Üdvözlünk, Vendég. Kérjük jelentkezz be vagy regisztrálj. Did you miss your activation email?

Szerző Téma: B&W 684 szerintetek milyen?  (Megtekintve 23936 alkalommal)

Sound

• Vendég
Re:B&W 684 szerintetek milyen?
« Válasz #15 Dátum: 2010, Március 04, 12:18:25 »
Szia amator2!
Ha már szóba kerültek a "legolcsóbb" alternatívák.
Szerintem egy Pioneer A400 jó összehasonlítási alap lenne arra,hogy miért is érdemes sztereó erősítőben gondolkodni.Ha az ismeretségi körödben van valakinek akkor tegyél vele egy próbát.Ha nem akkor sem vészes,mert  25.000Ft körül szoktak elkelni.Bowerekkel nem próbáltam,de egy meghallgatást megérne.Amikor kipróbáltam a Cambridge Audio 640 után. :o.Nem akartam hinni a fülemnek.Ha másnak nincs negatív tapasztalata a Pio A 400 Bower párosról.Akkor én első körben ezzel kezdenék.
Sok sikert.

Üdv

Zsolt

Nem elérhető Snipi

• Old hifi group
  • törzstag
« Válasz #16 Dátum: 2010, Március 04, 14:31:02 »
Pecásnak (is) igaza van. Mondjuk én a Rotel-t nem nagyon ajánlanám. Nekem is vagy egy Rotel-B&W párosom, nem valami nagy élmény. (Én a tv-hez meg a DVD-hez használom, ahhoz meg mindegy hogy mi van - nekem)
Nekem kb 20 évnyi B&W-zés után az a véleményem, hogy ezek a dobozok leginkább valami jó kis csöves erősítővel futják ki magukat. No persze a 603-ashoz az az erősítő ami jó a 602-eshez nem fog nagyon illeni. Tapasztalat.
A 603-ashoz mivel az ott megmozgatott levelgő mennyisége már elég jelentős én - ha más nem egy meghallgatást megér - az én általami is használt DP 211 SE erősítőt ajánlanám. Használtban 110-150 körül meg lehet kapni. Szerintem a B&W-kez nagyon-nagyon passzol.
Ezen kívül az régebbi Arcam erősítők is nagyon szépen szólnak a B&W-kkel.
(mondjuk egy alpha 5+, az alpja one-t ehhez a nagyobbacska dobozhoz már nem ajánlom)
Egyébként szerintem a 603 S2 volt az utolsó olyan B&W "olcsó" állóhangsugárzó aminek még elfogadható zenei hangja van, még nincs "átitatódva" a házimozi mételyével. .)
Mindenképpen érdemes "kűzdeni" az erősítővel, mert szerintem nagyon meghálálja a hangsugárzó.
Arról meg már nem is beszélek, hogyha veszel hozzá egy kb 2000Ft/méter (tehát igazán olcsó) Kimber 4PR kábelt (lehet 4TC is, de az már jóval drágább) akkor megint csak nagy javulást érhetsz el. (jó persze vannak ennél jobb kábelek is biztos, csak azért írtam ezt, mert ezt párezerért meg lehet kapni, szóval nem egy nagyberuházás, és a B&W hangsugárzók nagyon kedvelik.)

amator2

• Vendég
« Válasz #17 Dátum: 2010, Március 04, 20:48:58 »
Hát az a használtan 110-150 körülitől a család padlót fogna.
Én kb 40-50 tudnék rá max áldozni használtan.
Ez egy mókuskerék, mert akkor tényleg érdemes venni  hangfalkábelt, de akkor jó lenne valami jobb cd lejátszó is, stb stb...
Most tényleg csak szigorúan erősítő és kábel. >:(

Kismarci

• Vendég
« Válasz #18 Dátum: 2010, Március 05, 08:33:58 »
Hát igen, ez tényleg tud mókuskerék lenni!  8)

Nem elérhető Snipi

• Old hifi group
  • törzstag
« Válasz #19 Dátum: 2010, Március 05, 11:47:37 »
Aha. Nem írtad, hogy mennyit szánnál rá. Az 50-be szerintem az Arcam Alpha 5+ beleférne. Esetleg megpróbálkozhatsz egy Alpha One-al is, de mint írtam, ott azért vannak fenntartásaim, mivel az csak 2x30 watt környéki erősítő, és azért a 603-as elég nagy ahhoz. De meg lehet próbálni. Persze döngetést ne várj tőlük, ezek inkább finom lágy, légies, élő hangú erősítők (és ezzel szerintem tovább hangsúlyozzák a B&W előnyeit, mert az is olyan, és szvsz. azért olyan jók együtt) inkább az érzelmekre hatnak nem az agyra (vagy főleg nem a  gyomorra megrezgetés útján) de ha zenei élményre vágysz és a B&W mellett döntöttél akkor szvsz. félvezetősbe ez a legjobb választás. (Írom ezt azért, mert én is legalább 5 féle (de inkább több de most csak ennyi jut eszembe) tranzisztoros erősítőt használtam, próbáltam, használok B&W dobozokhoz és magasan messze az Arcam a legjobb velük.)

Hozzáteszem még mindig nincs semmi eladó Arcam-om (most éppen nem eladó, és egyenlőre nem is lesz) és nem is ismerek olyat akinek van, és még csak semmiféle érdekeltségem sincs semmilyen Arcam eladásban, így teljesen őszinte az ajánlatom, nem fűződik hozzá semmilyen hátsó érdek.

amator2

• Vendég
« Válasz #20 Dátum: 2010, Március 05, 18:38:11 »
Pedig nem lenne hátrány ha lenne eladód mert, nem  nagyon találok sehol. :(
Az lehet mondjuk nem jó helyen keresem.
Tipp hol keressek ilyesmi dolgokat?

Még egy kérdés: a B&W hangfalak gumírozása nem öregszik, szakad el min más "olcsó" hangszórókon?

Nem elérhető Snipi

• Old hifi group
  • törzstag
« Válasz #21 Dátum: 2010, Március 08, 14:33:38 »
Én szoktam látni Arcam hirdetéseket pl. a hificity-n is.
Nekem az öreg DM 630i-im (kb. 15 éve megvan) gumijával még nincs semmi gond. Nem ápolgattam őket még semmivel, de szeirntem nem is fogom egyenlőre.
Nem hiszem hogy bajuk lenne.

amator2

• Vendég
« Válasz #22 Dátum: 2010, Március 08, 21:33:37 »
Mégy 1 kérdés és többet remélem nem "zakaltok" senkit, csak a végeredményről számolok be.
Van Londonban 1 ismerősöm, és nézegettem ott elég sok arcam cuccot árulnak, elég olcsón.
Az ebay- on láttam alpha 5 -öst Kb:24.000 Ft. -ért és Londonba ingyenes kiszállítással.
De sajna nem értem el gyorsan azt a jóembert és 2 nap alatt elvitték, meg nem is tudtam igazándiból mi a külömbség az 5, és az 5+ között.
De van PL: ALPHA 8R  Kb:46.000Ft -ért.
Dehát azt sem ismerem.
Szerinted mik azok a típusok ami nekem jó lehet, vagy mindenképp az ALPHA 5+ keressem? Alpha one CD -t is láttam 21.000Ft- ért.
Azt is elvitték  :(
Ilyen összegért CD- is vennék mert az is SONY van most, és hát........
Valaki vett már külföldön valamit? Szállítás, vám akármi hogy működik ez a dolog?
Az ismerősöm néha hazajön kocsival 1x2 évente, végülis el tudná hozni csak kérdés mikor.

Nem elérhető Snipi

• Old hifi group
  • törzstag
« Válasz #23 Dátum: 2010, Március 09, 11:16:19 »
Az Alpha 8R 46.000 -ért szerintem jó. Azért nem mertem az 5+-nál "nagyobb"-at ajánlani az Alpha sorozatból, mert azok szerintem nem jönnek ki 50eFt-ból, de ezek szerint igen.
Tudomásom szerint az EU-n belül nincs vám. (Ez persze csak vicc, persze hogy nincs vám)

pali923

• Vendég
« Válasz #24 Dátum: 2010, Március 09, 12:15:48 »
Valaki vett már külföldön valamit? Szállítás, vám akármi hogy működik ez a dolog?
Az ismerősöm néha hazajön kocsival 1x2 évente, végülis el tudná hozni csak kérdés mikor.

Ha rászánod magad az ebay-re, nagyon jó cuccokat vehetsz jó áron. Az angol oldalon vannak leginkább Arcamok, de érdemes körülnézni a német és az olasz oldalon is, ha nincs nyelvi akadály. A szállítási költség lehet olyan 5-8.000 Ft, de általában így is megéri. Azért érdemes olyan eladótól venni, akinek sok + értékelése van. Ha türelmes vagy, a vaterán vagy más fórumokon (avx, avforum) vagy itt is előfordulnak jó gépek. Egyébként segítünk, ha megakadsz, mindig lehet találni segítőkész embereket, pl. hozzám is fordulhatsz. Csak rendszeresen böngészni kell a kínálatot, ha ki akarsz fogni valamit. Láttam már pl. arcam cd-t a német oldalon 12 €-ért elmenni...
Nekem arcam cd-m és hm erősítőm van, szerintem meg lehet venni a régebbi gépeiket is bátran, főleg ha tényleg zenét akarsz hallgatni.

taz

• Vendég
« Válasz #25 Dátum: 2010, Március 09, 12:50:10 »

taz

• Vendég
« Válasz #26 Dátum: 2010, Március 09, 13:03:26 »
Rossz gombot nyomtam!
amator2!

Mi bajod a Sony játszóddal? Hidd el azoknak az embereknek akik szidják, és lenézik a Sony-t úgy globálisan, azoknak kb. 95%-a még életében nem is hallott Sony-t. ??? Ne dőlj be ezeknek.
Persze azt csinálsz amit akarsz! 8)
« Utoljára szerkesztve: 2010, Március 09, 13:53:58 írta taz »

Kismarci

• Vendég
« Válasz #27 Dátum: 2010, Március 09, 15:21:50 »
A Sony CD lejátszói nem rosszak, de eddig az erősítőiről volt szó, amik tényleg nem B&W-hez valók.

amator2

• Vendég
« Válasz #28 Dátum: 2010, Március 10, 07:33:06 »
Találtam 1 ilyet:

http://global.ebay.com/Arcam_Alpha_8_integrated_amplifier/260564953161/item

vélemény ?
Valahol fórumon írták hogy a 7-est az annexnél tesztelték és "idegesítő" volt a hangja.
Persze ez relatív
Mi a külömbség az 5, 5+, 7, 7se, 8, .... akármik között?

zero

• Vendég
« Válasz #29 Dátum: 2010, Március 13, 01:17:34 »
Sziasztok!

B&W 602S2-vel rendelkezem, de sajnos megsértették az egyik tweeter-t. A kérdésem az lenne, hogy honnan tudnék rendelni újat?

Előre is köszönöm!