Üdvözlünk, Vendég. Kérjük jelentkezz be vagy regisztrálj. Did you miss your activation email?

Szerző Téma: CD - lejátszó vásárlás  (Megtekintve 18029 alkalommal)

hollandig

• Vendég
CD - lejátszó vásárlás
« Dátum: 2006, Május 14, 20:09:49 »
Üdv mindenkinek!

Egy jó lis kérdést szeretnék feltenni!:D Sajna haldoklik az asztali cd-játszóm és be kéne szerezni valami olyasmit, ami élvezhetõ zenehallgatást tud produkálni. Lenne 1 ajánlatom, 1 bontatlan Sony DVP-S715 30e ft-ért! Ezzel csak az a bibi, hogy dvd lejátszó, nem cd, de anno csúcskat készülék volt, 600 fontba került. Produkál 1 jó minõségû dvd lejátszó olyan hangot, mint 1 jobb asztali cd??? (nekem sony dvp-ns355 dvd-m  (alap) van, amit az asztali cd lazából leszól mind térben, mind dinamikában...)
Érdemes 1 ilyenbe beleugrani, vagy a használt piacon nézzek szét? Sajna 30-nál többet nem tudnék szánni rá...
A lánc amihez kellene: Arcus-audio Elan doboz, Onkyo alap erõsítõ...
Vmi olyan cd kellene, aminek nagyon jó tere van és lágy hangja (ennyi pénzért:) )
Szóval jó vétel ez a: Sony DVP-S715 DVD ????
Hallott már valaki errõl a tipusról???

Elõre is köszi a hozzászólásokat!

hifimanus

• Vendég
Válasz/Re:CD - lejátszó vásárlás
« Válasz #1 Dátum: 2006, Május 16, 14:53:36 »
Szevasz,
szerintem egy viszonylag jó hangú CD-játszóhoz hasonló minõségû CD-lejátszást csak az asztali CD-játszónál kb. 3–4-szer drágább DVD-lejátszó produkál. Példa: a Denon sok ezer eurós A1-es csúcs DVD-lejátszójának CD-hangját, ha nem tévedek, a német Stereoplay magazin 56 pontra becsülte. Kb. 1000-1200 euróért már kapsz hasonló minõségû CD-játszót.
30 ezerbõl elég nehéz minõségi, akár használt lejátszót beszerezni, de egy Marantz, Denon, NAD tán csak befut.
Nem a reklám helye: nézd meg a HiVox ajánlatát egy feltuningolt Pioneer 575-es DVD-lejátszóra vonatkozóan: www.hivox.hu

hollandig

• Vendég
« Válasz #2 Dátum: 2006, Május 16, 18:43:46 »
Üdv Hifimanus!

Köszi a választ! Idõközben változott kicsit a helyzet, ugyanis elment a kedvem a fent említett dvd-tõl, amirõl kiderült, h nem raktári db, hanem agyonhasznált! Amúgy a magyar piacra asszem 250 e -ft környéki árral robbantott be anno.
A helyzet annyiban változott, h nemtom megéri-e használt cd-t venni, mert lutri h az optika meddig birja... Használtan vettem 1 sony CDP-397-et (sajna mert mivel még tanuló vok, másra nem telt), de alig fél év használat után már szarakxik a beolvasással. Úgy gondoltam, mindenképpen újat vásárolnék (sajna így kisebb az elõrelépés, ugye új áráért sokkal nívósabb használtat lehetne venni, csak hát kérdés h meddig birja?! ).
Segítségédet szeretném kérni, + persze másét is, hogy 50e Ft- ig árkategóriában mi az amit érdemes lenne 1általán +venni??? (sajnos nem tok olyan helyrõl, ahol + lehetne hallgatni 1ben azokat a cd-ket amikkel szemezgetek, így jórészt segítségetekre, tapasztalataitokra, tesztekre hegyetkoznék)
Leírom, hogy mivel szemezgettem eddig: Teac CD-P1450, Teac CD-P1850, Sony CDP-XE270, Yamaha CDX-396, Onkyo DX-7333, Denon DCD-485.
Ja még annyi, hogy a Teac - ról azt írják:Audio D/A átalakító típusa: Kettõs 1-bites ! Külön szeparált DAC lenne a két csatira?

Kíváncsi lennék a véleményed/eitek - re! Ezek ára max 50e ft-ig terjed...

Melyiket lenne érdemes választani???

Elõre is köszi a válaszokat!

Üdv!

Nem elérhető MSZ

• Administrator
  • törzstag
« Válasz #3 Dátum: 2006, Május 16, 19:40:56 »
Szia!

Ha sietsz, még kapsz 63.000-ért kifutó Cambridge Azur 640-et, bomba vétel!!! Ne sokat gondolkodj rajta. Ha sokallod az 540-est 54.000-ért viheted, ha még van. http://www.hifibarlang.hu
Mészáros Szabolcs
Szerkesztõ
HFP

blaki

• Vendég
« Válasz #4 Dátum: 2006, Május 16, 20:07:17 »
Amit még szerintem ilyen árban érdemes megnézni 20-25e ft-ért beszerezhetõ az a Pioneer PD-7700, szerintem önmagában is egy nagyon jó kis cd játékos, és késõbb egy külsõ dac-cal bõvíthetõ ugyanis futómûnek is nagyon nagyon jó, fõleg ilyen árért.

olahpeter

• Vendég
« Válasz #5 Dátum: 2006, Május 16, 20:42:08 »
Szia!

egyetértek Mészáros Szabolccsal, a jelenlegi árakon tényleg nagyon megéri az Azur 540C ill. 640C. Nekem kb. másfél évig volt egy Azur 640C-m és szépen is szólt és nagyon jól is néz ki, ráadásul soha semmi probléma nem volt vele. Csak azért adtam el, mert egy idõben potom pénzért hozzá lehetett jutni a Philips DVD 963SA-hoz, így eladtam és vettem egy olyat. Az újonnan kb. 130-140e-be került annó és 30e alatt adták a miskolci Media Marktban.
A lényeg az, hogy a Cambridge egy nagyon jó kis lejátszó és tényleg nagyon igényes kivitelezésû: alu-táv, alu-elõlap, világoskék háttérvilágítású kijelzõ, minimális gombok a készülék frontlapján, szóval sikk kis darab.
Ugyanakkor az Onkyo-t is tudnám ajánlani, mert szintén egy szépen szóló, nagyon igényes kivitelezésû készülék, sokkal igényesebb, mint pl. a Sony CDP-XE 270, már csak az alumínium elõlap miatt is. De a jelenlegi áron én a Cambridge-re voksolnék, amit még lehet, hogy a www.netdepo.hu oldalról is megrendelhetsz (nagyon korrektek).
Viszont az Onkyo-ra három év garit adnak, legalábbis mikor én vettem 2003-ban, akkor még annyit adtak rá. Azért ez sem egy elhanyagolható tényezõ.

Amennyiben olcsón meg akarod úszni a dolgot és egy megbízható korrekt készülékre vágysz, akkor nyugodtan válaszd a CDP-XE 270-et vagy egy alap Yamahat. Nekem mindkettõ volt és ezek szinte elnyûhetetlen, bevált konstrukciójú készülékek. Egy átlag rendszeren pedig szerintem hangzásban sincs köztük nagy különbség (sõt).

Mint már említettem, nekem semmi gond nem volt a CAmbridge-dzsel, de azért különbözõ fórumokon elég sok negatív véleményt is lehetett a minõségükrõl olvasni.

A helyedben azonban én is új készüléket vennék, mert az optika bizony bármikor csõdöt mondhat és akkor megint ott van a rengeteg utánajárás, szervízköltség, bosszúság, stb.
Erõsítõ esetében nem mondanám ezt, de CD-játszó esetében inkább újat. Volt pl. egy Technics SL-PG 490-nem, ami úgy 3 évig hibátlanul mûködött, aztán egyik pillanatról a másikra (lejátszás közben) megállt, és attól kezdve semmit nem olvasott már be. Elvittem a Totel Bt.hez, ahol azt mondták, hogy 20e alatt nem úsznám meg a javítást. Nos, nem sokkal többért tudtam venni egy új Sony CDP-XE 270-et  :whistle:

Üdv:

Péter

hollandig

• Vendég
« Válasz #6 Dátum: 2006, Május 16, 23:43:35 »
Üdv mindenkinek!

Köszi a gyors reagálásokat!:) Hát elgondolkodtató nagyon ez a Cambridge 640C... Kár, hogy annyi az ára, mint 1 havi diákmeló bérem, bár ha sikeres lesz a vizsgaidõszakom, akkor lehet h melepem magam egyel, ha még lehet 1 hónap múlva kapni...:)
Öööö még annyi kérdés hogy a Sony CDP-xe 270-hez képes jelentõsen jobban szól a Cambridge? (mondjuk gondolom elõre h mi lesz a válasz, csak nyugtatgatni szeretném magam, h nem lõnék bakot, ha esetleg beruháznék 1 640-c-re!:)

A Teac Cd-krõl hallott már valaki??

Van 1 olyan poti a Teac lejátszón h: Variable pitch control ±6%

hollandig

• Vendég
« Válasz #7 Dátum: 2006, Május 17, 07:58:51 »
Üdv!

Még annyi lemaradt tegnap, h mi is ez a:
"Variable pitch controll +-6%"???

Csákesz!

Nem elérhető MSZ

• Administrator
  • törzstag
« Válasz #8 Dátum: 2006, Május 17, 09:33:32 »
A lejátszási sebességet szabályozza. Tulajdonképpen teljesen felesleges, hasznavehetetlen szolgáltatás.
(Ha valaki tudja milyen szempontból lehet hasznos, ossza meg velem is)
Mészáros Szabolcs
Szerkesztõ
HFP

svga

• Vendég
« Válasz #9 Dátum: 2006, Május 17, 10:10:12 »
abszolut hasznavehetetlen szolgáltatás szerintem is. 15 éves gyerekek jól eljátszogatnak vele .
Van egy többek között elfekvőben lévő technics SLPG 370 cd-m neked adom ingyen.a francnak áll a szekrényemben.különben is ajándékozni a legnagyobb öröm...

svga

• Vendég
« Válasz #10 Dátum: 2006, Május 17, 10:19:03 »
fél év múlva pedig vegyél egy azur 640C-t addigra olcsóbban lehet kapni. :)

hollandig

• Vendég
« Válasz #11 Dátum: 2006, Május 17, 12:49:10 »
Üdv Mindenkinek!

Köszi a kérdésre adott megfejtést és a hozzászólásokat!
svga: írtam neked emilt...

1ébként nemtom látta -e már vki közületek a fent említett Teac lejátszót, de elég érdekesen néz ki: 1 bûn nagy sárga poti van a tálca alatt (az egész cucc fekete...). Elõször +örültem, hj szabályozható a kimenete, de hát akkor nem:)

További szép napot mindenkinek!

Üdvözlet!

olahpeter

• Vendég
« Válasz #12 Dátum: 2006, Május 17, 14:41:18 »
Szia!

Szerinem nem szól sokkal jobban az Azur 640C, mint a Sony CDP-XE 270. Sõt, abban sem vagyok biztos, hogy egyáltalán jobban szól.
Mivel még diák vagy (pár éve még én is az voltam :) ) gondolom, hogy úgysem több milliós berendezésed van ill. lesz az elkövetkezendõ pár év során.
Én merem állítani, hogy nem venném észre, ha valaki a tudtom nélkül kicserélné a Philips DVD 963SA lejátszómat egy ilyen Sony-ra, Onkyo-ra vagy vmi más hasonló készülékre. Szerintem ezeknél nagyon csekély a hangzásbeli különbség.
De egy készülék természetesen nem csak zenél, hanem a szobánk, az életterünk részévé válik, amiért a külsõ és a megépítettség is egy fontos tényezõ.

Azt nem hinném, hogy a füleimmel lenne baj, mert az összes eddigi hangfalamat teljesen biztosan meg tudnám hangzásuk alapján különböztetni, ugyanakkor a cd-játszóknál ezt nem merném állítani.
Ha neked külsõleg megfelel egy Sony 270-es, egy Onkyo vagy egy TEAC, akkor felesleges többet költened rá, mert nem fogsz jobb hangzást kapni.
Nekem elég sok CD-játszóm volt már (Technics SL-PG 490, Yamaha CDX-396, Onkyo DX-7333, Cambridge Azur 640C, Sony CDP-XE 700QS, Philips DVD 963SA) és tényleg meggyzõdésbõl mondom ezeket. Természetesen fogod hallani ennek az ellenkezõjét is.
De ha van rá lehetõséged tedd meg a következõt. Mennj be egy hifi-szakkereskedésbe és hallgass meg egy alap cd-játszót (pl. Onkyo DX-7333) és egy drágább modellt (pl. Cambridge, Rotel, Arcam, Rega). Kérd meg az eladót, hogy úgy hallgathasd meg a lejátszókat, hogy nem tudod melyik van éppen bekötve (pl. egyszerûen behunyod vagy bekötöd a szemed). Én már azon is meglepõdnék, ha egyértelmûen meg tudod a kettõt különböztetni, de ha biztosan eltalálod melyik a drágább készülék, akkor minden elismerésem a tiéd.

Szerintem ez egy elég jó módszere lenne annak, hogy eldöntsd, érdemes-e mondjuk kétszer-háromszor annyi pénz költeni egy cd-játszóra.

Üdv:

Péter

Vértes

• Vendég
« Válasz #13 Dátum: 2006, Május 17, 15:33:52 »
Nagyon igaza van olahpéternek és az igaza nemcsak a CD-játszókra érvényes. Annak idején magam is belediliztem a Cambridge Audió Azur 640-esébe, az olvasmányaim alapján. Végtére is két ezrelékes torzítás, 10 herzrõl indul az átvitel, szabályozott tápegység minden áramkörre s mindennek a tetejében ott a 192khz/24 bit-es DAC... Na, mondtam magamban, ez komplett álom ezért a pénzért. Irány a kedvenc és nagyon profi hifi-üzlet, még profibb munkatársa, mondom nézzük. Meghallgattuk. Zavarban voltam. Mire õ: hozok még három másikat és csinálunk egy vaktesztet. Hozta. Megcsináltuk. Hát nagyon nem a Camridge-ért fizettem ki alig néhány ezerrel többet.S még sajnálkoztam is, mert annyira beleéltem magam mindabba a szépségbe amit olvastam az Azurról. Csak így lehet és szabad vásárolni ebben a mûfajban. Üdv. Cs.

Zsolt

• Vendég
« Válasz #14 Dátum: 2006, Május 17, 20:40:09 »
Bocsi, de én azért vitatkoznék az elöttem szólókkal. Azért merem megtenni, mert én már birtokoltam az említett cdp270-est és egy Cambridge 500se cd játszót is,egy idõben. Valószínüleg ha behívnék véletlenszerûen az utcáról 100 embert és egy vakteszten meghallgatnák a 2 cd-lejátszót, 99 nem hallana különbséget . De õk valószínüleg egy kazettásmagnó cd összevetésben is elvéreznének, mint ahogy édesanyám sem hallja szegény,hogy egy hifi vagy egy tv bömböl a szobámból éppen. De azt gondolom, hogy egy igényes ember, aki szereti jóminõségben, fülét kényeztetve eltölteni a szabadidejét, az meg kell hogy hallja. Az említett lejátszók között a különbség oriási, és nem is kell misztikus szavakat használni, azokat én sem kedvelem. Sony:lapos és érdektelen, unalmas és ezáltal fárasztó is, arra jó , hogy valami szóljon ha vendégek jönnek, vagy fõzök a konyhában(szeretek fõzni beismerem)az elméjûlt zenehallgatásra teljesen alkalmatlan. Cambridge: igényes holmi. talán a legolcsóbb ami már tényleg jó. Van dinamika, élnek a hangszerek, élvezetes élményt nyújt, ha egy haver hallja azt mondja: ez tényleg jobb mint az AIWA-ám. Szóval szerintem fogadd el Svga Technics-ét és gyûjtsd a pénzed!Üdv  :)