Üdvözlünk, Vendég. Kérjük jelentkezz be vagy regisztrálj. Did you miss your activation email?

Szerző Téma: Marantz vagy Denon?  (Megtekintve 475 alkalommal)

Nem elérhető Falcon5

• újonc
  • *
Marantz vagy Denon?
« Dátum: 2020, Június 14, 23:19:56 »
Tisztelt Fórumtársak!

CD lejátszó vásárlása előtt állok és két lejátszó jött szóba.
Marantz CD-36
Denon DCD-315

Ti melyiket ajánlanátok és miért? Annyit tudok, hogy a két márka hasonló minőség.

Nem elérhető Snipi

• Old hifi group
  • törzstag
Re:Marantz vagy Denon?
« Válasz #1 Dátum: 2020, Június 15, 12:19:46 »
Kedves Falcon!

Nekem mindkét fajta CD-játszóból van több is, bár szerintem ezeknél komolyabbak. De van hasonló is.
Én személy szerint belépő szintű Marantz-ot nem igazán javaslok. Azoknak mindnek (nekem pl. van 3, és mind ilyen) van valami típushibája, melyiknek ez, melyiknek az. Bár sajnos ez igaz volt a komolyabb Marantz-ra is, bár az könnyen volt javítható.
A Denon-oknál ilyet nem tapasztaltam. Ezen a szinten szerintem - elnézést kérek - a hangminőségben szignifikáns különbség nem nagyon van. (Feljebb már más a helyzet, de ott meg egyik ebben jobb a másik meg abban, ez alól talán kívétel a csúcskategóriás Marantz-ok mert azok nagyon jók, de azok már száz (ha nem többszáz) ezer forintos kategóriába tartoznak (CD-17 MK III, CD-1 stb … ))
Szóval én ezen a belépő szinten a Denon-t javasolnám, nem a hangminőség, hanem inkább a megbízhatóság miatt.
Bár az egyik Denon-ommal szintem volt gond (nem világított a kijelzője) de az is könnyen javítható volt.