Üdvözlünk, Vendég. Kérjük jelentkezz be vagy regisztrálj. Did you miss your activation email?

Szerző Téma: filléres tuning  (Megtekintve 245891 alkalommal)

fidelity

• Vendég
Válasz:filléres tuning
« Válasz #495 Dátum: 2008, December 12, 16:41:14 »
sendrew!

Te tudod mennyi pénzt tudsz rá költeni, az biztos, hogy egy jó tápzsinór \"csodákat\" mûvel, tehát nem elvesztegetett pénz az amit ráköltesz.:)  
A sok úgymond \"olcsó\" megoldásról utólag mindig kiderül a végén, hogy a sok vargabetûbõl már rég kijött volna az, amit eredetileg az ára miatt nem akart megvenni az ember! :(
Persze elõször IEC dugókat kéne betenni a készülékekbe, hogy ki lehessen próbálni a zsinórokat.
De elõször a mostani kábeleiden kipróbálhatod, hogy fázishelyesen vannak-e bedugva. Ez látod egy fillér nélküli tuning :laugh:,  és sokat tud dobni a hangon, feltéve ha eddig fordítva volt bekötve valami.

istvan01

• Vendég
« Válasz #496 Dátum: 2008, December 12, 20:07:28 »
Illusztráció a csõben kábel receptre. Ez itt egy kábel hajlítási pont.

Petr

• Vendég
« Válasz #497 Dátum: 2008, December 13, 10:09:35 »
sendrew írta::
Idézet
:-) egyébként jò
amit írtál ;-) csak szerintem nem olvastad el a topic címét... Filléres tuning! Elég sok DIY megoldásròl esik itt szó. Tudod mi az? Ha az embernek nincsen temérdek pénze mindenféle drága gyári cuccra, úgy segít magán, ahogy tud... Azért köszi a hozzászólásod.

Sendrew, a látszat csal. A problémádra az úriemberek nem tudják
a választ. A DIY megoldásokra keress másik fórumot, több sikerrel
jársz.

Tápkábelre sok pénzt költsön az akinek esztétikai csorbát jelent
egy vékony madzag a készüléktõl a falig. SEMMI javulást nem fog
okozni. Lehet, hogy még a tulaj se hiszi, de biztos, hogy állítja az
ellenkezõjét. Én is ezt tenném utólag egyébként ha kiadnék egy
rakás pénzt a semmiért...
Nincs igazam? :) akkor nézz körül, csak itt hányan próbálnak
megszabadulni megunt kábeleiktõl, és hány kel el.

Ha nagyon vékony a kábel és az erõsítõd túlterheli akkor valóban
fûteni fog és ilyenkor nem árt a \"tûzálló\" kábel (jelentsen is bármit).
Nagyobb teljesítmény nagyobb vezetõ keresztmetszetet igényel
adott távolsághoz.

Amivel valóban tudsz filléres tuningot elérni például az a szûrés.
A sok kapcsoló üzemû tápegység miatt is a hálózaton temérdek
magas frekvenciás felharmonikus van jelen, de még az 50Hz-es
jelnek is vannak felharmonikusai. Ezek nem befolyásolják a
hangminõséget számottevõen, de a hálózati tápvonal szûrését
én is ajánlom. Ezeket a szûrõköröket megfelelõen (teljesítmnyre,
fesz/áram csúcsértékre) méretezett RC vagy LC körökkel
alakíthatod ki.

Elektronikai alkatrészekkel foglalkozó boltok árulnak 3 pólusú
szûrõkörrel egybeépített táp-aljzatot is. Érdemes kipróbálni.

Jó DIY-ezést.

sendrew

• Vendég
« Válasz #498 Dátum: 2008, December 13, 10:32:54 »
Sziasztok!
Érdekes játék ez a hifizgetés :) Az ember mindig tanácsot kér, ahányan próbálnak segíteni, annyi válasz érkezik. Mindig az a vége, hogy a saját bõrödön tanulsz :)
Ezzel a tápkábel kérdéssel nem tudom mit tegyek, egyik nap lelkesedek, a másik nap lebeszélnek róla.
Az biztos, hogy nem akarok aljzatot telepíteni a cuccokra, hanem fix-re forrasztatom, ha forrasztatom...
A kérdés csupán az, hogy milyen elfogadható árú kábelt javasoltok erre a célra?
Volt már, aki szigetelt rézdrótot akart velem fonatni, volt aki a tûzálló kábeles  megoldást javasolta...
Szóval milyen drótót lehetne felhasználni erre a célra, ami jobb a gyári tyúkbélnél és mégsem kerül többe, mint az egész rendszerem? :P
A dugóforgatás mókát ismerem, alkalmazom is, szerencsére van fülem hozzá. A hosszabbítót már kiirtottam otthon, felrakatam egy rézérintkezõs konnektort, abból etetem a cuccost. Olvastam az ideális hálózat címû kis tanulmányt, abszolút érdekesnek tartom, hiszek is benne, csak nem tervezem szétbombázni a lakást, asszonynak ezt már nem tudnám beadni :woohoo:
A tápszûrõ kérdéssel már foglalkoztam, sajnos elég drágák a valamire is való készülékek :(

turizoli

• Vendég
« Válasz #499 Dátum: 2008, December 13, 11:07:46 »
Szia Sendrew!
A fázis fordításnak mint írtad is nagy jelentõsége van a hangra nézve,de ha van mérõ mûszered akkor nem is kell fülre ezt elvégezni.Egészen jó mérési eljárást írtak le itt:

http://gordon314.fw.hu/    (2007.03.09)hozzászólás.

Ezt a mérést javaslom minden (a dugó fordítást hülyeségnek tartó) szkeptikus figyelmébe.  ;)

Kábeleknek a hálózati részen igen is nagy hatásuk van,leginkább szûrõ hatásuk(L és C tag) a bejövõ feszültségre,áramra.Azt hiszem ezt a legnehezebb DIY-ban megcsinálni én ilyen kábel inkább készen vennék.
Az én erõsítõmön a Hivox-tól vett tápkábel most a legjobb.(ár/érték!)

sendrew

• Vendég
« Válasz #500 Dátum: 2008, December 13, 12:14:09 »
Jó ez a link, amit közzé tettél, van pár érdekes írás rajta :)
Megnéztem a Hivox kábelt 12rongyért árulják.
Nekem valami olyan kellene, ami nincsen feldugózva, fõleg azért, mert az egyik vége úgyis forrasztva lesz,
a másikra meg majd szerzek valami rézvillás dugót.
Szóval olyan kábel kellene, amit lehet méterre venni. A nagynevû gyártók drótjai egyik-másik
elég elrugaszkodott áron kerülnek a piacra :)

turizoli

• Vendég
« Válasz #501 Dátum: 2008, December 13, 12:47:28 »
Idézet
Jó ez a link, amit közzé tettél, van pár érdekes írás rajta :)
Megnéztem a Hivox kábelt 12rongyért árulják.
Nekem valami olyan kellene, ami nincsen feldugózva, fõleg azért, mert az egyik vége úgyis forrasztva lesz,
a másikra meg majd szerzek valami rézvillás dugót.
Szóval olyan kábel kellene, amit lehet méterre venni. A nagynevû gyártók drótjai egyik-másik
elég elrugaszkodott áron kerülnek a piacra :)

A Hivoxban Szabó Zoli biztosan segít ebben is .Letét ellenében biztosan elviheted egy próbára a tápkábelüket.(És ezt javaslom is mert saját rendszerben kell meghallgatni)

sendrew

• Vendég
« Válasz #502 Dátum: 2008, December 13, 13:00:06 »
Akkor nem jól magyaráztam ezek szerint :(
Nincsen aljzat az erõsítömön. Nem is akarok tenni. Direktbe akarok egy drótot beforrasztani.
Olyanra meg nem adnak kölcsön semmit szerintem :)

istvan01

• Vendég
« Válasz #503 Dátum: 2008, December 13, 14:52:12 »
Idézet
Akkor nem jól magyaráztam ezek szerint :(
Nincsen aljzat az erõsítömön. Nem is akarok tenni. Direktbe akarok egy drótot beforrasztani.
Olyanra meg nem adnak kölcsön semmit szerintem :)

Nem kis feladatot tûztél magad elé. Olcsón, fillérekbõl szeretnél jó hálózati áramot, de legalább hálózati kábelt. IEC aljzat nélkül szándékozod direktbe forrasztással. Ezt én nagyon jónak tartom, így kihagyható egy szerelési-csatlakozási pont, de szinte biztos, elsõre nem fogsz találni optimális árú vagy minõségû kábelt. Az esetleges kölcsönkábeleket így viszont nem tudod próbálni.

Van egy másik bökkenõ. A legtöbb minõségi (jónak tartott) hálózati drót igen vastag, 2,5-6mm2 és még rajtuk van egy köpeny, meg árnyékolás, szóval azokat a vékony borotva zsinór helyére képtelenség bevinni, beforrasztani közvetlenül. Én tudok vékony dróttal bíró márkát, majd minden drótjuk olyan mint a cipõfûzõ, Crystal Cable, csak szerelve árulják, legolcsóbb Micro nevû, 1 méteres $540, nem hiszem, hogy ennyit áldoznál.

sendrew

• Vendég
« Válasz #504 Dátum: 2008, December 13, 15:06:39 »
Igen igazad van, kezdem úgy érezni, hogy jobban járok, ha nem is foglalkozok vele, hanem inkább lemezre költöm a pénzt :)
Nem feltétlen \"hájend\" megoldást akarok, de úgy gondolom, hogy a \"borotvadrót\"-nál azért pár ezerért talán lehet jobbat kapni. Az Ethosznál 5ért ajánlottak egy 1m-es szerelt darabot, talán az átmeneti megoldást jelentene...
Olyanról is hallottam, hogy vasaló zsinórt applikáltak be tápkábel helyére, mert az jól szigetelt volt :)
Igen azt sejtettem, hogy a drót helyét meg kell fúrni, hogy vastagabbat is a helyére lehessen tuszkolni.
Tanácstalan vagyok egyelõre...

Pecás

• Vendég
« Válasz #505 Dátum: 2008, December 13, 15:27:50 »
Sendrew.

Nem olyan vészesen drága egy IEC aljzat,ha már nekifogsz csináld rendesen,rakj vagy rakass bele azt,aztán jöhetnek a kábelek.De csodát ne várj tõle,ha nem megfelelõ a készülék akkor kevés javulást fogsz tapasztalni.Konkrétan milyen készülékrõl is van szó?

sendrew

• Vendég
« Válasz #506 Dátum: 2008, December 13, 15:35:46 »
Igazság szerint már az István álltal említett plussz csatlakozási pont közbeiktatása miatt sem akarok aljzatot rakatni bele.
Ez nem egy mai darab :) Egy Rotel Ra-840bx amirõl szó van.
Nagyon dinamikus, erõteljes, nyílt hangja van. Talán lehetne egy picit még fokozni...

petimre

• Vendég
« Válasz #507 Dátum: 2008, December 13, 15:59:17 »
Uraim!

Nem akarok beleszólni, de nekem az Ethosz Bt. régi nagyon jó minõségû rézbõl készített a kisebb készülékekhez hálózati kábelt, a dugókat ugyan én adtam. Azt cáfolnám, hogy a kábel mindegy, mert elõtte volt több nagy nevü gyártó kábele, s az ethosz-é tönkreverte õket, nagyon kiegyenlített kellemes mindent megmutató hang, nem tolakodó, hanem igazi zenei!

Üdv.
Imi

Pecás

• Vendég
« Válasz #508 Dátum: 2008, December 13, 16:06:14 »
Hát nem is annyira fokozni,inkább finomítani.Ez a készülék biztos meghálálna egy jobb tápellátást,szerintem vágj bele,azt hogy hogyan azt ne kérdezd mert gõzöm sincs hogy milyen kábelt lehetne beépíteni csatlakozó nélkül,de talán valaki másnak lesz valami ötlete.
Ja és a cd-játszót is vedd kezelésbe,az is szebben szól egy jobb kábellel.:)

sendrew

• Vendég
« Válasz #509 Dátum: 2008, December 13, 16:07:03 »
Petimre Uram :)

Hiszek neked, láttam valamelyik fórumban milyen fantasztikus motyód van otthon, biztos vagyok benne, hogy nagy gonddal válogattad össze minden elemét, köztük a kábeleket is!
Ránézni is öröm a felszerelésedre :) Megnéznék szívesen egy képet a hátul kígyózó kábelrengetegrõl is :)