Üdvözlünk, Vendég. Kérjük jelentkezz be vagy regisztrálj. Did you miss your activation email?

Szerző Téma: számítógépes zenehallgatás  (Megtekintve 44098 alkalommal)

btamás

• Vendég
Re:számítógépes zenehalgatás
« Válasz #30 Dátum: 2015, Október 11, 16:24:04 »
Mindketten tudjuk, hogy ez egy meddo vita...
Elvi szinten mindenképpen, ráadásul, miután eredeti szakmám szerint kb. kollégák lennénk, attól tartok, sose lenne vége;)
Úgyhogy inkább jöjjünk le rögvalóságba. Pennáéknak csak a sokévvel ezelőtti ilyen cuccát hallottam, de az is meglehetősen drága volt, borzasztóan rossz ár/érték aránnyal. Mentegethetjük, hogy miután multifunkciós eszköz, nem szabad az audiokészülékekkel közvetlenül összevetni... node amint elkezdjük a számítógépet rendszeresen másra is használni, amint csatlakoztatjuk a modemet (ami még szörnyűbb, ehhez működő wlan-kapcsolat is bőven elegendő!), romlani fog a hangminőség.

Az más kérdés, hogy mivel háttérzenélésre, illetve más formátumban hozzáférhetetlen ritkaságok hallgatására csak a legelvetemültebb sznobok nem vetik be a meglévő számítógépüket, érdemes foglalkozni annak hangminőségével.

Nem elérhető Majik

• törzstag
« Válasz #31 Dátum: 2015, Október 11, 17:04:21 »
Mindketten tudjuk, hogy ez egy meddo vita...
Elvi szinten mindenképpen, ráadásul, miután eredeti szakmám szerint kb. kollégák lennénk, attól tartok, sose lenne vége;)
Én nyár elején jártam a Penna Poorban, bejáratás alatt volt egy "elég komoly" rendszer. NAC552, NAP500, a legnagyobb tápok közül valamelyikből kettő, egy nagy ProAc, talán D48, Wadia forráskészülékekkel, Naim Frame-re telepítve. 30 milla körül hagytam abba a számolást...
Amit meg tudtam hallgatni, az egy UnitiLite volt, mindenegyben (CD, hálózati lejátszó, erősítő), Focal Aria 948-akkal a végén.
Ez a kis rendszer nagyon tetszetős, koherens hangképet produkált, Pennáék túlcsillapított meghallgatóhelyiségében nagyon kellemesen hallgatható volt. A kb. fél órában csak a kissé lötyögős mélyeket tudtam negatívumként felhozni, nálam a tűréshatáron belül volt ez a kis hiba.

A fenti irodában viszont a PC-ről előadott muzsika kellemes meglepetés volt (ez is erősítette a számítógépes lejátszásba vetett bizalmamat). Ritka természetes, felhangdús hegedűhangot produkált a rendszer.

Sajnos "komoly helyen" még nekem sem volt lehetőségem összevetni egy igazán jó PC-ről szóló zenét egy jó bakelit lejátszó hangjával. Eddig CD hangot sikerült összefülelnem LP-vel. Sajnos az LP mindig, mindenhol odafigyelés nélkül megállapíthatóan jobban szólt a CD-nél.
Az otthoni kis erősen fejlesztendő rendszeremben (lemezjátszóm nincs) a nem túl nagy szám Yamaha CDX497 egyértelműen jobban szól a Mac-mini, kínai DAC összeállításnál.
Ezekkel a komponensekkel sajnos nem tudom megállapítani a PC-s zenéléstől elvárható minőséget, de hallottam már nagyon jó minőségű PC-lejátszást, sajnos nem volt mód ott összevetni egy, ismerjük el, mai napig etalon LP hangzással.
Kacérkodom az LP-zéssel is, de először egy az igényeimnek megfelelő erősítő-hangfal párossal tenném le a rendszer alapjait. Jelenleg Naim vonalon tervezem a jövőt, de csöves oldal csábítása (hangzása) is erős.
A közeljövőben tesztelek néhány gyári DAC-ot, erősen piszkálja a fantáziámat egy Naim DAC V1, vagy kicsivel lejjebb árazva egy Arcam irDAC.
Eddigi írásaid szerint analógot és CD-t hallgatsz, kíváncsi vagyok milyen eszközökből áll a rendszered, a Bigi által említett műhelytitkokat ne áruld el :) ott még úgysem tartok... :)

Nem elérhető Judas

• törzstag
« Válasz #32 Dátum: 2015, Október 13, 22:01:07 »
Bocsi az offért...

Ez a Yamaha CDX 497, ha hasonlóan szól, mint a Yamaha CDX 393, akkor...
 - vagy a mac mini tökéletesen alkamatlan a pc-s zene hallgatásra és nemhogy a Windows+utóbbi évek alaplapi hangkártyáját nem veri meg, hanem... nagyjából semmit, ami digitális
 - vagy a kinai dac elront ennyire mindent, de az valami nagyon beteg darab lehet, mert én még nem hallottam olyan rossz kínai dac-ot eddig, mint CDX 393-at. (nálam az Win7+mezei PC+alaplapi kártya tyúkbéllel megeszi, optikával a volt Philips DFA-val pláne,  Hivox-al szintén...)
 - vagy baromi drágán el kellene adni az enyémet, azzal a hirdetéssel, hogy "ez nem akármi, ez jobb, mint a macmini" :)
- vagy csak nagyon máshogy szól, mint a mac kombó, és jobban tetszik a Yamaha (által előadott minden más CD-játszótól eltérő hazugság), ami érthető is lehet, amiatt, hogy: sok CD játszót hallottam már, de egyik sem rendelkezett ilyen "hozzáadott értékkel" mint a 393.
- vagy minden eddigi CD-játszómnál pont ez a Yamaha jobb, nem pedig ő a legrosszabb :)
(vannak eltérések lejátszó és lejátszó között, de egyik sem olyan drasztikusan kiuró, mint a 393, aminek a hangja leginkább olyan, mintha a masterelt anyagon valaki még masterelne egy nagyot, nem loudness van benne, hanem előre beállított fix equalizer, akusztikus zenére ajánlva, amire persze rosszab, mint bármi.)

Meglepődnék, ha valaki tudna még 1 olyan PC után kötött DAC-ot, ami pont azt a hangszínt produkája, mint a 393. Így, ha ő az etalon, akkor az is marad, kb mindörökre, hiszen senki nem is akar ilyen Dac-ot készíteni, hacsak maga a Yamaha nem.

Mindezt még1, ha a 497, hasonló, mint a 393, ha tök más, vagy ég és föld a kettő, akkor mindezt vegyük semmisnek.
Természetesen voltak jó Yamaha CD-játszók valaha, de ezek a Natural Sound-ok nem azok, se nem jók, se nem "natural"-ok.

Eget verő különbségnek nem szabadna lennie PC+DAC és CD-játszó között (megfelelő ár-érték párosításban persze), viszont nálam is eget verő, ha a Yamaháról van szó... egyik CD-játszómat sem tudja megverni a PC-m (de sokat megközelít), de a 393-at rommá veri.

Csak a saját tapasztalatom akartam leírni nem bántás a hanem az a helyzet, hogy nekem ez fura kicsit.

A Yamaha Natural Sound 393-al és a pár "-vagy"-om közül 1-nél többnek igaznak kell lennie (vagy nem voltam eléggé körültekintő), de számomra nehezen hihető, hogy ennyire nem lehet lealázni Pc-vel egy 497-et.
Hogy megkülönböztethetetlen hangzás elérni nem könnyű (mármint, hogy pont úgy szóljon mint a "Natural Sound") azt elhiszem, de az nem is egy követendő/ajánlott/javasolt cél.

Bocsi még 1x az off-ért.
1. Philips CD 692, Philips 777 (Pickering XV-15), Marantz PM-32, Toccata DC 4588, Hivox Lupus Dac, Onkyo TA-2630, Pioneer F-445, American Audio UCD-100

(Acoustic Research A-03, Acoustic Research T-04, Pilot V3 PCM, Philips CD 692 Tuning, Dual 505-3, Fine Arts A-903, Chario Hiper

Nem elérhető Majik

• törzstag
« Válasz #33 Dátum: 2015, Október 14, 06:37:29 »
Bocsi az offért...

És ha nem? ;D

hodyka

• Vendég
« Válasz #34 Dátum: 2015, Október 14, 06:50:15 »
Bocsi az offért...

És ha nem? ;D

Mitől lenne más  ::)

Natural soundra van hangolva

YAMAHA CDX-393

MN66271RA

KSS-213C

YAMAHA CDX-497

CS4392

KSS-213C

Biginek is lett hozatva olyan DAC mint neked és azt mondta nagy dünnyögve, hogy jó
« Utoljára szerkesztve: 2015, Október 14, 06:55:01 írta hodyka »

bigi

• Vendég
« Válasz #35 Dátum: 2015, Október 14, 07:02:56 »

Biginek is lett hozatva olyan DAC mint neked és azt mondta nagy dünnyögve, hogy jó
Azt azért ne felejtsd el, hogy nekem PC-hez (mac) kellett és kizárolag mozifilmek hangositásához haxnálja az öcsém. Ehhez képest jonak mondanám, mert a PC saját hangja katasztrofa....

Nem elérhető Judas

• törzstag
« Válasz #36 Dátum: 2015, Október 14, 11:45:08 »
Bocsi az offért...

És ha nem? ;D

Ha nem, akkor mint írtam is vegyük az egészet semmisnek! :)
1. Philips CD 692, Philips 777 (Pickering XV-15), Marantz PM-32, Toccata DC 4588, Hivox Lupus Dac, Onkyo TA-2630, Pioneer F-445, American Audio UCD-100

(Acoustic Research A-03, Acoustic Research T-04, Pilot V3 PCM, Philips CD 692 Tuning, Dual 505-3, Fine Arts A-903, Chario Hiper

Nem elérhető Judas

• törzstag
« Válasz #37 Dátum: 2015, Október 14, 11:56:51 »
Bocsi az offért...

És ha nem? ;D

Mitől lenne más  ::)

Natural soundra van hangolva

YAMAHA CDX-393

MN66271RA

KSS-213C

YAMAHA CDX-497

CS4392

KSS-213C

A Technics SL-PG580A ban is MN van, mivel az a Technics sajátja és a Yamahaban is az van, igaz nem pont tökegyforma, mivel az 580A-ban MN662713 lakik.
Szóval a DAC hasonló, de a hangzás nem. Félre ne értsen senki a Technics is rossz, de sokkal közelebb áll a hangja a "többi elvileg normális" lejátszóhoz, mint a 393. Legalábbis nem szól annyira másként a többihez képest, mint a 393..., szóval:
Az 580A és a 393 a hasonló DAC ellenére tök máshogy szól...

Nem elérhető Judas

• törzstag
« Válasz #38 Dátum: 2015, Október 14, 12:04:26 »

Azt azért ne felejtsd el, hogy nekem PC-hez (mac) kellett és kizárolag mozifilmek hangositásához haxnálja az öcsém. Ehhez képest jonak mondanám, mert a PC saját hangja katasztrofa....

Ami pontosan azt jelenti, hogy a kínai DAC, nemhogy elront mindent, hanem javít a PC katasztrófa hangján.
Hol itt a baj? :)
Ez amellett szól, hogy a második "-vagy"-ot cáfolod meg, amivel én egyet is értek. :)

Nem elérhető Majik

• törzstag
« Válasz #39 Dátum: 2015, Október 14, 12:17:15 »
Bocsi az offért...

És ha nem? ;D

Ha nem, akkor mint írtam is vegyük az egészet semmisnek! :)

Voltak nálam megbízható fülű ítészek is (inkább csak olyanok), de nem sérelmezték, hogy a CD-játékosnak színezett lenne a hangja.
A PC-s lejátszás sem katasztrofálisan rossz, hanem inkább a nyitottság-elevenség, amiben jól érzékelhető hátrányban van a CD-hez képest.
Nem hinném, hogy ízlésficamom lenne, a győri DIY találkozón is ugyanazokat a rendszereket hallottam
jónak, amiket Snipi is.
Persze tegyük hozzá, hogy a mostani rendszer képességeit behatárolják a hangfalak is, B&W684, de már sikerült egy élvezhető hangminőséget összehozni, ami sajnos még jelentősen elmarad az általam elvárttól.

Talán nem is tudsz róla, de kaptam egy meghívást hozzád fülelésre nov.13.-ra, amivel élni is szeretnék, ha a teendőim, és Te is, megengedik. :)

bigi

• Vendég
« Válasz #40 Dátum: 2015, Október 14, 12:46:41 »
... a győri DIY találkozón is ugyanazokat a rendszereket hallottam
jónak, amiket Snipi is.

Atyagatya uristen!

Többieknek:

Különben nem tudom, h ti már észrewettétek e? De amint haladunk nyugatabbra kifelé az országbol, egyre mosottabb, xinezettem hangokat xeretnek az ott élök.
Tatabányánál még majdnem minden rendben wan, (Jenci) de Györnél már kezd átalmenni walami borzalomba, aztán Györujfalunál (Druxaxin) már egéxen ixonyat. Copland - Chario, majd Magyarowáron tetözik, )szabi) ahol DP211-Infinity adná a talpalá walot, ha kijönne belölük walami iciri-piciri hangocska a dünnyögések helyett...

Bandy66

• Vendég
« Válasz #41 Dátum: 2015, Október 14, 14:00:15 »
jónak, amiket Snipi is.

Atyagatya uristen!

Többieknek:

Különben nem tudom, h ti már észrewettétek e? De amint haladunk nyugatabbra kifelé az országbol, egyre mosottabb, xinezettem hangokat xeretnek az ott élök.
Tatabányánál még majdnem minden rendben wan, (Jenci) de Györnél már kezd átalmenni walami borzalomba, aztán Györujfalunál (Druxaxin) már egéxen ixonyat. Copland - Chario, majd Magyarowáron tetözik, )szabi) ahol DP211-Infinity adná a talpalá walot, ha kijönne belölük walami iciri-piciri hangocska a dünnyögések helyett...

:D

Bandy66

• Vendég
« Válasz #42 Dátum: 2015, Október 14, 14:07:27 »
Ennyire "rosszak" lennének ezek a Yamaha (Natural Sound) CD cuccok?
Milyen rendszer élére voltak kötve amikor meghallgattátok és erre a véleményre jutottatok?

És milyen gyártmányú lejátszó az amelyik mindent lever? Nem Technics vagy Sony?    ::)

bigi

• Vendég
« Válasz #43 Dátum: 2015, Október 14, 15:11:50 »
Ennyire "rosszak" lennének ezek a Yamaha (Natural Sound) CD cuccok?
Milyen rendszer élére voltak kötve amikor meghallgattátok és erre a véleményre jutottatok?

És milyen gyártmányú lejátszó az amelyik mindent lever? Nem Technics vagy Sony?    ::)
thorens és direkthajtány... simán lecserélném rá a mostani 124-et

igy néz ki xegénykém:

http://www.theanalogdept.com/images/spp6_pics/Thorens_Gallery/ptc/PTC2/HOK_2323-1.jpg
« Utoljára szerkesztve: 2015, Október 14, 15:13:38 írta bigi »

Bandy66

• Vendég
« Válasz #44 Dátum: 2015, Október 14, 16:15:00 »
jónak, amiket Snipi is.

Atyagatya uristen!

Többieknek:

Keleti irányban ugyanez hogyan néz ki?    ;)