Üdvözlünk, Vendég. Kérjük jelentkezz be vagy regisztrálj. Did you miss your activation email?

Szerző Téma: Erõsítõ kerestetik  (Megtekintve 10942 alkalommal)

Elérhető Giorgio12

• Old hifi group
  • törzstag
Válasz/Re:Erõsítõ kerestetik
« Válasz #15 Dátum: 2006, Április 16, 17:40:34 »
Jó húsvétolást mindenkinek!

Szóval! A HEED mint írtam nekem nem jött be. Az ION-3X már nincs gyártásban és kicsi teljesítménye miatt váltottam le. ION monoblokkok még vannak a látókörömben, de ezekhez kéne találnom egy jó elõerõsítõt!
Valaki említette a NAD-ot is, volt nekem régebben, annál azért komolyabbat keresek.
Más. Kutakodásaim közepette hallottam, hogy lassan elfogynak az angol kis manufaktúrák többen
már kínában gyártatnak, de van, hogy kínaiak megveszik õket, megy tovább a termelés, csak Te nem tudod mit is vásárolsz.
Szép új világ. Üdv. Gyuri
Arcam Alpha 3 tuner - Arcam Alpha 7R erősítő - Arcam Alpha 8 CD játszó - VIFA Drabálka hangsugárzó.
És még sokan mások....

vava

• Vendég
« Válasz #16 Dátum: 2006, Április 16, 18:11:05 »
Bocsi hogy megin a heed-el zargatlak de  szerintem neked egy heed obelisc pro-ra van szükséged. Annak azér elég nagy teljesítménye van és a hangja az egyszerüen nagyon király. Ezt onnan tom hogy a van egy a családban. Mellékesen azér vagyok ennyire heed párti mer én nagy elõnyben részesítem a hazai dolgokat.    üdv: vava

weigertj

• Vendég
« Válasz #17 Dátum: 2006, Április 16, 20:51:20 »
Szia Gyuri!

Roksan hangdobozhoz talán Roksan Kandy MKIII erõsítõ? Egy próbát szerintem megér. Van is egy eladó ezüst színû Roksanom: alig egy hetet volt nálam (nekem nem jött be a Dynaudio A42-vel), már vissza is vittem a kereskedõhöz (Heed Audio). Azóta is ott dekkol. Azon nyomban el is adtam a Dynot, CD lejátszót, mindent: alig pár hónapos volt az "audiofil" pályafutásom. Amúgy a Roksanban hatalmas erõ lakozik (2*220W 4 ohmon), tiszta, színezetlen hangja van. Erõteljes, selymesen lágy mélyekkel - kiváló nehezen hajtható dobozokhoz is, ahol elkél a szufla. De akkor nekem mégsem nyerte el a tetszésemet a végeredmény a Dyno szintúgy neutrális tónusával. Melegebb hangszínre vágytam. Belefáradtam a keresgélésbe: nem találtam olyan erõsítõt, ami az én szobámban jól szólt volna a Dynoval. Ma már belátom, hogy ebben a filléres kábelektõl kezdve az olcsó CD-lejátszóig sok minden ludas volt. Nameg a párosítás. Esetlegesen kiváló, de össze nem illõ  készülékek egy láncba kötése. Nem utolsósorban a rossz szobaakusztika. Így ért véget zenei pályafutásom. :(

Egyébként az erõsítõ 650 angol fontba kerül, és a hazai forgalmazó is alapvetõen ugyenezen az áron adja, az aktuális árfolyamon forintba konvertálva. Természetesen én olcsóbban megszámítom :)

Üdv.: Joczek

Elérhető Giorgio12

• Old hifi group
  • törzstag
« Válasz #18 Dátum: 2006, Április 19, 10:38:15 »
Szia Joczek!
Sajnálnám ha így érne véget "zenei pályafutásod".
Amit a készülékek párosításáról írtál az színigaz, bár az még nem történt meg velem, hogy egy hét után visszavittem volna valamit. Gondolom eleged lehet az egészbõl. A KANDYT pedig meg fogom hallgatni.

Szia Vava!
Nagyon szimpatikus, hogy elõnyben részesíted a magyar termékeket, van is még 1-2 utolsó mohikán,
aki még gyárt, igazán nem tudok róluk semmit.
Az ION monoblokkokat rábeszélésedre meg fogom hallgatni.
Üdv. Gyuri
Arcam Alpha 3 tuner - Arcam Alpha 7R erősítő - Arcam Alpha 8 CD játszó - VIFA Drabálka hangsugárzó.
És még sokan mások....

nacsi

• Vendég
« Válasz #19 Dátum: 2006, Április 19, 11:09:16 »
Gyuri, megsértettél  :sick:
azokat nem hallgatod meg, amiket én ajánltam?  :ermm:

;)   :)

weigertj

• Vendég
« Válasz #20 Dátum: 2006, Április 19, 11:24:11 »
K.Gyuri írta::
Idézet
Szia Joczek!
Sajnálnám ha így érne véget "zenei pályafutásod".
Amit a készülékek párosításáról írtál az színigaz, bár az még nem történt meg velem, hogy egy hét után visszavittem volna valamit. Gondolom eleged lehet az egészbõl. A KANDYT pedig meg fogom hallgatni.

Szia Gyuri!

Amennyiben Zsolt is lehetõvé teszi, hozzájárulok, hogy hazavidd a készüléket pár napra. Szerintem csak úgy van igazán értelme a próbának. Esetleg Te viszed be a komponenseid a fülelõterembe, de az se pótolja az otthoni akusztikát, amit megszoktál.

Én is sajnálom, hogy le kellett mondanom a zenehallgatás minõségi élményérõl. Vidéki lévén kicsit még nehezebb a láncépítés, hiszen csak a fõvárosban van igazán lehetõség tesztelgetésre. Ma már máshogy csinálnám. Majd egyszer újra megpróbálom, de az elkövetkezendõ években nem lesze erre lehetõségem: sokat leszek külföldön, s ez így nem is lehet prioritás :(

Elérhető Giorgio12

• Old hifi group
  • törzstag
« Válasz #21 Dátum: 2006, Április 19, 20:49:40 »
Nacsi!
Nem venném a lelkemre ha megbántódnál, csak a hallgatózást azokkal kezdem amely készülékek a látókörömbe kerültek. A felfedezéseimrõl majd hírt adok! Üdv. Gyuri
És még sokan mások....

nacsi

• Vendég
« Válasz #22 Dátum: 2006, Április 20, 09:54:32 »
:ermm:
jóvanna  :)

egyébként amiket felsoroltam, azok mind \'látókörösök\', látom õket eladóként az apróban ...
 :woohoo:

vava

• Vendég
« Válasz #23 Dátum: 2006, Április 20, 15:32:31 »
Tisztelet K.Gyuri!
Nagyon köszönöm hogy megbízik bennem és a javaslatomra kibrobál egy kiválló MAGYAR terméket. szeretnélek jobban megismerni. Ha van msn-ed akkor vegyél fel (v.d@freemail.hu) ha nincs akkor megbeszélünk valami más talit vagy telefont. Mégyegszer köszönöm.    üdv: vava

Elérhető Giorgio12

• Old hifi group
  • törzstag
« Válasz #24 Dátum: 2006, Április 24, 20:10:26 »
Kedves Joczek!

Elõször is köszönöm, hogy lehetõvé tetted, hogy az erõsítõdet itthon is meghallgassam.
Zsoltot régóta ismerem, így nem volt ennek akadálya, természetesen nagyon vigyázok rá, két nap múlva vissza is viszem.
Azt már tudom, hogy dög nehéz, bekukucskálva a szellõzõnyíláson akkora toroid trafot láttam mint egy cipó.
Több készüléket is ki fogok próbálni a közeljövõben, az a feladatuk, hogy hazavágják az én 500 fontos kis berendezésemet.
Majd értesítelek. Üdv. Gyuri ;)
És még sokan mások....

weigertj

• Vendég
« Válasz #25 Dátum: 2006, Április 24, 20:45:19 »
Rendben Gyuri!

Remélem, tetszeni fog - bár semmi pénzért nem sóznám rád a készüléket, ha nem ízlésednek való. Nagyon kíváncsi vagyok a leendõ tapasztalataidra.
Jó hallgatódzást!

nacsi

• Vendég
« Válasz #26 Dátum: 2006, Április 25, 08:02:11 »
még ilyet!  :woohoo:
van ilyen ember?  :ohmy:
 :)  :)  :)
eddig még soha nem fordult elõ /vagy csak nagyon ritkán/, hogy valaki indított egy témakört, s valóban utána járt volna a feltett kérdésének...  :evil:

K.Gyuri
örülök neki, hogy Te bizonyítod, van még remény! ;)  :)

vava

• Vendég
« Válasz #27 Dátum: 2006, Április 25, 20:56:26 »
Egyet értek az elöttem szólóval ;)

Elérhető Giorgio12

• Old hifi group
  • törzstag
« Válasz #28 Dátum: 2006, Május 03, 19:14:07 »
Sziasztok Fiatalok!

Hazai pályán két mérkõzés lezajlott. A pofozógép
szerepét a jelenlegi erõsítõm vállalta.
Elsõ ízben nem talált legyõzõre, másodszorra viszont úgy elpáholták, hogy máig sem hevertem ki egészen.
Nacsi ajánlotta, Vava erõltette, hogy hallgassam meg a HEED-OBELISKET, mellesleg azt sem tudtam létezik-e még.
Újra gyártják, némileg módosítva és óriási volt!
A további versenyzõknek ezt kell felülmúlni,
majd jelentkezem. Üdv. Gyuri :ohmy:
És még sokan mások....

nacsi

• Vendég
« Válasz #29 Dátum: 2006, Május 03, 19:55:27 »
hajrá! :)