Üdvözlünk, Vendég. Kérjük jelentkezz be vagy regisztrálj. Did you miss your activation email?

Szerző Téma: CD lejátszó választás NAD vs.Marantz vs. Rotel  (Megtekintve 3215 alkalommal)

attilla

• Vendég
CD lejátszó választás NAD vs.Marantz vs. Rotel
« Dátum: 2007, Október 26, 23:09:42 »
Tisztelt fórumtársak!

NAD C520BEE erõsitõhöz és Polkaudio Rti 6-hoz keresek CD lejátszót a 100 ezer ft alatti kategóriából, tudom ez nem audiofil kategória, de szeretném mégis ,ha segitenétek észrevételeitekkel.
Szerintem minden CD lejátszónál a mérce az, hogy mennyre közeliti meg az analóg hangzást, és iktatja ki a CD lemez nyers digitális jellegét, anélkül hogy a hangzás tulságosan fedett és élettelen lenne, persze ez eléggé illuzorikus ebben az árkategóriában
Fõleg komolyzenét hallgatok

Eddig a Cambridge A. 540 v2 lejátszót volt szerencsém kipróbálni, szerintem nagyon pontos és részletezõ, de kicsit steril, technikai izü a hangja, hosszú távon nekem fárasztó lehet.

A lehetséges áldozatok:( sajnos nagy részét nem áll módomban meghallgatni)
                                         -  NAD C 525BEE  nagyon érdekelne, mi a tapasztalatok vele,azt hallottam, hogy kevésbé sikerült, mint a régi NAD C521BEE, persze ki tudja

´                                       -NAD C 521BEE jó a hire, az angol szaksajtóban

- MARANTZ CD 6002 valószinüleg még senki sem hallotta, nemrég jelent meg

-ROTEL RCD 02

Bármilyen észrevételt köszönök

petimre

• Vendég
Vá:CD lejátszó választás NAD vs.Marantz vs. Rotel
« Válasz #1 Dátum: 2007, Október 26, 23:15:27 »
Mindenképpen újat szeretnél, csak mert használtban 100 alatt már komoly játékosok vannak, az igazi fénykorból!

Imi

attilla

• Vendég
« Válasz #2 Dátum: 2007, Október 27, 12:24:05 »
Biztos vannak jók használtan is, de talán nincs elég bizalmam irántuk, javitásuk sokszor nagyon problémás lehet, de  valószinüleg egy kis szerencsével ki lehet fogni jó példányokat, még keresgélek

fghhgh

• Vendég
« Válasz #3 Dátum: 2007, Október 27, 12:40:05 »
Szia Attilla
Én a következõt javasolnám: Yamaha CDX-596 hallgasd meg érdemes 57 500 Ft. 2000 évi fejlesztés nem tud MP3-at és WMA lejátszani de az nem is baj (még újonnan is kapható 2 év gari). Késõbbiekében jól párosítható az Ethosz mini dac-hoz nagyon jól passzolnak egymáshoz, kipróbáltam (45 000Ft 4 év gari).
Üdv: ePali

Pecás

• Vendég
« Válasz #4 Dátum: 2007, Október 27, 13:30:51 »
Szia Attila.

Ha nem ragaszkodnál az új készülékekhez akkor azt javasolnám hogy vásárolj egy Philips304-est,és még egyet tartalékba,és egy életre megoldottad a front-end problémádat.
Lehet újat is vásárolni,de szerintem ennyi pénzért nem leszel elégedett a nyújtott minõséggel,fõleg komolyzenén.

Üdv.

Gyurmaember

• Vendég
« Válasz #5 Dátum: 2007, Október 27, 19:38:24 »
Szia!

Én a fülemre hallgatnék, ha meg nem tudod eldönteni, a füled alapján akkor NAD márcsak a közös táv miatt!
Nekem cde 6000osele van, ha hasonlo a hangja mint az enyémnek, márcsak a számból itélve akkor nem fogsz csalódni a Marantzban.

attilla

• Vendég
« Válasz #6 Dátum: 2007, Október 27, 21:25:03 »
Köszönöm a tippeket, megpróbálok információkat szerezni a Philipsrõl, Yamaháról és a Marantzról, meghallgatni õket nem biztos, hogy sikerül, talán még mindig NAD C525BEE izgat a legjobban, már az erõsitõ miatt is, nomeg persze egyszerübben is beszerezhetõ lenne, habár egy angol giccs hifimagazinban )Whathifi) nem voltak túl jó véleménnyel róla.

Simi

• Vendég
« Válasz #7 Dátum: 2007, Október 29, 15:57:44 »
Én ezt javasolnám meghallgatásra:

Eladó:
- egy 940-es Philips KZ tuninggal (+ van egy tartalék fej hozzá) 69e
- egy Soner "kis" DAC 109e

a kettõ egyben: 169e

tel: nullahat hetven háromhetvenhét nyolcvanhét hatvanegy
mél: bekaze kukac téonlájn.hu

Hasonló kombinációt vettem kb. fél éve.