Üdvözlünk, Vendég. Kérjük jelentkezz be vagy regisztrálj. Did you miss your activation email?

Szerző Téma: CD lejátszó választás.  (Megtekintve 13243 alkalommal)

Szabi80

• Vendég
CD lejátszó választás.
« Dátum: 2010, Március 30, 14:30:10 »
CD lejátszót szeretnék vásárolni de még nem tudom milyet .
A rendszer többi eleme Cambridge Audio 650A erősítő Tannoy Profile 633 és 632 hangsugárzó.
Jelenleg egy SONY DVD lejátszóval használom ami nem igazán zenehallgatásra ehez a rendszerhez  való.
Segítségeteket előre is köszönöm.

teacher

• Vendég
Re:CD lejátszó választás.
« Válasz #1 Dátum: 2010, Március 30, 14:52:09 »
Kedves Szabi80!

Nem hirdetni szeretnék, csupán segíteni a CD játszó vásárlásban, mivel volna nekem egy eladásra szánt Pioneer PD S901-es játszóm, mely a fenti rendszerbe, a paraméterei alapján jól megfelelne.
Amennyiben érdekelne írj priviben, s szívesen válaszolok az ezzel kapcsolatos kérdéseidre.

Üdvözlettel:
teacher
« Utoljára szerkesztve: 2010, Március 30, 20:26:40 írta teacher »

mishow

• Vendég
« Válasz #2 Dátum: 2010, Március 30, 20:12:47 »
CD lejátszót szeretnék vásárolni de még nem tudom milyet .
Teacher barátunk ajánlata nem rossz, de ahhoz h több tippet adjunk, először többet is kellene tudnunk az elvárásaidról....   :o
Összeghatár?
Új vagy használt?
Preferált márkák?
Hallgatott zenék?
Szal egy kis támpontot pls!  ;)

teacher

• Vendég
« Válasz #3 Dátum: 2010, Március 30, 20:30:11 »
Igen, tökéletesen igaza van mishow barátomnak, ezért javasoltam egy CD lejátszó tippet, ami kéznél is van, s ezért gondoltam, hogyha az esetleges részleteket, elvárásokat privátban is leírnád, úgy könnyebb lenne ajánlani az általad kiemelt szempontok alapján.

Üdv:
teacher
« Utoljára szerkesztve: 2010, Március 30, 20:37:18 írta teacher »

Szabi80

• Vendég
« Válasz #4 Dátum: 2010, Március 30, 21:47:03 »
Nem vagyok benne biztos ,hogy ez a jó de inkább új CD lejátszót vennék kb. 100e amit rá szeretné szánni. Elég vegyes a zene amit hallgatok pink floyd, celine dion, mike oldfield.

mishow

• Vendég
« Válasz #5 Dátum: 2010, Március 30, 22:42:33 »
Nem vagyok benne biztos ,hogy ez a jó de inkább új CD lejátszót vennék kb. 100e amit rá szeretné szánni. Elég vegyes a zene amit hallgatok pink floyd, celine dion, mike oldfield.
A 100eFt pont az a kategória, ami már nem olcsó de még nem elég jó.
Ha új készülék felé "kacsintgatsz" akkor lehet hogy nem is CD-t vennék a helyedben, hanem a DVD mellé egy Cambridge Dacmagic-ot, és a keretbe még egy jó koax és IC kábel is belefér!
Esetleg a Sony DVD-t is átcserélhetnéd egy Cambridge DVD-re - szép kép, jó hang, és még "pofás" is lesz együtt a rendszered!

mishow

• Vendég
« Válasz #6 Dátum: 2010, Március 30, 22:58:08 »
Íme egy fotó a Dacmagic-ről.
Mint látod, szinte minden  formátum fogadására felkészítették.
Még XLR és USB fogadására is alkalmas.
Új ára 75-80eFt közt mozog!

mishow

• Vendég
« Válasz #7 Dátum: 2010, Március 30, 23:03:45 »
A DVD89 pedig kifutó modell, már 50eFt alatt megkapod - de a kicsivel többet tudó DVD99 is 60 ropi!

mishow

• Vendég
« Válasz #8 Dátum: 2010, Március 30, 23:11:23 »
Yah, és ne felejtsd el, hogy a mai új CD játszókban is DVD futómű van.
Ha igazi CD lejátszót szeretnél, ami valóban annak is készült, akkor olyat keress, amiben valamelyik CDM futómű dolgozik.

Amiről az újabbak közül biztosan tudom, az a Music Hall 25.2 CD-je, amiben Philips CDM12.2 mechanika van.

Pecás

• Vendég
« Válasz #9 Dátum: 2010, Március 31, 08:33:47 »
100eft-ért én meghallgatnék egy használt marantz cd17mk2-őt,az már elzenélget és még szép is. ;)

pali923

• Vendég
« Válasz #10 Dátum: 2010, Március 31, 14:21:59 »
Nekem CA 89 dvd-m van. Dvd-nek nagyon jó, tud avi-t meg sacd-t is, de a 25.000-ért vásárolt használt Arcam cd-lejátszómmal nem lehet egy napon emlegetni, ha zenéről van szó (természetesen CDM4 van benne  ;). Ezt érdemes figyelembe venni. Eddig csak használt cd-ket vettem, és nem bántam meg egyiket sem, ebben az árketegóriában már tényleg nagyon jókat lehet kapni. Lásd az a Marantz17, Music Hall, Myryad - ezeket konkrétan láttam másik fórumon.

Kismarci

• Vendég
« Válasz #11 Dátum: 2010, Március 31, 21:04:34 »
Attól még hogy egy lejátszóban DVD mechanika van, a többi elektronikát CD-re hegyezik ki, ezért két közel azonos árú CD és DVD lejátszó közül mindig a CD fog szebben szólni.

Szerintem az ár váltószáma 1,5-2 körül mozog, vagyis 100.000 Ft-os CD hangja kb. 150-200.000 Ft-os DVD lejátszónak felel meg. (Bár erről már voltak komoly viták, eltérő vélemények ezen a fórumon is.)

mishow

• Vendég
« Válasz #12 Dátum: 2010, Április 01, 00:24:55 »
Attól még hogy egy lejátszóban DVD mechanika van, a többi elektronikát CD-re hegyezik ki, ezért két közel azonos árú CD és DVD lejátszó közül mindig a CD fog szebben szólni.
Szerintem az ár váltószáma 1,5-2 körül mozog, vagyis 100.000 Ft-os CD hangja kb. 150-200.000 Ft-os DVD lejátszónak felel meg. (Bár erről már voltak komoly viták, eltérő vélemények ezen a fórumon is.)
Félreértettél!!!
Én nem a DVD mechanikás CD kontra DVD lejátszó közti különbségről beszéltem, hanem a CD mechanikás CD kontra DVD mechanikás CD közti különbségről.
Az evidens, hogy a DVD lejátszókban többnyire a képi megjelenítés a lényeg, ráadásul azokat többnyire amúgy is a HM erősítő dekóderén keresztül használják "sokpontegyben" ezért nem is fektetnek nagy hangsúlyt sem a beépített DACra sem az analóg áramkörökre.
Viszont ha zenehallgatáskor ezeket megkerülve a digitális jelet nem egy mozi DAC-on, hanem egy zenehallgatásra optimalizált külső DAC-on keresztül hallgatjuk, többnyire igen jó hangminőséget kapunk.
Ha pedig elég bátrak vagyunk egy öreg masinát venni, akkor egy régi Philips CDM1, CDM4, CDM9 vagy CDM12.1 mechanikás kütyü a jól megépített dacjával pár ezer forintért komoly meglepivel szolgálhat. Yah, és lőheted őket a vetyerán 8-10-12eFt-ért rogyásig!
Egyébként én ma már nem vennék drága CD játékost.
Volt.... 
Aztán egy 100 eurós aprócska DAC egy öreg (bár a maga idejében komoly) Samsung lejátszóval párosítva legyőzte az 1500.- GBP árú masinát!  ???
De nemrég egy milliós láncba kíváncsiságból bekötött ősöreg Philips CD101 is komoly meglepit okozott!
De nem kell elhinni, ki kell próbálni.

Kismarci

• Vendég
« Válasz #13 Dátum: 2010, Április 01, 23:43:55 »

Félreértettél!!!
Én nem a DVD mechanikás CD kontra DVD lejátszó közti különbségről beszéltem, hanem a CD mechanikás CD kontra DVD mechanikás CD közti különbségről.[/quote]

Nem értettelek félre és igazad van, én fogalmaztam spongyolán.  :-\

Szabi80

• Vendég
« Válasz #14 Dátum: 2010, Április 03, 21:00:16 »
Hát én nem igazán tudom ,hogy mi az a CDM mechanika de néztem az új Cambridge Audio  550C vagy esetleg a 650C lejátszókat a 650c-röl van belső kép is a gyártó honlapján bár ez nekem nem sokat mond ezekben nem tudom ilyen CDM mechanika van e csak mert mindenki ezt dicsérte.