Üdvözlünk, Vendég. Kérjük jelentkezz be vagy regisztrálj. Did you miss your activation email?

Szerző Téma: filléres tuning  (Megtekintve 241773 alkalommal)

Wintervision

• Vendég
Válasz:Válasz/Re:filléres tuning
« Válasz #450 Dátum: 2008, Augusztus 07, 22:12:55 »
Szia Tomtom!

Az a helyzet, hogy a cd játékos talpára rögzítettem, rugalmas ragasztóval, mert nincs rajta semmilyen rögzítési lehetõség. (csavar helye,  stb.) De ezt a tulajdonságát figyelembe, véve szerintem erölködõ alá is megfelelõ lehet.
 Legalábbis remélem, mert ezt tervezem én is.:)
 Egyébként, nem csak Cu van, hanem nikkelezett is, de azért döntöttem a réz mellet, mert  látszik, hogy mibõl készült, viszont a másik esetében bármit rejthet a szép fényes takaró.....;)

Üdv.: Arnold

tomtom

• Vendég
« Válasz #451 Dátum: 2008, Augusztus 08, 13:00:31 »
Köszönöm a tájékoztatást. Valszeg hétvégén beszerszem.

Wintervision

• Vendég
« Válasz #452 Dátum: 2008, Augusztus 08, 16:31:18 »
Egy próbát mindenképpen megér......... :)
Nem fûztem hozzá komoly reményeket, mert elég egyszerû kis holmi, de meglepett a változás.:)

istvan01

• Vendég
Válasz:filléres tuning
« Válasz #453 Dátum: 2008, Augusztus 16, 08:08:16 »
A topic indítási témához egy hír és teszt a Stereophile-ból. Az Esoteric MG-20 ($9000) hangszóró került porondra, két utas basszreflex, kettõs kábelezhetõ, és a Tannoy-hoz hasonlóan ki van vezetve az ötödik csatlakozóra a három hangszóró kosara  zajküszöb csökkentése és árnyékolás célból. Javallat szerint célszerû az erõsítõ kimenet földjéhez kötni.

http://www.stereophile.com/floorloudspeakers/808eso/index.html

Külön ezt a bekötést Atkinson nem tesztelte, mert hídba kötött félvezetõs erõsítõvel hallgatta.

cashman

• Vendég
« Válasz #454 Dátum: 2008, Augusztus 19, 00:50:52 »
Hát ez igen...:woohoo:

Ilyet sem láttam még, hogy Esoteric-Tannoy öszvér hangsugárzó...
Mondjuk ahogy elnézem a konstrukciót ami teljesen Tannoy, csak design szerepe lehetett az Esoteric-nek

http://6moons.com/audioreviews/esoteric7/mg20.html

cashman

• Vendég
« Válasz #455 Dátum: 2008, Augusztus 19, 01:41:05 »
Régen jártam itt és nincs idõm végig olvasni az összes oldalt...Ezért lehet hogy már ismert filléres tuningot fogok ismertetni...

Kb 3hónapja szereztem egy Marantz SA7001KI-t.
Bár szervízes tapasztalatokból tudtam, hogy olvasás közben nem egy halk darab, megtartottam.:unsure:
Persze, hogy végül nem hagyott nyugodni a dolog...:silly:
A probléma megoldásaként, egy régebbi emlék ugrott be, az öntapadó fóliázott bitumenlap.
Ezt kifelyezetten hang szigetelésre használják. Tehát csak miszlikre kellett szedni a CD játszót és a méretre vágott lyukasztott lapokat beragasztani. Az eredmény egy teljesen hangtalan CD játszó, amely a finom részleteknél nem ad semmi pluszt a zenéhez...
Mellékhatásként pedig, mivel a készülékház rezonanciája is csökkent, sokkal stabilabb lett az olvasás...
Az alapanyag ára Kb 6000Ft volt és kb 8óra alatt lett kész.
Egy dologra kell csak ügyelni... A pickup-öt és a mechanikát a lehetõ legjobban el kell szigetelni, kibélelés elött.

Képek nem töltõdtek fel...
De itt fent vannak: http://palko-zoltan.xfree.hu/62523

istvan01

• Vendég
« Válasz #456 Dátum: 2008, Augusztus 19, 09:10:17 »
cashman írta::
Idézet

A probléma megoldásaként, egy régebbi emlék ugrott be, az öntapadó fóliázott bitumenlap.
Ezt kifelyezetten hang szigetelésre használják. Tehát csak miszlikre kellett szedni a CD játszót és a méretre vágott lyukasztott lapokat beragasztani. Az eredmény egy teljesen hangtalan CD játszó, amely a finom részleteknél nem ad semmi pluszt a zenéhez...
Mellékhatásként pedig, mivel a készülékház rezonanciája is csökkent, sokkal stabilabb lett az olvasás...

Tényleg jó az ötlet, kipróbálom én is. Habár ennyire nem merem és tudom széttrancsírozni a CD-t, de ahol hozzáférhetõ, azt beborítom. Ez a bitumenes lap ez felragasztás után eltávolítható, ha netán valahol problémás? A vastagságával vigyázni kell, nehogy alkatrészeket nyomjon, vagy ami még rosszabb, mozgó elemeket akadályozzon.

HKalman

• Vendég
« Válasz #457 Dátum: 2008, Augusztus 19, 11:10:18 »
Hol szerezhetõ be öntapadó fóliázott bitumenlap ?:(

istvan01

• Vendég
« Válasz #458 Dátum: 2008, Augusztus 19, 11:31:33 »
HKalman írta::
Idézet
Hol szerezhetõ be öntapadó fóliázott bitumenlap ?:(

Gondolom az auto-hifi-tuningos cégeknél, mert a kocsi lemezburkolatait csillapítják vele. Használd a google-t:    öntapadós bitumenlap

HKalman

• Vendég
« Válasz #459 Dátum: 2008, Augusztus 19, 12:05:13 »
istvan01

Köszönöm a tippet, utánanézek :)

cashman

• Vendég
« Válasz #460 Dátum: 2008, Augusztus 19, 12:43:40 »
Pár percig eltávolítható, ha nincs a helyére nyomkodva...
Ha a helyére paszírozod szerintem nem lehet többet felszeddni, még nem próbáltam...

Én egy ismerõsömtõl kaptam a lapokat. Viszont mivel elfogyott, és felkértek egy átalakításra elkezdtem kutatni cégeket.

http://www.isotech.hu/listen.php?kat=14

Fontos, hogy csak öntapadó fóliázott típust szabad használni, törekedni kell hogy a lehetõ legkevesebb legyen a bitumenes szabad felület!!!
Kibélelést követõen pedig alaposan meg kell tisztítani a felületeket az esetleges maradványoktól!
A CD játszó teljes szétszedését tapasztalt embereknek ajánlom...

Olvastam pár oldalt ebben a topic-ban , olyan rézfóliát hol lehet beszerezni?

btamás

• Vendég
« Válasz #461 Dátum: 2008, Augusztus 20, 19:29:21 »
A bitumen tök jó
A bitumen egy hificsodaszer
Hatásáról láthattátok a képet
Idõvetületét elképzelhetitek
Egészségeteknek is jót tesz
Pláne langyosan tálalva
De ne törõdjetek vele!

istvan01

• Vendég
« Válasz #462 Dátum: 2008, Augusztus 21, 08:21:57 »
btamás írta::
Idézet
A bitumen tök jó
A bitumen egy hificsodaszer
Hatásáról láthattátok a képet
Idõvetületét elképzelhetitek
Egészségeteknek is jót tesz
Pláne langyosan tálalva
De ne törõdjetek vele!

Tamás

Azért jó hogy aggódsz az egészségünkért.

Olvastad már mit tartalmaz a Cola (Pepsi-Coca)? Foszforsavat, nem is keveset. Egy átlag gyerek mennyi kólát iszik meg egy évben? Ha megnézed a mosogató és WC vízkõtlenítésre is 5% foszforsavat használnak.

Te valószínû a lemezvázak csillapítási elvét is elveted, vagy rosszul gondolom?

A bitumenes lapnál én a blutak-ot praktikusabbnak tartom, nem büdös, ha nem kell, akkor nyom nélkül el lehet távolítani, többször felhasználható, nem sokkal drágább mint ez a bitumenes lemez.

btamás

• Vendég
« Válasz #463 Dátum: 2008, Augusztus 21, 14:24:01 »
A hivatokozott kép (ismétlés a tudás anyja):
http://www.hifipiac.hu/images/fbfiles/images/HCSRH14abra.gif

István,

nem vetem el elvbõl, de mindennek megvan az árnyoldala is. Egy nem igazán (ki)ismert készülékben mégoly logikusnak tûnõ tuningoknál, a legjobb esetben is fifti-fifti az esély. Minden visszafordíthatatlan beavatkozás kockázatot rejt és ami még rosszabb, kizárja az ellenpróba lehetõségét.

A képrõl jut eszembe: volt annak idején egy HFM és annak egy 4D rovata. Óriási lelkesedéssel és hittel, mégis tele kétségekkel és egészséges szkepticizmussal. Ennek köszönhetõen idõvel helyükre kerültek a dolgok (DIY kábelkonstrukciókkal kapcsolatos helyreigazítás megtalálható itt, az \"Ideális hálózat\" cikkben). Minden tuningmániásnak ajánlom, hogy olvassa át elejétõl a végéig és próbáljon belõle az örökös jobbításra vonatkozó következtetéseket levonni. Utána hasonlítsa össze azon hifista fórumok attitûdjével, ahol nyilván cseppet sem elfogult vagy véletlenül sem önámítás áldozatává vált \"tuningmesterek\" próbálják a világot fekete-fehérnek lefesteni. Ebben a szép, kerek világban minden beválik, minden logikus és mindenre megvan a kész \"magyarázat\". Minél tovább mûködik a felépített önámítás, annál kellemetlenebb szembesülni a kegyetlen valósággal. Amikor az agyontuningolt és fokról fokra jobbnak vélt hifibõl végletekig kiirtódott a zeneiség vagy szép lassan sikerült valami nagyon elfajult hangzást kikeverni... olyankor a nagy elkeseredésben talán még egy-egy karma is levonásra kerül.

Nem a tuningolást ellenzem, hanem azt a szemellenzõs hurráoptimizmust mosolygom meg, ami manapság világszerte(!) körülveszi. A készülékdoboz rezonanciái úgy minimalizálhatók egyszerûen és hatásosan, ha a tetõ(+oldal)burkolatot eltávolítjuk. Ami nincs, az nem jöhet rezgésbe. Már hallom is a hifisták kórusát (allegro vivace): \"Jobban kell szólnia! Jobban KELL szólnia!\" Mégis, volt pár olyan készülékem, ami inkább csak kiegyensúlyozatlanabb hangú lett. Kórus (a fejéhez kap): \"Biztosan az árnyékolás!\" Tévedés, próbáltam mechanikailag független fedéllel árnyékolni. Úgy se jobb, csak másmilyen. Kórus elhallgat és nem hiszi el. Néhány radikális tag nemtetszését karmalevonással fejezi ki.

Blu-tac? Azt kell mondjam, akkor már inkább a bitumen. Bár az energiát felemésztõ anyagok többé-kevésbé zenét is esznek, nem csak rezonanciát; ha nagyon akarok, még magyarázatot is tudok kreálni hozzá. Az elasztikus mûkaucsuk egyvalamire jó, a hangdoboz nehéz állványhoz tapasztására. De oda is van (szerintem) jobb.

Nem elérhető miki51

• törzstag
  • miki
« Válasz #464 Dátum: 2008, Augusztus 21, 16:05:19 »
mindaz, amit az imént leírtál szóról-szóra születhetett volna az én tollamból is, ezért kapsz tõlem egy karmát.

tisztelettel:
miklós
Ki, mint veti ágyát - maga esik bele!