Üdvözlünk, Vendég. Kérjük jelentkezz be vagy regisztrálj. Did you miss your activation email?

Szerző Téma: filléres tuning  (Megtekintve 238312 alkalommal)

AQ1

• Vendég
Re:filléres tuning
« Válasz #660 Dátum: 2011, Március 24, 06:57:14 »
oxigéndifuziorol csak anyit tudok nektek elmondani a réz ugye oxidálodik a réz kábel is rézböl van igy tehát ésszerü hogy oxidálodik ha csak nincsen megfelelömodon szigetelveés ez az oxidácio egy hangfal esetében rontja a hangot
Xerintem probáld ki, h egy xép zöldre oxidálodott csupax rézkábelet köcc be, és aztán egy ujat.
Ha lehet mérd meg az átwitelt, pontosan!
Megexem a kalapom itt nyilwánosan, ha bármit is ki tudsz mutatni, különbséget!
Hangra sem lex sok, söt inkább semmi.
Akkor wixont, ha különbözö xigetelésü drotokat texel be, jobb, wagy roxxabb lex a hang.
Jawaslatom, h gyapju xigetelést haxnáljatok. Fillérekért lehet wenni cipöfüzöt. Ezt huzzátok a csupax drotra, és kéxen is wan.
Ennél walamiwel gyengébb hangot ad a teflon xigetelés.
Teflon csöweket is lehet kapni, nem olcsoak, de sokkal olcsobbak, mint a high-end kábelek.
Naon jo hangu a kéxen kaphato 90 perces tüzállo narancs xinü kábel. Ezen habositott teflon a xigetelés gyárilag. A külsö merew narancs xinü müanyagot célxerü lexedni rola, ugy már sokkal jobban kezelhetö.

Nem elérhető senna

• törzstag
« Válasz #661 Dátum: 2011, Március 28, 19:14:20 »
[A jo hangfalkábel anyaga az réz, és walamilyen ötwözet. A réz tisztasága 6.9-es, azaz 99,9999% rezet tartalmaz az anyag. Ennél nix jobb. Ha bemégy a sarki willanyxerelö boltba, ott pont ilyen tixtaságu rézkábeleket lehet wenni. Söt a high-end kereskedöknél is, csak azok xebben wannak tálalwa...

Na erre azért ne vegyél mérget... A sarki villanyszerelő boltban árult ipari rézkábel tisztasága még csak meg sem közelíti a hatkilencest.
Amúgy egy idézet:

Oxygen free copper
A Hitachi 1975-ben bejelentett szabadalmaztatott technológiája nemesgázban gyártott oxigénmentes rézkábelekre. Ez az eljárás a jelek átviteléhez sokkal kedvezőbb tulajdonságokkal bíró alapanyagot eredményez.
A fém tisztaságának megadására százalékszámot használnak. 99,999 százalékosan tiszta rezet "ötkilences" tisztaságúnak nevezik, ez az OFC minősítés határa. Készítenek hat és hétkilences tisztaságú változatot is.

Ezen kívül létezik még OCC rézkábel is, amit egy kristályos (esetleg hosszú kristályosnak) réznek neveznek. Ha jól emlékszem valamilyen japán cég gyártja a leghoszabb "egykristályt" ami több mint 100(!) méteres...:

has been producing outstanding cables since 1980, and has long been a leader in producing wire and cable using "single crystal" UP-OCC Copper, developed by Professor Ohno of the Chiba Institute of Technology in Japan. UP-OCC copper is at least 99.99998% pure, and has an average crystal size of 125 meters (410 feet)! Compare this to the average crystal size of Oxygen Free Copper, which is .02 meters (3/4"). UP-OCC copper and silver are considered the ultimate in copper and silver conductior technology today.

jano

• Vendég
« Válasz #662 Dátum: 2011, Március 28, 19:45:39 »
kedves bigi,te ezt valoban elhiszed hogy  a kábeleket beleszámolják a hangváltoba,hiszen még a méregdrága hangfalakba sincsenek tisztességes hangváltok!!! tisztelet a kivételnek.Az igazán jo hangfalakban egyedi hangváltok vannak,amit meghalgatással is tesztelnek és hangolnak.

AQ1

• Vendég
« Válasz #663 Dátum: 2011, Március 28, 20:38:27 »
kedves bigi,te ezt valoban elhiszed hogy  a kábeleket beleszámolják a hangváltoba,hiszen még a méregdrága hangfalakba sincsenek tisztességes hangváltok!!! tisztelet a kivételnek.Az igazán jo hangfalakban egyedi hangváltok vannak,amit meghalgatással is tesztelnek és hangolnak.

Xerintem bele.
Amik nekem woltak, Thiel 2.2-es, Thiel 2.4-es, Spendor SP100-as, ATC scm100-as, Rogers, stb,stb, azokban bele kellett, h xámolják, mert mindegyikben belül ott wolt a papir, mixerint a két doboz bemérwe, és ilyen és ilyen drotokkal, alkatréxekkel, ez és ez rakta öxxe és a newe az illetönek.
Ezenkiwül miwel elég kiwáncsi a terméxetem, mind jol meg is mértük, és waloban jol woltak öxxelapátolwa és pontosan megfeleltek a belsö adatlapon leirtaknak.
Na perxe ezek nem kétfilléres dobozok woltak.
B&W-t, Missiont, Infinityt, KEF-et, stb sosem wette. Nem az én kategoriám.  ;)

AQ1

• Vendég
« Válasz #664 Dátum: 2011, Március 28, 21:02:50 »

Na erre azért ne vegyél mérget...

Naon könnyen utána tucc járni. Google. Magyar Szabvány. Rézböl kéxült kábelek tisztasága.
Ez a japcsi hülyeség az egykristályrol... Ne röhögtess.
Kristályelmélet egyetemi anyag, érdemes elolwasni. ;)
http://nineteen.uw.hu/mojzes_tecnologia.htm

Nem elérhető senna

• törzstag
« Válasz #665 Dátum: 2011, Március 28, 22:27:09 »

Na erre azért ne vegyél mérget...

Naon könnyen utána tucc járni. Google. Magyar Szabvány. Rézböl kéxült kábelek tisztasága.
Ez a japcsi hülyeség az egykristályrol... Ne röhögtess.
Kristályelmélet egyetemi anyag, érdemes elolwasni. ;)
http://nineteen.uw.hu/mojzes_tecnologia.htm

Hát igen! Elkezdtem elolvasni, s egész az elején erre akadtam:
A müszaki gyakorlatban a nagytisztaságu rezet (vörösrezet) nem használjuk. Tulajdonságai eltérnek ugyan a következokben ismertetésre kerülo anyagokétól - pl. villamos vezetoképessége jobb, szilárdsága gyengébb stb. - ára azonban igen magas. A tiszta réz eloirásait az MSZ 69-77 szabvány tartalmazza. Kifejezetten oxigénmentes minoség a Cu-VV, a Cu-V és a Cu-EOM jelzésü anyagok. Réztartalmuk 99,99; 99,97, ill. 99,95%, és az elobbiekben emlitett szennyezoket tartalmazzák.
Kisebb tisztaságu a Cu-E minoség, min 99,9% réztartalommal. Oxigéntartalma 0,06...0,08%, huzalgyártás esetén max 0,045%. A Cu-EP és Cu-EPP foszforral dezoxidált réz 99,9%, ill. 99;85% réztartalommal és az utóbbi valamivel nagyobb foszfortartalommal. Ezen anyagok szakitószilárdsága 200-360 MPa, a Cu-E fajlagos vezetése 56...58 x106· S/m. A Cu-E áramvezeto alkatrészek, vezetékek anyaga.

Akkor, hogy is van ezzel a Magyar Szabvánnyal, meg a hatkilences rézzel??!!

Ha lesz időm tovább olvasom (elég hosszú!), s lehet még az OCC rézről is találok valamit? ;)

AQ1

• Vendég
« Válasz #666 Dátum: 2011, Március 29, 08:54:21 »
Hát igen! Elkezdtem elolvasni, s egész az elején erre akadtam:
A müszaki gyakorlatban a nagytisztaságu rezet (vörösrezet) nem használjuk. Tulajdonságai eltérnek ugyan a következokben ismertetésre kerülo anyagokétól - pl. villamos vezetoképessége jobb, szilárdsága gyengébb stb. - ára azonban igen magas. A tiszta réz eloirásait az MSZ 69-77 szabvány tartalmazza. Kifejezetten oxigénmentes minoség a Cu-VV, a Cu-V és a Cu-EOM jelzésü anyagok. Réztartalmuk 99,99; 99,97, ill. 99,95%, és az elobbiekben emlitett szennyezoket tartalmazzák.
Kisebb tisztaságu a Cu-E minoség, min 99,9% réztartalommal. Oxigéntartalma 0,06...0,08%, huzalgyártás esetén max 0,045%. A Cu-EP és Cu-EPP foszforral dezoxidált réz 99,9%, ill. 99;85% réztartalommal és az utóbbi valamivel nagyobb foszfortartalommal. Ezen anyagok szakitószilárdsága 200-360 MPa, a Cu-E fajlagos vezetése 56...58 x106· S/m. A Cu-E áramvezeto alkatrészek, vezetékek anyaga.

Akkor, hogy is van ezzel a Magyar Szabvánnyal, meg a hatkilences rézzel??!!

Ha lesz időm tovább olvasom (elég hosszú!), s lehet még az OCC rézről is találok valamit? ;)

Ez egy egyetemi anyag. Azért jo ha elolwasod, mert mondhat utána bárki amit akar, tudni fogod, h humbuk.
A fizikát és a kémiát nemigen lehet megbaxni.
A MSZ tulajdonképpen már nem is létezik. Átwettük az EU szabwányokat. Wan ahol még nem, de a többséget igen.
Nálunk a kábelgyár csinálja az öxxes kábelt. Azt is amit a high-end guruk megwesznek, átcimkéznek, ilyen-olyan humbukot wonnak köré és eladják az "igényeseknek" és azt is ök gyártják, amit a wellanyxerelö bolban lehet kapni fillérekért. Ugyanabbol a jo wezetöképességü alapanyagbol wan mind.
Az a lényeg különben, h mi a drot xigetelése. A PVC-nek kifejezetten xar a hangja.
A gyapju xigetelésé jo. (cipöfüzö)
Lehet, h már nem 6.9-es nálunk a xabwány. Elnézést ha téwedtem wolna.
Wixont xerettem wolna felhiwni a figyelmet, h nem kell mindent bexiwni, amit a neten itt-ott olwasgattok.
Tudok olyan gururol, aki hirdeti, h nem hix a kábelcsodában.
Nem fogod elhinni, de én sem hixek.
Nálam majdnem minden ezüst
Mert az jobban wezet, mint a réz, de kb ennyi.

Nem elérhető Formaster

• újonc
  • *
« Válasz #667 Dátum: 2019, December 03, 10:54:35 »
Sajnálattal látom, hogy ez a topik bő 8 éve kihalt, pedig lenne itt potenciál. Úgy döntöttem, hogy a Jamo S626 szettemet mégsem nyugdíjazom, hanem előtte megnézem mit lehetne kihozni belőle.

Először is ami szemet szúr, hogy az S 626 csak 42Hz-ig megy le, míg az S 628 37Hz-ig. Ha már belenyúlok, ezen hogyan lehet változtatni?

Amit mindenképp szeretnék, az a belső sivár kábelezés minőségire váltása, illetve az olcsó elektrolit kondenzátorok cseréje, de itt nem tudom meddig érdemes elmenni árban, láttam Jantzen Superior kondikat akár 7000.-/db áron is, gondolom ez itt overkill lenne.

A tekercseket talán nem bántanám, úgy sejtem ott több szakértelemre lenne szükség. Még a kosarak földelésén gondolkozok, ha már megbontom.

Nem elérhető istju

• tag
« Válasz #668 Dátum: 2019, December 04, 17:39:10 »
Tisztelt Formaster!
Gratulálok az erőfeszítéshez, amivel ez a topic újra indul...elképzeléseim szerint.
Érdekes dolgokat lehet olvasni a Jamo S626 tuningról...remélem rövidesen ezen az oldalon.
Jómagam is kíváncsian várom a hozzászólásokat olyan emberektől, akinek a szakmai tudása magasabb szintű az enyémnél.
Vagyis minden fórumtagtól...
Maradok Tisztelettel:Istju.

Nem elérhető Formaster

• újonc
  • *
« Válasz #669 Dátum: 2019, December 06, 00:14:08 »
Köszi istju!

Első körben rögtön belefutottam, hogy a nyákok meg vannak locsolva epoxyval. Még nem ugrottam neki lemelegíteni, de nem lesz egyszerű menet. Aztán a 75mF-os kondik nem szabványosak, úgy fest össze kell kapcsolni két darabból őket. Jantzenből 68+9,1mF -os lenne, de az a 0,1mF eltérés vajon mekkora probléma? Tűréshatáron mozog?

Ha Jantzen Cross Cap kondikra voksolnék kb 40e körüli összegbe fájna csak a kondik cseréje, ha magam csinálom. Azért az nem kis pénz, de tekintve milyen nevetséges összegért vettem a szettet, ennyit még rá lehetne áldozni (+kábelezés) A tekercsekhez nem merek nyúlni, mert az már meghaladja a szinten, sőt ahhoz kellene új nyákot is csinálni, nem férnének el a régin.

Nem elérhető istju

• tag
« Válasz #670 Dátum: 2019, December 06, 10:40:04 »
Tisztelt Formaster!
Ez már nagyon nagy mértékben meghaladja az én eszem korlátoltságát.
Azonban ment Neked egy privát üzenet.
Lesz még második üzenet is.
Maradok Tisztelettel:Istju.