Üdvözlünk, Vendég. Kérjük jelentkezz be vagy regisztrálj. Did you miss your activation email?

Szerző Téma: filléres tuning  (Megtekintve 245771 alkalommal)

Petr

• Vendég
Válasz:filléres tuning
« Válasz #630 Dátum: 2009, December 01, 13:11:33 »
Vájtfül írta::
Idézet
Köszönöm!
Kíváncsi lennék, hogy egy bassz-reflex, tl vagy tölcséres mélyládával összehasonlítva milyen a hangja egy dipole vagy open baffle-nek.
Összefoglalva néhány mondatban tudnád jellemezni a hangjukat? (Mennyiség, minõség, mélység, dinamika, gyorsaság, ilyesmi stb.)
Elõre is köszi!

Egy kicsit lehetetlent kívánsz (több fronton is) ugyanis nem lehet összefoglani a hangját egy vagy több építési elvnek... aki ezt neked megteszi az hazudik.
Rengeteg hangszóró típus van, azokból is sok méret és sokféleképpen építhetsz egy driver köré dobozt. Belátható, hogy az elemek permutációja végtelen esetet képez még akkor is ha eltekintünk az akkusztikától és egyéni izléstõl/hallástól.

Más-más TS paraméterû hangszóróhoz más doboz illik, bipolar az elektrosztatikus hangfal is és még nem beszéltünk arról, hogy hány utas. Felejtsd el az összehasonlítgatást. És felejtsd el azt is amit belédneveltek, hogy majd itt egy megmondó ember megmondja neked, hogy mivel az egyiknek hátul nyitva van a doboza ezért az nyitottabban levegõsebben szól ezt meghagyom az üresfejû a poétáknak. Minden hangszóró magával hordoz egy (még botfülûek által is kihallható) hangkaraktert ami abból adódik, hogy mint már írtam, ezen hifi elemek torzítanak a legjobban. Hangfalat építeni pofon egyszerû, (láthatod, még perlacinak is sikerült összetákolni egy mélynyomót) jó hangfalat már nehezebb. Itt jön a kérdés, hogy mit akarsz? Dísztárgyat, személyiséged kifejezését, minél jobb hangminõséget?

Olvass utánna mit rejt a három építési metódus. Lelövöm a poént: mindegyik technikai megoldásnak vannak elõnyei és hátulütõi, nincs legjobb.

Pecás

• Vendég
Re:filléres tuning
« Válasz #631 Dátum: 2010, Június 02, 11:08:00 »
Itt is rég járt már ember. :)
Na akkor egy tényleg filléres tuning.Sokszor látok olyan saját rendszereket bemutató képeket ahol finoman szólva is kábeli zűrzavar van a készülékek mögött.Na itt szerintem érdemes rendet rakni mert a szépen elkülönített kábeleket valamiért meghálálja a rendszer.

Szabi80

• Vendég
« Válasz #632 Dátum: 2010, Június 03, 10:42:22 »
Nekem van egy Tannoy Revolution Signature DC 6 T hangsugárzóm. Azon gyárilag van ilyen csatlakozási pont amit az adatlapja szerint össze kell kötni az erősítő test pontjával ami azoknál az erősítőknél aminek nem euró piskóta tápdugója van minden esetben földre van kötve.  A hangszóró adatlapja szerint  RF zavarokat lehet kiszűrni ezzel a megoldással. Mondjuk azt nem tudom ,hogy a hangszórón belül mi és hogyan van rákötve erre a kivezetésre. Én kipróbáltam ezt az összekötést de nem igazán tapasztaltam nagy változást persze nem vonom kétségbe a Tannoy mérnökeinek tapasztalatát valami értelme biztos van amiért rárakták.

Nem elérhető Fender

• tag
« Válasz #633 Dátum: 2010, Június 25, 22:29:57 »
sziasztok!

felfedeztem valamit. epp zenet hallgattam, mikor megvakartam a fejem a fulem mogott :), de kozben feltunt, hogy mikor a kezem a fulem mellett volt, megvaltozott a hangzas. aztan probalgattam. ha tolcserkent hasznalva a tenyeremet a fulem melle teszem, sokkal jobb lesz a hangzas. ki mit tapasztal? mi valtozik. en kezdo vagyok a temaban, de mintha azt a bizonyos "tere van a hangzasnak" erzest veltem volna felfedezni. vagy csak a kozep es magas tartomany erosodott fel?

teacher

• Vendég
« Válasz #634 Dátum: 2010, Június 26, 09:05:52 »

Hát ebben a felfedezésben igazán nincsen sok új, az idős, vagy nagyothalló emberek pontosan így, tölcsért formálva igyekszenek több hangot terelni a külsó hallójárat, majd ennek közvetításével a dobhártya felé, s így tudják elérni, hogy a kor előrehaladtával fokozatosan kieső magasabb hangtartományokból is többet érzékelhessenek, pl. nagypapa a füléhez tett tenyérrel.
Ugyanennek az ellenkezője, mikor valaki tölcsérbe kiáltva sokkal hangosabban tudja átadni az információkat, főleg ha nagy a zajongás.
Végül céloznék még Zalatnay Saroltára, aki valószinűleg a hang jobb észlelése miatt énekelte, hogy "tölcsért csinálok a kezemből" ;)

teacher

Nem elérhető Fender

• tag
« Válasz #635 Dátum: 2010, Június 26, 09:12:11 »

Hát ebben a felfedezésben igazán nincsen sok új, az idős, vagy nagyothalló emberek pontosan így, tölcsért formálva igyekszenek több hangot terelni a külsó hallójárat, majd ennek közvetításével a dobhártya felé, s így tudják elérni, hogy a kor előrehaladtával fokozatosan kieső magasabb hangtartományokból is többet érzékelhessenek, pl. nagypapa a füléhez tett tenyérrel.
Ugyanennek az ellenkezője, mikor valaki tölcsérbe kiáltva sokkal hangosabban tudja átadni az információkat, főleg ha nagy a zajongás.
Végül céloznék még Zalatnay Saroltára, aki valószinűleg a hang jobb észlelése miatt énekelte, hogy "tölcsért csinálok a kezemből" ;)

teacher

de nem jobb a hangzas igy? vagy rossz a fulem?

Nem elérhető miki51

• törzstag
  • miki
« Válasz #636 Dátum: 2010, Június 26, 09:50:58 »
szia fender! (miért fender?)

mivel teachernek csak az egyik foglalkozása teacher, a másik viszont doktorbácsi, ezért bátran hihetsz neki. általában ha valamit hangosabban hallgatunk akkor jobbnak érezzük a hangját. ezt könnyen ellenőrizheted; próbáld nyugodtan ki tölcsérformálás helyett, vedd picit hangosabbra az erősítőt! persze a halk tartományban az erősítők működhetnek úgynevezett a osztályban is, és akkor a fenti tétel alaposan megdől.

miki
Ki, mint veti ágyát - maga esik bele!

Nem elérhető Fender

• tag
« Válasz #637 Dátum: 2010, Június 26, 10:03:45 »
szia fender! (miért fender?)

mivel teachernek csak az egyik foglalkozása teacher, a másik viszont doktorbácsi, ezért bátran hihetsz neki. általában ha valamit hangosabban hallgatunk akkor jobbnak érezzük a hangját. ezt könnyen ellenőrizheted; próbáld nyugodtan ki tölcsérformálás helyett, vedd picit hangosabbra az erősítőt! persze a halk tartományban az erősítők működhetnek úgynevezett a osztályban is, és akkor a fenti tétel alaposan megdől.

miki

vagesz.  8)

jimmy28

• Vendég
« Válasz #638 Dátum: 2010, Július 11, 18:34:33 »
Sziasztok!15r400-asbol épitett 3 utas. hangfalat csináltam meg igy!hatalmas külömbség a hangzásban!!bevált a testelés a kosáron!!!!lehet nagyobb mágnessel szerelt kosarakon jobban észlelhető a külömbség!köszi a tippet bevált!

fecso30

• Vendég
« Válasz #639 Dátum: 2011, Március 21, 01:19:13 »
ezt a megoldást nagyon sok cég alkalmaza de csak a high-end és az audiofil hangfalak esetében érdemes vele foglalkozni én is alkalmaztam minden edigi átépitett hangfalamnál
a felesleges zajt elviszi és teret ad a zenének de szerintem ha tuningolni akartok akkor a meglévö dobozotok belsejét  kábelozátok átt amien kábel benne van atol 2x 3x vastagab kábelal(ne legyen hosszú) akármien kábelal nem mondom hogy egyböl levegö mentesel mert azt nehéz megfizetni még normál kábelal is egy sokkal dinamikusabb hangfalat fogtok kapni

AQ1

• Vendég
« Válasz #640 Dátum: 2011, Március 21, 21:13:37 »
ezt a megoldást nagyon sok cég alkalmaza de csak a high-end és az audiofil hangfalak esetében érdemes vele foglalkozni én is alkalmaztam minden edigi átépitett hangfalamnál
a felesleges zajt elviszi és teret ad a zenének de szerintem ha tuningolni akartok akkor a meglévö dobozotok belsejét  kábelozátok átt amien kábel benne van atol 2x 3x vastagab kábelal(ne legyen hosszú) akármien kábelal nem mondom hogy egyböl levegö mentesel mert azt nehéz megfizetni még normál kábelal is egy sokkal dinamikusabb hangfalat fogtok kapni

Ezt gondold át mégeccer.

fecso30

• Vendég
« Válasz #641 Dátum: 2011, Március 22, 06:40:05 »
mit kell0ene átgondolni rajta szerinted?

AQ1

• Vendég
« Válasz #642 Dátum: 2011, Március 22, 20:56:36 »
mit kell0ene átgondolni rajta szerinted?

A wastag kábel a hiedelmekkel ellentétben, megöli a mélyhangokat.
A kosarat le lehet testelni, de nem ettöl lex jobb a hangzás, hanem attol, h a testkábel árnyékolásként hat, az pedig jo és attol waloban jobb lex a hangzás.
A hangfalgyártok a hangfalaikban a drotokat bexámolják a wáltoba. Bárminemü modositástol gyengül az átwitel. Lehet, h másabb lex, és az is lehet, h ez a másabb teccik az elköwetönek, de tapasztalatom xerint, az ilyen dobozok az átalakitás után záros határidön belül mindig eladodnak walahogyan.
Ráadásul én pl két fillért sem adnék egy olyan dobozért, amibe belebuheráltak.

fecso30

• Vendég
« Válasz #643 Dátum: 2011, Március 22, 22:01:25 »
Igen bigi igazad van és ugy érzem van is eben tapasztalatod!
De viszont amit irtál ide az nekem "papirformának" tünik és aki épitett hangfalat vagy átépitett az tudja hogy it sosem jön be a papirforma a high-end pont etöl szép mindegy hogy mit mondunk vagy mit épitünk bele a hangja a lényeg. Az pedig hogy te nemfizetnél egy átépittet dobozért
nem tudom hogy halottál  már a hivox cégröl ? 15 éve tuningolnak mindent tulajdonképen ott sem csinálnak mást csak kórszerüsitenek meg kábeloznak

istvan01

• Vendég
« Válasz #644 Dátum: 2011, Március 23, 05:38:08 »

Hello Fecso
A megállapításod elég felületes. A high-end hangfalak többsége nem használ kosár lekötést-földelést. A hasznossága erősen függ a végerősítő kimenete, belső földelési viszonyaitól, hatása is kevés, viszont szinte ingyen módszer.

A vastag, meg még vastagabb hangfal kábel, kívül-belül meg abszolút nem high-end faktor. Előfordul, hogy egy vastagabb kábel jobban zenél, de ez nem automatikusan jelenik meg.