Üdvözlünk, Vendég. Kérjük jelentkezz be vagy regisztrálj. Did you miss your activation email?

Szerző Téma: Elõerösítõ  (Megtekintve 1813 alkalommal)

gchjhjklk

• Vendég
Elõerösítõ
« Dátum: 2007, November 04, 19:29:51 »
Dac és végerõsítõ közé érdemes elõerõsítõt venni? Ha igen milyet, csövest vagy passzív hangerõszabályzóst esetleg tranzisztorost. Minden vélemény érdekelne. Dac - Lupus II  végerösítö -  Heed

tutajos

• Vendég
Vá:Elõerösítõ
« Válasz #1 Dátum: 2007, November 04, 20:28:39 »
Szia G66d25.
Passzív hangerõszabályzó használatát javaslom.
Üdv.
Tutajos.

istvan01

• Vendég
« Válasz #2 Dátum: 2007, November 04, 20:34:57 »
g66d25 írta::
Idézet
Dac és végerõsítõ közé érdemes elõerõsítõt venni? Ha igen milyet, csövest vagy passzív hangerõszabályzóst esetleg tranzisztorost. Minden vélemény érdekelne. Dac - Lupus II  végerösítö -  Heed

Hello g66d25

Azt kell eldönteni, mi legyen a szerepe a közbeiktatott elõerõsítõnek. Lehet több is.
Fezültség és impedancia illesztés, több bemenet kezelésé, melyek különbözõ feszültségen és impedancián lehetnek. Általában az elõerõsítõkben van hangerõ és balansz szabályozás, de ha ez megvan a végerõsítõdben, akkor valamelyik felesleges. Majd minden elõerõsítõ végez valamilyen jelformálást, de azt is mondhatjuk, hozzátesz-elvesz a bejövõ jelhez, és megváltozhat a hang az elõerõsítõn keresztül.
Ha csak egy forrást használsz és van az erõsítõdben hangerõállítás, akkor javaslom, próbáld elõerõsítõ nélkül, ha meg az elõbbi felsorolt funkciók valamelyike számodra fontos akkor keres egyet, de csak meghallgatás után dönts. Ha a dac kimenõjelszintje 2-2,5V és max 500ohm a kimenõellenállása, az erõsítõnek jó ez e feszültség szint és 30kohm-nál nagyobb bemeneti elenállása, akkor szintillesztés már talán jó a közvetlen összekapcsoláshoz.

Nálam közvetlenül csatlakozik a DAC a végerõsítõbe, ráadásul még hangerõállítóm sincs.

Üdv István

tutajos

• Vendég
« Válasz #3 Dátum: 2007, November 04, 20:59:15 »
Szia István01.
Igazad van,erre nem gondoltam,hogy több jelforrást akar hallgatni, de ne feledkezzünk meg arról, hogy minél több alkatrész van a jel útjában, annál több zavart viszünk az erõsítõbe.
Üdv.
Tutajos.

gchjhjklk

• Vendég
« Válasz #4 Dátum: 2007, November 04, 21:20:07 »
Köszönöm a válaszokat
Az a problémám hogy a megfizethetõ áru elõerõsítõt 50 eFt-ig csak a VBV -nél lehet kapni. A használtakat nem nagyon lehet otthon, saját rendszerben meghallgatni. Ezért volt az a kérdésem hogy pl csöves? Mert gondolom annak mindenképpen kedvezõ hatása lesz a hangminõségre, vagy nem?
A heed végerõsítõn nincs hangerõszabályzó eddig cd játszó hangerõ szabályzóját használtam ,érdekes módon, mûködik a digit kimeneten is.

Pecás

• Vendég
« Válasz #5 Dátum: 2007, November 04, 21:27:05 »
Na basszus,nem is tudtam hogy van olyan végfok amin lehet hangerõt állítani,de tényleg.Viszont a témához annyit fûznék hozzá,hogy azokhoz a végerõsítõkhöz amelyekhez elõerõsítõt is terveztek,többnyire jobban szólnak együtt,és célszerû így használni õket.Persze itt is lehetnek kivételek.

üdv.

AQ1

• Vendég
« Válasz #6 Dátum: 2007, November 04, 21:28:36 »
tutajos írta::

Idézet
ne feledkezzünk meg arról, hogy minél több alkatrész van a jel útjában, annál több zavart viszünk az erõsítõbe
.

Ebben igazad wan, de nem feltétlen.
Wéleményem szerint wan olyan elö-wégfok párositás, ahol a két elektronika kioltja egymás torzitásait. Pl a miénk is ilyen.
Az itt kérdezett esetben wiszont egy Heed-hez keres elöfokot a kérdezö. Ezért elsösorban a Heed céget kéne felkeresnie. Walszeg ök tudnak jo és olcso alternatiwákat ajánlani.

Istwán 01.

Nem mindenki szereti full hangeröwel élwezni a zenét. No és élnek emberek családiházas öwezeten kiwül is.;)

Én mindenképp aktiw elöfokot ajánlok. Azok persze jowal drágábbak.
Ha erre nem fussa, akkor létraellenállásos forgopotit.

istvan01

• Vendég
« Válasz #7 Dátum: 2007, November 04, 22:31:42 »
AQ1 írta::
Idézet

Istwán 01.

Nem mindenki szereti full hangeröwel élwezni a zenét. No és élnek emberek családiházas öwezeten kiwül is.;)

Én mindenképp aktiw elöfokot ajánlok. Azok persze jowal drágábbak.
Ha erre nem fussa, akkor létraellenállásos forgopotit.

Mi az hogy full?

Nálam a 0dB szinusz jel 107dB hangnyomást okoz 1méterrõl (két hangdobozzal az persze 110-et), de a zenei hangszint csak kivételes csúcsokban megy 0dB közelébe, de azt soha nem érheti el. De ha figyelmesen olvastad én a hangerõ állító elhagyását nem javasoltam, csak nálam így van.

AQ1

• Vendég
« Válasz #8 Dátum: 2007, November 04, 23:09:14 »
Idézet
Mi az hogy full?

Nálam a 0dB szinusz jel 107dB hangnyomást okoz 1méterrõl (két hangdobozzal az persze 110-et), de a zenei hangszint csak kivételes csúcsokban megy 0dB közelébe, de azt soha nem érheti el. De ha figyelmesen olvastad én a hangerõ állító elhagyását nem javasoltam, csak nálam így van.

110dB az már nekem full.;)
Azaz nagyon hangos. Én pl xeretem a nagy hangnyomást, de ez már nekem is sok lenne.
Tudom, h nálad igy wan. Mert sokat bexél a nöwéred.:evil:
Meg, 35Wattos az ellenállás nélküli DIY erölködöd. ;)
Owasom a netet, mint látod.:silly: