Üdvözlünk, Vendég. Kérjük jelentkezz be vagy regisztrálj. Did you miss your activation email?

Szerző Téma: Házimozi kettõs erõsítése  (Megtekintve 1515 alkalommal)

nimis

• Vendég
Házimozi kettõs erõsítése
« Dátum: 2008, Május 30, 20:59:51 »
Üdvözlet Mindenkinek!

Némi csere-bere, beszámítás és meglévõ cuccok kiárulásával sikerült szert tennem egy \"középkategóriásnak\" mondható házimozi rádió-erõsítõre. 7.1 csatornás, de csak 5 hangsugárzóm van, elég a mozi 5.1-ben.
A hét csatornából a két hátsó \"surround efekt\" csatorna konfigurálható a front hansugárzók kettõs erõsítésére.
A szakirodalomban fellelhetõ elég egységes vélemény szerint a házimozi erõsítõk sztereóban elég gyengén muzsikálnak. Ehhez kapcsolódik a kérdésem. Érdemes-e venni egy plusz szet hangsugárzó vezetéket meg 4 plusz banándugót és kettõsen erõsíteni a frontokat, javulhat-e ettõl annyit a hangzás sztereóban, hogy megéri a plusz költség?
Mivel ma már az alaptípusok is szinte mind 7.1-es modellek, feltételezem, hogy sokan vagytok, akik ilyen berendezéseken sztereóznak is. Azt persze nem teudom, hogy az alaptípusokat is lehet-e kettõs erõsítésre alakítani 2 csatorna \"feláldozásával\". Szóval aki már próbált ilyet, megköszönném, ha tapasztalatait megosztaná velem, velünk.

Elõre is köszönöm!
Nimis

KisMarci

• Vendég
Válasz:Házimozi kettõs erõsítése
« Válasz #1 Dátum: 2008, Május 31, 21:52:43 »
Szia nimis!

Én elég sokat szoktam a Denon3806-on sztereót hallgatni és szerintem érezhetõen szebb a hangzás kettõs erõsítéssel, mint anélkül. Nyíltabb a tere és tisztábbak a hangok is.

Egyébként nem minden 7.1-es erõsítõ képes kettõs erõsítésre!

dszabi

• Vendég
« Válasz #2 Dátum: 2008, Június 02, 15:15:43 »
Szerintem is érdemes kettõs erõsítéssel használni, a mozifilmek hangjának is nagyon jót tesz.

De sajnos azt ne várjad, hogy így majd eléred a sztereó erõsítõk színvonalát, mert nem fogod. Úgyhogy túl sokat ne költsél hangfalkábelre, de mindenképpen ugyanazt a típust és méretet vegyed, mint amit most használsz a fronthoz.

nimis

• Vendég
« Válasz #3 Dátum: 2008, Június 04, 21:56:25 »
Üdv!

Köszi a tippeket, kipróbáltam, bejött! Tényleg jobban szól kettõsen erõsítve.
Fõleg dinamikában jól hallható a különbség, de a hangzás is tisztább és nyugodtabb lett, nagy hangerõn sem bántó.
A zenei dvd-k is szebben szólnak, fõként az opera lemezek. Megérte a plusz költséget.
Még egyszer köszi a biztatást.

Üdv Néktek!