Üdvözlünk, Vendég. Kérjük jelentkezz be vagy regisztrálj. Did you miss your activation email?

Szerző Téma: filléres tuning  (Megtekintve 241916 alkalommal)

Petr

• Vendég
Válasz:filléres tuning
« Válasz #540 Dátum: 2008, December 16, 19:22:29 »
(kihagytam pár szakaszt mert semmi értelme nem volt)

istvan01 írta::
Idézet
Petr írta::
Idézet

A tisztesség úgy követeli meg tehát, hogy most
beszámolj nekem (nekünk) errõl a jelenségrõl, mint
mondtam tanulmányaim során még soha nem hallottam
ilyet (ami nem zárja ki, hogy nem is létezik) ezért
többet akarok errõl tudni (tõled).

Hõzöngés helyett ....

Áttekintve a fórumon az eddigi megnyilvánulásaidat én nem láttam arra példát, hogy bármilyen témában egyetértõ vagy elfogadó álláspontra jutottál volna a hozzászólók tapasztalására is alapozott véleményéivel és abból származó következtetéseivel. Erre most sem látok semmi esélyt, tehát nem sok értelmét látom annak, hogy néhány momentumot elõcitáljak neked a hálózati kábel viselkedésének értelmezésre.

Ne személyeskedjünk kérem. Erre a mondatra azért
van szükség nyitásképp (csak, hogy mindenki értse),
hogy elõrevetítse, hogy ha esetleg Istvánnak nem
lenne igaza akkor az természetesen az én hibám.
Naja.

Idézet
Ha ezek ellenére mégis felvetek néhány modellezésre alkalmas megközelítést, akkor tisztán látom a következményeket, követelni fogod, bizonyítsam, mérjem és számoljam ki. Ezt nem fogom megtenni, a fórum keretén belül ennek nem sok értelme van, de azért sem, mert ez annál jóval bonyolultabb, mint hogy ezt mûszaki és tudományos következetességgel megtudnám tenni, de ilyen leíró módon (jelenség-hipotézis-állítás-bizonyítás-kísérlet) nálam hozzáértõbbek sem fogják ezt valószínû megtenni.

Szóval ha jól értem a kábelek energia tisztítását nem
mondod el, mert irgalmatlan, mindent átölelõ tudásodat
nem is foghatnám fel, de még a fórum se tudna vele
megbirkózni és egyébként is bunkó vagyok és
belekötnék... :laugh:

Idézet
Például, legyen a kábel a felharmonikusokra csillapító hatású. (árnyékolás, sodrás-fonás, merev vastag erek vagy vékony szálak sodorva, anyagszerkezet: például szén, nagy kristály stb)

tévedések:
- az árnyékolás nem csillapítja a kábelben futó
  jel felharmonikusait
- a sodrás-fonás maradjon a textil iparban, szintén
  nem csillapítja a felharmonikusokat
- a merev vastag ér és vékony szálak párhuzamnak
  semmi értelme itt
(kevered a szezont a fazonnal: a hasznos jel mellé
társuló jeleket nem lehet külsõ zavarvédelmi
megoldásokkal kiiktatni csak további zavarjelek
betörését lehet meggátolni némiképp)
- anyagszerkezet??? ezt se értem, hogy jön ez ide?
  Inkább a vezetõképességre hat

Idézet
Egyúttal a kábel ne korlátozza a fogyasztó impulzus áramait, de az impulzus áram ne okozzon azonnali reflexiót az itteni végponton. Itt találkozik a hálózatból a többi fogyasztó által gerjesztett zavar reflexió a fogyasztó bemenetérõl induló közeli gerjesztéssel. Mindkét irányból érkezõ zavarkomponensekkel szemben ez a kábelszakasz legyen érzéketlen és ne sugározza a kábel környezetébe (készülékekre és a többi audio kábelre) ezt a zavar teret.

Ez egy faramuci szöveg, de amilyen bonyolultnak tûnik
annyira hamis is!
Arról lenne szó köznyelven, hogy a kábel ne korlátozza
az áramfelvételt és ne sugározzon magából fölös
elektromágneses jeleket amivel zavart okoz(hat).

Ha adott hosszra és a készülék teljesítményfelvételére
méreteznek egy kábelt és forgalomba akarják hozni,
nem kerülhet ki alulméretezve ezért az úgy jó ahogy
van. Túlméretezni persze lehet avval nincs baj, csak
nem lesz jobb. A zavarsugárzási elmélet nekem kicsit
zavaros, tartok tõle, hogy valami angol irodalomból
seftibe kiollózott szövegrõl van szó, ezt kérlek fejtsd
ki, mert sehogy se áll össze.

Idézet
A kontinens méretû 50Hz-es hatalmas hálózat, ami a rajta haladó 50Hz és annak felharmónikusait egybefüggõ antennaként sugározza az éterbe, de ennek a fordítottja is megjelenik, ez a hálózat vevõantennaként is viselkedik, ha nem is hangolt antennaként és nem is minden frekvencián. Ezek az RF tartományba esõ összetevõk is szépen eljutnak a készülék bemenetére, de egy sodrás, árnyékolás és szakszerû földelés ezt erõsen tudja csillapítani. A szûrõhatást fokozni lehet a kettõs árnyékolással, akár úgy is, hogy fémcsõbe húzzuk a kábelt, de úgy is, hogy kap a kábel néhány ferritgyûrût a közösmódusú összetevõk csillapítására, de még úgy is, hogy a kábel köpenyébe az árnyékolás mellé ferrit anyagot integrálnak.

- egy sodrás NEM csillapítja az alapjel felharmonikusait
  (ismét)!
- Árnyékolással mire mész István, ha a teljes fali hálózat
  árnyékolatlan?

Már egyszer vitáztunk EMC zavarvédelemrõl, de akkor se
tudtad, hogy a kapacitív vagy induktív zavar jelet eszik-e
vagy isszák. Már kifejtettem errõl a véleményemet, a jó
RF zavarjel földeléssel történõ kivédése az az elektronika
tervezésén múlik a hálózati kábelnek ehhez vajmi kevés
köze.

Idézet
Lehetne ezt tovább ragozni, például az áram járta vezetõ mágneses erõhatásából származó mechanikus rezgései, szigetelõ anyagok hatásai de hagyjuk, mert valószínû errõl sem hallottál a tanulmányaid során. Más oldalról ezek a jelenségek nem írhatók le mint a 2+2=4 összefüggés. Amit le lehet írni matematikával, meg fizikával, azt azzal érdemes, persze csak akkor ha jó az alap modell, ha meg nem, akkor másképpen kell elemezni. A szubjektív és fiziológiai jelenséget sem értelmes képletekbe foglalni, azt más leírószabályokkal kell jellemezni.

Tévedsz (ismét) ,mert tisztában vagyok a jelenséggel de
ha a frekvencia ingadozást elhanyagolod akkor ezt is
muszáj lesz.

Idézet
Hogy azért legyen egy méricskélõ példa, egy amerikai hifista méréssel igyekezett megtudni, hogy is néz ki a 120V/60Hz-es fali árama. Forrás:
http://boards.psaudio.com/showthread.php?t=4122

A szkóp képek csak 0-tól 500Hz-ig terjedõ összetevõket mutatja, függõleges felbontás 10dB. A képek elején 0 Hz-nél jelentõs (0,65V) DC szintet mutat a spektrum, ami megint más problémákat okoz.

Az elsõ kép a dedikált hifi aljzat (tehát nincs rajta más fogyasztó a lakásban)

A kép csalóka, de bedõltél... Ez egy digitális tárolós
oszcilloszkóp és ha láttál már ilyet akkor tudod, hogy ez a
kép a valóságban úgy néz ki, hogy va vonalkák vadul
ugrálnak fel-le szóval, én ezt nem találom hitelesnek mert
számomra kedvezõ vagy kedvezõtlen idõpillanatban is meg
lehet állítani a képet.
DE nem is kell ennyire messzire menni, mert én még azt se
hiszem el, hogy nem egy pár száz forintos szûrõ kört raktak
be. Én így csinálnám ha marketingrõl lenne szó.

Egy szó mint száz István, a rendelkezésemre álló idõ alatt
elég jól kiismertelek. Nincs neked semmilyen szakmai tudásod
azokat a dolgokat amiket állítasz többnyire külföldi cégek
marketingszövegébõl adoptálod kisebb-nagyobb sikerrel.

Még mindig várom a kábelek energia tisztítási elmélet
kifejtését!

Petr

• Vendég
« Válasz #541 Dátum: 2008, December 16, 19:23:23 »
Idézet
Ötödik kép Powerport és az egyel erõsebb xStream Statement SC kábelen keresztül.

A képeken a kis eltérések hangban jelentõs eltérésekkel járnak-járhatnak együtt. Az összefüggés egyáltalán nem lineáris, inkább csak tendenciózus. Ezen mérés meg csupán egy kiragadott jellemzõt mutat, a 60Hz-es feszültség felharmonikusait.

Egyébként meg csak kábelrõl volt szó...
Ne csalj!

Nem elérhető MSZ

• Administrator
  • törzstag
« Válasz #542 Dátum: 2008, December 16, 19:55:09 »
Petr!

Szerintem Istvánnak se jobb, se rosszabb nem lesz, ha elhiszed neki, amit állít.
Igazán nem is értem miért áll le veled vitatkozni, de gyanítom e magyarázatok nem is neked szólnak. :)

A hifizés során sok mûszakilag alátámasztható, és még több megmagyarázhatatlan jelenséggel szembesülünk. Mindenki maga dönt, befogad, vagy elutasít, bár ez utóbbi nem visz tovább a megismerés útján.

De a lényeg, hogy toleráljuk egymás véleményét, még ha el nem is fogadjuk!

üdv,
Mészáros Szabolcs
Szerkesztõ
HFP

istvan01

• Vendég
« Válasz #543 Dátum: 2008, December 16, 21:40:21 »
Hát már én sem tudom miért keveredtünk ilyen messzire a dugó forgatás és egyszerû halózati drót kérdésétõl. A hálózati nyavajákról volt már és lesz is topicolás, nem teljesen ide való, de egy elrettentõ mérést még ide raknék egy angol úriembertõl aki hétköznap este 6 óra után a lakásában vette fel a spektrumot a fali 240V/50Hz-rõl 0-5kHz között. A függõleges osztás logaritmikus.
http://www.acoustica.org.uk/

istvan01

• Vendég
« Válasz #544 Dátum: 2008, December 16, 22:18:08 »
A spectrum errõl a jelalakról készült:
A kék szín egy rosszul megválasztott szûrõnek a hatása, a spektrumon is a kék vonalak azt jelölik.

Petr

• Vendég
« Válasz #545 Dátum: 2008, December 16, 23:00:51 »
MSZ írta::
Idézet
Petr!

Szerintem Istvánnak se jobb, se rosszabb nem lesz, ha elhiszed neki, amit állít.
Igazán nem is értem miért áll le veled vitatkozni, de gyanítom e magyarázatok nem is neked szólnak. :)

A hifizés során sok mûszakilag alátámasztható, és még több megmagyarázhatatlan jelenséggel szembesülünk. Mindenki maga dönt, befogad, vagy elutasít, bár ez utóbbi nem visz tovább a megismerés útján.

De a lényeg, hogy toleráljuk egymás véleményét, még ha el nem is fogadjuk!

üdv,

MSZ

Tévedsz.
Elmagyarázom neked még egyszer a helyzetet,
lehet nem értetted még meg. Miért hinnék el
olyasmit amit soha nem tapasztaltam és nem is
létezik. Ha nem lehet vitatkozni a fórumon akkor
minek van a fórum? Én tolerálom az õ véleményét
de itt most nem az õ véleményérõl van szó,
hanem arról, hogy kijelentette, hogy a kábel
energiát tisztít.

Nincsenek megmagyarázhatatlan jelenségek,
szomorú, hogy ilyet kimondhat valaki pláne egy
olyan poszton mint amilyenen te vagy. Mondok
egy nagyon érdekes példát. Itt ezen a fórumon,
ezen a témán anno vitatkoztunk, hogy miért rakják
a Yamamoto kondenzátorokat ébenfa burokba.
Elég vad találgatások mentek de a lényeg, hogy
az igazsághoz közel nem jutottunk.
Az álláspont tehát, hogy misztikus dolgok történnek
a hifiben, hiszen mérni nem lehet a különbséget,
utasítsuk tehát el a tudományt, kígyóhájjal,
arannyal és karvastag tápkábelekkel vértezzük fel
magunkat.

A válasz:
http://www.sonicstate.com/news/2008/05/27/aes08-if-the-cap-fits-it-must-sound-better/

A lényeg, hogy a ClarityCap cég megbízásából
független kutatólaborban rájöttek, hogy mi az ok
amiért jól vagy rosszul teljesít egy kondenzátor
audio célokra. Fogást találtak a problémán és
megfelelõ méréstechnikával már ki tudták mutatni
az okot. A szerkezetükbõl adódik az, hogy mekkora
az önrezgésük és ez adja a választ. Az audiofülek
meg tudták különböztetni a jobb kondit, a gyártók
pedig eddig hitték, hogy a külsõ vibrációval függ
össze és vagy mocskosul drágán csináltak sz@rt
vagy az olcsót kiöntötték, szilikonozták, betokozták,
pedig az egésznek semmi értelme.

Ezért tartom visszataszítónak azt a népbutítást
(fõleg itt Magyarországon) ami jelenleg HiFi-zés
néven fut. A varázslók kora már lejárt Szabolcs ;)
Ez nem a befogadás/nem befogadás kérdése,
nem szabad úgy beszélni a techikáról mint a
vallásról vagy a horoszkópról.

Petr

• Vendég
« Válasz #546 Dátum: 2008, December 16, 23:11:34 »
Idézet
Hát már én sem tudom miért keveredtünk ilyen messzire a dugó forgatás és egyszerû halózati drót kérdésétõl. A hálózati nyavajákról volt már és lesz is topicolás, nem teljesen ide való, de egy elrettentõ mérést még ide raknék egy angol úriembertõl aki hétköznap este 6 óra után a lakásában vette fel a spektrumot a fali 240V/50Hz-rõl 0-5kHz között. A függõleges osztás logaritmikus.
http://www.acoustica.org.uk/

Azt tegyük hozzá, hogy az angol úriember
egy trafón keresztül a hangkártyáját
használta oszcilloszkópnak. Korrekt. :laugh:

Egyébként azon kívül. hogy sok zavarjel
van jelen a hálózaton semmit sem
bizonyít, de már azt is megállapítottuk és
egyet is értettünk benne és még azt is
mondtam neked, hogy szûrni kell.B)
Remélem már elhiszed nekem.

A kábel energia tisztításáról beszélj nekem!
Nem kell a körítés és a mellébeszélés.
Engem nem tudsz kicselezni, a titkot akarom
tudni!
:lol:

bpityusz

• Vendég
« Válasz #547 Dátum: 2008, December 16, 23:47:08 »
Sziasztok!
Lécci ezt valaki magyarázza el!

\"Az induktív fogyasztók, villamos motorok, transzformátorok kompenzálatlanul jelentõs fázistolást végeznek (ezt az ipari fogyasztóknál büntetik).\"

Szóval én úgy tudtam, hogy inkább a feszültségtartás és meddõ teljesítmény \'nyelés\' miatt büntetik a nagy fogyasztókat. Ugyanis így többet kell kapálózni a feszültség állandó értéken tartásához.  
A fázistolás pedig közel állandó a meddõkompenzálás miatt. Szóval egy egyfázisú trafón ez miért gond?

Egyébként a router esetén nem lehetséges, hogy a GHz-ek helyett szimplán a kapcsolóüzemû tápegység által termelt  felharmonikusok jelennek meg a szkóp képén?

Elõre is köszönöm!

fidelity

• Vendég
« Válasz #548 Dátum: 2008, December 17, 12:28:32 »
Petr!

\"Miért hinnék el
olyasmit amit soha nem tapasztaltam és nem is
létezik.\"

A Te véleményed is, csak egy a sok közü!!! Azért mert Te még nem láttál, tapasztaltál valamit, akkor az nem is létezhet? Hû!!

Fater

• Vendég
« Válasz #549 Dátum: 2008, December 17, 13:33:32 »
Képzeljétek, hogy jártam optikain hallgatok zenét (üvegszálas) és beindultam, hogy kipróbálok egy jobb RCA kábelt, hogy mi a különbség. Napokig megvoltam gyõzõdve, hogy az RCA szebben szól mint az optikai de a végén kiderült hogy a cd kimenetem  az erõsítõ menüjében az optikaira volt kötve így ott is az optikait hallottam.:(  Kicsit hülyén éreztem magam. Evvel nem akarok semmit bizonyítani, mert voltak már valós javulást hozó próbálkozásaim is. De viszont tapasztaltam, hogy vannak napok mikor sokkal szebben hallom szólni a cuccomat és van, amikor gyengébbnek talán ez magyarázza a botlásom remélem, vagy csak fület kellene mosnom.:laugh:  És végül egy kérdés este sötétedés után mindig szebben szól a motyó vagy legalább is úgy hallom miért van ez?

sendrew

• Vendég
« Válasz #550 Dátum: 2008, December 17, 15:36:30 »
Pedig azt mondják, hogy este sokkal szennyezettebb az áram is :)
Valószínû, hogy jobban tudsz koncentrálni a zenére, nem köti le a figyelmed a bámészkodás a nappaliban :)
Amúgy meg azt mondják az okosok, hogy pszichoakkkusztika :side:

istvan01

• Vendég
« Válasz #551 Dátum: 2008, December 17, 16:13:25 »
Fater írta::
Idézet
Képzeljétek, hogy jártam optikain hallgatok zenét (üvegszálas) és beindultam, hogy kipróbálok egy jobb RCA kábelt, hogy mi a különbség. Napokig megvoltam gyõzõdve, hogy az RCA szebben szól mint az optikai de a végén kiderült hogy a cd kimenetem  az erõsítõ menüjében az optikaira volt kötve így ott is az optikait hallottam.:(  Kicsit hülyén éreztem magam. Evvel nem akarok semmit bizonyítani, mert voltak már valós javulást hozó próbálkozásaim is. De viszont tapasztaltam, hogy vannak napok mikor sokkal szebben hallom szólni a cuccomat és van, amikor gyengébbnek talán ez magyarázza a botlásom remélem, vagy csak fület kellene mosnom.:laugh:  És végül egy kérdés este sötétedés után mindig szebben szól a motyó vagy legalább is úgy hallom miért van ez?

A placebo hatás amit átéltél, ez teljesen érthetõ, ha nem is ebben a digit-optikai viszonyban, de már én is tapasztaltam sokszor. A lényege, a pozitív elvárás torzítja az ítéletünket, az új és jobbnak vélt (elõzetes infók alapján) elemnél szinte csak a pozitív momentumokra figyelünk, a másiknál meg inkább a negatívokra. Ezt nem könnyû levetkõzni, de rutinnal, tanulással azért lehet benne gyakorlatot szerezni.

Javaslok egy érdekes összehasonlítást. Ha van segítséged, akkor próbálj egy ehhez hasonló összemérést elvégezni teljes vakteszten, majd nyílt teszten, ahol mindig tudod melyik van éppen a rendszerben. Ezt viszont csak olyan párossal szabad megcsinálni, ahol legalább az egyik, de jobb ha mindkét tárgy hangilag elõzetesen nem kiismert, tehát neked új.

Én megjósolom (saját tapasztalatom szerint) a vaktesztben többet fogsz hibázni (következetlen ítéleteket hozni) azért mert a vaktesztben a differenciák nagy részét elfedi az a pszihikai  nyomás, hogy tudat alatt elõbb mindenáron azonosítani szeretnéd, most éppen az A vagy B szól, de eközben nem észleled a valóban lényeges dolgokat.

A napszak, idõjárás, nyugalmas este fõleg 22 óra után, jóval inkább a fiziológia állapotunk szerint hallunk másképpen, mint az eszköz megváltozása okán. Ezt némileg módosítja még a hálózati áram minõsége is, de még a Shumann frekvenciák (7,83 Hz) intenzitása is. A Shumann RF is inkább az emberre hat, nem pedig az elektronikára.

Nem én vagyok az egyetlen, többen beszámoltak arról is, hogy ha szétszedem a hifit, kábeleket kihúzom, készülék állvány el, majd vissza minden pontosan az eredeti helyére, akkor egy darabig megint kevésbé lesz kellemes a zene.

Petr

• Vendég
« Válasz #552 Dátum: 2008, December 17, 16:26:40 »
bpityusz írta::
Idézet
Sziasztok!
Lécci ezt valaki magyarázza el!

\"Az induktív fogyasztók, villamos motorok, transzformátorok kompenzálatlanul jelentõs fázistolást végeznek (ezt az ipari fogyasztóknál büntetik).\"

Szóval én úgy tudtam, hogy inkább a feszültségtartás és meddõ teljesítmény \'nyelés\' miatt büntetik a nagy fogyasztókat. Ugyanis így többet kell kapálózni a feszültség állandó értéken tartásához.  
A fázistolás pedig közel állandó a meddõkompenzálás miatt. Szóval egy egyfázisú trafón ez miért gond?

Mindkét állítás valahol igaz, a kettõ összefügg. A
villanymotorok nem olyanok mint egy izzó ami pusztán
egy ellenállásként fogható fel, impedanciájuk van
tehát wattos és meddõ teljesítményt is felvesznek.
Egy villanymotor tekercseinek mágneses terét
induktív fogyasztással építi fel. Mivel a villanyórák
a wattos teljesítményt számolják a valós érték a nagy
meddõ teljesítmény hozzáadása miatt jelentõsen eltér
(legjobban vektor ábrával szemléltethetõ, ha kell
rajzolok egyet) hiszen a tényleges fogyasztás a két
vektor összege. Ez az általad megfogalmazott meddõ
teljesítmény nyelés, ugyanis egy gyárban villanymotor
hajtotta futószalagok, keverõgépek, fúrók, csörlõk,
vagy akár megawattos motorok is lehetnek.
cosfi-t tudnak persze mérni, kondenzátor telepekkel
küszöbölik ki a problémát. Jelen esetben pedig semmi
köze a fenn említett tápzsinór kérdéshez.

Azt nem tudom, hogy a feszültség kapálózás mi, még
nem hallottam róla.

Idézet
Egyébként a router esetén nem lehetséges, hogy a GHz-ek helyett szimplán a kapcsolóüzemû tápegység által termelt  felharmonikusok jelennek meg a szkóp képén?

Elõre is köszönöm!

Én is kizártnak tartom, hogy egy 2.5 GHz-es azaz
2.500.000.000Hz-es jel valamit is megemeljen 500Hz
alatt. :silly:
A kapcsoló üzemû tápegységek is minimum kHz-es
tartományban mûködnek de azon felül is mindenképp
a hallási határon kívül tehát még alapharmonikusnak
se mondanám.
Ez úgy nézhetett ki, hogy nézte a srác a tektrnoix
képernyõjét amin ugráltak a jelek és addig játszott
a kép kimerevítgetésssel amíg õt igazoló kép nem
jelent meg. ;)

fidelity

• Vendég
« Válasz #553 Dátum: 2008, December 17, 16:58:23 »
istván01!

\"Nem én vagyok az egyetlen, többen beszámoltak arról is, hogy ha szétszedem a hifit, kábeleket kihúzom, készülék állvány el, majd vissza minden pontosan az eredeti helyére, akkor egy darabig megint kevésbé lesz kellemes a zene.\"

Bizony, a rendszernek újra össze kell \"érni\". Az általam próbált Stealth kábeleknek kb. 3 nap kell az \"érésre\".
A készülékeknek is újra be kell melegedni (ha hosszabb ideig tartott a pauza), CD játszóknál ez 1,5 napot is igénybe vehet. Épp ezért is, nem szabad csak úgy dönteni, hogy bedugom a készüléket vagy kábelt  hallgatom egy rövid ideig és kész. Egy hét \"együttélés\" legalább kell ilyenkor. De mindenki úgy csinálja ahogy akarja!!!

Robici

• Vendég
« Válasz #554 Dátum: 2008, December 17, 17:03:45 »
fidelity írta::
Idézet
Robici!
\"Ez nem szakma, hanem hobbi.\"

Te szerinted miért tettem idézõjelbe?

Jogos, figyelmetlen voltam.

Idézet
Ugyan miért, a hifizés nem errõl szól?

A zenehallgatásról? Van köze hozzá, de szerintem messze nem arról szól.

Idézet
Ebbõl a mondatodból látszik, nem nagyon vagy topon ebben a témában! Nem is értem miért szólsz bele ebbe a témába, legalábbis ilyen kötekedõen!!

Csupán egy kifejezés használatát furcsálltam az idézett mondatomban, mert nagyon sok helyen azt látom, hogy minden változást nagy mértékûnek szeretnek beállítani az emberek, ennek pedig ellentmondanak a tapasztalataim. Nem állt szándékomban kötekedni, ha úgy tûnt, bocsánat. Ugyanakkor az az érzésem, hogy ha valaki ellenkezõ álláspontra helyezkedik ebben a vitában, az már rögtön intoleránsnak és kötekedõnek van kinevezve, ami szerintem nem helyes.

Nagyon sok javaslat, tuning hatása más-más rendszerben más és más lehet (vagy egyáltalán nem hallható), mindenki csak saját tapasztalataiból tud javaslatot adni. Nagyon úgy tûnik, senki nincs igazán otthon ebben a témában; senki nem térképezte fel igazán ezen módosítások hatásmechanizmusát, senki nem tudja bizonyosan állítani, hogy egy rendszerben egy módosítás pontosan milyen hatással jár. Mindenki csak próbálgat.

Idézet
Azt hiszem senki nem akadályozza meg a kételkedõket abban, hogy kipróbáljanak dolgokat!!!

Lehet, hogy kipróbálták és azért kételkednek?

Idézet
Mit nem lehet érteni?

Hogy a fizikán kívül ugyan mi más befolyásolja még a komponensek hangját? (A pszichológián kívül.) Persze a fizika nem mindenre tud még választ adni, de ez nem jelenit azt, hogy nincs is fizikai magyarázat.

Idézet
Ezért bátorkodtam, minden megbántási szándék nélkül ajánlani e téren minél több tapasztalat begyûjtését

Ez jó is lenne, csak nekem úgy tûnik, a tapasztalatok alapján mégiscsak a csillagjóslás szintjén állnak ma ezek a dolgok. Az pedig nem hozzáértés, ha azt ajánljuk, hogy el kell költeni minél több pénzt és akkor biztosan jó lesz.

Persze az is rossz hozzáállás, ha azt mondjuk, hogy ha valamit nem tapasztaltam, az nem is létezik. (Fontos az ok-okozati viszony!)

Azt ajánlani viszont, ha valaki ezeket a jelenségeket nem észleli, hogy menjen el fülészetre vagy cserélje le a készülékeit, rendkívül káros és rosszindulatú hozzáállás. (Szerintem persze)