Üdvözlünk, Vendég. Kérjük jelentkezz be vagy regisztrálj. Did you miss your activation email?

Szerző Téma: Sennheiser HD 595 probléma  (Megtekintve 5792 alkalommal)

badwater

• Vendég
Sennheiser HD 595 probléma
« Dátum: 2007, December 24, 21:57:57 »
Sziasztok!

Új vagyok itt a fórumon, de remélem jó helyre tettem a kérdésem.
Szóval van egy HD 595 fülesem, a neten sokfelé keresgéltem teszteket róla. Mindenfélét olvastam róla, csak azt nem, amivel én nem tudok megbarátkozni, nevezetesen a magas hangok hiánya. Valahogy az egész hangképe szürke, semmi élet, semmi lendület. Ezer éve volt egy HD 430-asom (ismeri egyáltalán valaki?), aminek ugyan a basszusa nem volt valami fergeteges, de egyébként elképesztõen nyíltan, lendületesen szólt.

A kérdésem az lenne, hogy ez egyedi probléma vagy ténylegesen ilyen ennek a fülesnek a hangképe, Azt tudom, hogy a hangmérnökök a semlegessége miatt szeretik ezt a fülest, de nekem nagyon hiányoznak a magasak.

Elõre is köszönöm a segítségeteket.
Üdv

amin hallgatom:
CD:        Pioneer PD-S504
erõsítõ:  Pioneer A-405R

donignatio

• Vendég
Vá: Sennheiser HD 595 probléma
« Válasz #1 Dátum: 2007, December 25, 02:02:00 »
A HD 430-as hangja anno egészen más volt, mint a mai Sennheisereké.Ezek a z újabbak tényleg veszítettek egy kicsit a lendületességükbõl, nyíltságukból/ talán a HD 650-t leszámítva. Ha dinamikusabb, több magassal rendelkezõ fülesre vágysz /ki nem?/, akkor próbálkozz meg egy Grado SR125-el pl., vagy esetleg valamelyik nagyobb AKG-val /501, 601, 701/.De ami a lényeg: egy jó fejhallgató erõsítõre mindenképpen szükséged lenne.  Elképzelhetõ egyébként, hogy a mostani füleseden is javítana.    Üdv.

roberto

• Vendég
« Válasz #2 Dátum: 2007, December 25, 11:37:25 »
Üdv. Badwater!

Nekem is van HD 595-öm. Szerintem nem hiányzik belõle semmi. Nem tudom, hogy mit hallgattál elõtte? Lehet, hogy az volt egy kicsit magsa túltengéses. Van AKG-m is, de nem hallok benne több magasat, csak egy kicsit másabbat. Inkább azt mondanám rá, hogy nyíltabb.
Én egyébként egy HIVOX fejhallgató erõsítõvel hajtom és nagyon meg vagyok vele elégedve. Nem azt mondom, hogy nincs nála jobb, de az árában szinte verhetetlen.

Üdv. Roberto

badwater

• Vendég
« Válasz #3 Dátum: 2007, December 25, 15:36:00 »
Hazudnék, ha azt mondanám, nem merült fel bennem, hogy esetleg hibás a füles. Ennek kiderítésében esetleg tudna valaki segíteni?

KisMarci

• Vendég
« Válasz #4 Dátum: 2007, December 27, 17:13:08 »
Hagyatkozz a füledre Luke!  :pinch:

Jet

• Vendég
« Válasz #5 Dátum: 2008, Január 21, 20:16:59 »
Én még most is HD 430-ast használok!  :)

Alucard

• Vendég
« Válasz #6 Dátum: 2008, Február 24, 14:02:59 »
Nekem holnap jön meg a 959-es fülesem és ezzel kapcsolatban már is lenne egy kérdésem. Szerintetek milyen erõsítõt érdemes hozzá venni?
Integrált a hangkártyám ezért is gondoltam egy külsõ eszköz vásárlására.

Esetleg valakinek tapasztalat erröl:

http://www.china-highend-hifi.com/prod01123412233.htm