Üdvözlünk, Vendég. Kérjük jelentkezz be vagy regisztrálj. Did you miss your activation email?

Szerző Téma: filléres tuning  (Megtekintve 239740 alkalommal)

Robici

• Vendég
Vá: filléres tuning
« Válasz #150 Dátum: 2007, December 04, 20:59:53 »
mishow írta::
Idézet

Viszont az ízlésen túl ez a dolog tapasztalataim szerint erõsen rendszerfüggõ: az egyeres kábel kíméletlenül õszinte, színezetlen hang, így a rendszer hibáit is azonnal kihozza. Van, ahol jobb kicsit hangolni a sokeres kábellel picit csalós, de a rendszer szempontjából optimálisan színezett hangja.

Igazad lehet.

istvan01

• Vendég
« Válasz #151 Dátum: 2007, December 04, 21:03:19 »
Pecás írta::
Idézet
István,szerintem nem hallanál külömbséget az adott rendszerben a két kábel közt,de próbáld ki,és utána számolj be nekünk a hallottakról.
Ja és a SATA kábelt se hagyd ki a tesztbõl,arra is kíváncsiak vagyunk,hajrá.:laugh:

Pecás

Szó nem volt arról, hogy nekem lehetõségem van ilyen 3000-es és 6000-es kábelhez jutni, haza hozni, ez már messze nem az én kategóriám, még kölcsön hallgatásra sem. Direkt sarkítva tettem fel a kérdést. A két kábel közötti érzékelhetõ hangyányi különbségek, (trópusi vöröshangyányi) mit jelenthetnek egy átlagos, vagy egy kicsit átlag feletti rendszerben? Mûködik-e ebben az esetben a leggyengébb láncszem elmélet, amiben a kábelek már biztosan nem a gyenge láncszemek, és talán mégis kihallatszik azok eltérése.

A filléres témához annyiban kapcsolódik a kérdés, hogy a felsõ oldalon hangyányi eltérésekért könnyen kiadnak némelyek 1000-2000-3000 dollárt, itt a lenézett filléres oldalon a hangyányi dolgokra meg sokan sajnálják az idõt is pazarolni.

Viszont tényleg volt lehetõségem itthon azonos csatlakozókkal bíró azonos gyártótól egy $1400 és egy $2300-os IC kábelt meghallgatni, és sajnos a $2300-as minden hang tulajdonságában felülmúlta a kisebbet, amihez elég volt 15 perc zenélés.

istvan01

• Vendég
« Válasz #152 Dátum: 2007, December 04, 21:17:33 »
Kisszabó írta::
Idézet
István! Gratula a topichoz, és a többiek nevében is köszönöm a sok jótanácsot! A kosár lekötését az árnyékra ki fogom próbálni, csak mondjuk attól félek, hogy ha a doboz belsejében akarnám vezetni, azt hogy oldom meg... Nem szeretném szétborítan ia Bowereket...

Emlékszel régen sokat témáztunk az alátámasztásról... nekem a saját szerzeményem is bevált, már a barátaim is használják - részletezõbb a hang! Biztos van még sok módja, de ez is mûködött!

10% kütyüzés, 90% zenélés. Ennek a hobbinak így még nagyobb az értelme és szenvedélye, a bátortalan ötletekbõl lehetnek késõbb a nagy dolgok.

Elõbb vagy utóbb úgyis megkockáztatod a hangszórók kiemelését, és akkor a drótot már el lehet belül is vezetni, de csak azután, ha már kívül drótozva minõsítetted.

Üdv István

mishow

• Vendég
« Válasz #153 Dátum: 2007, December 04, 21:24:23 »
bikabeka írta::
Idézet
Ahhoz képest, hogy a topik címe "filléres tuning" itt 2,5 milliós kábelekrõl olvasok.

A dolog elméleti fejtegetésnek indult, de lehet h kissé lélleg elfajult ;) ;) ;)

Számomra elképzelhetetlen h ilyen nagyságrendû összeget költsek kábelre, vagy tán HiFire se, mert - ahogyan már korábban írtan - ha elérem azt a pontot h örömmel hallgatom a rendszeremet, nem fogok tovább bindzsizni. Mivel az idõk folyamán lassan kialakult az a hangzás, amit szeretek, így nagyjából tudom, mit akarok.

Azér\' ez senem hátrány ám! :laugh:  :laugh: :laugh:

Ugyanis ne feledjük - és akkor most térjünk vissza a topik címéhez - akkor spórolunk a legtöbbet, ha nem szórunk ki egy rakás pénzt rosszul megválasztott cuccokra, amiket azután - ahogy Bigi mondta - nagy buktákkal folyton csereberélünk :silly: :silly: :silly:

Ezzel együtt nem voltak tanulság nélküliek az istvan01felvetésére tett eszmefuttatások. Szvsz ;)

21st

• Vendég
« Válasz #154 Dátum: 2007, December 04, 23:06:10 »
bikabeka írta::
Idézet
Ahhoz képest, hogy a topik címe "filléres tuning" itt 2,5 milliós kábelekrõl olvasok.
Aki ennyit költ kábelre, nagyon sivár élete lehet...

Vagy piszok sok pénze :laugh: ;)

btamás

• Vendég
« Válasz #155 Dátum: 2007, December 04, 23:57:33 »
AQ1 írta::
Idézet
Sokxor hallom nem egy hifistátol, h wesz drága kábelt, majd köpködwe azt, és prxe nagyot bukwa eladja.
Holott a jo kábel megmutatta a rendxere hibáit!

Vagy megfordítva: a rendxer megsoxorozta, kinagyította a kábel hibáit.
Az "igazságot" szwsz inkább hagyd meg másoknak.

btamás

• Vendég
« Válasz #156 Dátum: 2007, December 05, 00:13:07 »
Petr írta::
Idézet
Aki azt állítja magáról, hogy birtokol egy titkot, mûszaki berkekben többnyire csak egy hazugságot titkol. Egy csalóval állunk szemben.

Csak a miheztartás végett: mûszaki berkekben egy normál interkonnekt kábelnek nincs, nem lehet semmiféle sajáthangja és slussz. Ehhez képest a hálózati kábel dugójától a kismegszakítóig minden számít; az ezüst és réz egész más világ; új és hosszasan bejáratott drót között a különbség ég és föld, stb...

Hogy is állunk azokkal a titkokkal, "magyarázatokkal" és "csalókkal"?

Petr

• Vendég
« Válasz #157 Dátum: 2007, December 05, 07:55:39 »
btamás írta::
Idézet
Idézet
Sokxor hallom nem egy hifistátol, h wesz drága kábelt, majd köpködwe azt, és prxe nagyot bukwa eladja.
Holott a jo kábel megmutatta a rendxere hibáit!

Vagy megfordítva: a rendxer megsoxorozta, kinagyította a kábel hibáit.
Az "igazságot" szwsz inkább hagyd meg másoknak.

Ezt nem én írtam!:angry:

Petr

• Vendég
« Válasz #158 Dátum: 2007, December 05, 08:01:18 »
Robici írta::
Idézet
Idézet
Igazából itt minden "technikai" topik ugyanabba az irányba megy egy idõ után.... még nem vetted észre?:)

Nemsokára jönnek a kocsis hasonlatok, utánna a szexuális célozgatások és példák, talán egy kis flame és az egész indul elõrõl egy új topikban :laugh:

Nem hallottál még a fejlõdés spirális modelljérõl? :)

Nem, errõl még nem hallottam, viszont arról igen, hogy az idõ nem telik hanem körbe forog. :)

fidelity

• Vendég
« Válasz #159 Dátum: 2007, December 06, 08:56:08 »
Pecás írta::
Idézet
Tapasztaltátok már hogy más a hangzás akkor ha a bikábelezésre alkalmas hangsugárzónak az alsó csatlakozásaira van kötve a kábel,és más ha a felsõre?Nálam a felsõ csatlakozásokra kötve érezhetõen kevesebb a mély mint az alsón.Érdekes,ezzel is lehet finomhangolni a rendszert,próbáljátok ki nálam elég nagy a külömbség a két változat között,de ez valszeg hangsugárzófüggõ is lehet.

Ha egy bi-wire-os kivitelû hangdobozt, nem bi-wire-os kivitelû kábellel kötsz össze mindig az a szekció fog jobban szólni amelyikbe direktbe kötöd a kábelt. Ezt tökéletesen jól hallod. Ez nem a hangsugárzóktól függ, hanem attól a kis összekötõ kábeltõl, illetve lapocskától ami egyesíti a doboz bemeneteit, de gondolom erre már Te is rájöttél.
Három megoldást ismerek a /bi-amplifikálást nem említve/ :
1. Bi-wire kivitelû kábel
2. A dobozon belül egyesíteni a bemeneteket, /a bi-wire megoldás lehet hogy jobb hangot ad / és nincs ez a "dugdosási anomália". Nem mindegyik doboznál lehet megcsinálni.
3. A hangfalkábel anyagából összekötni a bemeneteket, de ez sokszor teljesen kivitelezhetetlen.

Ja és még egy megoldás, nem bi-wire kivitelû doboz vásárlása.

Üdv: fidelity

Vanos

• Vendég
« Válasz #160 Dátum: 2007, December 06, 14:20:05 »
És ha az eret az utolsó centimétereknél "kettészeded", és egyik az egyik csatira, másik a másik csatira megy? (A másik polaritásnál ugyanez)
Én pár napja ezt csináltam. Se jobb, se rosszabb nem lett.:huh:
Legjobb lenne mégegy kábelt venni. Már csak azt kéne eldöntenem, hogy melyikhez és milyet (a meglévõt hol hasznosítsam).

fidelity

• Vendég
« Válasz #161 Dátum: 2007, December 06, 14:35:19 »
Vanos írta::
Idézet
És ha az eret az utolsó centimétereknél "kettészeded", és egyik az egyik csatira, másik a másik csatira megy? (A másik polaritásnál ugyanez)

Hát valószínûleg ez nem jó megoldás.

Petr

• Vendég
« Válasz #162 Dátum: 2007, December 06, 14:58:41 »
fidelity írta::
Idézet
Vanos írta::
Idézet

Hát valószínûleg ez nem jó megoldás.

A bi-wire lényege pont az, hogy mivel itt teljesítményátvitelrõl van szó legyen 2x annyi kábel ugyanarra a hangfalra, hogy kisebb legyen a feszültségesés a hangfalakig. Semmire se mész ha ugyanazt a kábelt kettészeded.

Legegyszerûbb ha az áram szemszögébõl nézed: A biwire nem más mint, hogy van egy tavad amit egy folyó táplál, és te belevezetsz még egy folyót. Amit te csinálsz pedig nemmást mint, hogy ugyanazon 1 folyó torkolatánál egy mesterséges szigetet húzol fel így két fele folyik ugyanaz a vízmennyiség.
(ez csak egy képletes szemléltetés)

Egyébként ajánlom, hogy mindenki nézze meg, hogy mekkora vezeték megy a hangszórók lengõtekercséhez. Hiába csináltok bi meg tri wire-ezést, ha megfeszültök is az a kis keresztmetszet leszûkíti az átvihetõ teljesítményt. Elég lenne a hangfalcsatlakozáson egy nagyobb felületû kontaktust biztosítani. A hatalmas bika-kábelekkel csak a szomszéd csajnak imponálhattok (ami persze nem utolsó szempont ;) ).

Simi

• Vendég
« Válasz #163 Dátum: 2007, December 06, 15:55:47 »
Petr:
"Egyébként ajánlom, hogy mindenki nézze meg, hogy mekkora vezeték megy a hangszórók lengõtekercséhez."

...aztán cseréltesse ki azokat is...:woohoo:  

(A folyó hasonlat pontos. Az elektromos és hidraulika rendszerek azonos elemekbõl épülnek fel.)

Petr

• Vendég
« Válasz #164 Dátum: 2007, December 06, 17:10:55 »
Simi írta::
Idézet
...aztán cseréltesse ki azokat is...:woohoo:

Na erre még nem is gondoltam... Mondjuk furán is szólna egy ujjnyi vastag merev dróttal bekötött lengõtekercs (pláne ha a membránon is keresztül megy a drót). :laugh:

Egyébként mint filléres tuning arra gonoltam, ez mégiscsak megfontolandó. Ha valaki érez magában elég késztetést, szimmetrikusan a másik oldalra létesíthet még hangszóró kapcsokat és beköthet még egy vezetékpárt. Vajon ennek van értelme?