Üdvözlünk, Vendég. Kérjük jelentkezz be vagy regisztrálj. Did you miss your activation email?

Szerző Téma: filléres tuning  (Megtekintve 241748 alkalommal)

fidelity

• Vendég
Válasz:filléres tuning
« Válasz #480 Dátum: 2008, November 17, 14:32:07 »
Fater!

Igazad van, ha nem hallod, hogy mit mûvel a hanggal az a gumiláb, akkor nem kell vele foglalkoznod.
Egyébként még a Soundcare is elkeni a hangot kissé.
A parkettára (egyszerû papírragasztóval) leragasztott kis keményfa lapocska a tüske alá, talán kielégítõ eredményt hozhat.

smasszer1

• Vendég
« Válasz #481 Dátum: 2008, November 17, 16:07:31 »

Üdv mindenkinek !

Néha éngem is elkap a tuning láz. Az egyik az volt, amikor a készülékek alá mûanyag hengereket esztergáltattam ( dolomit ), majd az aljára parafát, a tetejére egy 5 ft-os érmét ragastzottam, és így tettem a készülék tüskéi alá. De a legjelentõsebb tuning, egy hálózat leválasztó trafó volt. Nagyon jó \"kis \" szerkezet. A hansugárzó mögött látható, ami úgy néz ki mint egy szubláda. Nekem bevált, sokkal dinamikusabb és részletezõbb lett a rendszer hangja. Igaz sokat küzdöttem vele. Hajlíttattam neki egy acél lemez házat ( az alu, vagy a réz jobb lenne, de az ára... ) Majd tekercseltettem egy 230/230 V -os trafót, amit egy úriember összeépített. A trafó nagyon jól szuperált, csak elég hangosan búgott. A végén már annyira zavart, hogy azon kaptam magam, hogy a búgást figyelem, és nem a zenét. A project hanyagolva, trafó fel a padlásra :(  . Az egyik ismerõsöm azt mondta, hogy azért búg, mert nincs elég szorosra tekerve. Elvigtte, újra tekerte, bekötöttem.... búgott.... :unsure:   padlás. De nem hagyott nyugodni a dolog... azért búg mert rezeg... hát ne rezegjen ! Vettem két doboz mûgyantát, a trafót kiforrasztottam, beleraktam egy megfelelõ mûanyag dobozba, beöntöttem. 1 nap után megkötött, FBS -el visszaragasztottam a dobozba, beforrasztottam .... :)  azóta is a rendszerben van. Ha melléülök és fülelek, no és ha csönd van , még mindig duruzsol egy kicsit, de ahonnan zenét hallgatok, már csend van .
Szerintem érdemes kipróbálni.

Üdv, Feri.

istvan01

• Vendég
« Válasz #482 Dátum: 2008, November 17, 20:42:11 »
Távlati elképzelésem nekem is egy leválasztó trafó. Talán ma még megvagyok nélküle, viszont gyûjtöm a tapasztalatokat, infókat. Az biztos, a trafó nem a zene helységben lesz, valahol a villanyóra felett, az emeleti (tetõtér) elosztási doboza elé-mellé telepítem. Némi hátrány az, hogy így azon az ágon néhány normál használatú konnektor és a majdani automata mosógép is rajta lesz. A hifihez biztonsági túlméretezéssel kb 2kW-os trafó kell, errõl meg talán elmegy a hifi, vagy a mosógép, egyszerre nem lesz használva. Az is kellemetlen, az üresjárati árama akkor is fogyaszt, ha a szekunderen nincs terhelés, meg az is, hogy 2kW-os trafó induláskor nagyot rúg, és lecsapja a normál C karakteirisztikás kismegszakót.

A trafó búgását teljesen megszüntetni nem lehet, viszont csökkenteni túlméretezéssel, vákuumimpregnálással és csillapító felfüggesztéssel igen. Ebben az elosztó dobozban van 3 fázis is, ezért sokkal jobb közösmódusú zajszûrést lehet elérni a 400/(115+115)V váltótrafóval, szimmetrikus szekunderrel (itt a nulla nem nulla, hanem 115V) viszont ezt a mosógép valószínû nem fogja szeretni.

Egy profi zajleválasztó trafógyártó karakterisztikája:

A felsõ görbe egy standard toroid szûrése, a legalsó fekete meg a PLITRON NBT technológiás trafóé. Átlagban 1 kHz felett 30-40dB-el többet jobban szûr, mint egy standard.

Fater

• Vendég
« Válasz #483 Dátum: 2008, November 17, 21:28:20 »
Skacok én azt hittem, hogy jó a fülem, de ti a szúnyog fingását is meghaljátok repülés közben és ezt nem sértésnek szántam. Én akárhogy fülelek, nem hallok semmi zajt vagy más kártevõt , kicsit irigykedek, egyszer meg kellene hallgatnom egy jó cuccot és kellene egy profi, aki megmutassa mire is kell figyelnem. De lehet, hogy így jobb nekem, mert ha felnyitná valaki a szemem ( fülem) az valószínû utána sokba kerülne.:cheer:

csikar

• Vendég
« Válasz #484 Dátum: 2008, November 21, 11:48:54 »
Wintervision írta::
Idézet
Én mindig csak a terminál alsó részére csatlakoztattam ,de most ezt is ki próbálom......:) Meglátjuk nálam milyen változást hoz.

Van már eredmény, amirõl érdemes beszámolnod?
Kíváncsian várom/várjuk.

Wintervision

• Vendég
« Válasz #485 Dátum: 2008, December 06, 11:44:01 »
Nos, kipróbáltam ,de nem nagyon változott szerintem a hang, csak annyiban, hogy egy picit mintha élesebbek lettek volna a magas hangok. Szerintem.;)
Igazából nem tesztelgettem sokáig, mert ez a változás annyira pici volt, hogy lehet nem is változott, csak én voltam fáradtabb, és máshogy hallottam mint máskor. Nem tudom, de inkább visszakötöttem az alsóba, a\"helyére\". Mondjuk lehet, hogy adok majd neki még egy esélyt, ha lesz rá idõm.

Igazából most a dvd-m szeretném kibélelni valami súlyos rezgéselnyelõ holmival, hátha egy kicsit összeszedi magát a hang, és talán még a mechanika zaja is csökkenne.....
Elsõsorban vékony ólomlemezre gondoltam, de lehet hogy inkább valami kátránylemezes megoldás lesz a befutó............. Mi a véleményetek?

istvan01

• Vendég
« Válasz #486 Dátum: 2008, December 06, 22:14:50 »
Fater írta::
Idézet
Skacok én azt hittem, hogy jó a fülem, de ti a szúnyog fingását is meghaljátok repülés közben és ezt nem sértésnek szántam. Én akárhogy fülelek, nem hallok semmi zajt vagy más kártevõt , kicsit irigykedek, egyszer meg kellene hallgatnom egy jó cuccot és kellene egy profi, aki megmutassa mire is kell figyelnem. De lehet, hogy így jobb nekem, mert ha felnyitná valaki a szemem ( fülem) az valószínû utána sokba kerülne.:cheer:

Akik ide járnak többségében amatõrök. A profik több okból nem szeretnek idejönni, egyrészt azért mert a sok, többnyire ismétlõdõ amatõr problémát, kérdést unni szokták, másrészt, elõ-elõ fordul az is, hogy néhány amatõr olyan dologgal áll elõ ami meghaladja a képességét, vagy ami még rosszabb, az amatõrrõl kiderül, profibb a profinál. Ha mégis be-be fordul ide a HFP-re, vagy a többi fórumra, akkor kereskedelmi és marketing célból teszi. Van aki képes normálisan megnyilvánul kereskedõként az amatõrök fórumain, van aki nem.

Ez a szúnyogzaj, amire utalsz, ez nem csupán hallás kérdése, sokkal inkább tanulás, megismerés. 10-15 évvel ezelõtt még én is nagyon örültem ha hangszerek tisztábban meg térben valamennyire szétválasztva szólnak, viszont ahogy egy-egy paraméterében apránként javul a saját rendszer, vele együtt fogod az apróságokat könnyebben észlelni. De van egy nagyon fontos eleme az ilyen szúnyogzaj vadászatnak, nem a szúnyogot kell keresni, mindig a zenét egészében, még akkor is, ha tesztelgetés során szokásosan 1-2 perces részletet szoktunk hallgatni. Azután van az együtt élés, hosszútávú zene hallgatás, meg a van a vissza próba, amikor megszüntetünk, visszaalakítunk.

Legjobb az lenne,ha  keresel a közeledben néhány hasonszõrû hifist, mert azért ez a hobby társas szórakozás is, azok között biztos lesz, aki már komolyabb rendszerrel és esetleg nagyobb tapasztalattal bír, és kölcsönösen hallgatjátok egymás dolgait.

Most a kiállításokat, meg hobbytalálkozókat nem említem.

Fater

• Vendég
« Válasz #487 Dátum: 2008, December 09, 08:14:34 »
Ez a szúnyogzaj, amire utalsz, ez nem csupán hallás kérdése, sokkal inkább tanulás, megismerés. 10-15 évvel ezelõtt még én is nagyon örültem ha hangszerek tisztábban meg térben valamennyire szétválasztva szólnak, viszont ahogy egy-egy paraméterében apránként javul a saját rendszer, vele együtt fogod az apróságokat könnyebben észlelni. De van egy nagyon fontos eleme az ilyen szúnyogzaj vadászatnak, nem a szúnyogot kell keresni, mindig a zenét egészében, még akkor is, ha tesztelgetés során szokásosan 1-2 perces részletet szoktunk hallgatni. Azután van az együtt élés, hosszútávú zene hallgatás, meg a van a vissza próba, amikor megszüntetünk, visszaalakítunk.

Persze értem, sõt már tapasztaltam azt, amit írsz,amikor megvettem a Bowerseket elõször majdnem visszavittem, mert elsõ hallásra szinte nem volt különbség a régihez képest és ugyan ezt tapasztaltam a cd vásárlása után is, de hosszas hallgatás után már ég és föld a különbség a kettõ között.
A sok kicsi apró javítás a rendszeren összességében már komolyan halható különbséget hoz.

sendrew

• Vendég
« Válasz #488 Dátum: 2008, December 10, 12:18:55 »
Sziasztok!
Egy jó ideje figyelem már a fórumot, 1-1 ötletet ki is szoktam próbálni.
Úgy döntöttem, hogy kicserélem az erõsítõmön és a lemezjátszómon a tápkábelt. Sajnos nem cserélhetó egyik sem, szóval forrasztani-fúrni-faragni kell.
Amiben a segítségeteket kérem az az, hogy mibõl csináljak tápkábelt? Természetesen nem szeretnék 10ezreket költeni rá...
Javasolták pl. a tûzálló kábelt. Gondolom van sokféle, azt is gondolom, hogy több ér fut a külsõ szigetelés alatt, mint amire szükség van. Hogyan lesz egy tûzálló kábelbõl tápkábel?
A gyakorlati megoldásban kérem a segítségeteket!
Köszönöm!
András

fidelity

• Vendég
« Válasz #489 Dátum: 2008, December 11, 12:14:18 »
sendrew!

Miért épp tûzálló kábelt? :huh: Olyan meleg van Nálad? :)

\"Természetesen nem szeretnék 10ezreket költeni rá...\"

Senki sem szeretne, de muszáj.:woohoo:
Szóval a tápellátás és a tápzsinór is az egyik legfontosabb összetevõ.
A zsinórokat önálló összetevõknek kell tekinteni, tehát a rendszered többi tagjával legyen partiban.
Nem tudom, hogy a többi készüléked milyen tûzállósági kategóriába tartozik, és a tûzvédelem terén milyen más erénnyel bírnak?:silly:

sendrew

• Vendég
« Válasz #490 Dátum: 2008, December 11, 14:15:42 »
:-) egyébként jò
amit írtál ;-) csak szerintem nem olvastad el a topic címét... Filléres tuning! Elég sok DIY megoldásròl esik itt szó. Tudod mi az? Ha az embernek nincsen temérdek pénze mindenféle drága gyári cuccra, úgy segít magán, ahogy tud... Azért köszi a hozzászólásod.

fidelity

• Vendég
« Válasz #491 Dátum: 2008, December 11, 15:28:04 »
sendrew!

\"Ha az embernek nincsen temérdek pénze mindenféle drága gyári cuccra, úgy segít magán, ahogy tud\"

Tehát a többi cucc sem gyári?
Egyébként megértem én mit mondasz, csak arra akartam felhívni a figyelmedet, hogy a kábelek  egyenrangúak a többi komponenssel. Amíg nem így kezeled a dolgot nehéz lesz elõre jutni.
Bõven lesznek akik majd ajánlanak mindenféle olcsó és jó megoldást ilyen-olyan, nem arra a célra gyártott kábelekbõl. Bizonyára azokkal is megszólal majd a cucc, sõt a tûzálló kábelekkel is.:)

istvan01

• Vendég
« Válasz #492 Dátum: 2008, December 11, 16:06:28 »
sendrew írta::
Idézet
Sziasztok!
Egy jó ideje figyelem már a fórumot, 1-1 ötletet ki is szoktam próbálni.
Úgy döntöttem, hogy kicserélem az erõsítõmön és a lemezjátszómon a tápkábelt. Sajnos nem cserélhetó egyik sem, szóval forrasztani-fúrni-faragni kell.
Amiben a segítségeteket kérem az az, hogy mibõl csináljak tápkábelt? Természetesen nem szeretnék 10ezreket költeni rá...
Javasolták pl. a tûzálló kábelt. Gondolom van sokféle, azt is gondolom, hogy több ér fut a külsõ szigetelés alatt, mint amire szükség van. Hogyan lesz egy tûzálló kábelbõl tápkábel?
A gyakorlati megoldásban kérem a segítségeteket!
Köszönöm!
András

Sendrew

El foglak keseríteni, a hálózati áram problémáit nem lehet filléres szinten megúszni. Egy esetben igen, ha meggyõzõdéseddé válik, és kitartasz amellett, hogy csak a gyenge készüléknek számít a hálózati áram, a jólmegépítettnek nem. Ez utóbbi elvnek is nagy a tábora.

A pirelli és tûzálló kábelekkel nincs tapasztalatom, sajnos én már kezdetben is \"igazi\" hálózati kábelekkel vacakoltam, amik azért drágábbak is. Egy talán ide illõ és nem is filléres tuningot csináltam mostanában a hálózati kábel körül.

A korábbi tuning kísérleteimbõl látszik, én különösen vonzódom a rézhez, mint árnyékoló anyaghoz. Mostani kísérletem meg abból állt, hogy a hálózati kábelre kívülrõl ráhúztam 15x1mm-es (18x1mm) fûtésszereléshez használatos merev csövet, az egyik végén hozzákötöttem a védõföldhöz, és az a kábel, amiben nagy áramok, impulzus terhelések folytak, a táplált készülék hangja tisztább, nyitottabb lett. A kisáramú és már jól megszûrt áramú kábelen meg nem vettem észre változást. Esztétikailag csúnya, a csöveket kívülrõl szépen finom smirglivel ledörzsöltem lakkoztam, de merev-egyenes, a hajtási ívben egy földelõ dróttal egy következõ csõdarabbal folytatódik a villás dugóig, így kb a hálókábel 70%-t fedi ez a másodlagos árnyékolás, de mégis hatékony nálam. Próbáltam normál húzott-varrt vascsövekkel, az érdekes módon nem használt, rontotta a hangot, okát nem tudom érteni.

Na erre fogják mondani, ez már beteges, fõleg akik szerint az áramnak tök mindegy az utolsó 2-3métere az utcai nagytrafótól, vagy erõmûtõl.:blush:
;)

sendrew

• Vendég
« Válasz #493 Dátum: 2008, December 11, 16:32:34 »
Sziasztok! Termeszetesen gyári minden cuccom: erosito, cd, kábelel, hangfal. Tudjátok milyen, amikor elégedett vagy alapból, de a kisördög motoszkal, hogy mi lenne ha, illetve még jobbat. Egyebkent pont emiatt szeretném a hangfalkábeleimet cserélni. Kimber 4tc-t keresek, ha valaki tud jo aron pls help. Szoval az mondjátok, ha nincsen egy nagy halom fölös penzem, akkor ne nyúljak az amugy gyári cuccokhoz?

Pecás

• Vendég
« Válasz #494 Dátum: 2008, December 12, 13:30:41 »
Mit szóltok ezekhez a rezgéselnyelõ lapokhoz,használja már valaki?

http://www.foq.jp/products/products_index_e.html