Üdvözlünk, Vendég. Kérjük jelentkezz be vagy regisztrálj. Did you miss your activation email?

Szerző Téma: számítógépes zenehallgatás  (Megtekintve 44091 alkalommal)

Nem elérhető Majik

• törzstag
Re:számítógépes zenehalgatás
« Válasz #15 Dátum: 2015, Október 09, 08:32:13 »
Léteznek bizony kifejezetten audiofil céllal épített PC architektúrájú gépek is, ennek megfelelő árazással.
Pl.: http://www.sotm-audio.com/sotm/

No és ezek vajon hozzák, amit egy töredék árú Naim CD-játszó tud?;)
Nem hinném - eddig én ilyenekről csak meséket, vagy a jellemzően siralmas számítógépes hifihangzásból való kitörés relevációként megélt történeteit olvastam. Ez sem kis eredmény, de kevés az üdvösséghez.

PC-n én a Personal Computert (személyi számítógépet) értettem, általánosságban véve.
Az Apple marketing-gőzhengere és rajongótábora sikeresen homályosította el a szó eredeti jelentését...

"Ezek vajon hozzák... ?"
Ez egy feltételezés, nem reagálnék rá ...

"Nem hinném... "
A hittel sem érdemes/ lehet vitatkozni.

"PC-n én a Personal Computert... "
Ezért próbáltam elmagyarázni, hogy PC az is, amit az Tescoban árulnak a sorok között raklapról, és az is, ami egy atomerőmű folyamatait felügyeli. Ezért nem kezdődhet úgy mondat, hogy "a PC",
Olyan ez a vélemény formálás a PC-ről, mint ha azt mondanám, hogy az autó lassú, hangos és büdös, mert már láttam Wartburgot.

Mondhatnánk azt is, hogy "CD-n én a CD playert értem általánosságban véve. És mint mindannyian tudjuk sok rossz hangú CD van.

"Az Apple marketing... "
Nem igazán érdekelnek a marketing óriások.
Apple eszközeimet gondos válogatás és összehasonlítás után választottam.

btamás

• Vendég
« Válasz #16 Dátum: 2015, Október 09, 10:45:42 »
Ez egy feltételezés ... a hittel sem érdemes/ lehet vitatkozni.
Szavakon lovagolsz (amit én is megtehetnék mondjuk a "PC-architektúrával"), úgyhogy egy kis pontosítás:
Nem hinném => nem adnék rá esélyt.
Pedig nekem is van olyan ismerősöm, akinek a barátjának az unokabátyjának a komája egyszer állítólag hallott valami spéci számítógéppel (így elég akkurátus lesz?:))) kezdődő láncot, melyet nem hagy állva egy jobbféle középkategóriás hifi, többek között ritmika és életszerűség terén.

Ezért nem kezdődhet úgy mondat, hogy "a PC"
... éééés ennyiből szinte semmivel sem kezdődhet helytálló mondat, nem lehetne olyasmit sem írni, h a "3szög szögeinek összege... "))) Mert ugye az a geometriától függ.

Olyan ez a vélemény formálás a PC-ről...
Úgy látom, el kell ismételnem: PC-n személyi sz.gépet értettem. Az ipari eszközök így tehát nem PC-k, hiába azonos 98%-ban a "génallományuk";)

Természetesen a "Home Computer"-ek minősége is óriási szórást mutat a megbízhatóság terén. Ipari célú, vagy profi szerverhez fejlesztett, különleges minőségű hw elemekből is össze lehet rakni, miért ne? De erről még tényszerűen ott vannak a rendszerszintű problémák, melyek kilátástalan küszködéssé teszik, hogy ez a technológia a mai szinten(!) utat törjön a High Endbe. Majd értesítsen valaki, ha összejött. Javíthatatlan idealista vagyok, és még a csodákban is hiszek:S
« Utoljára szerkesztve: 2015, Október 09, 11:06:13 írta btamás »

Nem elérhető Majik

• törzstag
« Válasz #17 Dátum: 2015, Október 09, 14:05:23 »
Ez egy feltételezés ... a hittel sem érdemes/ lehet vitatkozni.
Szavakon lovagolsz (amit én is megtehetnék mondjuk a "PC-architektúrával"), úgyhogy egy kis pontosítás:
Nem hinném => nem adnék rá esélyt.
Pedig nekem is van olyan ismerősöm, akinek a barátjának az unokabátyjának a komája egyszer állítólag hallott valami spéci számítógéppel (így elég akkurátus lesz?:))) kezdődő láncot, melyet nem hagy állva egy jobbféle középkategóriás hifi, többek között ritmika és életszerűség terén.

Ezért nem kezdődhet úgy mondat, hogy "a PC"
... éééés ennyiből szinte semmivel sem kezdődhet helytálló mondat, nem lehetne olyasmit sem írni, h a "3szög szögeinek összege... "))) Mert ugye az a geometriától függ.

Olyan ez a vélemény formálás a PC-ről...
Úgy látom, el kell ismételnem: PC-n személyi sz.gépet értettem. Az ipari eszközök így tehát nem PC-k, hiába azonos 98%-ban a "génallományuk";)

Természetesen a "Home Computer"-ek minősége is óriási szórást mutat a megbízhatóság terén. Ipari célú, vagy profi szerverhez fejlesztett, különleges minőségű hw elemekből is össze lehet rakni, miért ne? De erről még tényszerűen ott vannak a rendszerszintű problémák, melyek kilátástalan küszködéssé teszik, hogy ez a technológia a mai szinten(!) utat törjön a High Endbe. Majd értesítsen valaki, ha összejött. Javíthatatlan idealista vagyok, és még a csodákban is hiszek:S
Mindketten tudjuk, hogy ez egy meddo vita, hozzaszolasod vegen megint a hitedre hivatkoztal, ha valaki valamit HISZ, az akkor ugy is van. Legalabbis szerinte. ;)

Ballagj be a Penna Poorhoz, kerd meg Danko urat, hogy kicsit muzsikaljon neked az asztalan levo pc-alapu rendszerrel. Szerintem meg fog valtozni a velemenyed (hited). :)

Emlitettel egy Naim cd-t, milyen rendszert hallgatsz?
Az enyem kiepites alatt, de Naim erosito a jelenlegi cucc alapja.

bigi

• Vendég
« Válasz #18 Dátum: 2015, Október 09, 21:04:54 »

Ballagj be a Penna Poorhoz, kerd meg Danko urat, hogy kicsit muzsikaljon neked az asztalan levo pc-alapu rendszerrel. Szerintem meg fog valtozni a velemenyed (hited). :)

szerintem neked gözöd sincs, hogy Tominak milyen minöségü a rendxere.
A penna ehhez kuuuurwamexxi wan, elhiheted.
De mondok mást, a minap woltunk megfüllenteni egy rendxert, amit a pennáék forgalmaznak és böwen weri a tizenakárhány millert a rendxer.
Olwasd el a wéleményem a dumcsiban. Wagy kérdezd meg Judást és Hodykát, h mi az ö wéleményük arrol a hangzásrol.  :P

Nem elérhető Majik

• törzstag
« Válasz #19 Dátum: 2015, Október 10, 08:30:10 »

szerintem neked gözöd sincs, hogy Tominak milyen minöségü a rendxere.

Lehet, hogy azert kerdeztem? ;)

bigi

• Vendég
« Válasz #20 Dátum: 2015, Október 10, 10:02:15 »

marhára el wagy téwedwe.
egy rendxer hangját hallgatni köll és ugy wéleményezni, wagy öxxehasonlitani más rendxerekkel és nem kikérdezés utján megtudni a jellemzöit.

Nem elérhető Majik

• törzstag
« Válasz #21 Dátum: 2015, Október 10, 12:10:59 »

marhára el wagy téwedwe.
egy rendxer hangját hallgatni köll és ugy wéleményezni, wagy öxxehasonlitani más rendxerekkel és nem kikérdezés utján megtudni a jellemzöit.
Azt aze meg szabad kerdezni, hogy mit hallgat valaki, vagy azt is a csak a te mindenhato engedelyeddel?

bigi

• Vendég
« Válasz #22 Dátum: 2015, Október 10, 14:10:23 »

Azt aze meg szabad kerdezni, hogy mit hallgat valaki, vagy azt is a csak a te mindenhato engedelyeddel?
Meg, de ugysem mondja el, h pontosan mit is hallgat, milyen xobában, milyen hangfalon, milyen drotokon, milyen komponenseken és mindezeken hol és mit modositott a jo hangzás érdekében.
No most ha el is árulja, h milyen naim cd-je wan, az tuti biztos, h nálad teljesen másként (xarabbul) fog xolni, mint nála. Hixen rengeteg idöt áldozott ilyen - olyan modositgatásokra, h jo legyen.
-Étöd? ;D

Nem elérhető Majik

• törzstag
« Válasz #23 Dátum: 2015, Október 10, 14:59:49 »

Meg, de ugysem mondja el, h pontosan mit is hallgat, milyen xobában, milyen hangfalon, milyen drotokon, milyen komponenseken és mindezeken hol és mit modositott a jo hangzás érdekében.
No most ha el is árulja, h milyen naim cd-je wan, az tuti biztos, h nálad teljesen másként (xarabbul) fog xolni, mint nála. Hixen rengeteg idöt áldozott ilyen - olyan modositgatásokra, h jo legyen.
-Étöd? ;D
Na, ha nem is étőm, aze a velemenyem megvan az ilyen hozzaallasrol, majd billentyuzetes vasrol meg is irom.
Bar remelem ez csak a te velemenyed, es Tamas ennel normalisabb ember.

bigi

• Vendég
« Válasz #24 Dátum: 2015, Október 11, 12:35:34 »

Na, ha nem is étőm, aze a velemenyem megvan az ilyen hozzaallasrol,
Nekem meg arrol wan meg a wéleményem, aki bármilyen számitogépes digitet hallgat, és hön ecseteli, hogy az mennyire jo... :P

hodyka

• Vendég
« Válasz #25 Dátum: 2015, Október 11, 12:43:01 »

Nekem meg arrol wan meg a wéleményem, aki bármilyen számitogépes digitet hallgat, és hön ecseteli, hogy az mennyire jo... :P

Bigi

Itt a számítógép és CD játszó közt és különböző sz.gépek és opprendszerek közti különbség a téma, nem a gyalu közt, ne keverd már ide lécci  >:(

bigi

• Vendég
« Válasz #26 Dátum: 2015, Október 11, 12:52:53 »

Bigi

Itt a számítógép és CD játszó közt és különböző sz.gépek és opprendszerek közti különbség a téma, nem a gyalu közt, ne keverd már ide lécci  >:(
Nem is bexéltem semmilyen gyalurol.
De ugy érzem, h nem wetted éxre a személyeskedést welem xemben, igy tekintsd magad megrottnak.  ::)

hodyka

• Vendég
« Válasz #27 Dátum: 2015, Október 11, 12:56:18 »

Bigi

Nem is bexéltem semmilyen gyalurol.
De ugy érzem, h nem wetted éxre a személyeskedést welem xemben, igy tekintsd magad megrottnak.  ::)

Vissza olvastam és te kezted magas lóról, de olvasd vissza te is hátha rájössz
« Utoljára szerkesztve: 2015, Október 11, 14:58:14 írta hodyka »

bigi

• Vendég
« Válasz #28 Dátum: 2015, Október 11, 14:10:41 »

igazam wolt, wagy nem?
-Felelj, de öxintén ám! 8)

hodyka

• Vendég
« Válasz #29 Dátum: 2015, Október 11, 15:00:15 »

igazam wolt, wagy nem?
-Felelj, de öxintén ám! 8)

Te válaszoltál úgy, hogy Laci utána azt írt amit, és te utánna tovább hergelted, magad és őt is

Jó lenne ha kicsit másképp fogalmaznál és nem lenne vita téma