Üdvözlünk, Vendég. Kérjük jelentkezz be vagy regisztrálj. Did you miss your activation email?

Szerző Téma: filléres tuning  (Megtekintve 238630 alkalommal)

btamás

• Vendég
Vá: filléres tuning
« Válasz #105 Dátum: 2007, December 01, 22:52:08 »
Petr írta::
Idézet
Jah, egyébként mikor itt kábelrõl folyik az eszmecsere jó lenne néha tudni, hogy most hangfal kábelrõl vagy interconnectrõl van szó. A kettõ nagyon különbözõ igényeket támaszt.

Melyikre gondolsz? Kondo kábelei eléggé egységes szerkezetûek.

Annak a bizonyos ósdi magyar kábelnek a fõ alkalmazási területét a csöves belsõ kábelezésben találtam meg. Szigetelten párhuzamosítva ("litzeként") hangszóró- és tápkábelnek is jó volt, a másfeles merevnél mindenképpen különb. Jelútba az egyeres UTP kábelekhez hasonlóan túl vastag, de ezekkel ellentétben itt is egész kiegyenlített, hallgatható.

Persze, ez nagyon egysíkú leírás. Rendszerint a kábelek között még "átlagosnál jobb" hangminõségû láncon is sokkal kirívóbb szokott lenni a tonális eltérés, mint a tényleges minõségbeli elõre- vagy hátralépés. Etéren viszont annyira nincs "rend", hogy ... lásd az "Ideális hálózat" címû írást a cikkek között!

21st

• Vendég
« Válasz #106 Dátum: 2007, December 02, 22:06:53 »
btamás írta::
Idézet
Idézet
Jah, egyébként mikor itt kábelrõl folyik az eszmecsere jó lenne néha tudni, hogy most hangfal kábelrõl vagy interconnectrõl van szó. A kettõ nagyon különbözõ igényeket támaszt.

Olyannyira, hogy ugyan arról a hengerrõl vágják a hangfalkábelt, IC-t és hálózatit is.

Petr

• Vendég
« Válasz #107 Dátum: 2007, December 03, 18:16:01 »
21st írta::
Idézet
btamás írta::
Idézet
Idézet

Olyannyira, hogy ugyan arról a hengerrõl vágják a hangfalkábelt, IC-t és hálózatit is.

Nézd, te aki a CDidet hûtõbe pakoltad, filcezted õket, meg még ki tudja mi minden sületlenséget csináltál nem meglepõ, hogy fennakadsz egy ilyen dolgon.

Egyszerû kérdések:
Szerinted körülbelül mennyi áram folyhat egy 100W-os erõsítõ meg egy 3 utas hangváltós hangfal közé tett hangfalkábelen?
Szerinted körülbelül mennyi áram folyhat maximálisan egy interconnecten?
Szerinted fontos egy interconnectnél az impedancia illesztettség?
Szerinted miért nincs szükség koaxiális elrendezésre egy interconnect kábelnél?
szerinted egy tápkábelen széles frekvencia spektrumban változhat a feszültség frekvenciája?

Hirtelen ennyi jutott az eszembe, ha ezekre tudsz válaszolni rájössz, hogy igazam van, és te tévedsz ha meg akarsz cáfolni.

Más igények mellett más kábelekkel optimálisabban tudsz összeköttetéseket létrehozni, de ezt csak azért írom le mert ez itt egy olyan hely ahol az emberek hallása oszcilloszkópokat szégyenít meg. Egyáltalán nem gáz, hogy ugyanarról a hengerrõl van... semmi bajom az igénytelenséggel, de ne találd ki, hogy ez így a tuti. Különben is tudnék mondani minden céges példádra 10 ellenpéldát. Ezen tök fölösleges vitázni, olvass utánna miért találtak fel többféle kábeltípust. Vagy inkább ne, a reklámanyagok úgyis hitelesebbek, nem? :laugh:

btamás

• Vendég
« Válasz #108 Dátum: 2007, December 03, 18:36:30 »
Idézet

Egyszerû kérdések:
Szerinted körülbelül mennyi áram folyhat egy 100W-os erõsítõ meg egy 3 utas hangváltós hangfal közé tett hangfalkábelen?
Szerinted körülbelül mennyi áram folyhat maximálisan egy interconnecten?
Szerinted fontos egy interconnectnél az impedancia illesztettség?
Szerinted miért nincs szükség koaxiális elrendezésre egy interconnect kábelnél?
szerinted egy tápkábelen széles frekvencia spektrumban változhat a feszültség frekvenciája?

Egyszerû válaszok:
- Az attól függ. /Mellesleg nem kötelezõ 100W-os erõsítõt +  érzéketlen és nehezen hajtható hangdobozt használni./
- Az attól függ
- Az attól függ (a gyakorlat azt mutatja, hogy általában nem túlzottan lényeges)
- Ha elõbbi nem fontos, nyilván a koax elrendezés sem.
- Aki kíváncsi, mérjen rá frekianalizátorral a tápkábelre, rendeltetésszerû használat közben. /Miért fontos ez, ha a hatásmechanizmus nem ismert?/

Az oszcilloszkóp vs fül összehasonlításnak pedig semmi értelme...

btamás

• Vendég
« Válasz #109 Dátum: 2007, December 03, 18:44:38 »
21st írta::
Idézet
A KSL-t igen, az elõdök viszont(ezüstöt csak abból ismerem) kicsit különböznek a felhasználáls szerint.

istvan01

• Vendég
« Válasz #110 Dátum: 2007, December 03, 19:32:21 »
Talán nem lenne haszontalan a nagy kábelelméleti vita közepette, és megelõzve a nagyonharcos összecsapásokat, a kérdés a filléres ügyek kapcsán csupán a VBV javasolta SATA drótra vonatkozott. A SATA drótocska elég vézna és vékony, úgyhogy az csak kisjelû átvitelre alkalmas, és ha jól tudom csak SATA csatlakozóval készreszerelten kapható, ami még éppen elég hosszú egy IC-hez. Most itt nem igazán VBV véleményére (el van õ most a saját AVX dombján) lennénk kíváncsiak, hanem olyanra, aki már eredménnyel használta ezt.

BeeJayDeeJay

• Vendég
« Válasz #111 Dátum: 2007, December 03, 19:59:17 »

BeeJayDeeJay

• Vendég
« Válasz #112 Dátum: 2007, December 03, 20:00:44 »
Quadlipi írta::
Idézet
Én is kipróbáltam a SATA kábelt, és nekem bejött. Bár nem egészen úgy, ahogy az ajánlásokban szerepel, de az eredmény egyenlQre pozitív. Hosszabb hallgatózás után az tqnt fel mintha a hangerQt nem lefelé, hanem inkább felfelé tekergetném azóta, amióta használom.  2x2 db 0,4 mm-es eret használtam fel hozzá, amit egy SATA kábel tartalmaz. Az ér teflonos szigetelésq és úgy látszik, hogy ezüstözött vörösréz. Eltávolítottam róla az alumínium árnyékoló fóliát. 2 db eret teflon szalagba tekertem és így alakult ki egy vezetQ ér. Ezeket 6 mm-es kék pneumatika csQbe húztam, amit kívülrQl színes zsugorcsQvel borítottam be. A vezetQk a csQben lazán helyezkednek el. Nem tudom számít-e, de mostanában egyre több gyártó is arra törekszik, hogy a vezetQ közvetlenül minnél kevesebbet érintkezzen szigeteléssel.
Így néz ki:

A másik kábel, egy már rég a készletemben lévQ számítógépes adatkábel. Egy barátom szerint valamilyen printer kábel. 51 db ezüstözött vörösréz 0,3 mm vezetQbQl áll. Ez biztosan ezüstözött, mert oxidálódott a csupaszon maradt vezetQ. ElsQre azt gondolom, hogy 2x5 db eret használok fel belQle egy kábelhez, de készítek kíváncsiságból 2x10 db ereset is. A hangjáról majd késQbb számolok be, mert még nem sikerült eljutni a kácsához dugókért.

Lehet, h a Nordost is ilyet használ! :laugh:

Pecás

• Vendég
« Válasz #113 Dátum: 2007, December 03, 20:23:25 »
Dehogy használ,õk még nincsenek ilyen szinten.:laugh:

No,de a viccet félretéve egy kérdés merült fel bennem,mégpedig az hogy miért hisszük azt hogy mi jobb kábeleket tudunk csinálni a gyáriaknál?Ezt a sok idõt és energiát amit ezekre a kisérletekre fordítunk, fordíthatnánk zenehallgatásra is,nem?A saját páldámból kiindulva kérdezem,én is próbáltam már legyûrni a gyári kábeleket mindenféle madzaggal,de eddig nem sikerült.Azt hiszem nem is próbálkozom tovább,jó nekem a gyári kábel is.:)

switch

• Vendég
« Válasz #114 Dátum: 2007, December 03, 20:57:55 »
Pecás: tegnap egy barátommal szeánszoltunk egyet: a nemrég szerelten vásárolt CAT7-es kábelem egyértelmûen-és nem csak szerintem-jobbnak bizonyult a VdH kisebbik szénszál-hibrid hangszóró vezetékénél...a javulás mértéke, és milyensége messze meghaladja az érte kifizetett árat...szvsz a CAT7 igazi best buy...Dali 104-ese van, és az aláírásomban szereplõ elektronikák hajtották.
Persze lehet, hogy a gyenge rendszerem miatt szerepel ilyen jól a CAT7, nem tudom, de egyelõre ez nekem nem is számít: a javulás meggyõzött, és nekem ennyi elég is.

Pecás

• Vendég
« Válasz #115 Dátum: 2007, December 03, 21:25:06 »
switch.

Ha neked bejött a cat kábel örülj neki,olcsón megúsztad a kábelkérdést.Nekem is van,próbáltam,elõször még tettszett is de késõbb észrevettem hogy hiába hallom jobb hangúnak,mégsem tud úgy belevonni a zenébe mint egy elsõre gyengébb,de hosszútávon zeneibb gyári kábel.A cat kábelek elsõre ütõsek,de késõbb nekem már fárasztóak.Nem tudom hogy te mióta használod,kíváncsi lennék mondjuk úgy egy-két hónap múlva a véleményedre róla.
Nem azt mondom hogy rossz,egyes rendszerekben biztos jól teljesít,de nem mindenhol,és minden esetben.

istvan01

• Vendég
« Válasz #116 Dátum: 2007, December 03, 21:26:13 »
Pecás írta::
Idézet
Dehogy használ,õk még nincsenek ilyen szinten.:laugh:

No,de a viccet félretéve egy kérdés merült fel bennem,mégpedig az hogy miért hisszük azt hogy mi jobb kábeleket tudunk csinálni a gyáriaknál?Ezt a sok idõt és energiát amit ezekre a kisérletekre fordítunk, fordíthatnánk zenehallgatásra is,nem?A saját páldámból kiindulva kérdezem,én is próbáltam már legyûrni a gyári kábeleket mindenféle madzaggal,de eddig nem sikerült.Azt hiszem nem is próbálkozom tovább,jó nekem a gyári kábel is.:)

Pecás

Én azt a márkát nem ismerem, aminek a neve GYÁRI. Egy nem létezõ márkára-kategóriára nincs értelme hivatkozni. Létezik nagyon sok márka, egy-egy gyártón belül sok-sok kategória hangra és árszintre is. A http://www.thecableco.com honlapon egy jó kis felsorolás található, különbözõ gyártók interkonnektjeire $15 tól $13.410-ig egy pár, és nincs közöttük a Neotech, meg természetesen nincs SATA és CAT7 fajta DIY kábel sem. Szó sincs arról, hogy egy ilyen filléres DIY kábel kiszorítaná $2500 kategóriát, de lehet hogy megszorongatna néhány $100-$200-os társát.

switch

• Vendég
« Válasz #117 Dátum: 2007, December 03, 21:33:26 »
Pecás írta::
Idézet
switch.

Ha neked bejött a cat kábel örülj neki,olcsón megúsztad a kábelkérdést.Nekem is van,próbáltam,elõször még tettszett is de késõbb észrevettem hogy hiába hallom jobb hangúnak,mégsem tud úgy belevonni a zenébe mint egy elsõre gyengébb,de hosszútávon zeneibb gyári kábel.A cat kábelek elsõre ütõsek,de késõbb nekem már fárasztóak.Nem tudom hogy te mióta használod,kíváncsi lennék mondjuk úgy egy-két hónap múlva a véleményedre róla.
Nem azt mondom hogy rossz,egyes rendszerekben biztos jól teljesít,de nem mindenhol,és minden esetben.

Az a \'baj\' hogy nekem egyrészrõl nincsen akkora tapstalatom még a \'jobb hangok-rendszerek\' terén, így csak azt tudom, hogy nekem jobban tetszik: nagyobb tér, több részlet, természetesebb hangok, hangszerek...és nem kell odafigyelni, hogy: na, ez most mennyivel is jobb? Egy árnyalatnyival? Nem: a különbség azonnal nyilvánvaló.
A másik meg az, hogy én amióta \'hifizem\' és ahányszor készüléket cseréltem, nekem mindig jobban szólt a rendszerem (igen \'mélyrõl\' indultam, nem tagadom :-) ) így most nagyon örülök a firssen beszerzett CD-erõsítõ-hangfal-kábelek (voltaképp teljes rendszer csere történt nálam) által nyújtott sokkal jobb hangnak, és messze nem fárasztó...új lemezeim vannak :-)

Jah: és még valami: a sokkal jobb hangban a Forever IC is vastagon kiveszi a részét...ennek a bekötésével drámai módon megnött a mikro-információk mennyisége. Talán a hangra még nagyobb hatással is volt, mint a CAT7...

switch

• Vendég
« Válasz #118 Dátum: 2007, December 03, 21:38:18 »
istvan01 írta::
Idézet
Szó sincs arról, hogy egy ilyen filléres DIY kábel kiszorítaná $2500 kategóriát, de lehet hogy megszorongatna néhány $100-$200-os társát.

És nekem ennyi pont elég is ;)
Mert én örülök, mint majom a farknak, hogy nem kell kiadnom 20-30-40 ezreket kábelre, mert bõven 20e alatt olyan szintû javulást kaptam, amirõl nem is álmodtam...(mondjuk ez a tapasztalatlanságomnak is köszönhetõ, nem tagadom...de mivel nincsen lehetõségem a környzetembõl komolyabb kábeleket összehasonlítani, ezért örülök annak, ami van...)

Tényleg, ilyen fórumtali-féle nem szokott lenni?! Ahol össze lehetne jönni egymás készülékeit megsasolni-fülelni? Szívesen megméretném mondjuk az erõsítõmet...(meg akkor már a kábeleket is, ugye ;) )

Robici

• Vendég
« Válasz #119 Dátum: 2007, December 03, 21:57:43 »
Hétvégén tudtam egy kis kábel-összehasoníltást végezni igaz, nem sok kábellel. A tapasztalataim a következõk:

Hangsugárzó kábel
Neotech KS-1440 vastag sodrott, bikábelezésre alkalmas (ez nálam ugye nem opció):
 vékonyabb sodrat: magasba húz, a mélyek jóval gyengébbek. A magas karcos, a tér teljesen szétesik, elkenõdik. Ez nyilván a magassugárzókhoz való ér lenne.
 vastagabb sodrat: selymes, de döngõ mély, jobb a jelenlétérzet, "hifis" jellegû, szétesett tér.
 Ez a kábel háromutast csinált az egyutasomból. Azonnal kihagytam a további tesztekbõl.

Clarus egyeres kábel, kettõs kábelezésre alkalmas, én a meleg- illetve a hideg érhez is mindkét arra szolgáló ért felhasználtam.
 Ha nem egyeres kábelt hallgattam volna eddig is, akkor most nagyon dícsérném, de így csak annyit írok, hogy nagyon jó a tér, valamivel kevesebb a mély, mint a Neotech-nél, de most sokkal jobb. A magas tartomány kinyílt. Tiszta, transzparens, részletezõ hang. Sokkal jobb kábel, mint a Neotech, legalábbis az én rendszeremen. Sokáig hallgatható, nyugodt hang.

Egyeres, 1,5 mm-es kábel az OBI-ból (eddig ezt használtam): jellege olyan, mint a Clarus-é, de mindenben kevesebbet nyújt, igaz, csak árnyalatnyival. Talán a tér az, amiben nem tudtam dönteni a kettõ között.

Az a tapasztalatom, hogy - ahogyan Darvas László is írta - két egyeres kábelt vagy két sodrottat még össze lehet téveszteni, de egyerest a sodrottal soha.