Üdvözlünk, Vendég. Kérjük jelentkezz be vagy regisztrálj. Did you miss your activation email?

Szerző Téma: filléres tuning  (Megtekintve 241776 alkalommal)

mishow

• Vendég
Vá: filléres tuning
« Válasz #135 Dátum: 2007, December 04, 18:54:11 »
Pecás írta::
Idézet

Olvastam a beszámolódat és meg kell hogy mondjam irigylem a füledet.Nekem az ilyen kábelek közti külömbségek hallásához,és véleményezéséhez egy hétvégénél jóval több idõre van szükségem.

Ne légy kishitû! ;)

mishow

• Vendég
« Válasz #136 Dátum: 2007, December 04, 19:08:49 »
istvan01 írta::
Idézet
[
Kérdésem az lenne, a két kábel tud-e hallhatóan eltérõen és a drágábbik jobban szólni?

Provokatív kérdésre kicsit provokatív válasz:

Szerintem NINCS két egyforma hangú kábel.
Az pedig, hogy egy olcsóbb kábel szól jobban, igen gyakran tapasztalt jelenség - hisz ez a topic mondjuk pont errõl szól ;)

Az h a példában ilyen szándékosan ilyen drága kábelt jelöltél meg, valójában kétfelé választja a kérdést: mûszaki és marketing problémára.

Mûszakilag: ha a gyártó dupla áron sokkal jobb hangot tud csinálni, akkor tudja a TITKOT !!! Alapanyagotl, szigetelést, gyártástechnológiát és persze tudományos know-how -t tudatosan alkalmaz, és ezzel tudatosan ér el olyan eredményeket amelyekért terjes joggal kér többet.

Szvsz azonban a hasonló esetekben inkább marketingrõl van szó: egy erõsen túlárazott szinte misztikus kütyü azt SUGALLJA  h a gyártója tudja a titkot... ;)  
No és persze áldozni kell a sznobizmus oltárán, nem is keveset :cheer:

AQ1

• Vendég
« Válasz #137 Dátum: 2007, December 04, 19:21:07 »
mishow

Elöxör is köxönöm a borokat. Az egéxségedre fogjuk meginni.;)

Másodxor nem feltétlen adnék igazat a kábel hozzászolásodra.

Az én tapasztalatom az az, h a nagyon drága kábelek nagyon nem xolnak jol gyenge rendxerekben, és istwán01 jol is hallja, h a gyengébb kábel jobban xol az adott rendxeren, amin fülügyre kapta.
A nagyon jo kábelnek az a tulajdonsága, h kimutasson mindent, ködösités, xinezés és elkenés nélkül.
Egy olcsobb wixont fed.
Egy kiwánniwalot hagyo rendxerben egy naondrága kábel abxolut felesleges.
Sokxor hallom nem egy hifistátol, h wesz drága kábelt, majd köpködwe azt, és prxe nagyot bukwa eladja.
Holott a jo kábel megmutatta a rendxere hibáit!
Ezért a megfelelö kábelt a megfelelö rendxerbe kell tenni.
Bárminemü eltérés nem hoz jo eredményt.

mishow

• Vendég
« Válasz #138 Dátum: 2007, December 04, 19:33:37 »
Bigi
egészségetekre, jó szívvel adtam!

Ha kicsit feljebb olvasol, pont ugyanezt írtam az egyeres kábelek kapcsán, amit Te is feszegetsz a drága kábelekrõl.
Ez ugyanaz a jelenség, egyetértek ;)

A rendszer szinergia szükségessége meg szinte olyan alapelv, amit nem is lehet elvitatni! B)

istvan01

• Vendég
« Válasz #139 Dátum: 2007, December 04, 19:39:02 »
mishow írta::
Idézet
istvan01 írta::
Idézet
[
Kérdésem az lenne, a két kábel tud-e hallhatóan eltérõen és a drágábbik jobban szólni?

Provokatív kérdésre kicsit provokatív válasz:

Szerintem NINCS két egyforma hangú kábel.
Az pedig, hogy egy olcsóbb kábel szól jobban, igen gyakran tapasztalt jelenség - hisz ez a topic mondjuk pont errõl szól ;)

Az h a példában ilyen szándékosan ilyen drága kábelt jelöltél meg, valójában kétfelé választja a kérdést: mûszaki és marketing problémára.

Mûszakilag: ha a gyártó dupla áron sokkal jobb hangot tud csinálni, akkor tudja a TITKOT !!! Alapanyagotl, szigetelést, gyártástechnológiát és persze tudományos know-how -t tudatosan alkalmaz, és ezzel tudatosan ér el olyan eredményeket amelyekért terjes joggal kér többet.

Szvsz azonban a hasonló esetekben inkább marketingrõl van szó: egy erõsen túlárazott szinte misztikus kütyü azt SUGALLJA  h a gyártója tudja a titkot... ;)  
No és persze áldozni kell a sznobizmus oltárán, nem is keveset :cheer:

A kérdésem arra vonatkozik elsõsorban, a példában hozott két kábel képes-e hallhatóan eltérõen szólni egy hozzá képest alacsonyabb szintû rendszerben. Én elfogadom és nem is kételkedem abban hogy a 3000-es és 6000-es egy hozzá jobban illõ magasabb rendszerben jól szerepelnek, ott a különbség minden valószínûség szerint határozottabb és talán még az is igaz lehet hogy a drágább jobb ár/értéket hoz. Szándékosan azonos gyártó közel hasonló technológiájú kábelére gondoltam, kicsi annak a valószínûsége, hogy a 3000-es jobbal szóljon mint a 6000-es, ha így lenne akkor a gyártó könnyen hiteltelenné válna.

Én ennél magasabb árfekvésû kábelekrõl tudok hallottam, egy-kettõt magam is tapasztaltam, igaz csak bemutató teremben. Tegnap felhozott $13410 legmagasabb és alatta $3000-ig 30 különféle IC kábelt számoltam meg, ezek nem csupán sznoboknak beállított árak, valami tudást azért tesznek is bele.

Petr

• Vendég
« Válasz #140 Dátum: 2007, December 04, 19:45:50 »
Idézet
mishow:
"Szvsz azonban a hasonló esetekben inkább marketingrõl van szó: egy erõsen túlárazott szinte misztikus kütyü azt SUGALLJA h a gyártója tudja a titkot..."

A TITOk misztikuma nagyon jó felvetés.
Aki azt állítja magáról, hogy birtokol egy titkot, mûszaki berkekben többnyire csak egy hazugságot titkol. Egy csalóval állunk szemben. Ha valaki feltalált valami (akár csak számára is) jelentõset azt azonnal szabadalom alá helyezte és szétkürtölte, hogy mindenki tudja, hogy az a találmány hozzá fûzõdik. Az a maroknyi magát High-End-nek valló manufaktúra akik ilyen titkolódzásba burkolódznak le fognak morzsolódni elõbb vagy utóbb. Remélem.

Rengeteg szuper találmánnyal találkoztam csak az elmúlt egy-két évben, mindrõl lehet tudni, hogy pontosan, hogy múködik.

A PHY-HP az MDI elkerülését tarjta szem elõtt, a harmonic technology lézer diódákat szerel az RCA csatikba és optikán viszi át a jelet, mások szénszálakat használnak, arannyal szennyezett ezüstöt vagy ami nagyon érdekes mínusz párszáz fokos kamrába olvadt halmazállapotban fröcskölnek fémet így az a folyékony halmazállapotú kristályszerkezetben kristályosodik meg. :cheer:

Ha valaki több ezret költ kábelre akkor már adjon magára és inkább ilyen technológiákra voksoljon mint titkokra. Még ha nyilvánvaló is, hogy egyik-másik se hoz szignifikánsan jobb jelátvitelt.

istvan01

• Vendég
« Válasz #141 Dátum: 2007, December 04, 19:46:53 »
AQ1 írta::
Idézet

Az én tapasztalatom az az, h a nagyon drága kábelek nagyon nem xolnak jol gyenge rendxerekben, és istwán01 jol is hallja, h a gyengébb kábel jobban xol az adott rendxeren, amin fülügyre kapta.
A nagyon jo kábelnek az a tulajdonsága, h kimutasson mindent, ködösités, xinezés és elkenés nélkül.
Egy olcsobb wixont fed.

Bigi

Egy kevés pontosítás.

Én nem állítottam és nem is tapasztaltam hogy a gyengébb-olcsóbb kábel jobban szól egy adott rendszeren mint az erõsebb-drágább. Az általam felhozott példa aránytalan, nem javasolt, de képes-e ott is a drágább kábel többet kihozni mint az olcsóbbik?

A topic másik kérdése volt a SATA kábel, amit én még nem tapasztaltam saját magam, de az egy másik történet.

Petr

• Vendég
« Válasz #142 Dátum: 2007, December 04, 19:54:06 »
AQ1 írta::
Idézet
mishow

Elöxör is köxönöm a borokat. Az egéxségedre fogjuk meginni.;)

Másodxor nem feltétlen adnék igazat a kábel hozzászolásodra.

Egy olcsobb wixont fed.
Egy kiwánniwalot hagyo rendxerben egy naondrága kábel abxolut felesleges.
Sokxor hallom nem egy hifistátol, h wesz drága kábelt, majd köpködwe azt, és prxe nagyot bukwa eladja.
Holott a jo kábel megmutatta a rendxere hibáit!
Ezért a megfelelö kábelt a megfelelö rendxerbe kell tenni.
Bárminemü eltérés nem hoz jo eredményt.

Jujj, neked meg mi bajod! :huh:

A Magyar helyesírás nem megy, vagy csak ettõl érzed magadat elég különcnek?

Megerõltetõ lenne rendesen írni mi? Vagy attól tartassz nem is figyelnének fel rád...
Elég öreg és bölcs vagy már ahhoz, hogy a tudásodat ne kelljen primitív/giccses keretek közé szorítani,
vagy tévedek?

Próbáld már meg kérlek!

Nem elérhető bikabeka

• Old hifi group
  • törzstag
« Válasz #143 Dátum: 2007, December 04, 19:54:28 »
Ahhoz képest, hogy a topik címe "filléres tuning" itt 2,5 milliós kábelekrõl olvasok.
Aki ennyit költ kábelre, nagyon sivár élete lehet...

Petr

• Vendég
« Válasz #144 Dátum: 2007, December 04, 20:00:24 »
Igazából itt minden "technikai" topik ugyanabba az irányba megy egy idõ után.... még nem vetted észre?:)

Nemsokára jönnek a kocsis hasonlatok, utánna a szexuális célozgatások és példák, talán egy kis flame és az egész indul elõrõl egy új topikban :laugh:

AQ1

• Vendég
« Válasz #145 Dátum: 2007, December 04, 20:05:13 »
Petr írta::
Idézet
Igazából itt minden "technikai" topik ugyanabba az irányba megy egy idõ után.... még nem vetted észre?:)

Nemsokára jönnek a kocsis hasonlatok, utánna a szexuális célozgatások és példák, talán egy kis flame és az egész indul elõrõl egy új topikban :laugh:

Igy igaz.;)

Pecás

• Vendég
« Válasz #146 Dátum: 2007, December 04, 20:21:52 »
István,szerintem nem hallanál külömbséget az adott rendszerben a két kábel közt,de próbáld ki,és utána számolj be nekünk a hallottakról.
Ja és a SATA kábelt se hagyd ki a tesztbõl,arra is kíváncsiak vagyunk,hajrá.:laugh:

Pecás

• Vendég
« Válasz #147 Dátum: 2007, December 04, 20:51:01 »
Hogy mennyit érdemes költeni kábelekre nem tudom,de ha teheti az ember kipróbálhatja a rendszere tartalékait egy egy drágább kábelszett beiktatásával.Érdekes eredmények születhetnek.Egyik ismerõsöm ruházott be nemrégiben HT csúcskábelekbe,az ára a rendszere 60 százalékát is elérte,de szerinte hozta az árát,és nagyon megvan vele elégedve.Hallgattam,hát azzal a hangal én is meglennék elégedve,nem is kicsit,nagyon.

Robici

• Vendég
« Válasz #148 Dátum: 2007, December 04, 20:53:13 »
Petr írta::
Idézet

Nem hallottál még a fejlõdés spirális modelljérõl? :)

Robici

• Vendég
« Válasz #149 Dátum: 2007, December 04, 20:56:45 »
Pecás írta::
Idézet
Robici.

Olvastam a beszámolódat és meg kell hogy mondjam irigylem a füledet.Nekem az ilyen kábelek közti külömbségek hallásához,és véleményezéséhez egy hétvégénél jóval több idõre van szükségem.

Nekem viszont - tetszett vagy nem - ennyi idõm volt rá, mert vissza kellett vinni õket. Én mindegyikkel meghallgattam néhány felvételt, amikor jó hangulatban és nyugodt állapotban voltam (ez a legfontosabb) és leírtam azt, ami eszembe jutott akkor róluk. Semmi különleges képesség nem kell hozzá. De szerintem nem is volt túl sok kábel.