Üdvözlünk, Vendég. Kérjük jelentkezz be vagy regisztrálj. Did you miss your activation email?

Szerző Téma: CD lejátszó választás.  (Megtekintve 13260 alkalommal)

taz

• Vendég
Re:CD lejátszó választás.
« Válasz #15 Dátum: 2010, Április 05, 10:22:43 »
Hát én nem igazán tudom ,hogy mi az a CDM mechanika de néztem az új Cambridge Audio  550C vagy esetleg a 650C lejátszókat a 650c-röl van belső kép is a gyártó honlapján bár ez nekem nem sokat mond ezekben nem tudom ilyen CDM mechanika van e csak mert mindenki ezt dicsérte.

Szerintem, talán a hangjára kellene koncentrálnod, hallgasd meg inkább. ;)

taz

• Vendég
« Válasz #16 Dátum: 2010, Április 05, 10:26:29 »

Aztán egy 100 eurós aprócska DAC egy öreg (bár a maga idejében komoly) Samsung lejátszóval párosítva legyőzte az 1500.- GBP árú masinát!  ???
De nemrég egy milliós láncba kíváncsiságból bekötött ősöreg Philips CD101 is komoly meglepit okozott!
De nem kell elhinni, ki kell próbálni.

Csak nem egy újabb, "városi legenda" keletkezésének lehettünk tanúi? ;D

Dengezik

• Vendég
« Válasz #17 Dátum: 2010, Április 05, 15:17:32 »
Idézet
Csak nem egy újabb, "városi legenda" keletkezésének lehettünk tanúi? ;D

Hát lehet, de tény, hogy Mishownál a Creek Destiny CD-t váltotta le a DVD-U24 XL kettős.
Az öreg Philips CD-k pedig tényleg nagy meglepetésre képesek. Magam sem hittem, amíg nem hallottam... ;)

taz

• Vendég
« Válasz #18 Dátum: 2010, Április 05, 16:23:35 »

Hát lehet, de tény, hogy Mishownál a Creek Destiny CD-t váltotta le a DVD-U24 XL kettős.

Szerencsés ember! :D

vplaca

• Vendég
« Válasz #19 Dátum: 2010, Április 05, 20:26:59 »
Én nemrég hallottam Cambridge Audio 650C-t, előtte 640-et, szerintem felejtős mindkettő (igaz ez az erősítőkre is, legalábbis a 340, 640).. A Music Hall 25.2-t is volt szerencsém A-B tesztelni nívós rendszerben, hát nagyon nem éri meg az árát, elég gyenge hangja van.. Én azt mondom, hogy használtan nézz Myryad Z112-t.. (Ne Z110-et).. Ez szószerint szarráverte a Music Hall 25.-t.. Árultak is egyet nemrég, lehet még megvan.. Én is ilyet akartam, de végül MCD 200 lett, nem bántam meg..

mishow

• Vendég
« Válasz #20 Dátum: 2010, Április 06, 09:27:23 »
Nem, csak elég öreg ahhoz, hogy ne szédítsenek meg márkanevek, és csak a fülemre hallgassak.  ;) ;) ;)
A "városi legendát" pedig szívesen demonstrálom Neked, ha egyszer összehozunk egy ilyen meghallgatást!
Azt egyébként változatlanul állítom, hogy egy stabil futómű + jó külső DAC egy minimum 3-5x drágább "egydobozos" asztali CD játszóval simán tartja a lépést.
Főleg az újakkal, ahol amúgy sem tudod, mi "lakik" belül.

mishow

• Vendég
« Válasz #21 Dátum: 2010, Április 06, 09:30:35 »
Én nemrég hallottam Cambridge Audio 650C-t, előtte 640-et, szerintem felejtős mindkettő
Szerintem is. 
Viszont az a kategória, ami már nem "felejtős" a Cambridge-től, az a 840C - de ahelyett már jobban jársz a fentebb említett CA DVD99 + CA Dacmagic-kel.

« Utoljára szerkesztve: 2010, Április 06, 09:49:48 írta mishow »

mishow

• Vendég
« Válasz #22 Dátum: 2010, Április 06, 09:37:58 »
Hát én nem igazán tudom ,hogy mi az a CDM mechanika

A CDM a Philip-Marantz csoport CD futóműveinek elnevezése volt.
Nagyon sok más audiofil gyár is ezt használta/használja.
A CDM történetét elolvashatod itt:
http://www.marantzphilips.nl/philips_cdm_cd_mechanism_list/
Ilyennel ma már szinte csak a régi gépekben találkozol, de azokat fillérekért meg tudod venni, és ha nem tetszik, ugyanennyiért el is tudod adni.
Nem véletlen, hogy szinte minden nagy gyár ezeket használta a nívós lejátszóiban!
Hogy pontosan melyik készülékben mit találsz, azt pedig ugyanazon site-on egy másik menüben találhatod meg, itt:
http://www.marantzphilips.nl/the_complete_d_a_dac_converter_list/

« Utoljára szerkesztve: 2010, Április 06, 09:56:48 írta mishow »

Nem elérhető Snipi

• Old hifi group
  • törzstag
« Válasz #23 Dátum: 2010, Április 06, 09:42:38 »
Sziasztok!

Én is Cd játszó vásárláson töröm a fejem. Van egy ősöreg Marantz CD-52-esem amit szeretnék valami jobbra cserélni. Csak eddig nem mertem. (Volt nálam néhány cd játszó, de mind elvérzett.) De most már tényleg időszerü lenne a csere.
Vannak jelöltjeim nem is egy. és arra lennék kíváncsi hogy szerintetek ezek közül melyik lenne a legjobb. Leginkább akusztikus jellegü zenéket hallgatok (jazz, komoly, de legfőképp folk jellegü világzene). Egy Dénes Péter 211SE és egy B&W P6-os van még a dologban amiket viszont semmiképpen nem kívánok cserélni, még élemedett koruk dacára sem.
A jelöltjeim :

Acvanced Acoustic MCD 203 II (a típusjelzés nem 100% hogy pontos)
Marantz CD-17
Arcam Alpha 7 (SE)

Jó lenne 100eFt alatt megúszni az egészet. (A terv olyan 80eFT körül mozogna de +(-) 20eFT még belefér)

mishow

• Vendég
« Válasz #24 Dátum: 2010, Április 06, 10:07:59 »
Acvanced Acoustic MCD 203 II (a típusjelzés nem 100% hogy pontos)
Marantz CD-17
Arcam Alpha 7 (SE)
Három nagyon különböző készüléket néztél ki.
Mindegyik nagyon korrekt gép, de mind másban jó, így a végleges döntéshez mindenképp azt kellene választanod, amit otthon a saját rendszeredben is meg tudsz hallgatni.
Én az általad megjelölt rendszerbe talán az Arcamot választanám, de ez csak egy tipp!

Nem elérhető Snipi

• Old hifi group
  • törzstag
« Válasz #25 Dátum: 2010, Április 06, 11:45:03 »
Véleményem szerint ezek pont meglehetősen hasonló hangkarakterü készülékek.
Mindhárom levegős élő hangú készülék, némi lágysággal fűszerezve.
Ezért választottam ezeket. A Marantz-ot ismerem - nekem is van pár típus - ,az Arcam-ot is, az Advanced Acoustic pedig mivel csöves analóg kimenete van, meg olvastam róla, ilyennek kell lennie. Sajnos azt még nem hallottam.
Én is gondoltam az Arcam-ra mivel azt már 50eFt-ból is tudnék venni, és az sem utolsó szempont.

taz

• Vendég
« Válasz #26 Dátum: 2010, Április 06, 17:03:03 »
Nem, csak elég öreg ahhoz, hogy ne szédítsenek meg márkanevek, és csak a fülemre hallgassak.  ;) ;) ;)
A "városi legendát" pedig szívesen demonstrálom Neked, ha egyszer összehozunk egy ilyen meghallgatást!
Azt egyébként változatlanul állítom, hogy egy stabil futómű + jó külső DAC egy minimum 3-5x drágább "egydobozos" asztali CD játszóval simán tartja a lépést.
Főleg az újakkal, ahol amúgy sem tudod, mi "lakik" belül.

Hát én nem vitatkozom, mert nem hallottam, de bevallom nem érdekel a dolog. Én már összeállítottam jól-rosszul a rendszerem, és valahogy semmi nem ösztökél a cserére vagy ilyen meghallgatásokra.
Egyébként, ha még beteszel a rendszerbe egy jó digitális összekötőt, egy jó tápkábelt, ráadásul egy tényleg jó DAC-ot, már lassan egy árban lesznek a dolgok. ;)

mishow

• Vendég
« Válasz #27 Dátum: 2010, Április 06, 17:39:33 »
Én már összeállítottam jól-rosszul a rendszerem, és valahogy semmi nem ösztökél a cserére vagy ilyen meghallgatásokra.
Akkor inkább Te vagy a szerencsés ember, hisz van egy rendszered, amit örömmel hallgatsz!  ;)
A meghallgatást csak azért említettem, mert "legendának" minősítetted, amit írtam - ezért ajánlottam fel, hogy szívesen demonstrálom!  :)
Az összehasonlító tesztelések (un. "farokméregető" céllal ;) ) már rég nem érdekelnek engem sem, de kedves hobby-társakkal mindig is szívesen találkozom!  ;D

A kábelekkel is egyre óvatosabb vagyok, és a drága spec-kábelek sorra kerülnek ki a láncból.
Viszont sok helyen beváltak az olcsó stúdió kütyük - de ez már itt kezd nagyon OFF lenni,  szal hagyjuk!

« Utoljára szerkesztve: 2010, Április 06, 17:45:43 írta mishow »

mishow

• Vendég
« Válasz #28 Dátum: 2010, Április 06, 17:42:29 »
..... az Advanced Acoustic pedig mivel csöves analóg kimenete van, meg olvastam róla, ilyennek kell lennie. Sajnos azt még nem hallottam.
Az Advanced Acoustic-nak nagyon hosszan hallgatható, kellemes, zenei hangja van - a Fórumozók közül Kisszabó kollégának van ilyenje, biztosan szívesen mond róla pár szót.

taz

• Vendég
« Válasz #29 Dátum: 2010, Április 06, 19:03:53 »
Én már összeállítottam jól-rosszul a rendszerem, és valahogy semmi nem ösztökél a cserére vagy ilyen meghallgatásokra.
Akkor inkább Te vagy a szerencsés ember, hisz van egy rendszered, amit örömmel hallgatsz!  ;)
A meghallgatást csak azért említettem, mert "legendának" minősítetted, amit írtam - ezért ajánlottam fel, hogy szívesen demonstrálom!  :)
Az összehasonlító tesztelések (un. "farokméregető" céllal ;) ) már rég nem érdekelnek engem sem, de kedves hobby-társakkal mindig is szívesen találkozom!  ;D

A kábelekkel is egyre óvatosabb vagyok, és a drága spec-kábelek sorra kerülnek ki a láncból.
Viszont sok helyen beváltak az olcsó stúdió kütyük - de ez már itt kezd nagyon OFF lenni,  szal hagyjuk!

Én azt hittem, hogy Te is elégedett vagy a tiéddel! :o  Én viccen kívül, tényleg! :)
A városi legendát azért említettem, mert sajnos egy pár születésénél jelen voltam, sőt volt olyan aminek én voltam a "szülője", bevallom akkor még eléggé tudatlan voltam, meggondolatlan, a körülmények hatására stb..... 8) , szóval sokszor hülyeségek kapnak lábra vagy mire, és az emberek imádják ezeket. :P

Na pont az olyan teszteléseken kéreztem meg magamtól, "de mi a fenét keresek én itt, hiszen az én farkam a legnagyobb!" :D :D :D