Üdvözlünk, Vendég. Kérjük jelentkezz be vagy regisztrálj. Did you miss your activation email?

Szerző Téma: filléres tuning  (Megtekintve 239882 alkalommal)

Robici

• Vendég
Vá: filléres tuning
« Válasz #120 Dátum: 2007, December 03, 21:58:24 »
Interconnect kábelek

Ezek között már sokkal nehezebb különbségeket tenni, mint a hangsugárzó kábelek között, mert a különbség általában valóban csak árnyalatnyi. Tehát amikor a különbségekrõl írok, tessék figyelembe venni, hogy ezek korántsem annyira drasztikusak, mint amilyeneknek az olvasás során tûnnek.

Neotech KHS02124: olyan erõs a csatlakozója, hogy attól féltem, a készülékeimbõl kitépi az aljzatokat, ezért csak egyszer próbáltam ki. Valami hiányzik a hangból, a magasak gyengébbek. Nem túl dinamikus, mintha erõlködne. Mélyben is gyengébb. Egyébként összességében nem olyan rossz, de van tõle jobb is.

KáCsa KCS-200 ezüstözött kábel: jobb, itt már mintha az érzelmek is megjelentek volna. Részletezõbb, de a mély itt is lehetne jobb, erõsebb. Magasban kissé mintha karcos lenne. Végeredményben ez is hallgatható.

Profigold PGA3000: részletezõ, transzparens, nagyon jó mélyekkel. Jól megépített, igényes kábelnek tûnik (mondjuk ezért az árért még szép). Nem érzek erõlködést, itt már érzelmek jönnek át, a zenére enged figyelni. Szinte egész hétvégén ezt hallgattam.

SATA kábel: talán nincs annyi érzelem a zenében, mint a Profigold esetén, de azzal van versenyben. A mélyei valamivel gyengébbek. A tere viszont ugyanolyan jó, sõt néha talán még jobb is.

Végeredmény: hangsugárzók esetén maradok az egyeres kábeleknél, esetleg egy-két külön-külön szigetelt ér sodratánál. IC-k esetén az a sejtésem, hogy a SATA kábel 8-10e forintig versenyben van. Ennél drágább kábeleket még nem próbáltam ki, de annak is eljön majd az ideje. A Profigold mindenesetre hiányozni fog.

Pecás

• Vendég
« Válasz #121 Dátum: 2007, December 03, 22:00:47 »
István,szerintem te nagyon is jól értetted hogy mire gondoltam,de igazad van,nincs gyári kábel csak jó,és kevésbé jó.Lehet kisérletezni ha valaki késztetést érez ehhez,nincs ezzel semmi gond de azért a helyén kell kezelni a dolgokat.Az olyan óriásölõ,mindennél jobb kijelentések,amit tesznek egyesek ezekre az olcsón kivitelezhetõ kábelekre,finoman szólva is túlzónak,és félrevezetõnek tartok.
De még egyszer mondom kisérletezzen aki akar,és ha bejön neki akkor örüljön,én is örülök neki,de én ezentúl a kisérletezés helyett inkább zenét hallgatok,és ezt az élményt meghagyom másoknak.

istvan01

• Vendég
« Válasz #122 Dátum: 2007, December 03, 22:03:59 »
Pecás írta::
Idézet

De még egyszer mondom kisérletezzen aki akar,és ha bejön neki akkor örüljön,én is örülök neki,de én ezentúl a kisérletezés helyett inkább zenét hallgatok,és ezt az élményt meghagyom másoknak.

Helyes. Javaslom Vivaldi operáit, nem lehet megunni, gyönyörûek.

Pecás

• Vendég
« Válasz #123 Dátum: 2007, December 03, 22:21:20 »
Robici.

Olvastam a beszámolódat és meg kell hogy mondjam irigylem a füledet.Nekem az ilyen kábelek közti külömbségek hallásához,és véleményezéséhez egy hétvégénél jóval több idõre van szükségem.

21st

• Vendég
« Válasz #124 Dátum: 2007, December 03, 23:15:32 »
Petr írta::
Idézet
21st írta::
Idézet
btamás írta::
Idézet
Idézet
Jah, egyébként mikor itt kábelrõl folyik az eszmecsere jó lenne néha tudni, hogy most hangfal kábelrõl vagy interconnectrõl van szó. A kettõ nagyon különbözõ igényeket támaszt.

Melyikre gondolsz? Kondo kábelei eléggé egységes szerkezetûek.

Olyannyira, hogy ugyan arról a hengerrõl vágják a hangfalkábelt, IC-t és hálózatit is.

Nézd, te aki a CDidet hûtõbe pakoltad, filcezted õket, meg még ki tudja mi minden sületlenséget csináltál nem meglepõ, hogy fennakadsz egy ilyen dolgon.

Egyszerû kérdések: (...)

Az én kérdésem hozzád még nálad is egyszerûbb lesz: mutasd már meg nekem, hogy én hol "akadtam fenn" bármin is? Leírtam egy TÉNYT. Pont,ennyi. Hogy neked aztán mit sikerült mögé fantáziálnod, azt talán beszéld  meg a pszichiátereddel, de engem ne fárassz vele.

Petr

• Vendég
« Válasz #125 Dátum: 2007, December 03, 23:56:20 »
Egy olyan TÉNY mellett tetted le az álláspontodat ami elvileg ellentmond az állításomnak.
Mivel ez nem logikus szerintem, itt akadtál fenn. éééérted? :cheer:

Érdekes ez a pszihiáter felvetése dolog, szerintem ha végiggondolod mi minden hülyeséget csniáltál lehet nem is nekem kellene. :laugh: Jól ismerem azt az embertípust aki ilyen visszavágásokkal él de most nem offolnék mit tartok róluk.

Sajnálom, hogy észérvekkel nem tudtad bebizonyítani, hogy ezek a Kondo kábelek tulajdonképpen miért jók 50Hz-es 220V váltófesz mellett ~20Are és pár száz mA-es jel továbbítására egyaránt. Remélem btamás megválaszolja, csekély tudásommal még az is lehet, hogy tévedek.

21st

• Vendég
« Válasz #126 Dátum: 2007, December 04, 10:05:54 »
Idézet
Sajnálom, hogy észérvekkel nem tudtad bebizonyítani, hogy ezek a Kondo kábelek tulajdonképpen miért jók 50Hz-es 220V váltófesz mellett ~20Are és pár száz mA-es jel továbbítására egyaránt.

Akkor még egyszer, lassan, hogy az is megértse, aki nem akarja: nem nyílvánítottam véleményt, nem álltam senki mellé, nem állt és továbbra sem áll szándékomban foglalkozni a szóban forgó vita tartalmi részével. LEÍRTAM EGY TÉNYT A KSL KÁBELEKKEL KAPCSOLATBAN. Hogy aztán ez így jó-e, avagy sem, hogy a KSL kábelek jól szólnak-e, avagy sem, arról fogalmam sincs.

Na, most már tessék felfogni a leírtakat.

Léva

• Vendég
« Válasz #127 Dátum: 2007, December 04, 10:16:24 »
Muszáj ezt a hülye magyar mentalitást nyomni?
Ki kell próbálni az itt leírt okosságokat, ha bejön akko örülni, ha nem akko meg leírni, h nem jött be, és visszakullogni zenét hallgatni.
Nem kell megmagyarázni mindent, és idióta elméleteket gyártani mellé. (úgyis lesz mindig vki, aki megmondja, h az úgy marhaság :pinch: )
El kéne má fogadni, h nincs általános recept...

21st

• Vendég
« Válasz #128 Dátum: 2007, December 04, 10:17:24 »
Idézet
Egy olyan TÉNY mellett tetted le az álláspontodat ami elvileg ellentmond az állításomnak.

Nem igaz. Akkor mondana ellent az állításodnak, ha mondjuk azt írtad volna, hogy egyetlen gyártó sem készít IC-t, hálózati és hangfal kábelt egy azon kábelbõl. Te viszont csak valami olyasmit írtál, hogy az eltérõ felhasználás miatt a különbözõ típusú drótok eltérõ igényeket támasztanak. Lehet, hogy igazad van, és a KSL hülyeséget csinál, de akkor is egy dobról vágja az összes kábelt. Nekem VÉLEMÉNYEM nincs a fentiekrõl, mivel sem gyakorlati tapasztalataim, sem elméleti ismereteim nincsenek a téma kapcsán.

Pecás

• Vendég
« Válasz #129 Dátum: 2007, December 04, 16:00:49 »
Tapasztaltátok már hogy más a hangzás akkor ha a bikábelezésre alkalmas hangsugárzónak az alsó csatlakozásaira van kötve a kábel,és más ha a felsõre?Nálam a felsõ csatlakozásokra kötve érezhetõen kevesebb a mély mint az alsón.Érdekes,ezzel is lehet finomhangolni a rendszert,próbáljátok ki nálam elég nagy a külömbség a két változat között,de ez valszeg hangsugárzófüggõ is lehet.

istvan01

• Vendég
« Válasz #130 Dátum: 2007, December 04, 16:49:59 »
Pecás írta::
Idézet
Tapasztaltátok már hogy más a hangzás akkor ha a bikábelezésre alkalmas hangsugárzónak az alsó csatlakozásaira van kötve a kábel,és más ha a felsõre?Nálam a felsõ csatlakozásokra kötve érezhetõen kevesebb a mély mint az alsón.Érdekes,ezzel is lehet finomhangolni a rendszert,próbáljátok ki nálam elég nagy a külömbség a két változat között,de ez valszeg hangsugárzófüggõ is lehet.

A leírásodból nem derül ki pontosan de feltételezem a hangdobozodon 2 pár csati van, 1 pár az alsó, 1 pár a felsõ tartományhoz. A hangfalkábeled úgy tûnik csak 1 villa-dugóval párral végzõdik, tehát így azt vagy alulra, vagy  felülre tudod csak bedugni. Ahhoz hogy mégis szóljon az alsó és felsõ szekció, szükséges egy áthidaló (bridge). Ha így van ahogy leírtam, akkor a két szerelés közötti különbség nagy valószínûséggel az áthidaló és azon megjelenõ újabb csatlakozás módosító hatása lehet.

A tapasztalatod én nem tudom megerõsíteni. Évekkel ezelõtt hallgattam áthidalóval az elõzõ hangfalamat, de én az általad leírt dolgot nem észleltem. A kettõs kábelezés hatását viszont igen, vagyis az erõsítõ csatlakozójától 4 ér jön hangfalhoz, 2 felül, 2 alul a teljesen szeparált hangváltóhoz.

istvan01

• Vendég
« Válasz #131 Dátum: 2007, December 04, 17:07:48 »
Nekem lenne egy provokatív kérdésem:

Tegyük fel van egy kb $3000 os hifi berendezés, CD játékos, erõsítõ és hangfalpár konkrét típus megjelölés nélkül. Tegyük fel, kapunk néhány napra kölcsön egy nagyon erõs és drága IC-tet egy $6000-ost, és ugyanattól a gyártótól egy $3000-ost, megint csak konkrét típus megjelölés nélkül.

Kérdésem az lenne, a két kábel tud-e hallhatóan eltérõen és a drágábbik jobban szólni?

Természeteses az ilyen párosítás a gyakorlatban erõsen kerülendõ, aránytalan, valószínû egyik kábel sem tudja kimutatni a teljes tudását, de mégis, hallható-e érdemleges változás ilyen felállásban.

Ez a kérdésfeltevés a filléres tuningolás problémáját az ellenkezõ oldalról közelítené meg.

Nem elérhető Kisszabó

• Moderátor
  • törzstag
  • Sex & Girls & Rock 'n Roll
« Válasz #132 Dátum: 2007, December 04, 17:43:46 »
István! Gratula a topichoz, és a többiek nevében is köszönöm a sok jótanácsot! A kosár lekötését az árnyékra ki fogom próbálni, csak mondjuk attól félek, hogy ha a doboz belsejében akarnám vezetni, azt hogy oldom meg... Nem szeretném szétborítan ia Bowereket...

Emlékszel régen sokat témáztunk az alátámasztásról... nekem a saját szerzeményem is bevált, már a barátaim is használják - részletezõbb a hang! Biztos van még sok módja, de ez is mûködött!

Úgy gondolom érdemes rád odafigyelni! Csak így tovább!

Üdvözlettel

Kisszabó

U.I: Csatolok egy képet a kütyüimrõl, hátha valaki érdeklõdik még ilyen után ... ;)
A.A. MAP-305 II____________Sansui 9090 DB
A.A. MCD-203 II____________RasPi-2 AudioPhonics
Sansui WLD-201____________Videoton Nápoly De Luxe
Salora LS-6200_____________Thorens TD-147 Jubilee
Bowers & Wilkins P6_________Sansui SP-1700

mishow

• Vendég
« Válasz #133 Dátum: 2007, December 04, 18:04:09 »
Idézet
Az a tapasztalatom, hogy - ahogyan Darvas László is írta - két egyeres kábelt vagy két sodrottat még össze lehet téveszteni, de egyerest a sodrottal soha.

Ez így van, és mivel a hatás egyértelmû, ezért általában szinte néhány taktus után el lehet dönteni, hogy ki melyiket szereti. Én most egyeres DNM kábeleket használok hangdobozhoz és IC-nek is. Amikor bekötöttem, azonnal tudtam h ez marad!

Viszont az ízlésen túl ez a dolog tapasztalataim szerint erõsen rendszerfüggõ: az egyeres kábel kíméletlenül õszinte, színezetlen hang, így a rendszer hibáit is azonnal kihozza. Van, ahol jobb kicsit hangolni a sokeres kábellel picit csalós, de a rendszer szempontjából optimálisan színezett hangja.

Petr

• Vendég
« Válasz #134 Dátum: 2007, December 04, 18:06:54 »
Ez nem provokatív kérdés, sokkal inkább elméleti. Nagyon sok a fiktív tényezõ.

Ha a 2x-es ár szorzót mondjuk a fém tisztasága adja akkor nem. Mert kizárt, hogy egy 2 tizedessel tisztább belsõ ér 1-2 m esetén jobban vezessen. Még a csatlakozóktól forrasztásoktól is eltekinteve (amik eleve ilyen parányi ohm-ok mellett hatalmas ellenállsás gócoknak számítanak) szerintem még mérésekkel se tudnál különbséget tenni. A silány forrasztás, egy-egy rosz csatlakozó, anyagspórolás már más kérdés de 3000 dollárnál nem hiszem, hogy szerepet játszana.

Ha valakinek van 2 ilyen kábele és le akarja tesztelni, hogy ez igaz-e, hozza el nekem. Rákötjük az egyik végét egy fv. generátorra a másikat az oszcilloszkópra. Rögtön kiderül ha tévednék. Amit meg nem lehet mérni azt nem lehet hallani sem. Gondoljatok a 24dB/oct frekvenciamenetekre hangfalaknál amiben mondjuk váltó is van. Az agyunk lomhasága és primitív szerkezete miatt könnyen becsapható egy csomó dolog elsikkad, egy rakás másik információt meg akár ki is tudunk találni ha kell.

Sokan hülyeségnek tartják a psziho-akkusztikát, de szerintem egy roppant érdekes faktor. Egy impozánsabban kinézõ kábel nyilván jobban szól :). Személy szerint nekem nagyon tetszenek a szép kábelek, de se 3000 se 6000 dollárért nem vennék, még jelenlegi árfolyamon se. Aki meg hall különbséget az örüljön és csengesse ki a pénzt ha ez jó neki.