Üdvözlünk, Vendég. Kérjük jelentkezz be vagy regisztrálj. Did you miss your activation email?

Szerző Téma: kérdés  (Megtekintve 5163 alkalommal)

melen

• Vendég
kérdés
« Dátum: 2011, Március 13, 09:46:54 »
hozzájutottam egy wharfedale isodynamic fejhallgatóhoz.Alig szól,gyanitom,hogy ezt a rendszert nem a fejhallgató kimenetre kell dugni.Igy van?

köszönöm

Nem elérhető Snipi

• Old hifi group
  • törzstag
Re:kérdés
« Válasz #1 Dátum: 2011, Március 16, 12:43:04 »
Szia!

Jól gondolod. Erről a fülesről azt írják az interneten (én is csak onnan  tudom, mert nem ismerem amúgy), hogy nagyon érzéketlenek ezért nem csak hogy a hangsugárzó kimenetre kell őket kötni, de piszkosul fel kell tekerni a hangerőt. (Írják ezt úgy, hogy annó 1970-es években nem voltak nagyon 50 wattnál nagyobb erősítők.) Idemásolom amit az interneten találtam :

The Wharfedale Isodynamic (ID1 is an unofficial name) was the first commercial orthodynamic headphones released. The large white circum-aural cups gave it a striking look. The design has a 70's space age feel. The square ceramic-rubber magnet Isodynamic drivers are very inefficient by average standards. This means the Wharfedale Isodynamics require very powerful amplification. In practice, this means not only in amplifier gain, but also in the amplifier power output. Connecting to a speaker amplifier usually yields more desirable results (1973 article states speaker amplifiers up to 35 watts can be used safely).

Being the first of its kind on the cusp of many other orthodynamic headphones for the next two decades, it is suprising to see that Wharfedale's designers got it right the first time round, where many other companies failed with their following efforts. The headphone is comfortable with its soft circumaural earpads. And backwave control has been considered in that the cups are reasonably opened, and just as crucially, acoustic backwave damping has been implemented. The damping is effective as well, resulting in a stock sound that is pleasurable when driven by adequate amplification.

Szóval kösd a hangfalkimenetre és legalább legyen egy 2x50 wattos vasad hozzá.

Nem elérhető Snipi

• Old hifi group
  • törzstag
« Válasz #2 Dátum: 2011, Március 16, 12:48:02 »
Aztán még ezt is figyelembe véve :
Impedance: 120 ohm

Magnets: anisotropic synthetic ceramic rubber

4 micron copper conductor

Frequency response 20-22 000 hz

Maximal voltage: 25V

Sensitivity: 30mW for 95db

bár ehhez nem értek annyira, olyan erősítőre kell kötni ami nem fekszik meg a 120 ohmos terhelésen. De az biztos, hogy ez azt jelenti - mármint a 120 ohm - hogy piszkosul oda kell neki lépni, hogy rendesen szóljon.
(Esetleg túlmelegedhet az erősítő vagy ilyesmire gondolok, de mint mondom ehhez a műszaki részéhez annyira nem értek.)

AQ1

• Vendég
« Válasz #3 Dátum: 2011, Március 16, 22:08:43 »
Aztán még ezt is figyelembe véve :
Impedance: 120 ohm

Magnets: anisotropic synthetic ceramic rubber

4 micron copper conductor

Frequency response 20-22 000 hz

Maximal voltage: 25V

Sensitivity: 30mW for 95db

bár ehhez nem értek annyira, olyan erősítőre kell kötni ami nem fekszik meg a 120 ohmos terhelésen. De az biztos, hogy ez azt jelenti - mármint a 120 ohm - hogy piszkosul oda kell neki lépni, hogy rendesen szóljon.
(Esetleg túlmelegedhet az erősítő vagy ilyesmire gondolok, de mint mondom ehhez a műszaki részéhez annyira nem értek.)

Egy normális füles, az 600 Ohmos...
Ezt nyugodtan rákötheted bármilyen wégfokra. Elég a 10 Wattos is.

Nem elérhető Snipi

• Old hifi group
  • törzstag
« Válasz #4 Dátum: 2011, Március 17, 12:45:06 »
bigi : ez nem teljesen igaz. Pl. az AKG K-1000 (bár nem mondom hogy az normális) amit tudvalevőleg a végfok kimenetére KELL kötni (rá van írva) az 8 ohmos.
De pl. nekem is van 32 ohmos fülesem ami viszont tényleg nooormális nagyon is. (Grado)
Szóval igazából van mindenféle impedancia az bittos.

De közben megkérdeztem egy hozzáértőt, és ő azt mondta, hogy attól semmi baja nem lesz az erősítőnek ha nagyobb impedanciáju cuccot kötünk rá mint amire tervezve van. A kissebbtől lehet beteg.
Csak akkor valami illesztetlenség vagy mi a rák lesz ami kb. abból áll (miután sikerült rávenni az illetőt hogy úgy mondja hogy én is értsem) hogy tolod neki a hangerőt és mégis halk. Szóval azért egy 10 wattos cuccal meghajtva nem biztos hogy megcsiklandozná a hallokádat a füles.
Mivel mint írták - ahogy bemásoltam - nagyon érzéketlen a cucc.

AQ1

• Vendég
« Válasz #5 Dátum: 2011, Március 17, 21:09:54 »
bigi : ez nem teljesen igaz. Pl. az AKG K-1000 (bár nem mondom hogy az normális) amit tudvalevőleg a végfok kimenetére KELL kötni (rá van írva) az 8 ohmos.
De pl. nekem is van 32 ohmos fülesem ami viszont tényleg nooormális nagyon is. (Grado)
Szóval igazából van mindenféle impedancia az bittos.

De közben megkérdeztem egy hozzáértőt, és ő azt mondta, hogy attól semmi baja nem lesz az erősítőnek ha nagyobb impedanciáju cuccot kötünk rá mint amire tervezve van. A kissebbtől lehet beteg.
Csak akkor valami illesztetlenség vagy mi a rák lesz ami kb. abból áll (miután sikerült rávenni az illetőt hogy úgy mondja hogy én is értsem) hogy tolod neki a hangerőt és mégis halk. Szóval azért egy 10 wattos cuccal meghajtva nem biztos hogy megcsiklandozná a hallokádat a füles.
Mivel mint írták - ahogy bemásoltam - nagyon érzéketlen a cucc.

Na jowan nagyokos.  ;)
Az én csöwes Kondo M7 utánépitett elöfokom is lazán kihajtja a 600 Ohmos fülesem.
Ami 480 Ohmal több, mint az alant beirt, oxt mégis. Ráadásul jol is xol.
-Elhixed, h nem ad le még 3 Wattot sem az elöfok?  ;)
Az AKG K 1000-es az egy 8 Ohmos hangfal, amit 2 cm-re kell tenni a füledtöl.
Nekem wolt. Anyagi okok miatt wáltam meg töle, azota is siratom. :'(

Nem elérhető Snipi

• Old hifi group
  • törzstag
« Válasz #6 Dátum: 2011, Március 18, 09:49:43 »
Hát igazából ez esetben nem hiszem, hogy az impedancia a ludas abban, hogy egy füles érzékeny vagy sem. Nekem is van 250 ohmos fülesem ami ugyanazon a cuccon ua. hangerő mellett hangosabb mint egy 32 ohmos. (Konkrétan egy Beyerdinamic DT-831 (931) a 250 ohmos és egy Grado SR-80i a 32 ohmos) Szóval itt inkább az érzékenység alényeg (az a Beyernél pár db-vel több)
Egyébként megnéztem 600 ohmos fülest, és amit találtam az tényleg nem semmi. Sajna nekem valszeg. olyan soha nem lesz. Ez a Beyerdinamic T1.

Nem elérhető Snipi

• Old hifi group
  • törzstag
« Válasz #7 Dátum: 2011, Március 18, 09:52:17 »
Ja. Még valami. Nálam is volt kölcsönbe egy időben egy AKG K-1000. Nekem nem nagyon tetszett. Számomra a Beyer sokkal jobb volt.
De én így voltam az összes AKG fülessel amit hallottam vagy birtokoltam (birtoklok). Most is van egy AKG-m. Ügyesen figyel a polcon kb. 8 éve. :)

AQ1

• Vendég
« Válasz #8 Dátum: 2011, Március 18, 20:15:37 »
Ja. Még valami. Nálam is volt kölcsönbe egy időben egy AKG K-1000. Nekem nem nagyon tetszett. Számomra a Beyer sokkal jobb volt.
De én így voltam az összes AKG fülessel amit hallottam vagy birtokoltam (birtoklok). Most is van egy AKG-m. Ügyesen figyel a polcon kb. 8 éve. :)

Amennyiben 501-ed wan, arra tudok wewöt.
Az biztos, h az AKG-k nem nagyon szineznek, épp ezért nincs is dörgö basszusuk sem. (Beyer)
Söt még a sáwxélekre sem texnek loudneszt. (sennheiser)
Ezért aztán azok hallgatják, akik wagy dolgoznak welük, wagy sokat járnak koncertre, és ragaszkodnak ahhoz, amit ott halltak. ;)

petimre

• Vendég
« Válasz #9 Dátum: 2011, Március 18, 20:38:04 »
Helló,

Én csak a számítógéphez használom a fülest, egy AKG k271 studio, röhej áron vettem ebay-on, de tökéletesen meg vagyok vele elégedve.  :) ;)

Üdv.
Imi

Nem elérhető Snipi

• Old hifi group
  • törzstag
« Válasz #10 Dátum: 2011, Március 19, 09:58:39 »
Az lehet, hogy a sávszélekre nem tesznek loudnesst, és nincs dörgő basszusuk (egyébként nekem 7 db Beyerdinamic fülesem van, és egyiknek sincs dörgő basszusa, sőt kifejezetten basszusszegénynek mondhatóak pont azért tetszenek) de a mindent elnyomó tolakodó és torz középtartomány (AKG) valahogy nem az én világom. Egyébként nem 501-esem van.
Egyébként már szerencsére csak egy olcsóbb AKG-m van meg, a többitől szerencsére sikerült megszabadulni az évek során, ez egy K-100-as.
Meg hála istennek a (valszeg. részegen megvásárolt) Sennheisereimen is már túladtam már, csak egy ősrégi HD-440-em van még, meg egy utcai agyba dugható cx .. mittoménhányas, de az jó, mert mp3-ra úgyis mindegy, meg ha betolom a fülembe úgy elnyomja a kinti zajokat, hogy nyugodtam odaülhetek vele az ikarus 280-as üvöltő motorja fölé, a zenét hallom. :)