Üdvözlünk, Vendég. Kérjük jelentkezz be vagy regisztrálj. Did you miss your activation email?

Szerző Téma: Melyik a jobb dac, a 24 bit-92khz,vagy a 24 bit 192 khz-es  (Megtekintve 10395 alkalommal)

duplaaszhi

• Vendég
Melyik a jobb dac, a 24 bit-92khz,vagy a 24 bit 192 khz-es
« Dátum: 2006, Május 13, 18:32:55 »
Dac-ot szeretnék vásárolni,és nehezen tudom eldönteni, hogy milyen minõségût vegyek,úgy 100 ezer körül.Ez azért van,mert nincs rálátásom arra,hogy miért jobb vagy rosszabb az, ha én pl.24 bit 92khz-es dac-ot veszek?

Segítsetek ebben nekem.
Elõre is köszönöm;

Hegyi István

elek

• Vendég
Válasz/Re:Melyik a jobb dac, a 24 bit-92khz,vagy a 24 bit 192 khz-es
« Válasz #1 Dátum: 2006, Május 14, 16:28:04 »
HA normál cédéket akarsz hallgatni, akkor ez nem szempont, mert a normál cd csakis 16 bites felbontású, és 44,1 kHz mintavételi ferkvenciájú, a 24 bit x kHz dacok lefelé abszolút kompatibilisek.
96 vagy 192? nincs jelentõsége, mert a 192kHz mintavételezési frekvenciát a SACD használ, de sajnos a digitális kimenete az összes sacd játszónak le van tiltva, a Sony nem engedélyezi.
Tehát a 24 bit 96 kHz daccal a dvd-audiot le lehet játszani, a sacdot egyikkel sem, ráadásul sok egyéb szempont miatt is lehetnek minõségi  különbségek a dacok között.
Sajnos még marketing szlogen a 24/96, de abszolút nincs jelentõsége.
Meg kell hallgatni õket.
Hazai kínálat: Hivox, Ethosz, Vibavoice az olcsóbb kategóriából, A drágábbnak meg nézz utána... :D

duplaaszhi

• Vendég
« Válasz #2 Dátum: 2006, Május 14, 21:34:16 »
Kedves Elek!

Köszönöm ezt az elég kimerítõ magyarázatot erre a nekem teljesen homályos területen.
Azt szeretném még megkérdezni, hogy nekem vannak Sacd-im, akkor ez azt jelenti, hogy külsõ dac-al ezeket egyáltalán nem tudom lejátszani,valamint,hogy minden Sacd lejátszónak Sony optikája,van mert ez egy Sony találmány?
Tehát vehetek én egy akármilyen több milliós Sacd játszót is,ha az akár Denon vagy Philips,vagy Krell,ezeken egyáltalán nem lesz digitális Sacd kimenet.

És még egy kérdés, melyik dac-ot ajánlod a csöveset,vagy a tranzisztorosat?

Hegyi István

fidelity

• Vendég
« Válasz #3 Dátum: 2006, Május 15, 09:11:09 »
Egyáltalán miért olyan nagyon fontos az a külsõ DAC? Egy tisztességes CD-játszót kell venni. Nem biztos, hogy egy külsõ DAC-kal jobb lesz a hang.

elek

• Vendég
« Válasz #4 Dátum: 2006, Május 15, 21:12:38 »
Igen, külsõ daccal nem lehet sacd-t lejátszani, csak igen kevés szétbontott futómû dac kombináció létezik igen borsos áron (pl.dcs)
Csöves dac gyengébb erõsítõkhöz való, míg félvezetõs (ha igen jó) nagyon jó gépekhez. Ennek van mûszaki indoka is, de erre most nem térnék ki.

hetedik

• Vendég
« Válasz #5 Dátum: 2006, Május 29, 09:07:55 »
Hát van egy kis gond.
Az SACD nem 192 KHz mintavételezéssel mûködik, teljesen más az elv, talán a Bit Stream-hoz lehetne hasonlítani.
A legújabb készülékeken már kijön a 192/24-es jel is.
Ezek kb. a nyártól lesznek kaphatók.
Üdv.

Ronin

• Vendég
Válasz/Re:Melyik a jobb dac, a 24 bit-92khz,vagy a 24 bit 192 k
« Válasz #6 Dátum: 2006, Május 30, 17:29:08 »
elek: te valamit nagyon keversz. Az SACD teljesen más elven mûködik. Nem is érdemes ide keverni. A 192Khz szükségessége a DVD-A-nál jöhet szóba. A 2ch-ra kevert DVD-A-k között vannak ekkora mintevételezésre rögzítettek is. Ált. ez azért nem fontos, mert a többségük inkább 96Khz-en van. Amúgy ami 5 csatornás, az alapból csak 96Khz lehet, mert nem férne el a lemezen a 192Khz adatmennyisége mind az öt csatornához rendelve.

Tehát szükségessége akkor van, ha ilyen lemezeket szeretnétek hallgatni. Amúgy tudomásom szerint ezek a készülékek felkonvertálják a 44Khz-et is. Egyesek szerint felkonvertálás javít a minõségen. Én ebbe nem mennék bele, mert még nem hallgattam meg, úgy meg nem mondok véleményt.

6n8sz

• Vendég
Re:Válasz/Re:Melyik a jobb dac, a 24 bit-92khz,vagy a 24 bit 192 khz-es
« Válasz #7 Dátum: 2010, Június 14, 18:26:14 »
Kedves Elek!

Köszönöm ezt az elég kimerítõ magyarázatot erre a nekem teljesen homályos területen.
Azt szeretném még megkérdezni, hogy nekem vannak Sacd-im, akkor ez azt jelenti, hogy külsõ dac-al ezeket egyáltalán nem tudom lejátszani,valamint,hogy minden Sacd lejátszónak Sony optikája,van mert ez egy Sony találmány?
Tehát vehetek én egy akármilyen több milliós Sacd játszót is,ha az akár Denon vagy Philips,vagy Krell,ezeken egyáltalán nem lesz digitális Sacd kimenet.

És még egy kérdés, melyik dac-ot ajánlod a csöveset,vagy a tranzisztorosat?

Hegyi István

Én mindenképpen a 192khz-eset ajánlom, mivel kétcsatornás DVDA-k 192kHz/24bit-esek. Bár ha Hagyományos CD-t hallgatsz, akkor a 44,1Khz/16 bites dac a legjobb. Ennek az az oka, hogy az ennél többet ígérő DAC-ok nem dolgozzák föl elég jól a digiteket, azaz "nincs olyan jó hangja". Aztán marhaság, hogy a gyenge erősítőhöz kell csöves dac.  A csöves dac jobban szól, sokkal teltebb és selymesebb hangja van, persze izlések és pofonok. Elterjedt az OPA.....IC-s meghajtásu is, de az nem annyira jó hangú. Amúgy a SACD DSD-szabványt használ, nem pedig pcm-et(mint a CD-k, DVD-k). A DSD kódolást a Sony fejlesztette ki, és több mint kétmillió mintát vesz másodpercenként, viszont egybites.
« Utoljára szerkesztve: 2010, Június 14, 18:41:56 írta 6n8sz »