Üdvözlünk, Vendég. Kérjük jelentkezz be vagy regisztrálj. Did you miss your activation email?

Szerző Téma: B&W 684 szerintetek milyen?  (Megtekintve 23935 alkalommal)

ghost

• Vendég
B&W 684 szerintetek milyen?
« Dátum: 2010, Február 14, 21:54:30 »
Vásárolni szeretnék ilyen típusú hangfalat, de még nem hallgattam ilyet, esetleg valaki?

Kismarci

• Vendég
Re:B&W 684 szerintetek milyen?
« Válasz #1 Dátum: 2010, Február 14, 23:03:18 »
Kár, hogy nem "külön" vannak a Nautilus magasak, de ez szerintem az ebben az árkategóriában még nem számít. Az egyik legjobb hangfal és még forrásra sem túl válogatós.

Nem elérhető Snipi

• Old hifi group
  • törzstag
« Válasz #2 Dátum: 2010, Február 23, 12:00:57 »
Én mint elvakult B&W fan azt tudom rá mondani, hogy a mostani B&W hangfalak már nem olyan jók mint régebben. Szerintem a 684-es is egy inkább házimozizáshoz való darab, nem annyira a zenehallgatáshoz. Ettől még lehet rajta zenét hallgatni, csak már nem azt az érzelemdús hangzásvilágot adja vissza mint a régebbi (modjuk 2000 előtti) B&W hangsugárzók.
Sajnos már a 700-as sorozatot sem gyártják (még abban a 703-as volt talán utolsó olyan B&W hangfal ami szépen szólt) így ma már max. a 800-as vagy a CM sorozatban vannak olyan hangsugárzók (bár a CM sorozatot nem ismerem) amik zenei teljesítménye kielégítő szerintem.
De ha veszel is 684-est (a világért sem akarlak lebeszélni róla) arra készülj fel, hogy elsőre biztos nem fog tetszeni, mert eléggé "bejáratás-igényes" cucc a B&W ráadásul hónapok is eltelhetnek mire rendesen bejáródnak.

Mindenesetre én ha neked lennék inkább vennék valami régebbi használt típust. (Mondjuk egy CDM 9NT-t vagy egy 703-ast vagy egy mátrix 803 v 804-est.) Zenehallgatáshoz sokkal jobbak mint ezek a mai 6-os sorozatu B&W-k. Szerintem az utolsó 600-as sorozat ami még zenére volt "kitalálva" és nem házimozira az a 6xx S2 széria volt. Az S3 már nagyságrendekkel gyengébb. (Tudom mert az 5 pár B&W-m közül kettő ilyen, vagyis van S2-es 600-asom meg S3-as is.) És elvileg a 68-as sorozat az S3-as "továbbfejlesztése".

Nem elérhető Snipi

• Old hifi group
  • törzstag
« Válasz #3 Dátum: 2010, Február 24, 11:33:44 »
Azért szerintem szokott lenni hirdetésekben. Én szoktam látni. Én egyik hangsugárzómtol sem kívánok megválni, és nem is tudok olyat akinek lenne. De azért szerintem az apróban érdemes keresgélni.
Persze azok között is van amit jobb elkerülni.

Sound

• Vendég
« Válasz #4 Dátum: 2010, Február 27, 19:33:30 »
Szia ghost!

Itt láttam egy 684-est.Ha meg tudod oldani a hazajuttatását.Egyébként Snipi által említett Bowerek is szoktak lenni.Anno én is szimpatizáltam velük,de végül Triangle Antal ESW lett.
Ha még is érdekelne itt egy link:http://cgi.ebay.co.uk/B-W-Bowers-and-Wilkins-684-Floorstanders-5-Star_W0QQitemZ250586104648QQcmdZViewItemQQptZUK_AudioVideoElectronics_HomeAudioHiFi_HiFiSpeakers?hash=item3a58188348

Üdv

Zsolt

Sound

• Vendég
« Válasz #5 Dátum: 2010, Február 28, 19:13:15 »
Az avx-en pedig egy 602 S2.Amint a példa mutatja használthoz is hozzá lehet jutni.Gyakran nézzél rá a hirdetésekre  ;)

Üdv

Zsolt

Kismarci

• Vendég
« Válasz #6 Dátum: 2010, Március 01, 09:01:04 »
Keresd meg petimre-t itt a fórumon, ő tud segíteni!

petimre

• Vendég
« Válasz #7 Dátum: 2010, Március 01, 09:42:28 »
Helló,

Én segítek szívesen, de két hangfal szálltási költsége horrorisztikus külföldről , s ha már ezt is hozzávesszük akkor olcsóbb itthon..

Szokott lenni CDM-7Nt eladó, az is megér egy meghallgatást, esetelg írjál az AVX-en CSO nicknevű kollégának privit, ő ajánlott a minap nekem cserére egy 7Nt-t a T+A-ért. Hátha eladná, de meghallgatni mindenképpen érdemes..

Üdv.
Imi
« Utoljára szerkesztve: 2010, Március 01, 21:39:28 írta petimre »

Sound

• Vendég
« Válasz #8 Dátum: 2010, Március 02, 00:04:11 »
Amennyiben nincs ismerős aki autóval jár haza (Anglia-Magyarország) vagy kamionos kapcsolat akkor tekintettel a doboz méretére a futárcéges hazajuttatás már valóban költséges lehet.A 684-es buy it now-val 150.000Ft körül volt.Ha nem vették meg ennyiért akkor licit.Azt viszont már nem követtem figyelemmel.
Amint azt a többiek is írták a hazai fórumokon és hirdetésekben azért elég gyakran lehet találni Bowereket.Most is van egy (sorrento?) színben 603 S2-es 130eFt körül az AVX-en.
Szóval ha figyelemmel kíséred a hirdetéseket.Akkor előbb utóbb biztosan megtalálod a megfelelőt.
Sok Sikert.

« Utoljára szerkesztve: 2010, Március 02, 11:23:34 írta Sound »

Nem elérhető Snipi

• Old hifi group
  • törzstag
« Válasz #9 Dátum: 2010, Március 03, 09:27:09 »
Én a CDM 7NT-vel résen lennék. Nem tartom a legsikerültebb darabnak. A CDM 9NT nagyságrendekkel jobb. A 7NT-nek elég jellegtelen, száraz hangja van szerintem. Mondhatnám azt, hogy egy 88DB-s Dynaudio. Bár akinek az tetszik.
A 9NT (nekem nincs, és nem is ismerek senkit aki éppen most akarna egyet eladni) ezzel szemben egy élettel teli érzelemdús mégis kifinomult hangot produkáló cucc.

A 602 S2 (nem S3!) egy nagyon jó darab, egyetlen egy kis hibával : nagyon-nagyon kényes, hogy mit kötünk elé. (Erősítő.) Nekem van egy belőle, és volt már pár erősítőre rákötve, és volt amelyikkel nagyon gyatrán szólt. Viszont ha megtalálod a "párját" akkor olyan hangot produkál, hogy attól leesik az ember álla.

amator2

• Vendég
« Válasz #10 Dátum: 2010, Március 03, 21:04:26 »
Sziasztok!
Látom "olvasom" itt b&w hozzáértők vannak.
Költözködés, lakáscsere után kaptam egy DM 603 S2 hangfalpárt,
amit állítólag házimozira terveztek.
Van egy sony STR 930 QS házimozi erősítőm most azzal hallgatom.
De zenehallgatásra nem igazándiból jól szól.
Szerintetek érdemes lenne venni hozzá sima erősítőt, valami hozzáillőt? ja és milyet?
Vagy ettől a hangfaltól ne várjak csodát?

Pecás

• Vendég
« Válasz #11 Dátum: 2010, Március 03, 22:04:20 »
Szia.

Érdemes,naná hogy érdemes.Pl a rotel vagy arcam integráltjai közül bármelyik sokkal jobb lenne a sonynál,sőt a sonynál szinte mindegyik integrált jobb lenne,talán még a kínaiak is. :P

Kismarci

• Vendég
« Válasz #12 Dátum: 2010, Március 04, 10:06:10 »
A hangfaltól várhatsz csodát (megtáltosodást  ;D), de a Sony-tól tényleg nem.
Az új távolkeleti, kínai termékek már tényleg ugyanezen a szinten mozognak, egyes termékek pedig meg is haladják!

Ha tényleg a legolcsóbbakat keresed: (Pl.)

Onkyo TX-SR307: kb. 65.000 Ft.
Harman Kardon AVR-142: kb. 90.000 Ft.
Denon AVR-390: kb. 80.000 Ft.
Cambridge Audio 340R: kb. 90.000 Ft.
stb...

Ha az ár számít, akkor inkább használtan vegyél, ha pedig kicsit el tudod engedni a kasszát, akkor érdemes 120-150.000 fölé menni.
« Utoljára szerkesztve: 2010, Március 04, 10:14:15 írta Kismarci »

taz

• Vendég
« Válasz #13 Dátum: 2010, Március 04, 12:01:22 »
Szia.

Érdemes,naná hogy érdemes.Pl a rotel vagy arcam integráltjai közül bármelyik sokkal jobb lenne a sonynál,sőt a sonynál szinte mindegyik integrált jobb lenne,talán még a kínaiak is. :P

Inkább maradjunk annyiban, hogy a házimozi az más kategória mint a kétcsatornás hifi, de az nem a Sony hibája! ;)
Egyébként, én még nem sok Rotelt hallottam jól szólni. ???

amator2

• Vendég
« Válasz #14 Dátum: 2010, Március 04, 12:14:10 »
Nyilván való, hogy nem 1 kategória.
De van egy hangfalam és inkább zenét hallgatnék rajta mint házimozit.
Arra jó lesz a sony. A házimozihoz kéne 1 marha nagy led tv 1/2 milióért is. :)
Mindenképpen valami használt erősítőben kéne gondolkodnom, /anyagi okok miatt/.
olvasgattam több fórumot mindenhol azt írják fontos a hangfalhoz választott erősítő tipusa.
Nekem lehetőségem nincs cserélgetni az erősítőket, ezért akinek van ilyen hangfala, vagy ismeri ajálhata konkrét tipust mit keressek.

Bocs hogyha nagyon eltereltem a fórumot az eredeti témától.