Üdvözlünk, Vendég. Kérjük jelentkezz be vagy regisztrálj. Did you miss your activation email?

Szerző Téma: filléres tuning  (Megtekintve 243772 alkalommal)

Petr

• Vendég
Vá: filléres tuning
« Válasz #210 Dátum: 2007, December 12, 23:27:22 »
istvan01:
"Lehet látni, milyen komoly erõfeszítéseket tesznek a doboz falának csillapítása érdekében."

nem merevítést akartál írni?

btamás

• Vendég
« Válasz #211 Dátum: 2007, December 14, 23:45:06 »
István,

annyi megjegyzésem van, hogy a pórusbetonnak is megvannak a maga akusztikai problémái. Szóval, az a hangsugárzó ettõl még lehet jó vagy éppenséggel csapnivaló.

Petr!

A válasz mindenre egy ábra. Már leírtam, hol találhatod meg, de tartom annyira fontosnak és közérdekûnek, hogy hétvégén elõkeresem és beszkennelem.

A "divat", elismerem, szerencsétlen szóhasználat vollt. A legtöbb jóminõségû, 40-50 liternél nem nagyobb hangsugárzóban nem használnak bitumen dobozfalcsllapítást. Ha már Linkwitz: a zászlóshajó Orion képein se látok ilyet (holott annak a nyitott kabinetnek is megvannak a sajátfrekvenciái).

Petr

• Vendég
« Válasz #212 Dátum: 2007, December 14, 23:47:50 »
Köszönöm.

kisgeee

• Vendég
« Válasz #213 Dátum: 2007, December 15, 11:02:16 »
Üdv!

Az ORION HS-480 -hoz szolnék hozzá:

Nekem is van ebbõl a típusból, tényleg elég gáz a mélye, én azt a megoldást láttam csak hogy a reflex-nyílást le kell zárni és csillapítóanyaggal kell kitölteni a mélyek dobozát. Persze a rezonancia lehet más miatt is, érdemes az illesztéseken átmenni faragasztóval de zárt dobozként sokkal jobb a hangzása mnt reflexként.

üdv. /g

konditor

• Vendég
Vá: Válasz/Re:filléres tuning
« Válasz #214 Dátum: 2007, December 16, 18:23:46 »
Hali István!
Ha lehet egy kérdésem feléd,te milyen forrasztóónt tartasz minõséginek?
Rengeteg félét találni a piacon!Ha lehet konkrétan nevezd meg a fajtát!Már vagy két éve átkábeleztem a Triangle-imet (a Hi-Fi Piacos srácok által ajánlott Van den Hul fajtával)és jobb lett a hangjuk.A hétköznapi ón hallhatóan ront a hangon?
Köszi!Robi!

konditor

• Vendég
« Válasz #215 Dátum: 2007, December 16, 18:40:42 »
Hali!István!:)
Szerintem az,hogy nem válaszolnak az ötletfelvetéseidre,nem jelenti egyértelmûen azt,hogy nem érdekelte õket vagy nem próbálták ki.A hangszórókosarak összekötését én is ki fogom próbálni!Szerintem az emberek nagy része egyszerûen csak lusta arra,hogy írásban köszönetet mondjon egy olyan sokoldalú tagnak mint te.Ez azonban téged ne csüggesszen!!
Hali!Robi!

istvan01

• Vendég
« Válasz #216 Dátum: 2007, December 16, 18:58:31 »
konditor írta::
Idézet
Hali István!
Ha lehet egy kérdésem feléd,te milyen forrasztóónt tartasz minõséginek?
Rengeteg félét találni a piacon!Ha lehet konkrétan nevezd meg a fajtát!Már vagy két éve átkábeleztem a Triangle-imet (a Hi-Fi Piacos srácok által ajánlott Van den Hul fajtával)és jobb lett a hangjuk.A hétköznapi ón hallhatóan ront a hangon?
Köszi!Robi!

Forrasztás technológiában nem vagyok precízen felkészült, van egy nálam jártasabb társunk Ical, aki jó dolgokat irogatott a FORRASZTÁS TECHNOLÓGIA topicban.

http://www.hifipiac.hu/component/option,com_fireboard/Itemid,56/func,view/id,8287/catid,5/

Én eddig három helyrõl szereztem be 4%-os Ag tartalmú forrasztó huzalt, Kácsa-nál valamilyen Muilticor, Superioraudio-nál Mundorf Sn95.5Cu0.7Ag3.8 és az Audiovisiontungtól Siltech forrasz, kb az is 4% ezüst tartalmú.

A minõségi forrasztáshoz nem elég a jó forrasztóón, azért kell egy kis gyakorlat, meg tisztán kell dolgozni, melegíteni, futtatni. Tanácsos külön forrasztó zsírt beszerezni, Lomex-nél vettem egy tégelynyit, szintetikus, de nagyon kevés is sokat segít és alig látható a maradéka. Bizonyos esetekben egy jó szorítókötés (csavaros-préselt) lehet mûszakilag és hangilag is jobb mint a korrekt forrasztás. Ha már forrasztunk, akkor a két felület legyen minél közelebb egymáshoz, meg legyen annyira melegen tartva, hogy legyen diffúzió, de ne égjen meg sem a forrasz, sem a környezet.

Szó sincs itt elismerésrõl, meg köszönetrõl, engem az érdekelne, másnál mûködnek-e, hasznosak-e a fentebbi dolgok, ha jó vagy nem jó az is.

Üdv István

btamás

• Vendég
« Válasz #217 Dátum: 2007, December 17, 09:25:54 »

Forrás: Hogyan csináljunk rossz hangsugárzót? II. rész HFM 16.

btamás

• Vendég
« Válasz #218 Dátum: 2007, December 17, 09:31:38 »
kisgeee írta::
Idézet
Üdv!

Az ORION HS-480 -hoz szolnék hozzá:

Nekem is van ebbõl a típusból, tényleg elég gáz a mélye...

Még ha csak a mélye volna gáz! Most komolyan: van értelme sz.rt tuningolgatni?!

btamás

• Vendég
« Válasz #219 Dátum: 2007, December 17, 09:43:04 »
kisgeee írta::
Idézet
..de zárt dobozként sokkal jobb a hangzása mnt reflexként.

Kb. eddig érdemes elmenni vele. Egy fillérrel sem szabad többet költeni rá.

btamás

• Vendég
« Válasz #220 Dátum: 2007, December 17, 10:00:17 »
Kaporka.Microstudio írta::
Idézet
A magam részérõl (ha más nem átmeneti megoldásként) a szintén Orion gyártmányú "kék dómos" HS 280-asokat javaslom, melyekért még akkor sem nagyon kérnek 15 000 Ft-nál többet, ha közel újszerû állapotúak.

???
Szvsz nagy butaság 15 ezret adni egy pár HS280-ért, miközben alig többért a használtpiacon lényegesen jobbat is lehet kapni. Még kicsit feljebb ott a HB1, amivel aztán tényleg nem lehet egy napon emléteni az 1980 után tervezett Orionokat. /Habár ezzel a Heybrookal nem valami könnyû rendszert építeni./
Arról már nem is beszélek, mi újság, ha valaki kicsit többet áldoz egy pár hangsugárzóra (élettartam: néhány évtized) mint egy darab mobiltelefonra (élettartam: jó esetben néhány év).

Petr

• Vendég
« Válasz #221 Dátum: 2007, December 17, 10:24:05 »
btamás írta::
Idézet

Forrás: Hogyan csináljunk rossz hangsugárzót? II. rész HFM 16.

Most már értem, hogy mire utaltál, ezt az ábrát csakugyan feltették a webre, ott már láttam.

Kezdeném azzal, hogy az egész szöveg telis tele van helyesírási hibákkal. Az, hogy egy publikált szöveget át se néznek és még javítani is lusták sokat elmond a szerzõrõl. A másik, hogy nem érzem, hogy miért kéne alapnak venni ezt az írást. Minden témába csak belekap, hogy elmondhassa, hogy nem mûködik úgy ahogy elméltetben :laugh: Erre bárki képes, de komolyan.

Tökéletes nem létezik... Naés?

btamás

• Vendég
« Válasz #222 Dátum: 2007, December 17, 10:43:39 »
Petr írta::
Idézet
Kezdeném azzal, hogy az egész szöveg telis tele van helyesírási hibákkal. Az, hogy egy publikált szöveget át se néznek és még javítani is lusták sokat elmond a szerzõrõl.

Na akkor ne hagyjuk már ennyiben. Mit kellett volna ezen javítani (különös tekintettel a helyesítási hibákra!)  és fõleg: kinek?
És hol van benne publikált szöveg, néhány ábra-magyarázaton kívül?: -)
Minden témába csak belekap... most aztán jól megkritizáltad az ismeretterjesztõ irodalmat, mint olyat: -)
Pont ez az egyik legnehezebb mûfaj: laikusoknak, közérthetõen elõadni a mûszaki kérdéseket. Tévedés, hogy bárki képes erre.

Petr

• Vendég
« Válasz #223 Dátum: 2007, December 17, 11:01:48 »
btamás írta::
Idézet
Petr írta::
Idézet
Kezdeném azzal, hogy az egész szöveg telis tele van helyesírási hibákkal. Az, hogy egy publikált szöveget át se néznek és még javítani is lusták sokat elmond a szerzõrõl.

Na akkor ne hagyjuk már ennyiben. Mit kellett volna ezen javítani és fõleg: kinek?
És hpl van benne a publikált szöveg?: -)
Csak publikált ábrákat látok.

Na akkor húde olvasd el a szöveget má! :laugh:
(bár már megszokhattam volna, hogy mindent az eszedbe kell juttatni :P )

Itt áll: Darvas László - Hogyan Csináljunk rossz hangszórót.
A szöveg aláírása: Szekám Pál

Fent említett úriemberek tehát a nevõket adják a söveghez. A hibákról meg annyit, hogy elég 1x figyelmesen végigolvasni, meg fogod õket találni. Én nem fogom neked kigyûjteni, nem ez a melóm. Annyit mondhatok, hogy van fogalmazási zavar és elgépelés is.

btamás

• Vendég
« Válasz #224 Dátum: 2007, December 17, 11:12:05 »
Nos, ha hibát véltél felfedezni, ne habozz feltárni. Szégyen ide vagy oda, én sokadszori olvasásra sem látom a helyesírási hibák tömkelegét, a fogalmazási zavart. "Elgépelés"  minden sajtótermékben elõfordul, a nyomda ördöge nem alszik.
Oktasd ki "Szekám Pál"-t magyar nyelvtanból, jól áll neked!
Hajrá, Petr!: -)))

Nem kérek kigyûjtést, mindössze kettõ helyesírási hibát és megelégednék egyetlen fogalmazási zavarral. Ennyi konkrétum nélkül azt kell gondoljam, hogy a szerzõ fikázása az egyetlen célod.