Október 14, 18:09:29 »
Az más kérdés, hogy ez a beírás anno, mint látjuk a TDA1541-ről szólt, hogy jó-e vagy sem.
S itt fejtette ki, hogy azért nem jó a 1541, mert neki van 3 ilyen játékos és azok szarok, amiben nincs összefüggés, mert azt elhisszük, hogy szarok, de tudjuk, hogy nem a 1541 miatt, hiszen tudjuk, hogy (a 2 Marantzban, a Sansuiban meg a fene tudja) 1545 van bennük :)
A Denon 485 és a CD4000 között a fő különbség az, hogy semmi hasonlóság sincs köztük :) se DAC, se mechanika, se elektronika.

Na mind1 ettől még a sorrendet úgy, hogy nem hallottam mind, igen hihetőnek tartom. Talán a 67-es és a 6000-es Marantz van egy kicsit túlértékelve vagy az alatta levő 2 Denon esetleg alul.

Nem elérhető Judas

• törzstag
« Válasz #49 Dátum: 2015, Október 14, 18:35:15 »
Tudom, hogy ez a már jól megszokott daclist, de kiváncsi voltam, hogy a Snipi lista és a DAC-ok között van-e összefüggés és Snipi tudtán kívül (merthogy anno azt írta, nem érdekli miben mi van csak a 1702-es Denonokét tudta) egy tökéletes DAClist sorrendet állított fel, ahol az erősorrendje a következő:

PCM1702-->SM5872 (kétszer is megerősítve)-->PCM61P-->SAA7350 (szintén, bár itt a típus is ugyanaz) -->
PCM1735 (ez meg mi?)-->TDA1545 (kétszer is megerősítve)-->Sansuiban levő akármi.
Szemfülesek észrevehették, hogy van benne 1 kivétel, ami erősíti a szabályt :)

A lista kiegészítve a DAC-okkal:
1. Denon DCD-1450 AR.      2 x PCM1702-L - SM5845AF
2. Marantz CD-6000 OSE LE   2 x SM5872BS - SAA7372
3. Marantz CD-67 MK II.      SM5872
4. Denon DCD-755 AR      2 x PCM1702-L - SM5845AF
5  Denon DCD-735      2 x PCM61P-L - SM5845AF
6. Marantz CD-52      SAA7350GP - SM5840FP
7. Marantz CD-52 SE      SAA7350GP - SM5840FP
8. Denon DCD-485      PCM1735 - LC78625E
9. Marantz CD-4000 (fos)   TDA1545 - SAA7378
10. Marantz CD-38 (fos)      TDA1545
11. Sansui CD-210 (hyperfos)   jó kérdés

Nincs túl sok jelentősége csak érdekességként...
Ebben a listában nemhogy nem számít a DAC, hanem csak az számít! :)
Persze mindez lehet tök véletlen is...

Nem elérhető Judas

• törzstag
« Válasz #50 Dátum: 2015, Október 14, 18:45:40 »
Idézet
Majik: A PC-s lejátszás sem katasztrofálisan rossz, hanem inkább a nyitottság-elevenség, amiben jól érzékelhető hátrányban van a CD-hez képest.

Nekem idevágó tapasztalatom: vettem annó egy médialejátszót, egy Dune HD Smart D1. Eredetileg filmeknek, de gondoltam, milyen jó lesz, majd bemásolom a merevlemezre a CD lemezeimet aztán majd egy kattintással indul bármilyen zene (optikai digit kimenetről Musical Fidelity M1DAC - nincs koax kimenete). Letöltöttem a médialejátszóra a legfrissebb firmware-t, ami kiiktatja a hangból a szoftveres beleavatkozást (az eredeti firmware-ben pl. a hangerő állítása a digit kimenetet is szabályozta). Exact Audio Copy-ban berippeltem a CD-t, átmásoltam a merevlemzre, aztán vártam a csodát. Elmaradt. Egyértelműen beszűkült a tér, elment belőle az "élet". Nézegettem, mondon magamban, ekkora különbség nem lehet. Megcsináltam, hogy a CD lejétszóm (Denon DVD2200) ugyanazzal az optikai kábellel összekötöttem a DAC-al, és csak ida-vissza cserélgettem az optikai kábelt a médialejátszó és CD lejátszó között. A különbség ugyanaz. Mondom magamban, biztos csak képzelődök. Megcsináltuk haverral, hogy én bekötött szemmel ültem, ő meg véletlenszerűen cserélgette. Következetesen, pillanatok alatt vágtam rá minden egyes alkalommal, hogy melyik szól... Gondoltam, megnézem, hogy mit tud a dolog, ha a médialejátszóra 96kHz 24bit-ben teszem fel az anyagot (nem úgy, hogy felkonvertálom, hanem ugyanazt az anyagot, ami megvan CD-n, letöltöm nagyfelbontásban, és a nagyfelbontásút hasonlítom össze a CD-vel). A különbség kicsit kisebb lett, de megmaradt: a CD lejátszóról játszva a red book standard CD lemez optikai kimeneten egyértelműen verte a médialejátszón a 24/96 angyagot. És mondom: ugyanaz az optikai kábel, ugyanaz a DAC; minden ugyanaz. Sajnos, ez van.

Mint, ahogy mi már erről ejtettünk szót máshol... nekem is úgy működik az Iamm Novatron, mint nálad a Dune (sajnos). A PC szerencsére jobban teljesít, úgy hogy szintén ugyanaz a DAC és ugyanaz a kábel.
Visszatérve, Majik nyitottság elevenség kérésére (mert idevág) én már nem adtam esélyt erre a kérdésre, mert már hangszínben annyira eltért a 393, hogy a nyitottság már nem érdekelt.

vidéki

• Vendég
« Válasz #51 Dátum: 2015, Október 15, 11:24:51 »
Érdeklődnék, hogy van-e valakinek tapasztalata, hogy a zenére tervezett médialejátszók (PL: Pioneer N50) hangja hogyan viszonyul a PC-hez, illetve a CD játszóhoz. (Külön DAC-al.)
Köszönettel: vidéki

dezso.varga

• Vendég
« Válasz #52 Dátum: 2015, Október 15, 19:06:22 »
Csak nem Viktorhoz van szerencsém?  ::)
Igencsak kicsi lenne a világ...  :P

vidéki

• Vendég
« Válasz #53 Dátum: 2015, Október 15, 23:25:55 »

"Csak nem Viktorhoz van szerencsém?
Igencsak kicsi lenne a világ..."

Ha tőlem kérded, nem vagyok Viktor.

Üdv: vidéki (Tibor)

Nem elérhető Majik

• törzstag
« Válasz #54 Dátum: 2015, Október 16, 06:13:28 »
De, ha tolem, akkor en se!  :P

hodyka

• Vendég
« Válasz #55 Dátum: 2015, Október 16, 06:36:43 »
De, ha tolem, akkor en se!  :P

Laci, Te sem vagy Viktor  ???    :D

bigi

• Vendég
« Válasz #56 Dátum: 2015, Október 16, 08:02:17 »
Én wixont xintén Tibor wagyok, és wirtualice Viktor (gyöztes) is. ;D

Nem elérhető Giorgio12

• Old hifi group
  • törzstag
« Válasz #57 Dátum: 2015, Október 16, 08:10:47 »
Üdv. fiatalok!

Nem olvastam vissza sokat, de egyet megjegyeznék, azoknak, akik DAC chip lázban égnek.
Eddigi legkedvesebb cd lejátszóm egy Rega Planet  és sony akárhányas volt benne.
Tinenévesen amikor gond volt vele, Bandy küldött egy Kenwood lejátszót donornak, a lényeg, hogy
a Kenwood hallgathatatlan volt, hordozta azokat a hibákat, amiért szidják a cd technikát.

Kérdem én, akkor mi is a lényeg?

Hody, a jelenlegi Alto lejátszómban mi is van?
Arcam Alpha 3 tuner - Arcam Alpha 7R erősítő - Arcam Alpha 8 CD játszó - VIFA Drabálka hangsugárzó.
És még sokan mások....

Nem elérhető Majik

• törzstag
« Válasz #58 Dátum: 2015, Október 16, 09:03:59 »
Üdv. fiatalok!

Nem olvastam vissza sokat, de egyet megjegyeznék, azoknak, akik DAC chip lázban égnek.
Eddigi legkedvesebb cd lejátszóm egy Rega Planet  és sony akárhányas volt benne.
Tinenévesen amikor gond volt vele, Bandy küldött egy Kenwood lejátszót donornak, a lényeg, hogy
a Kenwood hallgathatatlan volt, hordozta azokat a hibákat, amiért szidják a cd technikát.

Kérdem én, akkor mi is a lényeg?

Hody, a jelenlegi Alto lejátszómban mi is van?

Hát ez érdekes!
CD játékos vadászat közben pont ide lyukadtam ki én is. Rega Planet. Avx-en árulnak egy hibásat, olyan nem kéne.

Nem elérhető Giorgio12

• Old hifi group
  • törzstag
« Válasz #59 Dátum: 2015, Október 16, 09:23:41 »
Mi a baja?
Egy lézercsere nem gond.
A fiatalabb Regák is jók, de ha nagyon jót szeretnél Roksan Caspian, nézd meg a használt árakat és hozass be egyet.
Arcam Alpha 3 tuner - Arcam Alpha 7R erősítő - Arcam Alpha 8 CD játszó - VIFA Drabálka hangsugárzó.
És még sokan mások....