Üdvözlünk, Vendég. Kérjük jelentkezz be vagy regisztrálj. Did you miss your activation email?

Szerző Téma: Bakelit lemezjátszóhoz milyen rca kábelt?  (Megtekintve 3685 alkalommal)

Zsoleszq

• Vendég
Bakelit lemezjátszóhoz milyen rca kábelt?
« Dátum: 2006, Október 29, 10:14:11 »
Sziasztok!

Segítségeteket kérném...Clearaudio Emotion lemezjátszó és Nad c162 elõfok közé szeretnék egy nagyon jó minõségû árnyékolt rca összekötõt vásárolni!Ha van valakinek ötlete és véleménye,kérem írjon...segítség lenne merre induljak el.....?!  Elõre is köszi:Zsoleszq

Ical

• Vendég
Válasz/Re:Bakelit lemezjátszóhoz milyen rca kábelt?
« Válasz #1 Dátum: 2006, Október 29, 17:53:25 »
Szia,

A Van den hul MCD 502-t ajánlanám első lépésben, kifejezetten erre fejlesztették. Kicsit többért az Audio Note S-t, és ennél még jobb a Kondó ksl spc (vigyázz a régi nem árnyékolt). Igaz hogy a Kondo hangszórókábel de a benne lévő 8 szál szépen elosztható és az előző kettőnél lényegesen jobb. Jelenleg ezt használom egy Benz Ace H-Linn Basik Plus (AN karkábel)-Michell Gyro Dec után. Természetesen, vannak jobb kábelek is kérdés mennyit szánsz rá. Hallottam még a Kimber Tac-ot és az XLO phono kábelét, ezek szintén speciális Lp kábelek és nagyon jók. A Kondó sima tónusú finom felbotással jó dinamikával és igazi 3D-s térrel szól, viszont drágább kábelekkel összevetve pont a tér nem elég konkrét, kicsit lebegteti a hangszereket.

Üdv. Ical.

audiomeca

• Vendég
« Válasz #2 Dátum: 2006, Október 29, 21:21:44 »
Én a vdH D-501 Silver Hybrid-et ajánlanám - az az 501 vagy 502 ezüst változata - ez is kisszintû felhasználásra készült.

btamás

• Vendég
« Válasz #3 Dátum: 2006, Október 30, 00:24:48 »
Ezüst kábelekkel ilyen rendszerben nem árt nagyon óvatosnak lenni! Jó ár/érték arányú kábel az ezüst AN-S is (a VdH ezüstre ezt nem mondanám) de az olcsóbb Kondo SPc itt alighanem sokkal jobban fog teljesíteni.

Ical

• Vendég
« Válasz #4 Dátum: 2006, Október 30, 08:48:31 »
Sziasztok,

Megtudom erősíteni amit btamás ír az AN és a vdH ezüst minőségéről. Sokáig hangkar kábelnek vdH-t használtam sajna még a minőségi karokban lévő gyári kábeleknél is jobb. Egyszer valaki ajánlotta az AN karkábelét, hát ez kétszer annyiba kerül, és ennek megfelelően szebben is szól. Ugyan ez a helyzet a vdH D 501S vagy 502S(mivel az 502 az 501-es dupla változata) és az AN S között, az AN drágább és jobb, de ez így van rendjén. :(

Üdv. Ical.

Zsoleszq

• Vendég
« Válasz #5 Dátum: 2006, Október 30, 21:20:53 »
Sziasztok!
Köszi a segítséget....Kíváncsian  olvastam...Milyen árfekvésû kábel az AN S ?Hol szerezhetõ be? :woohoo:

trane

• Vendég
« Válasz #6 Dátum: 2006, November 03, 14:03:18 »
hahó, zsoleszq, nekem van 1 igen jó és kifejezetten a lemezjátszó-elõerõsítõ közé készített kábelem. anno koltai tamás (a penna-poor /sokak szerint:/ kábel-mágusa) gyártotta, õ ilyet használt a nottingham audio lemezjátszója/clearaudio hangszedõje és az audio research elõfok között. ha érdekel, keress+, az ára baráti.