Üdvözlünk, Vendég. Kérjük jelentkezz be vagy regisztrálj. Did you miss your activation email?

Szerző Téma: filléres tuning  (Megtekintve 239899 alkalommal)

Fater

• Vendég
Válasz:filléres tuning
« Válasz #600 Dátum: 2009, Január 22, 17:19:02 »
Upsz ez lemaradt.

m.pat

• Vendég
« Válasz #601 Dátum: 2009, Január 22, 18:53:11 »
Zizu írta::
Idézet
Köszi! A kábeleket dugózni akarom majd, de én a lapka helyére a hangfalkábelbõl szeretnék jumpert készíteni.
Esetleg sarut rá? Bár az már megint nem filléres tuning lesz akkor...

Zizu!

Ne használj sarukat vagy banánt a jumper-elésre, mert itt is az a legjobb ha minél kevesebb eszköz van a jel útjában.
Én ezt a problémát vastag tömör réz vezetõvel oldottam meg, szépen ívbe meghajtottam és leszorítottam a csavarokat, (szigetelés nélkül) majd a kábelt természetesen a magas frequ-re csatlakoztattam.
Elõször én is saruztam de hallhatóan változott a mélytartomány. (döngõs lett)

Pecás

• Vendég
« Válasz #602 Dátum: 2009, Január 22, 20:13:30 »
m.pat írta::
Idézet
Zizu írta::
Idézet
Köszi! A kábeleket dugózni akarom majd, de én a lapka helyére a hangfalkábelbõl szeretnék jumpert készíteni.
Esetleg sarut rá? Bár az már megint nem filléres tuning lesz akkor...

Zizu!

Ne használj sarukat vagy banánt a jumper-elésre, mert itt is az a legjobb ha minél kevesebb eszköz van a jel útjában.
Én ezt a problémát vastag tömör réz vezetõvel oldottam meg, szépen ívbe meghajtottam és leszorítottam a csavarokat, (szigetelés nélkül) majd a kábelt természetesen a magas frequ-re csatlakoztattam.
Elõször én is saruztam de hallhatóan változott a mélytartomány. (döngõs lett)

Kell az a saru,egyrészt a megfelelõ kontakt miatt,másrészt azért hogy a banándugót rendesen be tudd dugni a helyére,egy átfûzött drótnál ez nem fog menni.

De miért is jobb egy vastag tömör rézkábel a gyári áthidalónál?

m.pat

• Vendég
« Válasz #603 Dátum: 2009, Január 22, 20:45:02 »
Hogy miért?
Azt nem tudom azt viszont biztos, hogy jobb hangja van így.
Legalább is nekem jobb! (és ez a lényeg)
De egyébként arzachel hangsugárzó kábele vékony tömör rézvezetõ és annak is remek hanga van, ráadásul be lehet szorítani, és nem jelent gondot a banán csatlakozása.

istvan01

• Vendég
« Válasz #604 Dátum: 2009, Január 22, 20:49:00 »
Ha a hangfal teljesen szeparált hangváltóval bír, és mégsem akarunk kettõs kébelezni, akkor erre egy ideális megoldás a WBT áthidalója. De ha kettõs kábelezésû a hangfal, akkor inkább törekednék ehhez alkalmas kettõs kábelválasztásra.

A nem teljesen szeparált kettõs kábelcsatlakozót meg belül tessék átalakítani (forrasztással vagy szereléssel) egyszeres csatlakozásúvá, és így felesleges az áthidalókon agyalni.

m.pat

• Vendég
« Válasz #605 Dátum: 2009, Január 22, 20:58:24 »
Idézet
De ha kettõs kábelezésû a hangfal, akkor inkább törekednék ehhez alkalmas kettõs kábelválasztásra.

Hát igen!
De az mán nem filléres tuning! :)

sendrew

• Vendég
« Válasz #606 Dátum: 2009, Január 24, 13:45:19 »
Sziasztok!

Abban kérem a segitségeteket, hogy hol tudnék az álló hangfalaim alá valamilyen gránit, vagy márvány lapot szerezni, lehetõleg fillérekbõl? Más megoldás is érdekel, ha van ötlet!
Gondolom érdemes foglalkozni ezzel is...
Köszi elõre is!

Zizu

• Vendég
« Válasz #607 Dátum: 2009, Január 24, 15:55:55 »
Nekem egész egyszerûen azért kell lecserélnem, mert elveszett az egyik áthidaló lapka. Pontosabban eleve egy kis réz drót darabka volt a helyén amikor vettem, de akkor még nem érdekelt, mert kettõs kábeleztem (CAT 5-tel). De az nem igazán jött be, most vettem egy annál jobb kábelt, de nem akartam duplán, mert a CAT 5-nél nem hallottam semmi különbséget. Az új kábellel meg egyelõre nincs $$$kedvem$$$ kettõssel kísérletezgetni.

Most valami réz kábelt használok, de elég nehezen tudtam rászorítani...

m.pat

• Vendég
« Válasz #608 Dátum: 2009, Január 24, 16:54:12 »
Sajnos az fillérekbõl nem fog menni.
Olyan 40-50e körül van gránit, a márványt pedig nem ajánlom.

Wintervision

• Vendég
« Válasz #609 Dátum: 2009, Január 24, 17:26:36 »
sendrew írta::
Idézet
Sziasztok!

Abban kérem a segitségeteket, hogy hol tudnék az álló hangfalaim alá valamilyen gránit, vagy márvány lapot szerezni, lehetõleg fillérekbõl? Más megoldás is érdekel, ha van ötlet!
Köszi elõre is!

Szia!

Szerintem próbáld meg egy sírkövesnél. Nekem 15000- bõl kijött.

m.pat

• Vendég
« Válasz #610 Dátum: 2009, Január 24, 18:10:10 »
Próbáld meg a Wintervision javaslatát de a kõ vastagsága nagyban beleszól az árba.

istvan01

• Vendég
« Válasz #611 Dátum: 2009, Január 24, 18:32:16 »
sendrew írta::
Idézet
Sziasztok!

Köszi elõre is!

Ne tessék ezért megkövezni, de én az alátétet beton járdalappal kezdtem, az ingyen és könnyen volt. Nem esztétikus, alá tenni kell valami szövetet, válogatni kell az egyenesebb felületût. Végleges megoldásnak nem javaslom, viszont a viselkedés próbához jó. A sírköves a következõ lépcsõ. Kopogtatással érdemes az anyagot vizsgálni, lehetõleg ne csengjen-bongjon.

sendrew

• Vendég
« Válasz #612 Dátum: 2009, Január 25, 10:26:17 »
Köszi a tippeket!
Bele sem gondoltam, hogy ezeknek az anyagoknak ilyen ára van...
Pedig valamit gyorsan ki kell találnom, mert a parkettán nem túl stabil a hangfal, kicsit billeg :unsure:
Töröm még a fejem... valami költségkímélõbb megoldáson...

Viiszatérve a fórumnyitó ötletre a hangszórókosár földelésre, hónapok óta én is így hallgatok zenét.
Elérkezettnek látom az idõt, hogy megpróbáljam milyen nélküle, kíváncsi vagyok ;)

petimre

• Vendég
« Válasz #613 Dátum: 2009, Január 25, 11:20:34 »
Helló, próbára jó tipp a sírköves, mindig van maradék, amibõl kijön a két hangfal alá gránit, én pl. megúsztam 3.000 Ft-ból két 30*40*3 cm-es gránitlapot. Vettem dekorboltban öntapadó fóliát, s bevontam.

Anno a Jamo alá vettem, a hangkép az akkori ízlésemnek megfelelõen sokkal magasabb lett ,eltûnt a bugó mély, s sokkal erõteljesebb magas, s középtartomány lett az eredmény. Mai fejjel nem tartaném természetes hangnak, szóval azzal számolj, hogy a hangkép is változni fog!

Üdv.

Imi

sendrew

• Vendég
« Válasz #614 Dátum: 2009, Január 25, 11:30:49 »
Az a 3ezer HUF már barátibban hangzik! :)
Ennyit szánnék rá max kb. Fõleg amiatt, amit említettél is, hogy nem biztos a pozitív eredmény...
Ami viszont biztos, a hifiben a saját kárán tanul az ember :)

Ha jól láttam a Home Gaéria fórumban, akkor a Te hangfalaid alá nem nagyon kell semmi :woohoo: