Üdvözlünk, Vendég. Kérjük jelentkezz be vagy regisztrálj. Did you miss your activation email?

Szerző Téma: filléres tuning  (Megtekintve 239735 alkalommal)

kopi

• Vendég
Válasz:filléres tuning
« Válasz #585 Dátum: 2008, December 30, 19:32:11 »
sziasztok

lehet, hogy már valahol fenn van a fórumon de hátha valakit érdekel...

http://www.vandenhul.com/Default.aspx?page=p&id=29#50

A Cable_FAQ-ban csak a kábelekrõl ír az \"Öreg\",
 a HI-FI Tips.ben mindenfélérõ, pl hagsugárzó elhelyezésérõl, csövekrõl...l

Laci

istvan01

• Vendég
« Válasz #586 Dátum: 2008, December 30, 21:28:30 »
kopi írta::
Idézet
sziasztok

lehet, hogy már valahol fenn van a fórumon de hátha valakit érdekel...

http://www.vandenhul.com/Default.aspx?page=p&id=29#50

A Cable_FAQ-ban csak a kábelekrõl ír az \"Öreg\",
 a HI-FI Tips.ben mindenfélérõ, pl hagsugárzó elhelyezésérõl, csövekrõl...l

Ezt tényleg érdemes átfutni minden érdeklõdõnek és kételkedõnek is. Jó néhány dolog már a HFP-n is elõfordult ötletként de sok egyéb megfontolandó tanács van itt leírva. Még talán vitatkozni is lehet Van den Hul papával, de szerintem nem érdemes.

Pecás

• Vendég
« Válasz #587 Dátum: 2009, Január 05, 16:33:35 »
Sziasztok.

Philips cd 304-es tulajoknak lenne egy tuning javaslatom,azaz nem is egy hanem mindjárt kettõ.
Kaptam egy tippet a cd-játszó alátámasztására,amit ki is próbáltam és mûködik.
Szóval,vegyük le az alsó fenéklemezt mert az mindenre jó csak támasztásra nem,(ha nincs hozzá szerszám akkor akár egy megfelelõ méretû késheggyel is kilazíthatóak a csavarok,visszatenni már úgysem kell),aztán keressünk az öntvényházon három alátámasztási helyet(van lehetõség három variációra is),és ezekre ragasszunk vagy csavarozzunk réz kúpokat.Sokkal stabilabb lesz a gép,és nem utolsó sorban jelentõsen javít a hangján,tisztább precízebb hangot kapunk.

A másik javaslat ami minden régebbi cd-játszónak használ a következõ.Ezekben a játszókban rengeteg a pontos nevét nem tudom,patentos csatlakozás van, amiket célszerû átfújni valamilyen contact javító sprayel.A 304-esben pl van vagy húsz darab,és mivel ezek elég öreg gépek nem árt õket lekezelni,sokat dob a hangjukon egy ilyen kezelés,szerintem megéri veszõdni vele.

Üdv.

Zizu

• Vendég
« Válasz #588 Dátum: 2009, Január 08, 17:16:36 »
Helló!

Korábban volt szó ebben a topikban a hangfalak csatlakozóit áthidaló kis lapkáról, jumperrõl; illetve hogy a lapkát a hangszórókábelre lehet cserélni. Ezzel kapcsolatba szeretnék kérdezni: ajánlott beónozni ilyenkor a kábeldarabka lecsupaszított végeit?

teacher

• Vendég
« Válasz #589 Dátum: 2009, Január 08, 17:23:03 »
Szerintem erre semmi szükség, elég a lecsupaszított - de nem túl hosszú - kábeldarabot csatlakoztatni.

teacher

Zizu

• Vendég
« Válasz #590 Dátum: 2009, Január 08, 17:41:17 »
Akkor a már sokat emlegetett oxidáció jó közelítéssel elhanyagolható? :)
(emiatt filózom a szokásos kábelvég vs banándugó kérdésen is :laugh: )

teacher

• Vendég
« Válasz #591 Dátum: 2009, Január 08, 18:10:35 »
Javaslom használni van de Hul Úr  Psss - Psss spray-ét, bõvebben olvasható róla itt a fórumon sõt meg is rendelhetõ a HFP Shopban. Hatása igen jó valamennyi kontakt esetében.

Üdv:

teacher

Fater

• Vendég
« Válasz #592 Dátum: 2009, Január 08, 18:53:38 »
De ha már elhagyod a kis lemezét, akkor ne csak a helyét cseréld le kábelre, hanem az erõsítõig vigyél még egy kábelt, vagyis csináld duplán. Nálam sokat dobott a hangon. Én egyébként ónoztam a végét, mert a csupasz réz egy idõ után beoxidosodik.

Zizu

• Vendég
« Válasz #593 Dátum: 2009, Január 08, 19:06:16 »
Nekem CAT5-tel nem jött be a bi-wire (igazából sok különbséget nem hallottam). Most Kimber 4vs-sel fogok próbálkozni, de egyelõre marad szimplán. Ha tetszik, akkor lehet hogy késõbb megduplázom. Külföldi fórumokon vmi \"shotgun bi-wire\"-rõl olvastam 4vs-sel kapcsolatban... ez nem tudom milyen lehet...

Zizu

• Vendég
« Válasz #594 Dátum: 2009, Január 08, 19:10:35 »
Köszi! Ennek utánaolvasok, jól hangzik. :)

istvan01

• Vendég
« Válasz #595 Dátum: 2009, Január 08, 20:14:08 »
Zizu írta::
Idézet
Akkor a már sokat emlegetett oxidáció jó közelítéssel elhanyagolható? :)
(emiatt filózom a szokásos kábelvég vs banándugó kérdésen is :laugh: )

Szia Zizu

Ha szabad nekem is hozzáfûzni. A csupasz réz egy idõ után szobai levegõn is oxidálódik. A csatlakozóval megszorított felület lassabban, de ott is. A tömör vezeték hidegalakítási határon megfolyva (alakváltozva) már elég jó légzárt állapotba kerül, a litze jellegû az kevésbé. Ha litze szálakat WBT aranyozott hüvelyel krimeljük és így kerül a hangfal csatlakozóba, az megint segít. Viszont egyik módszer sem véd teljesen a rézoxid ellen, a rézoxid viszont nagyon kellemetlen rossz-vezetõ. Én tanácsolom az ónnal megfuttatást. A lényeg a vékony megfuttatás.

Ehhez a frissen csupaszított réz szakaszt kézzel nem fogdosva, a pákával jól elõ kell melegíteni, annyira hogy a forrasztó ón hozzáérintésével az gyorsan szétfusson rajta és véletlenül se álljon csomóba az ón. A PVC jellegû kábeleken a mûanyag sajnos meg fog olvadni, de vigyázzunk, ne égjen meg.

Az ezüst kábel felületi oxidja az egészen kellemes vezetõ, azt nem érdemes így ónozgatni, de nekem azzal is volt olyan tapasztalatom, hogy ha nem is ónozással, hanem minõségi villába (banándúgóval) szerelve jobb hangot ad, mint csupaszon a hangfalcsatlakozóban.

A kettõs kábelezés az egy egészen más (vita)téma, abban nincsen egységes álláspont, ereõsen rendszer (erõsítõ-kábel-hangfal) függõ.

Zizu

• Vendég
« Válasz #596 Dátum: 2009, Január 09, 14:58:40 »
Köszi a tanácsokat, segítséget!

HKalman

• Vendég
« Válasz #597 Dátum: 2009, Január 09, 23:03:16 »
Zizu !
Tapasztalatom szerint a legjobb hangminõség jóminõségû banándugóba vagy villába
forrasztott kábellel érhetõ el. A hang nagy ellensége az oxidáció és a forrasztó ón /cin/
is oxidálódik, ezért nem érdemes szerintem ónnal futtatott vezetékvégeket hangsugárzó
csatlakozókba szorítgatni. Persze az audiofil minõségû csatlakozók nem tartoznak a
filléres tuning kategóriába, sajnos.
Köszönöm, hogy olvastad!
Üdv. Kálmán !

Zizu

• Vendég
« Válasz #598 Dátum: 2009, Január 10, 12:00:09 »
Köszi! A kábeleket dugózni akarom majd, de én a lapka helyére a hangfalkábelbõl szeretnék jumpert készíteni.
Esetleg sarut rá? Bár az már megint nem filléres tuning lesz akkor...

Fater

• Vendég
« Válasz #599 Dátum: 2009, Január 22, 17:16:40 »
Kicsit unatkoztam, beszaladtam a Kácsa audioba és 5000Ft ráfordításával át banándugóztam az erõsítõt és a hangfalakat. A forrasztásos verziót választottam, hangban nem tapasztaltam semmi különbséget, de esztétikailag és praktikában mivel csak ki és bedugni kell jobblett, mint volt és persze oxidálódni sem fog valószínû, mert aranyozottak a csatik. Viszont most megtapasztaltam egy sokszor említett jelenséget KB két, három óra elteltével jött meg a hangja a kábelemnek,elõször kicsit mélyszegényen muzsikált, de egy kis zene meg egy film bejáratta a drágáimat. :)  [img width=800]http://www.hifipiac.hu/images/fbfiles/images/DSC01017.JPG